Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Uto, 30.04.2024, 22:09
Dnes je utorok 30. apríla 2024, meniny má Anastázia a zajtra nikto




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 36 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3
 Uzávierky diferenciálov jeep ZJ 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 20.10.2009, 22:25
Príspevky: 713
Bydlisko: Namestovo
Odpoveď s citáciou
z petom sme si dali kavu na dielny a vysledok znie ze cela stavba uzavierok sa zavrhuje,prisli sme nato ze za cenu uzavierok tam dokazeme naoperovat napravy z gr-ka z prevodom 4,56:1 +uzavierka vzadu,+dopredu,a o pevnosti a konstrukcii naprav sa bavit nemusime :)

_________________
JEEP WRANGLER 5.2 V8 ,podvozok 4"fox,SYE,D30,D44,33/13,5r15 MICKEY THOMPSON BAJA CLAW,WARN,Led Bar,


Pia, 09.01.2015, 19:13
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 17:20
Príspevky: 4200
Bydlisko: St. George SVK
Odpoveď s citáciou
palo-cherokee píše:
kolik778 píše:
Prečo myslíš že práve u ZJ je to také napätie? u iných áut to zaradi v poriadku? Pýtam sa preto, lebo vzhľadom na to akú cenovú ponuku som dostal na OX, tak rozmýšľam nad ARB kde je takmer polovičná cena.



To nie je o ZJ ale o konštukcii náprav. To len Diesel má ARB v ZJ tak popisuje ZJ :mrgreen: :mrgreen:


Presne tak ako píšeš! :-D Je to o D30/35. Tuším dva krát sa mi stalo, že som kôš vymedzil úplne napevno(podložky narvané na predpätie na hranici slušnosti)...ARB pekne tesnilo...a vyskytol sa trial, kde som to vykrížil na predné aj zadné dorazy a zároveň v zábere s velkým odporom...a už si to odfuklo...a odfukovavanie sa začalo opakovať. proste materiál niekde v bendže ustúpil resp sa deformoval a kôš dostal vôlu... Znova bolo treba kôš vymedziť.

_________________
Strieborný Šíp & Čierny Hawran


Pia, 09.01.2015, 19:31
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
ORKO píše:
z petom sme si dali kavu na dielny a vysledok znie ze cela stavba uzavierok sa zavrhuje,prisli sme nato ze za cenu uzavierok tam dokazeme naoperovat napravy z gr-ka z prevodom 4,56:1 +uzavierka vzadu,+dopredu,a o pevnosti a konstrukcii naprav sa bavit nemusime :)



No to tiez nie je najhorsie riesenie. Ale kvantum prace. Takze jedine ze vo vlastnej rezii, lebo inak to vychadza uplne rovnako. A to neratam ine disky, prerobit brzdy, riadenie...

Ale ktore GR ma 4,56 prevod? Nie je tam nejak 4,635 alebo cosi take ? :smt139

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Pia, 09.01.2015, 19:35
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 05.04.2013, 17:43
Príspevky: 1580
Bydlisko: Čierny Balog (Brezno)
Odpoveď s citáciou
4.625 ma 2.8micka to je najvacsi prevod aky sa tam daval v seriach

_________________
PREDAJ POUZITYCH ND NISSAN PATROL Y60
0915 526 286
Nissan Patrol GR Y61 2.8 TD troska podvihnute, Maxxis CC 37x12.5, navijaky, pevnostaky, zahradka, CB, lana, sekera a vsetko ostatne
EX:Opel Frontera 2.4i, Navijak 5,5t, MT31x10,5


Pia, 09.01.2015, 20:18
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 20.10.2009, 22:25
Príspevky: 713
Bydlisko: Namestovo
Odpoveď s citáciou
palo-cherokee píše:
ORKO píše:
z petom sme si dali kavu na dielny a vysledok znie ze cela stavba uzavierok sa zavrhuje,prisli sme nato ze za cenu uzavierok tam dokazeme naoperovat napravy z gr-ka z prevodom 4,56:1 +uzavierka vzadu,+dopredu,a o pevnosti a konstrukcii naprav sa bavit nemusime :)



No to tiez nie je najhorsie riesenie. Ale kvantum prace. Takze jedine ze vo vlastnej rezii, lebo inak to vychadza uplne rovnako. A to neratam ine disky, prerobit brzdy, riadenie...

Ale ktore GR ma 4,56 prevod? Nie je tam nejak 4,635 alebo cosi take ? :smt139


kolesa sa celkovo budu menit ,pocitam ze peta ten 4" lift rychlo prejde a bude zase nieco tahat spoza velkej mlaky takze cisto teoreticky bude asik pozerat aj po vecsich kolesach, prevod 4.625:? super este lepsie,prace kvantum sice bude,ale vtomto pocasi vo vykurovanej dielny zo zdvihakom montaznou jamou a vsetkemu co ktomu treba myslim ze bude skor taky relax,a v neposlednom rade aby sa nezabudlo este na SYE kit a zadny cv kardan,a pancierove brzdove hadicky,atd,atd

_________________
JEEP WRANGLER 5.2 V8 ,podvozok 4"fox,SYE,D30,D44,33/13,5r15 MICKEY THOMPSON BAJA CLAW,WARN,Led Bar,


Pia, 09.01.2015, 21:07
Profil ICQ
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 02.06.2013, 21:02
Príspevky: 223
Bydlisko: Námestovo
Odpoveď s citáciou
Nuž ako Šaňo píše, silne uvažujem nad tými nápravami z GR-ka. Uvidíme ako to nakoniec dopade, najskor však musím zhodnotiť "pre a proti".

Ale myšlienka je dobrá

_________________
www.autodielygafa.sk


Pia, 09.01.2015, 21:55
Profil WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 36 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: