Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pia, 29.03.2024, 14:48
Dnes je piatok 29. marca 2024, meniny má Miroslav a zajtra Vieroslava




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 9 ] 
 Grand 2,5TD tlakuje naftu do filtra 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 27.11.2006, 22:58
Príspevky: 597
Bydlisko: Banská Štiavnica
Odpoveď s citáciou
Ahojte, vcera sa objavil zvlastny problem, s ktorym som sa este nestretol. Nastartoval som Jeepa a nechal ho bezat na volnobehu a vratil som sa este dnu. Asi o 10 minut som sa vratil, auto ticho, pod autom kaluz nafty.. pozeram co sa stalo a neveril som vlastnym ociam - plastove "sklicko" ktore je na spodu naftoveho filtra a sluzi na predhrev paliva a zaroven ako odkalovac a je do filtra zatocene na zavit bolo "vyplute".. nechapal som ako sa to mohlo stat a kedze bola tma a zima nechal som to tak.
Dnes som to prezrel, sklicko bolo neposkodene, aj tesnenie, tak som to zalozil nazad (islo to normalne nasraubovat aj dotiahnut), odvzdusnil, nastartoval.. Chvilu bezal ako ma (1-2 minuty), potom zacal stracat chod az napokon zhasol.. Bolo pocut cudne fucanie niekde okolo filtra. Skusil som este raz, to iste. Usudil som, ze budu nanic gumene tesnenia a ze chyta falosny vzduch (su tam dve gumicky, jedna hore medzi filtrom a prirubou, druha dole medzi filtrom a sklickom). Objednal som novy filter a isiel som do prace. Pred chvilou mi vola otec, prisiel domov, nastartoval, nechal bezat, po chvili rana a sklicko znovu vyplute...
Usudzujem ze nejakym sposobom tlakuje filter, roztiahne ho a vypluje ho aj cez zavit.. to fucanie co som pocul asi nebol podtlak, ale pretlak.. ale co tam moze tlakovat?
Je to r.v. 98, s elektronickym cerpadlom.. je mozne ze by bolo nieco niekde zamrznute? auto je cely cas vonku na tychto mrazoch, nemam ho kam dat rozmrazit.. skusal som googlit, ale zatial som na takyto problem nenarazil.. stretol sa s tym niekedy niekto?

_________________
Dodge Durango 3.6 FlexFuel Limited 2015
Ex: Jeep GrandCherokee Limited 2,5 TD 2" spacers, Rancho 5000
Ex: Jeep GrandCherokee Limited 5,9 LX V8 SelecTrac, Flowmaster, K&N
Ex: Jeep GrandCherokee Overland 4.7 H.O. Rancho 5000 1,5"


Uto, 05.01.2016, 16:42
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Ten filter ma len vstup a vystup, alebo je cezen rieseny aj prepad z motora ?
Ak by bolo niekde nieco zamrznute, asi by si nemal nastartovat.
Ale ty nastartujes ... Ak by motor len "vyzral" obsah filtra, zase by to malo skapat.
Skus taku vec, ze nechaj odkalovaci ventil povoleny, ale len tak aby neprudila velmi nafta samospadom, a nastartuj ... Ako dlho auto pojde, a kolko nafty za ten cas zachytis ...

Teraz ma napadlo - netlaci viac cerpadlo, ako spotrebuje motor, prepad je upchaty, a prdne najslabsi clanok, t.j. v tomto pripade odkalovak ? Ale len vystrel naslepo ...


Uto, 05.01.2016, 17:56
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
filter je len medzikus medzi nádržou a čerpadlom. Vstup-výstup. Nič viac
Podávacie čerpadlo v nádrži to nemá. Takže tlak sa tam nemá kde zobrať.
Jediná možnosť by bola upchaté odvetranie nádrže.
Nafta ktorá sa cez prepad vracia nazad do nádrže by pretlakovala nádrž natoľko že by začalo
tlačiť cez prícod do filtra. Síce to je celkom divoká teória, ale skús povoliť viečko na nádrži a vyskúšaj

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Uto, 05.01.2016, 18:18
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 27.11.2006, 22:58
Príspevky: 597
Bydlisko: Banská Štiavnica
Odpoveď s citáciou
Ten prepad aj mna napadol.. lenze nie su v tomto pripade najslabsim clankom prepadove hadicky, ktore nie su nijako poistene na tryskach, su iba nasunute.. nemalo by skor zhodit tie? A keby bolo zamrznute (upchate) odvetranie nadrze, tak by vznikal v nadrzi podtlak, co by mi sice vysvetlilo aj skapanie motora, aj to fucanie okolo tesnenia na filtri.. ale nevysvetluje mi vyplutie sklicka.. podtlak by ho mal pricucavat viac k filtru...
Kazdopadne zajtra pri svetle budem okolo toho laborovat a to otvorenie vicka na nadrzi skusim ako prve..
vdaka chalani!

_________________
Dodge Durango 3.6 FlexFuel Limited 2015
Ex: Jeep GrandCherokee Limited 2,5 TD 2" spacers, Rancho 5000
Ex: Jeep GrandCherokee Limited 5,9 LX V8 SelecTrac, Flowmaster, K&N
Ex: Jeep GrandCherokee Overland 4.7 H.O. Rancho 5000 1,5"


Uto, 05.01.2016, 18:29
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 04.09.2012, 9:43
Príspevky: 1886
Bydlisko: GA-Kosuty
Odpoveď s citáciou
Ozaj a nezostal Ti náhodou celý ten bazmeg aj s palivovým filtrom z darcu orgánov? Skúsiť prehodiť možno je vadný ten ktorý máš v aute

_________________
VW T3 1,6 aircooled boxer(1980). EX:Jeep Grand Cherokee 5,2 V8,Jeep Grand Cherokee 5,2 V8,Jeep Cherokee 2,5 td,Ford Maverick 2,7td,Jeep Grand Cherokee 5,2V8,Jeep Grand Cherokee 4,0i,Jeep Grand Cherokee 2,5td,Hyundai Galloper 2,5td,Jeep Cherokee 2,5td


Uto, 05.01.2016, 19:46
Profil
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7899
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
[quote="palo-cherokee"]filter je len medzikus medzi nádržou a čerpadlom. Vstup-výstup. Nič viac
Podávacie čerpadlo v nádrži to nemá.
Jediná možnosť by bola upchaté odvetranie nádrže.



hm zaujimave :smt017 ale Palko ,,keby bolo upchate odvetranie nadrze, tak by v nadrzi nastal po kratkom case podtlak nie?? podla toho kolko je tam paliva a potom by vstrekovacie cerpadlo netahalo naftu bo ono nema podavacie cerpadlo ani tlakove ale vlastne vo vstrekovacom cerpadle.. a jak pises je tam iba privod a odtok na tom filtru na rozdiel od WJ..ten ma 3... a druha vec je ze za normalnych okolnosti v odpade neni ziaden vysoky tlak co by to mohlo sposobyt,,a navyse nejde do filtra ale do nadrze,, ale napada ma ze co ak zloby niektporá tryska a prepusta tlak a tlak ide do odpadu, a odvetranie je fakt naprd a tak sa zvysuje tlak v palivovej sustave a odsere si to filter,, no zacinam sa priklanat k tvojej teorie.. ale skusit ze dat dole vycko nadrze a tak nechat ist a uvidi sa ze ci aj tak bude tlakovat :smt017

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Uto, 05.01.2016, 20:18
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
efendi píše:
hm zaujimave :smt017 ale Palko ,,keby bolo upchate odvetranie nadrze, tak by v nadrzi nastal po kratkom case podtlak nie?? podla toho kolko je tam paliva a potom by vstrekovacie cerpadlo netahalo naftu bo ono nema podavacie cerpadlo ani tlakove ale vlastne vo vstrekovacom cerpadle..


pri jazde áno, ale na voľnobeh nie lebo na voľnobeh je množstvo vrátenej nafty vačšie ako pri jazde. A to by vysvetľovalo aj to skapínanie asi


efendi píše:
a jak pises je tam iba privod a odtok na tom filtru na rozdiel od WJ..ten ma 3...


Trt. Stále sa bavíme o klasickom TD s rotačkou. A tá má v XJ, ZJ aj WJ ten istý filter

Jediné WJ čo má prepad do filtra je 2,7CRD a to je trochu iný systém. A je to tamkvôli ohrevu nafty zapojené cez 3cestný ventil na filtri atď. Ale to sem nepatrí

efendi píše:
a druha vec je ze za normalnych okolnosti v odpade neni ziaden vysoky tlak co by to mohlo sposobyt,,a navyse nejde do filtra ale do nadrze,, ale napada ma ze co ak zloby niektporá tryska a prepusta tlak a tlak ide do odpadu, a odvetranie je fakt naprd a tak sa zvysuje tlak v palivovej sustave a odsere si to filter,, no zacinam sa priklanat k tvojej teorie.. ale skusit ze dat dole vycko nadrze a tak nechat ist a uvidi sa ze ci aj tak bude tlakovat :smt017


možné je všetko. ja by som začal tým štuplom na nádrži. prípadne sa dá aj odpojiť spiatočka a pustiť do fľaše. A uvidí sa hneď.

Ale môže byť aj blbý filter. Už som aj také mal že závit na šmejdovom filtri bol o pár desatín iný a nedržalo to

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Uto, 05.01.2016, 20:28
Profil WWW
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7899
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
Palko,,,Trt. Stále sa bavíme o klasickom TD s rotačkou. A tá má v XJ, ZJ aj WJ ten istý filter

tak teraz si dovolym oponovat, ze nemas pravdu!!!!!!!!!!!
ja som mal 3,1 WJ a tam som mal taky filter, odpad siel do filtra :smt151 a nebol s motorom 2,7crd.. :smt139
a nebola to ziadna prerabka,, a dokonca odomna zhanali chlapci taky isty filter do WJ s motorom 3,1 na 3 trubky , vstup vystup a prepad

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Uto, 05.01.2016, 21:13
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 27.11.2006, 22:58
Príspevky: 597
Bydlisko: Banská Štiavnica
Odpoveď s citáciou
Tak jeep je zase pojazdny, ale zahadu vypluteho sklicka odkalovaca som nerozlustil...

Zhasnutie motora po chvili behu a fucanie sposobilo zamrznute odvetranie, resp. zamrznuty nahromadeny kondenz v hadici ktora ide zo separatora oleja spat do sania. To som zistil uz v stredu, ked som identifikoval, ze fucanie sa siri prave z toho separatora (plastova nadoba do ktorej ide hadica odvetrania motora z veka ventilov a ktora odvadza olej z vyparov nazad do klukovej skrine a vypary posiela nazad do sania). Odkrutil som viecko z nalievacieho otvoru a to mi pretlak doslova vyrazil z ruky. Je ale zvlastne, ze to nevyrazilo samotnu hadicu, ktora je na separatore iba volne nasunuta. Ked som nechal otvorene viecko na veku ventilov, len som to prekryl handrou, motor bezal uplne bez problemu.. Takze som to rozobral, rozmrazil, vysusil.. Dnes som este vymenil pre zicher naftovy filter, pouzil som prirubu aj sklicko odkalovaca z darcu organov, a vyzera ze vsetko bezi.

Zaver: studene starty a kratke jazdy mestom v spojitosti so silnymi mrazmi sposobuju na prvy pohlad zahadne problemy :-)

_________________
Dodge Durango 3.6 FlexFuel Limited 2015
Ex: Jeep GrandCherokee Limited 2,5 TD 2" spacers, Rancho 5000
Ex: Jeep GrandCherokee Limited 5,9 LX V8 SelecTrac, Flowmaster, K&N
Ex: Jeep GrandCherokee Overland 4.7 H.O. Rancho 5000 1,5"


Sob, 09.01.2016, 0:47
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 9 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: