Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 18:46
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 7 ] 
 nestartuje 
Autor Správa
Učeň

Registrovaný: Štv, 10.03.2016, 23:49
Príspevky: 78
Bydlisko: Puchov
Odpoveď s citáciou
Caute mam taky problem na mojom zj-cku 5.2 mam problem so startovanym startuje to tak ako keby bola slaba bateria ledva pretoci a zacne rapkat starter uz neviem kde mam hladat chybu vsetky kontakty som pozrel ukostrenia motora,baterie,kontakty na startery,starter je dokonca po repase,a ked zmeram baterku tak tam ke napetie 12.6V.Ale nenastattuje aj tak ako keby bol niekde zly kontakt.Nestretli ste sa s tym niekto.dikes :D

_________________
Jeep Grand Cherokee ZJ 1996 5,2 V8


Ned, 16.07.2017, 21:05
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 05.04.2013, 17:43
Príspevky: 1580
Bydlisko: Čierny Balog (Brezno)
Odpoveď s citáciou
isto je ta baterka dobra ? kolko ma ked zacnes startovat skus to cez inu baterku

_________________
PREDAJ POUZITYCH ND NISSAN PATROL Y60
0915 526 286
Nissan Patrol GR Y61 2.8 TD troska podvihnute, Maxxis CC 37x12.5, navijaky, pevnostaky, zahradka, CB, lana, sekera a vsetko ostatne
EX:Opel Frontera 2.4i, Navijak 5,5t, MT31x10,5


Ned, 16.07.2017, 21:15
Profil
Učeň

Registrovaný: Štv, 10.03.2016, 23:49
Príspevky: 78
Bydlisko: Puchov
Odpoveď s citáciou
Janciak píše:
isto je ta baterka dobra ? kolko ma ked zacnes startovat skus to cez inu baterku


hej ta baterka je na 99% dobra skusal som aj inu ale ked to un akoze nemoze startovat iba rapka starter a zmeram baterku tak ma okol12.5Volta takze to musi natocit.

_________________
Jeep Grand Cherokee ZJ 1996 5,2 V8


Ned, 16.07.2017, 21:20
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 20.05.2009, 21:33
Príspevky: 1827
Odpoveď s citáciou
Čo máš na mysli pod pojmom "rapka starter" ?
Benziňák zo samotného princípu nepotrebuje nejak extra točky, ak je zmes v poriadku aj iskra, tak to musí naskočiť, aj keby otáčky štartra neboli práve ideálne.
Ak by si zbadal, že ti počas štartovania abnormálne sťahuje prúd, tak s veľkou pravdepodobnosťou máš pridreté ložisko/ ložiská alebo púzdro na pastorku, tam zvykli dávať len bronzové púzdro, no a to časom sa vyločká, nie je okrúhle ale eliptické a tým pádom sa tam pastorok zadiera.
Pokiaľ píšeš, že baterka je dobrá ale štartér ledva ledva pretočí, tak či ten repas štartra sa podaril ok, resp. kedy bol repasnutý. Pokiaľ by sme odmysleli že bol na repase, tak jav, že ledva pretočí pri dobre nabitej baterke môžu spôsobovať studené spoje. To sa dá odkontrolovať. Pokiaľ je to ok, tak je chyba zrejeme vo vnútri štartra a síce bude komutátor zasajrajtovaný od uhlíkov, takže uhlíky vyplnia medzeri tým pádom je naraz spojených viac obvodov na rotore, výsledkom je že nevzniká magnetické pole kde má ale kde nemá, t.j. oslabuje sa točivý moment. Ak je to tak, tak štartér musí ísť von a komunátor riadne očisťiť, radil by som aj vymeniť uhlíky, lebo ked už raz začnú droliť je kampes, ak máš pridreté ložisko alebo púzdro na pastorku, tak aj tak štartér musí ísť von.
Teda krátko zhrnuté, pokiaľ ti normálne nenaskočí od novej baterky, a kontakty sú ok, tak štartér musí ísť von, lebo ten repas asi dožil.
Toto všetko je o štartri. Predpoklad je, že elektronika čo riadi komplet štartovací proces máš ok.


Ned, 16.07.2017, 22:16
Profil
Učeň

Registrovaný: Štv, 10.03.2016, 23:49
Príspevky: 78
Bydlisko: Puchov
Odpoveď s citáciou
Ten starter som dal repasovat kvoli tomu ze mi zacali tie problemy so startovanim,tiez som myslel ze je ko za tie roky,ked mi prisiel z opravy mal celkom iny zvuk a tocil dobre auto chytalo na 2 otacky,niekedy som mohol nastartovat 10x za sebou a nebol problem a niekedy mi na 2x uz nechytil.Baterka je dobra lebo auto ked stoji aj 2 tyzdne tak chyti pekne,mam tam aj bateriovy spinac ten vzdy vypinam.Este skusim prekostrit zvlast starter cez kabel ale ten mi mal mat dobru kostru.To sa chova tak ako ked mate na baterke slobo dotiahnuty kontakt,ale ja som pozrel vsetky spoje a vsetky su ok,uz neviem kde mam hladat

_________________
Jeep Grand Cherokee ZJ 1996 5,2 V8


Pon, 17.07.2017, 9:39
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 03.01.2010, 21:01
Príspevky: 308
Bydlisko: GA Jelka
Odpoveď s citáciou
Pozeral akože ako ci su tam ? Treba ich povoliť očistiť a znovu zatiahnuť , štartér je ukostreny o motor.


Pon, 17.07.2017, 16:21
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4612
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Ako robili repas čo vymenili?

Lebo to čo popisuješ kľudne môže byť problém toho že máš staré uhlíky v štartéry. opotrebuvávajú sa nerovnomerne a občas sa stane že jeden nedáva spoľahlivý kontakt a potom ho neroztočí. Druhá vec vymenili ovládací solenoid? Aj ten býva príčinou že nenaštartuješ.

Ináč ak je človek trocha zručný a nie je štartér úplne na šalát tak si zrepasuješ aj doma, kór na jeep. Ja vymenil onehda na svojom uhlíkovú dosku z uhlíkmi a bolo po paráde, šlapal ako hodinky. Zborka rozborka za dve hoďky aj z cigou sa musíš už nudiť. A to vyglancuješ jak na obedný stôl žeby sa z neho dalo aj jesť.

A.

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Str, 19.07.2017, 8:50
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 7 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: