Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 18.04.2024, 23:11
Dnes je štvrtok 18. apríla 2024, meniny má Valér a zajtra Jela




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 8 ] 
 Rada ohľadom riadenia 
Autor Správa
Čumil

Registrovaný: Pia, 26.06.2020, 11:14
Príspevky: 3
Odpoveď s citáciou
Ahoj ,chcel by som sa spýtať môj kamoš ma jeep 4.0 zj a ma taky problém z riadeným, ide o to ze keď auto dvíhal na 4palce tak teraz ked točí z volantom tak mu ostáva volant v takej polohe ako ma zatočene v skratke povedané ze sa mu nevracia volant do roviny, nevieme čím to môže byť ako keby tam niečo išlo ťažko ale všetko sme pozerali ale nič nevyzerá ze by to držalo, mali ste už niekto takyto problém ďakujem stano


Pia, 26.06.2020, 11:22
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
4palce je pomerne veľký zásah do konštrukcie .
Ako vyriešil panhardku, ako vyriešil dĺžku ramien, ako je nastavená geometria, tyče riadena, záklon čapov.....?

Ak chceš aby to fungovalo tak nestačí len zodvihnúť auto na pružinách. To sa nedá

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Pia, 26.06.2020, 12:05
Profil WWW
Čumil

Registrovaný: Pia, 26.06.2020, 11:14
Príspevky: 3
Odpoveď s citáciou
Kamoš ma kúpený cely podvozok od rought country je to niaka sada a panhardku ma sériovú v tom návode mal napísané že ju ma len posunúť tým ze prevrta dieru vedľa len neviem ako ma spravený záklon,robil to podla návodu co mal k tomu, vytočil ramena na dĺžku co tam bola a horne predne ramena ma asi povodne.


Pia, 26.06.2020, 15:06
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 06.03.2007, 19:34
Príspevky: 1814
Bydlisko: SE
Odpoveď s citáciou
.....na pikaču zbiehavost typujem.

_________________
Bývalý offroadak


Pia, 26.06.2020, 15:23
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
Stano12 píše:
Kamoš ma kúpený cely podvozok od rought country je to niaka sada a panhardku ma sériovú v tom návode mal napísané že ju ma len posunúť tým ze prevrta dieru vedľa len neviem ako ma spravený záklon,robil to podla návodu co mal k tomu, vytočil ramena na dĺžku co tam bola a horne predne ramena ma asi povodne.


Aha tak tým si mal začať. Problém je v tom, že ten "podvozok" je dobrý tak akurát že zahodiť za psom. :lol:

Pri 4" lifte nemá pôvodná panhardka šancu ani geometricky ani uchytením. ten horný guľový čap pôjde dopreč po pár jazdách v teréne. A nepomôže tomu anižiadna relokácia. A prevŕtanie diery už vôbec nie. Ramená a záklony sa merajú metrom a uhlomerom, vnávode sú hodnoty len orientačné. A na 4" lift potrebuje mať všetky ramená, nie len spodné. A to platí aj pre zadok. Okrem toho dlhšie brzdové hadice, znížená páka riadenia... a dospelé tlmiče. Akurát že cena tých tlmičov je asi tak to, čo ho stál ten akože "podvozok"

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Pia, 26.06.2020, 16:39
Profil WWW
Čumil

Registrovaný: Pia, 26.06.2020, 11:14
Príspevky: 3
Odpoveď s citáciou
Tak to je jeba,to rad počujem taketo informácie, radšej mi to ani nejdem hovoriť, a ked uz sme pri tom koľko ma byt zaklon nápravy aspoň cca stupňov a ako ho zmerať kde najlepšie merať.
A on to ma skôr ako takú cestnú lestenku po teréne len tak rekreacne sem tam,ale jemu ide skôr o to aby to aspoň behalo po ceste.


Pia, 26.06.2020, 20:10
Profil
Učeň

Registrovaný: Štv, 10.03.2016, 23:49
Príspevky: 78
Bydlisko: Puchov
Odpoveď s citáciou
ja by som to tipoval bud na tu zbiehavost ze je na prd,alebo je moc veľký zaklon nápravy
A bol s tym vôbec na geometrii niekde.

_________________
Jeep Grand Cherokee ZJ 1996 5,2 V8


Pia, 26.06.2020, 20:14
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 04.09.2012, 9:43
Príspevky: 1886
Bydlisko: GA-Kosuty
Odpoveď s citáciou
Stano12 píše:
Tak to je jeba,to rad počujem taketo informácie, radšej mi to ani nejdem hovoriť, a ked uz sme pri tom koľko ma byt zaklon nápravy aspoň cca stupňov a ako ho zmerať kde najlepšie merať.
A on to ma skôr ako takú cestnú lestenku po teréne len tak rekreacne sem tam,ale jemu ide skôr o to aby to aspoň behalo po ceste.

Ak je to tak,na image stačí dať podložky nad pružiny a ak to má naozaj fungovať tak veľa čítať,alebo odviezť niekomu kto o tom niečo vie. :smt151

_________________
VW T3 1,6 aircooled boxer(1980). EX:Jeep Grand Cherokee 5,2 V8,Jeep Grand Cherokee 5,2 V8,Jeep Cherokee 2,5 td,Ford Maverick 2,7td,Jeep Grand Cherokee 5,2V8,Jeep Grand Cherokee 4,0i,Jeep Grand Cherokee 2,5td,Hyundai Galloper 2,5td,Jeep Cherokee 2,5td


Ned, 28.06.2020, 17:19
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 8 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: