Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 23:02
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 45 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3
 Jeep ZJ 2,5 - zohriaty ťažko štartuje 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 17:20
Príspevky: 4200
Bydlisko: St. George SVK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Gejza píše:
edit: upravená citácia
diesel


co tym chce basnik (diesel) povedat?


nič zvláštne, ked zmažeš hranaté zátvorky nieje vidno čo je citovanie a čo tvoj príspevok tak som ich doplnil. nejde o život

_________________
Strieborný Šíp & Čierny Hawran


Pon, 05.11.2007, 12:54
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 27.11.2006, 22:58
Príspevky: 597
Bydlisko: Banská Štiavnica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
no ja som si VIN-ko kontroloval podla tohto tu:

http://jeep.avtograd.ru/VIN/vin_en.asp

moje VIN zacina 1J4GZN8M5TY a seriove cislo si dajte ake chcete, napr 111111, akurat nebude sediet kontrolne cislo na deviatom mieste...

ano, je pravda, ze by tam mohlo byt aj X-ko, ale v tom pripade by to sice bol Grand, ale len so zadnym nahonom a pravostrannym riadenim :-D


Andrej: ano mnoho ludi (vratane mna) ma rovnaky nazor, ale zial v tejto bananovej republike, ked budes chciet predat auto a preregistrovat na noveho majitela, nebudes mat inu moznost ako podstupit tuto kontrolu... udajne sa neda nic kamaratsky vybavit, vsetko je zaznamenavane, udaje idu priamo do systemu prepojeneho na policiu a pod... v pripade ze sa zisti, ze auto je kradnute, ze ma menene dolezite casti (motor, prevodovka, nosne casti karoserie) a nie si schopny preukazat fakturou o kupe a montazi v odbornom servise a podobne... mas na krku vysetrovanie a velmi prevdepodobne prides o vozidlo :evil:


zaujimava diskusia na tuto temu aj za ucasti priamo zainteresovaneho majitela pracoviska pre kontrolu originality je tu: http://www.motoride.sk/?P=phorum&tema=lentak&ID=355484

_________________
Dodge Durango 3.6 FlexFuel Limited 2015
Ex: Jeep GrandCherokee Limited 2,5 TD 2" spacers, Rancho 5000
Ex: Jeep GrandCherokee Limited 5,9 LX V8 SelecTrac, Flowmaster, K&N
Ex: Jeep GrandCherokee Overland 4.7 H.O. Rancho 5000 1,5"


Pon, 05.11.2007, 13:10
Profil
Čumil

Registrovaný: Pon, 29.10.2007, 14:14
Príspevky: 7
Bydlisko: Bratislava, Slovakia
Odpoveď s citáciou
Poslať 
[quote="enduro"]no ja som si VIN-ko kontroloval podla tohto tu:

http://jeep.avtograd.ru/VIN/vin_en.asp

moje VIN zacina 1J4GZN8M5TY a seriove cislo si dajte ake chcete, napr 111111, akurat nebude sediet kontrolne cislo na deviatom mieste...

ano, je pravda, ze by tam mohlo byt aj X-ko, ale v tom pripade by to sice bol Grand, ale len so zadnym nahonom a pravostrannym riadenim :-D


ten decoder je dobra adresa.
len pre uplnost:
X je 4x2 teda zadny nahon ale pravostranne riadenie je J al. N pri 4x4 alebo B pri 4x2

_________________
ZJ 1995 4.0 = THE BEST


Pon, 05.11.2007, 14:08
Profil WWW
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Pokiaľ viem (ale nie som si istý na 100% :!: ) tak VM diesel s reťazovým rozvodom sa dával iba do Chryslera Voyager rok 95-96. Do Jeepu nie.

2Gejza: motorkár wizentál radšej nekomentujem, lebo také slová by toto fórum asi neznieslo. Ale odkedy tam majú nový software a 90% ľudí čo niečo vedeli odtiaľ odišlo, tak to stojí za veľké gulové.
Totálna neschopnosť a nezáujem, chýbajú základné znalosti a terminológia.... (česť výnimkam - sú asi 2)

A "rodný list" ti o rozvodoch nepovie nič
bude tam tak akurát kód ENC - 2,5L 4-Cyl Turbo Diesel Engine
a inak nič

a vďaka tomu novému a úžasne dokonalému software to asi nenájdu :?

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Pon, 05.11.2007, 22:47
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 0:00
Príspevky: 1241
Bydlisko: Senica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
enduro: ja som to tusil ze sem das link na tu nasu super diskusiu tam :-D

btw teraz nic nevyriesime... treba pockat a uvidime ako to bude... kazdopadne je to cele na ........ :evil:
ale aj tak neverim ze tie auta budu nejak extra rozoberat.. ved to by im trvalo pol dna poskladat vsetko...

a vobec sa mi nepaci ta idea: fotodokumentacia vsetkych detailov a nedetailov auta spolu s klucom :?

sorry za OT

_________________
Zlatníctvo-Hodinárstvo


Uto, 06.11.2007, 2:45
Profil ICQ WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4612
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
biker píše:
enduro: ja som to tusil ze sem das link na tu nasu super diskusiu tam :-D

btw teraz nic nevyriesime... treba pockat a uvidime ako to bude... kazdopadne je to cele na ........ :evil:
ale aj tak neverim ze tie auta budu nejak extra rozoberat.. ved to by im trvalo pol dna poskladat vsetko...

a vobec sa mi nepaci ta idea: fotodokumentacia vsetkych detailov a nedetailov auta spolu s klucom :?

sorry za OT


Mno začína to vesele bych povedal :?

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Uto, 06.11.2007, 10:34
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 27.11.2006, 22:58
Príspevky: 597
Bydlisko: Banská Štiavnica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
takisto offtopic

biker, vsak pokial je pravda, ze ma byt nafotene vsetko to, co je v tom metodickom pokyne ministerstva, tak potom musia rozoberat... a najzaujimavejsie je pre mna foto zadnej strany VIN-kodu... to si teda nechcem predstavit, co vsetko by sa muselo rozobrat, aby sa k tomu dostal, pokial teda nemaju take nastroje ako z filmov o Bondovi - minikamera na ohybnom papeku a pod, ale zase kvalita fotiek z takehoto zariadenia... :shock:

_________________
Dodge Durango 3.6 FlexFuel Limited 2015
Ex: Jeep GrandCherokee Limited 2,5 TD 2" spacers, Rancho 5000
Ex: Jeep GrandCherokee Limited 5,9 LX V8 SelecTrac, Flowmaster, K&N
Ex: Jeep GrandCherokee Overland 4.7 H.O. Rancho 5000 1,5"


Uto, 06.11.2007, 12:54
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 19.11.2006, 15:09
Príspevky: 646
Bydlisko: Praha
Odpoveď s citáciou
Poslať 
:D :D Che,che,to musej vyndat i čelní okno! Docela pakárna!! :-D

_________________
Jeep Grand Cherokee ZJ LX 5,9 V8,
Jeep Wrangler Sahara TJ 4,0L automat.
www.properform.cz


Uto, 06.11.2007, 13:46
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4612
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Harley píše:
:D :D Che,che,to musej vyndat i čelní okno! Docela pakárna!! :-D


Mno hej a druhé budu odliepať nálepku aby sa pozreli čo je na zadnej strane :-D kedže vin je aj na vodičových dverách ako nálepka
muhehe

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Uto, 06.11.2007, 16:40
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Andrej píše:
Harley píše:
:D :D Che,che,to musej vyndat i čelní okno! Docela pakárna!! :-D


Mno hej a druhé budu odliepať nálepku aby sa pozreli čo je na zadnej strane :-D kedže vin je aj na vodičových dverách ako nálepka
muhehe


to hej ! :D

a napríklad na XJ 97+ je aj hore na zadnom ráme kastle (medzi pántami 5. dverí), a vovnútri zadného blatníka, a vľavo pod palubkou a čoja viem kde ešte

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Uto, 06.11.2007, 18:16
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 27.11.2006, 22:58
Príspevky: 597
Bydlisko: Banská Štiavnica
Odpoveď s citáciou
Takže aj keď som sa minule po výmene žhavičov tešil, že "už to štartuje", v konečnom dôsledku to nebola tak celkom pravda... stale som ale tušil, že to so žhavením akosi súvisí, že pri zohriatom motore je impulz na žhaviče príliš krátky na nažhavenie... tak som dneska odpojil čidlo teploty motora a teraz to už naozaj štartuje tak ako má, t.j. na "brnknutie" (kontrolka žhavenia svieti asi trikrát dlhšie ako predtým, t.j. asi rovnako dlho ako pri studenom motore)

na druhej strane ale samozrejme je teraz nefunkčný ukazovateľ teploty motora a svieti kontrolka "Check engine". Jedna možnosť je vyriešiť to prepínačom, ktorým by som pred štartovaním odstavil čidlo teploty a po naštartovaní by som ho zapol, aby bol funkčný teplomer. Druhá možnosť je zistiť, ktorá súčiastka je v 2,5TD "zodpovedná" za načasovanie dĺžky elektrického impulzu na žhaviče v závislosti na aktuálnej teplote motora?

vopred ďakujem za akúkoľvek radu!

PS: dnes som absolvoval STK a EK. Okrem menšej výhrady voči príliš nízkemu nastaveniu svetiel všetko v poriadku... najviac ma prekvapkal výsledok EK, kde všetky merané hodnoty boli ďaleko v limite, to som naozaj nečakal...

_________________
Dodge Durango 3.6 FlexFuel Limited 2015
Ex: Jeep GrandCherokee Limited 2,5 TD 2" spacers, Rancho 5000
Ex: Jeep GrandCherokee Limited 5,9 LX V8 SelecTrac, Flowmaster, K&N
Ex: Jeep GrandCherokee Overland 4.7 H.O. Rancho 5000 1,5"


Štv, 15.11.2007, 0:41
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 0:00
Príspevky: 1241
Bydlisko: Senica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
caw enduro,
tieto spagetti diesle nepoznam ale podobny problem som mal na mercedese. mas tam nejake zhaviace rele co z neho idu kable na zhavice...ja som mal nejaky problem v nom tak sme ho odpojili a nez bolo opraavene zhavil som manualne-kolko som mal kluc v druhej polohe tolko zhavilo...
to casovacie rele ma nejake cidla co snimaju teplotu motora a teplotu vzduchu a podla toho urcia dobu zhavenia.
niektore diesle dokonca zhavia aj po nastartovani....

takze problem asi bude v tom rele...
ked mas zohriaty motor musi nastartovat aj bez zhavenia... :wink:

P.S: ja ked som bol na dizlovej emiske tak mu pocitac oznamil vysoku dymivost. a v skutocnosti to auto ani trochu nezadymilo co som sa aj ja cudoval :-)

_________________
Zlatníctvo-Hodinárstvo


Štv, 15.11.2007, 1:35
Profil ICQ WWW
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 26.07.2008, 14:42
Príspevky: 235
Bydlisko: LOSONEC TT
Odpoveď s citáciou
Poslať 
enduro píše:
no boh ta potes.... kde urobili italo-americki soudruzi chybu???

pozriem to este raz na zdvihaku, ci to nepojde nejako gynekologicko-chirurgicky odspodu a ked nie, tak nic :?

kazdopadne vdaka za usmernenie, dam vediet ako som dopadol...
cau mozem vediet ako to dopadlo s tim snimacom tlaku oleja.dalo sa to od spodu alebo ma caka nadherny víkend?

_________________
JEEP,GRAND CHEROKEE LIMITED 2,5TD
5,2 V8 na ceste


Uto, 08.03.2011, 20:00
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 27.11.2006, 22:58
Príspevky: 597
Bydlisko: Banská Štiavnica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
nazdar, no dopadlo to tak, ze odspodu cesta nevedie, da sa to akurat nasmatrat rukou, ale tento pokus dokazal, ze problem je niekde vo vodici od cidla, alebo v konektore (po "pomykani" zvazkom vodicov ukazovatel tlaku docasne fungoval) takze som to doteraz neriesil a spoliehal som sa, ze oleja je stale dost... a doteraz to jazdi.. lenze turbo uz si povedalo, ze stacilo a zacalo pustat olej do sania, takze mam najvyssi cas zhodit turbo, poslat na repas a ked uz to bude dole tak najst "chybu vo vedeni" ... :-)

a ty si ako dopadol?

_________________
Dodge Durango 3.6 FlexFuel Limited 2015
Ex: Jeep GrandCherokee Limited 2,5 TD 2" spacers, Rancho 5000
Ex: Jeep GrandCherokee Limited 5,9 LX V8 SelecTrac, Flowmaster, K&N
Ex: Jeep GrandCherokee Overland 4.7 H.O. Rancho 5000 1,5"


Ned, 13.03.2011, 21:12
Profil
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 26.07.2008, 14:42
Príspevky: 235
Bydlisko: LOSONEC TT
Odpoveď s citáciou
Poslať 
cau po tom co som sa tu docital tak som cekal na tvoju odpove.pevne som veril ze to nejako pojde ale teraz ma presla chut nieco riesit.za studena ukazuje ked sa zohreje ukazuje od 2000 otacok.beham tak skoro 3/4 roka a tiez spolieham ze maze.skusim aj ja od spodu posmatrat a pohybat s kabelazov.mozno sa popravy :twisted:

_________________
JEEP,GRAND CHEROKEE LIMITED 2,5TD
5,2 V8 na ceste


Ned, 13.03.2011, 22:48
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 45 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: