Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 23.05.2024, 16:14
Dnes je štvrtok 23. mája 2024, meniny má Želmíra a zajtra Ela




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 5 ] 
 ZJ 2,5TD Coolant level low 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 27.11.2006, 22:58
Príspevky: 597
Bydlisko: Banská Štiavnica
Odpoveď s citáciou
Asi mesiac ma sporadicky otravuje VIC pipanim, blikanim chladica v piktograme a hlaskou Coolant level low. Prvykrat sa objavila asi dva mesiace potom, ako som sa stal stastnym majitelom. Samozrejme, najprv som skontroloval hladinu vo vyrovnavacej nadrzke - hladina bola pri studenom motore na ryske HOT TOP. Ked som motor dobre zohrial, tak ze otvorilo vsetko co treba, hladina klesla na normalnu uroven. Teplota motora neprekrocila 90. Hlaska sa ale objavovala nadalej, v nepravidelnych intervaloch. Niekedy cely den ani tuk, inokedy to hukalo do zblbnutia. Nasledne som zistil, ze konektor k cidlu vysky hladiny kapaliny vo vyrovnavacej nadrzke je odpojeny - zapojil som ho, ale nic sa nezmenilo.
Tak som to povazoval za falosny poplach, niekde som vygooglil, ze problem moze byt v studenom spoji vo VIC, ktory sa udajne objavuje najma v rocniku 96.
V pondelok sme boli obzerat jackovo XJ a vsimol som si, ze on ma opacne otoceny (odvzdusnovaci?) ventil na vrchu na chladici. Ja som s nim dovtedy nic nerobil, nechal som to tak, ako to bolo v case ked som voz kupoval a 2000 km nic nehukalo. Tak som to skusil zvrtnut opacne (ma to len dve polohy - zatvorene, otvorene) a uz druhy den sa hlaska neobjavuje. Aka je spravna poloha tohto ventilu a aka je jeho funkcia?
Obrázok
Obrázok

_________________
Dodge Durango 3.6 FlexFuel Limited 2015
Ex: Jeep GrandCherokee Limited 2,5 TD 2" spacers, Rancho 5000
Ex: Jeep GrandCherokee Limited 5,9 LX V8 SelecTrac, Flowmaster, K&N
Ex: Jeep GrandCherokee Overland 4.7 H.O. Rancho 5000 1,5"


Str, 23.01.2008, 17:07
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 17:20
Príspevky: 4200
Bydlisko: St. George SVK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
no jedna poloha je otvorené(vtedy sa dá dosť ztuha vytiahnuť) a druhá zatvorené. Ak sa nemýlim tak zamyká sa to v smere hodinových ručičiek. Malo by sa to otvoriť pri napĺňaní systému chladiacou kvapalinou aby odišiel vzduch z chladiča. Tie poplachy pochybujem že môžu s týmto súvisieť....ak by to bolo totiž nejak omylom pootvorené, unikala by ti voda a to sa dá ťažko prehliadnuť.

_________________
Strieborný Šíp & Čierny Hawran


Str, 23.01.2008, 20:16
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 13.12.2007, 8:55
Príspevky: 25
Bydlisko: Prostějov
Odpoveď s citáciou
Poslať 
To signalizuje poruchu toho uvolněného kablu a musíš to vymazat na počitači.Ten odvzdušnovák aby fungoval,tak se musí po otočení povytáhnout,jinak nemá vliv na kterou stranu je otočenej.

_________________
Jeep je super auto


Str, 23.01.2008, 21:41
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 27.11.2006, 22:58
Príspevky: 597
Bydlisko: Banská Štiavnica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Takze teraz by to malo by zatvorene, otocil som to v smere ruciciek, doprava. Hrubu silu som na tom neskusal, takze som nezistil, ze sa to da vytiahnut. Pokial som teda jazdil dva mesiace s otvorenym (odistenym) stoplikom, tak sa aj cudujem, ze ho nevytisol tlak v systeme. Inak chladiaca sa nestraca ani sa nestracala.

Je pravda, ze tie poplachy s tymto asi nesuvisia, pretoze vcera to zase raz piplo, ale frekvencia je daleko nizsia ako predtym. Zrejme to hukalo uz aj talianovi, tak vytiahol kabel, nakolko sa nazdaval, ze je zle cidlo v nadobke. Keby to svietilo stale, alebo len po nastartovani raz a dost, tak by som bral tu alternativu, ze to treba zmazat, ale ked sa to objavuje nepravidelne a sporadicky???

_________________
Dodge Durango 3.6 FlexFuel Limited 2015
Ex: Jeep GrandCherokee Limited 2,5 TD 2" spacers, Rancho 5000
Ex: Jeep GrandCherokee Limited 5,9 LX V8 SelecTrac, Flowmaster, K&N
Ex: Jeep GrandCherokee Overland 4.7 H.O. Rancho 5000 1,5"


Štv, 24.01.2008, 9:34
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 19.11.2006, 15:09
Príspevky: 646
Bydlisko: Praha
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Co se tý hlášky týče,tak je to upozornění na nízkou hladinu ve vyrovnávací nádobce. Nic víc to nehlídá a přímo s chlazením to nemá nic společnýho.Takže jestli to furt hlásívá,tak je problém buď v tom samotným čidlu hladiny a nebo někde ve vedení. Možná vyčištění paměti by mělo stačit. Zkus jen odpojit baterku a podrž pár secund klíček v poloze "start" .Když ani po tom to nepřestane,tak zkus velkou diagnostiku.

To s tím ventilem neznám,to benzíny nemaj.

_________________
Jeep Grand Cherokee ZJ LX 5,9 V8,
Jeep Wrangler Sahara TJ 4,0L automat.
www.properform.cz


Štv, 24.01.2008, 10:05
Profil WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 5 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: