4x4 Club Slovakia
http://www.4x4club.sk/forum/

ZJ - konverzia chladenia na elektrický ventilátor
http://www.4x4club.sk/forum/viewtopic.php?f=154&t=8946
Stránka 1 z 1

Autor:  dado [ Uto, 29.09.2009, 8:37 ]
Predmet príspevku:  ZJ - konverzia chladenia na elektrický ventilátor

Kedze s ami rozsypala vodna pumpa a musel som rozobrat pol auta, tak som sa rozhodol dat el. ventilator. Problem je ze som nasiel 2 schemy zapojenia :

http://www.jeep.auto.ru/Grand_Cherokee/ ... /index.htm
http://www.jeep.auto.ru/Grand_Cherokee/ ... /index.htm

Ta s 2 -ma cidlami-spinacmi je asi pre 2- rychlostny ventilator.
Ja mam jednorychlostny. Ale kam mam dat spinacie cidlo. Na hrubu hadicu, ktora je dole na chladici pod servom ?
Alebo na hornu hrubu hadicu co je pri kompresore klimy ?


Edit :
uz som zistil :
http://www.4x4nazory.cz/phpBB2/viewtopi ... &&start=15

Autor:  dado [ Uto, 29.09.2009, 20:01 ]
Predmet príspevku: 

Celkom dobre obchody na ventilatory :
http://www.sport-parts.cz/index.php?act ... mainCat=83

http://www.uniorbitus.sk/index.php?page ... t=plus:kod

http://www.ask-motorsport.cz/?page=kata ... 006&jako=2

http://www.agroklima.sk/katalog/ac-komp ... denzerove/

Autor:  tibik [ Uto, 29.09.2009, 20:25 ]
Predmet príspevku: 

A co tak obyst cidlo a dat to na priamo z vypinacom niegde pri volante a poiskou medzi vypinacom a ventilatorom . :wink:

Autor:  vladek [ Uto, 29.09.2009, 20:29 ]
Predmet príspevku: 

Ak len jedno, tak na tú dolnú. Ja to mam na Galloperovy, a funguje to.
Inak, zohnal som si dvojrýchlostný z BMW, prvú rýchlosť mam zapojenú cez cidlo, druhu na vypinac. A samozrejme sa da do vody vypnuť.

Autor:  Andrej [ Uto, 29.09.2009, 22:15 ]
Predmet príspevku: 

Tibík: čidlo je dobré, len vypýnač, človek s apozabudne a už varí takže vypínač jedine aby to trvalo bežalo, ináč nech sa o to stará čidlo.

To Dado: máš veci na to za vatikánsku menu?? Ináč sa to neviem či oplatí, Nová visko nieje príšerne drahá. Osobne som fukol do auta Heavy Duty a teplotu mám dosť nižšiu ako predtým. Je to poznať a set sakra. A pomohol aj nový chladič.

Autor:  vladek [ Str, 30.09.2009, 8:10 ]
Predmet príspevku: 

Ak je ventilator vypnutý, signalizuje to pipanie.

Autor:  dado [ Str, 30.09.2009, 8:31 ]
Predmet príspevku: 

Mne sa jedna o ziskanie nejakych koní naviac.

Autor:  dado [ Uto, 06.10.2009, 8:47 ]
Predmet príspevku: 

Chcem sa podakovat Palovi - Chorokee za dodane diely , trvalo to sice dlhsie (nie jeho vinou), ale ta cena bola bezkonkurencna.
Ak potrebujete nejake ND na Jeep viete na koho sa obratit.

Pumpa je uz nahodena. Stale premylsam nad tou el . vrtulou.
Cena Ventilator saci 385mm, 12V, VA18-AP10/C41A, 7.5A 2200m3/h je 99 €. Co nie je zle. + nejaka ta drobotina tak do 150€ by som sa mal zmestit.

Autor:  pal [ Uto, 06.10.2009, 9:23 ]
Predmet príspevku: 

kokos, to ziskavanie koni. Vela sa toho pisalo, ale podla mna to je hlupost. Ved co je ucinnejsie? MEchanicku energiu transformovat na elektricku a potom opat na mechanicku? Alebo tu mechanicku rovno vyuzit? Samozrejeme ze pri rozbehoch musis prekonavat zotrvacnost vrtule, tam stracas vykon. Ale kolko? Kdezto v plnych palbach mas koni relativne viacej ako pri elektrickej.
Elektricka je urcite lepsia aj na spotrebu, ale mech. je urcite spolahlivejsia, takisto ti stale prufukuje chladic prevodovky, popripade serva a klimy.
naj je mat mech aj elektriku. Vzdymas nieco v zalohe. Odide ti altrik a inak by si bol odstaveny.

Autor:  dado [ Uto, 06.10.2009, 12:17 ]
Predmet príspevku: 

Problem je ze mechanicka vrtula sa neda odpojit. Povodne bol plan dat pred chladic tlacny ventilator, ktory aj mam. Lenze som medzitym kupil navijak, ktory mi tam zaberie miesto.
Takze asi to risknem a kupim saci ventilator namiesto mechanickej vrtule a vyskusam. U cechov som cital ze konverziu bolo citit dost citelne na vykone . Napadla ma aj talka blbost, dat na chladic oleja serva a chladic oleja automatu, Nejake male tlacne ventilatory o priemere 19 cm. (alebo z PC ? :roll: )

Stránka 1 z 1 Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/