Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Ned, 16.06.2024, 10:03
Dnes je nedela 16. júna 2024, meniny má Blanka a zajtra Adolf




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 5 ] 
 Motor ide na prilis vysoke otacky, radi neskoro? (4.7L '99) 
Autor Správa
Začínajúci koumák

Registrovaný: Ned, 06.06.2010, 23:23
Príspevky: 108
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Zdar, existuje jeden Jeep WJ, rocnik 1999 s 4.7L motorom, US dovoz. Ma to prevodovku 45RFE, teda este pred flashom na 545RFE. Auto ma najazdenych asi 420 000 km a bezi na LPG.

Majitelovi sa zda, ze motor bezi v zbytocne vysokych otackach. Uplne presne merania este nemam, ale pri mestskej jazde okolo 50 km/h drzi 2000 otacok a treba este zrychlit, aby preradil o dalsi stupen. Co mam odskusane ZJ (5.2L) a XK (5.7L), tak oba jazdia na o dost nizsich otackach. XK, ktore ma rovnaku prevodovku, drzi otacky pri ~50 km/h okolo 1100-1200 (overene dnes cez OBDII). Nech je uz kombonacia motorov a prevodoviek rozna, nezda sa mi, ze by malo WJ tolko tocit, ked starsi a novsi Jeep ma nizsie rpm.

Rozmyslal som, ci by nepomohol flash prevodovky na 545RFE, lenze podla informacii na nete to prida len posledny stupen (0.67:1 ratio), takze zmena sa prejavi len na dialnici a nie v meste (ak tomu dobre rozumiem).

Pripadne vie niekto, co by toto spravanie este mohlo indikovat? Napriklad dosluhujuci hydromenic?

Diky.


Pia, 15.05.2015, 0:18
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4611
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Otestovať Hydromenič viem, poslednú dobu som v BA,
celkovo WJ radí vyššie ako 5,7 vo WK ono zase krúťaku má ďaleko viac.
Chcelo by sa na tom previesť.
Flasch ti pridá akurát že aj za 3 to dá lock up a znížia sa otáčky, čo je v meste vcelku fajn. prevodový pomer tam nemeníš mechanicky, nakoľko je to dané.

Ak som zase niečo pomotal Palo určite opraví .o)

A.

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Pon, 18.05.2015, 20:39
Profil
Začínajúci koumák

Registrovaný: Ned, 06.06.2010, 23:23
Príspevky: 108
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Prave o tie mestske otacky ide. Pozeral som po eBayi TCM pre WJ z roku 2004 (56044574AC), napriklad tu alebo tu. Staci len kupit taku TCM z roku 2004 a vymenit ju vo WJ? Tu pri Dodgoch to len tak menili a fungovalo to. Takymto pristupom by aspon ostala stara TCM ako zaloha, keby nieco.

Auto sa nanestastie nachadza na strednom Slovensku, takze sa nemozeme ist previezt. Myslim si, ze ani v dohladnej dobe v tomto (alebo Zilinskom) okoli nebude, preto radsej takyto vymysel s TCM.


Pon, 18.05.2015, 21:21
Profil ICQ
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4306
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
zoom píše:
Prave o tie mestske otacky ide. Pozeral som po eBayi TCM pre WJ z roku 2004 (56044574AC), napriklad tu alebo tu. Staci len kupit taku TCM z roku 2004 a vymenit ju vo WJ? Tu pri Dodgoch to len tak menili a fungovalo to. Takymto pristupom by aspon ostala stara TCM ako zaloha, keby nieco.

Auto sa nanestastie nachadza na strednom Slovensku, takze sa nemozeme ist previezt. Myslim si, ze ani v dohladnej dobe v tomto (alebo Zilinskom) okoli nebude, preto radsej takyto vymysel s TCM.


funguje to aj s vymenou TCM ale idealne aj tak potrebujes diag na zaucenie a lebo inak je to nezmysel flash trva hodinu aj s kavou a ak je na strednom sk tak nech dojde.
100km nieje vzdialenost v dnesenej dobe :-)

tá prevodovka je konštrukčne spravená tak, že z mechanického hľadiska (počítaním koliesok) môže byť maximálne 6kvalt.V praxi to je nezmysel, lebo by to odstupňovanie by nedávalo logiku. Takže programovo sa teda robila ako 4 a 5 kvalt. A so zamykaním meniča to nemá nič, akurát sa zmení spôsob kombinácie jednotlivých lamiel a pribudne 1 OD stupeň (akože tá 5-ka). Zároveň sa pri radení smerom nadol využíva iná kombinácia spojok ako pri radení nahor.

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Pon, 18.05.2015, 22:09
Profil WWW
Začínajúci koumák

Registrovaný: Ned, 06.06.2010, 23:23
Príspevky: 108
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Tak ak to viete urobit aj vy, tak nie je o com. Dam vediet cloveku a je celkom dost mozne, ze niekedy, ked budem v okoli auta, ho zoberiem a dofrcim s nim ja. Viac sa dohodne, ked budem u vas s Commanderom v blizkej buducnosti.


Uto, 19.05.2015, 0:43
Profil ICQ
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 5 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: