Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 21:52
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 8 ] 
 Nudzovy rezim prevodovky 2,7 CRD WJ 
Autor Správa
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 01.02.2015, 16:00
Príspevky: 27
Odpoveď s citáciou
Obrázok 

zdravim vas tu vsetkych...nez sa vydam tam kam patrim a tam kam ma vsetci poslete, stejne to skusim...mam Jeep so 164 tis.km, beha to bez väcsich tazkosti, len po vymene oleja v prevodovke v servise sa mi raz stalo, ze zacala svietit zlta kontrolka vpravo hore, ako som zistil hlasi chyby na motore a zjavne aj v prevodovke....zacala svietit a prevodovka spadla do nudzoveho rezimu....cital som vsetko dostupne co moze sposobit tento stav ale nic mi nepomohlo...potom to zrazu prestalo svietit a prevodovka radila ako nova....tichucko, bez sklbania a inych zvukov....v posledny piatok znova kontrolka a odvtedy uz viac ako prvy stupen nezaradi....viem, viem kam ma poslete  :lol:
...ale keby sa nahodou nasiel niekto, kto by predsa len mal nejaku radu, budem moc vdacny


Str, 16.11.2016, 9:33
Profil
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7899
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
spoj sa tu z fora s palomcheroke, onje tu na to dochtor, alebo este Andrej,,vylozeny odbornici,, pomozu porobia a za dobry krestsansky dukat,, a budes nadmieru spokojny,, a navyse s dobrou spolahlivou zarukou.. bo ak sa ti posere prevodovka na 2,7 dmicke,,ze ju nedas opravit,, tak veru potom ti naklady stupnu az sa ti EKG vyrovna :-D :-D :-D :mrgreen:

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Str, 16.11.2016, 11:11
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 01.02.2015, 16:00
Príspevky: 27
Odpoveď s citáciou
vdaka za reakciu...skusim sa na nich obratit, len celkom dobre neviem ako sa to robi..?... :lol: ...este som zabudol dodat, ze som bol u znameho mechanika, ten to napojil na pocitac a nevyhodilo mu ziadnu, slovom ziadnu chybu....je mi jasne, ze su to take vseobecne diagnostiky co maju tito mechanici, ale aj tak je to divne....


Str, 16.11.2016, 12:18
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 05.10.2013, 22:10
Príspevky: 343
Bydlisko: Piešťany
Odpoveď s citáciou
Bud napis spravu tu na fore clenovi palocherokee alebo pozri stranku jeepparts.sk a zavolaj tam. To mas jednoduhsie a rychlejsie ako pisat spravu a si na spravnom mieste.

_________________
Jeep Grand Cherokee WJ 4,7 V8 H.O. Overland

Jeep Grand Cherokee ZG, 4.5" Rubicon Express Long Arm, 35" Silverstone MT 117 Extreme, navijak, CB, pevnostaky, Ford 8.8 + OX locker, Dana 30 high pinion vystuzena + RCV poloosi, WARN ZEON 12


Str, 16.11.2016, 12:58
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4612
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Tak 2,7CRD a jeho elektrické muchy .o)

Rád by som vedel ako menili olej, má to dosť špecifický postup.

Druhá vec núdzový stav. Toto auto keď si obrazne zle prdneš a nebude sa mu ľúbiť spadne do núdzového režimu :-D

každopádne toto čo popisuješ kľudne môže byť aj začínajúci problém z voličom automatu nakoľko je elektricko-mechanický. A bohužiaľ je to častá závada. Ale kľudne to môže byť hocičo ine čo nesedí v logike RJ.

V prvom rade by sa pozrel keď sa menil olej aký olej tam dali a či ho máš dosť, nakoľko je výška hladiny závislá od teploty. Je na to graf. A bohužiaľ mierku oleja to nemá.

A.

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Pon, 21.11.2016, 9:14
Profil
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 11.10.2011, 22:21
Príspevky: 228
Bydlisko: RK city
Odpoveď s citáciou
poly406 píše:
vdaka za reakciu...skusim sa na nich obratit, len celkom dobre neviem ako sa to robi..?... :lol: ...este som zabudol dodat, ze som bol u znameho mechanika, ten to napojil na pocitac a nevyhodilo mu ziadnu, slovom ziadnu chybu....je mi jasne, ze su to take vseobecne diagnostiky co maju tito mechanici, ale aj tak je to divne....
Tak kamaratovi zadakuj a odporuč mu aby nediagnostikoval taketo vozidla kedze potom vo vysledku su zakaznici len viac zmateny.

OBD II diagnostika mu neprecita prevodovku takze zrejme nacital motorovu jednotku ktora bola cista. Moj odhad bude na vadny volič prevodovky teda snimacie členy v pake ktore snimaju aktualne zaradenu rychlost na voliči.

Chod k niekomu kto ma KTS diagnostiku, ta si vie slusne poradit s automatkou u 2.7 CRD. nech ti povie kod a popis chyby. Ak je to mechanicka chyba v prevodovke, tak budes musiet ist niekde kde robia prevodovky a nachystaj si riadnu kesenu penazi.

_________________
Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD, Overland, Black pearl (2004)
http://www.wi-telecom.sk


Štv, 01.12.2016, 14:07
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
prevodovka NAG1 (W5A580, 722.6...) dokáže spadmúť do núdzáku kvôli akejkoľvek pitchovine.
Kľudne stačí slabšia baterka a máš to tam. Alebo aj netesný konektor, čidlo režimu prídavnej prevodovky, snímače otáčok v prevodovke, volič režimov, kabeláž, ABS čidlo.... vyber si čo len chceš.

Problém je že 90% diagnostík sa do RJ prevodovky na Jeepe 2,7CRD ani len nedostane, pretože tá komunikácia medzi nemeckou riadiačkou americkým autom je už z výroby taká..povedzme že zvláštna.

A inak volič sa dá repasovať, mechatronika tiež.

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Štv, 01.12.2016, 17:04
Profil WWW
Čumil

Registrovaný: Pia, 30.10.2020, 19:27
Príspevky: 2
Odpoveď s citáciou
[zdravim mam problem s mojim jeepom 2,7 diesiel 120 kw 2004 rok vyroby teraz ako zacalo byt chladnejsie my hadze do nudoveho stavu stacilo teraz par dni nastartovat preist cca asi 200 metrov zhasnut znova nastartovat a potom radila dalej a ked som prekrocil rychlost 70 km hod tak kontrolka zhasla a radilo ako ma a dnes Rano znova a uz nechce radit vedel bi mi niekto napisat skusenost co bi to mohlo byt ?? Dakujem za pripadne postrehy Dalibor


Pia, 30.10.2020, 19:34
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 8 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: