Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pia, 19.04.2024, 6:32
Dnes je piatok 19. apríla 2024, meniny má Jela a zajtra Marcel




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 18 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší
 Adivitum na cistenie vstrekov 2.7CRD 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 19.07.2009, 9:45
Príspevky: 577
Bydlisko: BA/Zvol.Slatina
Odpoveď s citáciou
Zdravim pani,

mal by som na majitelov ale aj chalanov s Jeepparts otazku, ake aditivum na vycistenie vstrekovacov Common Rail co mam v aute. Samotne vstreky som dal skontrolovat a precistit, co na chvilu pomohlo, ale motor mi ide nepravidelne na volnobehu (uz pri jemnom zdvihnuti otacok ide motor uplne hladko, vykon je v pohode) a ked som natankoval 55 cetanovu naftu v Rakusku, takmer to nerobilo. Kamarat co ma servis mi povedal ze asi mam zaneseny system a ze mam najskor skusit nejake aditivum, lebo ked som natankoval normalnu naftu zase mi to robi.

Dakujem za pomoc a rady :smt023

_________________
Pajero Wagon 3,0 V6 24V - 35x13,5R15 Maxxis Mudzilla, Superwinch 12000, CB Intek, Sirio 1000 + LPG STAG
Stavba - Nissan Patrol K160, 3.3TD, OME podvozok, ARB vzadu+kompresor, 36" SuperSwamper TSL, Warn winch, Tripmaster, CB, klietka...


Str, 17.06.2015, 17:52
Profil
Učeň

Registrovaný: Uto, 24.03.2015, 21:18
Príspevky: 79
Odpoveď s citáciou
skus toto:
http://www.nanoaditiva.sk/produkt,commo ... ---protect


Str, 17.06.2015, 18:04
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 03.07.2011, 11:10
Príspevky: 851
Bydlisko: Martin
Odpoveď s citáciou
V robote mi dal kolega nejaké aditívum. Píšu hlavne na zimu ale odporúča sa celoročne. Značku si nespomeniem, keď budem v garáži pozriem. Či to niečomu naozaj pomáha neviem ale ublížiť to neublíži. Jediné čo som si zatiaľ všimol, je maličký pokles spotreby.

_________________
MAZDA CX-30
EX: Jeep Grand Cherokee Overland 2004
2.7 Diesel
bbooble zavináč gmail.com


Str, 17.06.2015, 18:55
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Vseobecne (a celkom uspesne) sa pouziva VIF.
Rozdiel medzi letnou a zimnou verziou bude pravdepodobne v nejakej zlozke (Ak vobec), ktora ju robi v zime menej tuhnucu. (poznam ludi, co leju zimny cely rok).

Napriek tomu, ze nafta by mala splnat nejake normy (mozno aj splna), vec je taka, ze subjektivne auto ide na AT/DE naftu lepsie ako na nasu. (niekde som videl aj testy, kde porovnavali spotrebu, a bola jednoznacne v prospech zahranicneho tankovania).
Takze - VIfom nic nepokazis, kto maze, ten jede.

No a k tomu cisteniu - chlapci na VW fore robili take veci, ze odstavili privod z nadrze, a cistili vstreky tahanim paliva priamo z nejakej plastovej flase, riedenej v pomere asi 4:1 (vif, nafta). (prepad prehnali cez lacny benzinovy filter zase spet do flase).
Aj ked hovorim o mierne inej technologii (TDI, resp. TDI PD), urcite veci su spolocne.
Skusit vypalit na volnobehu povedzme 4:1 (ale nafta, vif) podla mna autu vobec neuskodi, kludne by som isiel aj do vyssieho pomeru, ale mozno az v druhom kole CRD je celkom hakliva vec ... (inac povedane, menej je v tomto pripade viac).

Co je treba mat na pameti je fakt, ze cistiaci efekt aditiva nebude mat okamzity efekt, resp. radsej nech nema okamzity efekt.
(je lepsie dlhodobejsie odlupovat male necistoty a spalovat ich, ako naraz odlupnut nejaku supu, ktora nieco upcha).

No a priebezne VIF liat do nadrze po cely rok, ono zase plechovica je za nejakych 8 eur, a vydrzi celkom dost (myslim ze 1ml na liter), plechovica ma 500 ml ak sa nemylim). Ak das viac, nepokazis nic (ak brutalne neprezenies pomer).
VIF okrem zvysovania cetanoveho cisla ci riedenia nafty v zime by mal aj cistit celu palivovu sustavu. (preto po cely rok).

Samozrejme ti nic nebrani naliat VIF priamo do nadrze, a na zvysenie pomeru, povedzme pri rozvietenej rezerve (8-10 l ?).
(uplne idealne by bolo vif zmiesat v nejakej flasi s naftou a tento mix naliat do nadrze, nie len samotny vif a spolahnut sa, ze sa to zmiesa v nadrzi, ale to len tak na okraj).

Ak niekoho zaujima zaver toho cistenia na VW fore, tak chalani nasledne na diagnostike vytiahli nizsie hodnoty na vstrekovacoch, dokonca aj na takych, ktore uz chceli dat (podla PC) vymenit.

Oponenti kritizovali hlavne to riziko odlupnutia vecsej necistoty, ktora nasledne nieco upcha. (pokial som to sledoval, tak sa to nestalo nikomu). Ak ma pamet neklame, VIF urobil viac prace ako cistenie vstrekov ultrazvukom ... (podla diagnostiky mal vecsi efekt).
(na com sa zase musim zasmiat, je fakt, ze ludia z tym VIFom vraj celkom slusne zadymili okolie ci luku :-D , ono zase ak VIF nieco rychlo ocistil a nasledne to musel motor spalit, tak nez sa bordel vypalil, naozaj to v okoli mohlo vyzerat jak na vojenskom cviceni ).


Str, 17.06.2015, 20:01
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 12.09.2007, 18:24
Príspevky: 1379
Bydlisko: Púchov
Odpoveď s citáciou
VIF lejem do bmw (3.0 common rail ) celý rok a ked som mal problém zo vstrekmi tak som dal STP aditívum
http://www.formotor.sk/oleje/1655-stp-c ... 200ml.html
2 flaštičky na nádrž a výrazne to pomohlo :smt023

_________________
~`<| _________ oooo __
~~ | / ../ …\ … \ \ _|____\
~~~[_ - - - ______ --- _ \ - \\\\\\ -\
~~~~( o) ) – o - - - ( o ) ) – o ---) )

Jeep ZJ 5.2 V8,nápravy patrol Y61, 7.5" long arm,flowmaster a kopec iného..
Jeep XJ 4.0 cestná leštenka


Str, 17.06.2015, 20:19
Profil WWW
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
alebo aditivum + dekarbonizaciu od bg
tiez to funguje

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Str, 17.06.2015, 20:42
Profil WWW
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7906
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
pablo píše:
VIF lejem do bmw (3.0 common rail ) celý rok a ked som mal problém zo vstrekmi tak som dal STP aditívum
http://www.formotor.sk/oleje/1655-stp-c ... 200ml.html
2 flaštičky na nádrž a výrazne to pomohlo :smt023



to pouzivam pravidelne teda po kazdom druhom tankovani a super vecicka..

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Str, 17.06.2015, 20:49
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 16.08.2012, 19:54
Príspevky: 450
Bydlisko: Trenčianske Teplice
Odpoveď s citáciou
Ja používam tento produkt aditívum http://www.motorove-oleje.sk/prisada-do-nafty-speed-1l/ už keď som kupoval auto tak niečo poklepkávalo v motore (myslel som si že to tak má byť lebo to bol môje prve blízke stretnutie s patrolom :smt007 ) tak som to doviezol domov ale sa mi to nejako nezdalo v robote mi kolega odporučil práve toto aditívum po naliaty motor po pár km stíchol razantne ale na volnobehu ešte počuť trochu trysky. A pri kúpe hovoril že menil čerpadlo lebo staré sa posralo podla mňa natankoval nejakú sračku a zadrelo ho a chytilo aj trysky a tie nedal spraviť, ale mne to vôbec netrhalo alebo niečo iné proste len klepali ale už je to skoro OK :smt006

_________________
Už len bruchpláž TDI
Ex Nissan Patrol y61 wagon 2,8td
Bejvalo Jeep Cherokee XJ 2,5td 31x10,5R15 T3


Str, 17.06.2015, 21:26
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 19.07.2009, 9:45
Príspevky: 577
Bydlisko: BA/Zvol.Slatina
Odpoveď s citáciou
Super chalani, dakujem. Vyskusam to STPcko teda najprv a asi narobimzasoby VIFu pre istotu. :smt023

_________________
Pajero Wagon 3,0 V6 24V - 35x13,5R15 Maxxis Mudzilla, Superwinch 12000, CB Intek, Sirio 1000 + LPG STAG
Stavba - Nissan Patrol K160, 3.3TD, OME podvozok, ARB vzadu+kompresor, 36" SuperSwamper TSL, Warn winch, Tripmaster, CB, klietka...


Uto, 23.06.2015, 16:03
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 07.12.2010, 10:17
Príspevky: 420
Bydlisko: Liptovský Mikuláš
Odpoveď s citáciou
chalani a co odporucate na klasicky diesel bez cammon railu??? nech ho kus precistim ( o auto nebolo moc starane menil sa len olej a filtre )

_________________
Mitsubishi Pajero "Blister fender" 3.5 V6 24v wagon manuál 143 kW (194ps) pri 5000 otáčkach, 313 Nm pri 3500 otáčkach
Staré pořekadlo "Objem ničím nenahradíš"


Uto, 23.06.2015, 22:02
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Aj pre Teba plati vyssie uvedene. To co moze napr. CRDi, klasicky ropak schrume bez rizika. Tam by som si dokonca dovolil kludne liat vyssie koncentracie, ak sa na to financne citis ...
Treba si uvedomit, ze viac-menej kazde aditivum je skor vec prevencna ako okamzita, takze nastup ucinku nemusi byt ihned.
(aj ked mozno tie STP ako pisete je nejaka agresivnejsia zalezitost, ked ste to ihned poznali)


Štv, 25.06.2015, 8:29
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 18.05.2011, 19:44
Príspevky: 1067
Bydlisko: Nove Mesto n/V
Odpoveď s citáciou
Letecky petrolej. Urcite lepsie a ucinnejsie ako kadejake cistiace sragory.. S naftou kludne 50/50. Ja som chodil aj na cisty ale potom som pridaval M2T olej, lebo je suchsi od nafty.

_________________
Nissan Patrol GR Y61 Wagon 4,2 TD intercooled
Toyota Landcruiser 100, 4,2 TDi
ex.: Jeep Commander 3,0 CRD
ex. Mitsubishi Pajero sport 2,5 TD
ex. Lada niva 1,7i r. v. 2005
ex. Lada Niva 1,7i r. v. 2002
ex. Uaz 469
ex. Praga V3S


Štv, 25.06.2015, 14:42
Profil
Učeň

Registrovaný: Uto, 24.03.2015, 21:18
Príspevky: 79
Odpoveď s citáciou
Andy NM tym M2T si teda pomohol tym tryskam.... :smt134 Toto su odborne rady pre blbcov.... Skus si nastudovat teplotu horenia nafty a toho tvojho M2T a hlavne co zostava po vyhoreni toho oleja vo valci ani nebudem spominat. Letecky petrolej je dobra vec s NM pre motor, ale nie v pomere 50/50 a toboz nie sam s M2T. Upozornujem vsetkych, do ziadneho common railu nelejte to , co odporuca Andy NM vo vlastnom zaujme. M2T by som osobne nedal do ziadneho diesela, aj tej Avie by mi bolo luto....


Pia, 26.06.2015, 7:35
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 18.05.2011, 19:44
Príspevky: 1067
Bydlisko: Nove Mesto n/V
Odpoveď s citáciou
Tym M2T som samozrejme nemal na mysli ten Madit M2T. To som dal iba ako obrazne, ja tam davam Castrol alebo OMV so specifikaciou JASO FC.. Tento leju dokonca v malych koncentraciach aj do benzinu a ked to znesie kat, tak tryskam to nespravi absolutne nic.. A neboj, teplotu horenia mam nastudovanu dobre... Mam to vyskusane a chodim na tuto kombinaciu uz niekolko zim. Zacnem davat cca v novembri a skoncim v aprili..

_________________
Nissan Patrol GR Y61 Wagon 4,2 TD intercooled
Toyota Landcruiser 100, 4,2 TDi
ex.: Jeep Commander 3,0 CRD
ex. Mitsubishi Pajero sport 2,5 TD
ex. Lada niva 1,7i r. v. 2005
ex. Lada Niva 1,7i r. v. 2002
ex. Uaz 469
ex. Praga V3S


Ned, 28.06.2015, 10:22
Profil
Čumil

Registrovaný: Ned, 17.07.2016, 14:28
Príspevky: 2
Odpoveď s citáciou
Pronto píše:
Zdravim pani,

mal by som na majitelov ale aj chalanov s Jeepparts otazku, ake aditivum na vycistenie vstrekovacov Common Rail co mam v aute. Samotne vstreky som dal skontrolovat a precistit, co na chvilu pomohlo, ale motor mi ide nepravidelne na volnobehu (uz pri jemnom zdvihnuti otacok ide motor uplne hladko, vykon je v pohode) a ked som natankoval 55 cetanovu naftu v Rakusku, takmer to nerobilo. Kamarat co ma servis mi povedal ze asi mam zaneseny system a ze mam najskor skusit nejake aditivum, lebo ked som natankoval normalnu naftu zase mi to robi.

Dakujem za pomoc a rady :smt023


Na toto sú po celom internete dosť vysoké hodnotenia:
http://cistenievstrekovacov.clickeshop. ... 6405c37581

_________________
Jeep Cherokee KK 2008 2.8CRD


Ned, 17.07.2016, 15:22
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 18 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: