Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pia, 29.03.2024, 14:47
Dnes je piatok 29. marca 2024, meniny má Miroslav a zajtra Vieroslava




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 11 ] 
 Neštartuje pri nízkych mínusových teplotách 
Autor Správa
Učeň

Registrovaný: Pia, 07.04.2017, 20:00
Príspevky: 20
Odpoveď s citáciou
Moje WJ ťažko štartuje alebo nenaštartuje vôbec pri teplotách pod - 10. Najprv som si myslel ze zamrza nafta v filtri kôli pochybnej cerpacej stanici na ktorej som tankoval(benzinol), vymenil som filter paliva. Auto stále. Nechcelo chytiť v zime. Skontroloval som zhavice(odpory) max do 1,3ohm(su správne, menené pred rokom). Rozmislal som aj či je čerpadlo dobre nastavene aby dostatočnú dávku paliva dávalo pri mínusových teplotách. Auto točí točí ale nie naštartovať keď je silný mráz. Rozmislal som aj nad variantov, že je vadný snímač teploty. Tak isto som už natankovať na slovnaft kvalitnejšiu naftu, ale ešte som neskúsil keď ze neboli zatiaľ mrazy. Tak isto som uvažoval zmerať napätie ci ide na žhaviče, či tam ide tých 12V. Na palubovke zhavi ukazuje kontrolka zhavenie v poriadku. Dnes v noci bolo len - 4 auto na ráno chytilo v pohode na brnk.Tak isto som aj keď nechcelo chytiť nahrial som teplovzdušnou filter palivový ais po dobu 1 minúty a auto chytilo. Poprosím o možné nedostatky, čo stým môže byť, či to je len tá nafta.


Pia, 07.12.2018, 9:51
Profil
Učeň

Registrovaný: Štv, 08.01.2015, 14:58
Príspevky: 12
Bydlisko: Rimavská Píla
Odpoveď s citáciou
Nie som nejaký odborník na tieto motory, ale pokiaľ nie je problém v prívode nafty alebo žhavení, kľudne to môžu robiť trysky. Je to common rail, čiže tie trysky sú dosť citlivé na zlú naftu. Pokiaľ je už niektorá tryska poškodená, natankovanie lepšej nafty to podľa mňa nenapraví.


Pia, 07.12.2018, 10:22
Profil
Učeň

Registrovaný: Pia, 07.04.2017, 20:00
Príspevky: 20
Odpoveď s citáciou
Ale to by robilo problémy zo štartovanim stále nie len pri zimných dňoch. Inokedy štartuje na brnk. Ešte musím zmerať ci ide napätie na zhaviče. Možno to je len problém s žhavením.


Pia, 07.12.2018, 10:39
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 22.10.2015, 18:08
Príspevky: 118
Bydlisko: ŠALA
Odpoveď s citáciou
Mal som ten istý problém. Vymenil som baterku a žhaviče a klud. čo to bolo neviem neriešil som.


Pia, 07.12.2018, 13:39
Profil
Učeň

Registrovaný: Pia, 07.04.2017, 20:00
Príspevky: 20
Odpoveď s citáciou
Uvidím keď pri mrzne co to správy zhavit napetie ide. Ešte ma napadlo nemôže byť nesprávne nastelovame čerpadlo naftové, opravovalo sa(repas).


Sob, 08.12.2018, 8:24
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
Jando pan ma 3.1 td.
a to nie je commonrail ale obycajny komorkovy kachlak s rotackou. :-D

ToXo: moze to byt kadeco. Jedno z cidiel teploty na hlavach, cidlo teploty paliva v cerpadle, vo filtri... a kludne aj zhavice, jedno z rele zhavenia, blba poistka...ale kludne aj slabsia baterka alebo pridierajuci sa starter.... treba to premerat postupne

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Sob, 08.12.2018, 14:21
Profil WWW
Učeň

Registrovaný: Pia, 07.04.2017, 20:00
Príspevky: 20
Odpoveď s citáciou
No uvidím keď primrzne co to spraví, ešte pripadne relé skontrolujem žhavenia tuším ze sú 2 a pripadne poistky. Snímač teploty chl. Kvapaliny je dobrý to viem,baterka je ročná. Uvidíme ešte sa ozvem. Ak na nič neprídem najlepšia by ais bola diagnostika drb co mate vy, pripadne skočím k vám. Dakujem


Sob, 08.12.2018, 19:47
Profil
Učeň

Registrovaný: Pia, 07.04.2017, 20:00
Príspevky: 20
Odpoveď s citáciou
Dnes som ,že idem naštartovať auto a nechcelo chytiť, auto stálo asi 2 dni a mráz nebol žiadny. Kamarát mi to pozrel cez diagnostiku ukazovalo chybu odchylka regulácie dodávky. Vymazal chybu a auto naštartovalo na brnk. A v piatok tam boli tiež nejaké chyby tie premazal a tak dnes sme pozreli čo tam vyhodí keď to neštartuje, tak ukázalo len tú odchýlku. Pred rokom sa robil repas čerpadla.


Ned, 09.12.2018, 11:26
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 27.11.2006, 22:58
Príspevky: 597
Bydlisko: Banská Štiavnica
Odpoveď s citáciou
Nie som si isty ako to ma 3.1.. tiez ma v palivovom filtry predhrev nafty?
Ma len tak napadlo ked pomohlo zohriat filter teplovzduskou.. a rozhodne sa hlavne v zime neoplati setrit par centov na nekvalitnej nafte.. obsiahnute parafinove zlozky sa pri minusovej teplote zrazaju a upchavaju vsetko.. cim nekvalitnejsia nafta tym horsie, neobsahuje aditiva ktore tomuto zabranuju.. ked uz tak sa oplati vzdy pridat pred tankovanim aditivum do nadrze manualne :-)

_________________
Dodge Durango 3.6 FlexFuel Limited 2015
Ex: Jeep GrandCherokee Limited 2,5 TD 2" spacers, Rancho 5000
Ex: Jeep GrandCherokee Limited 5,9 LX V8 SelecTrac, Flowmaster, K&N
Ex: Jeep GrandCherokee Overland 4.7 H.O. Rancho 5000 1,5"


Ned, 09.12.2018, 11:29
Profil
Učeň

Registrovaný: Pia, 07.04.2017, 20:00
Príspevky: 20
Odpoveď s citáciou
enduro píše:
Nie som si isty ako to ma 3.1.. tiez ma v palivovom filtry predhrev nafty?
Ma len tak napadlo ked pomohlo zohriat filter teplovzduskou.. a rozhodne sa hlavne v zime neoplati setrit par centov na nekvalitnej nafte.. obsiahnute parafinove zlozky sa pri minusovej teplote zrazaju a upchavaju vsetko.. cim nekvalitnejsia nafta tym horsie, neobsahuje aditiva ktore tomuto zabranuju.. ked uz tak sa oplati vzdy pridat pred tankovanim aditivum do nadrze manualne :-)

Áno ma aj predhrev ale neviem ci funguje, všimol som si ho pri výmene filtra. Ale zrejme dačo bude z čerpadlom malé dávky asi dáva.


Ned, 09.12.2018, 14:43
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 22.10.2015, 18:08
Príspevky: 118
Bydlisko: ŠALA
Odpoveď s citáciou
Toxo - mne menili celí ten filter alebo čo to je kde je ten predohrev. teraz už neviem z akého auta a v som spokojní . Nech sa chalani experti aj k tomuto vyjadria .


Pon, 10.12.2018, 19:17
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 11 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: