Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 12:01
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 20 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší
 Grand Cherokee WJ "99- chybový kód P0201 
Autor Správa
Učeň

Registrovaný: Pia, 01.02.2019, 9:04
Príspevky: 12
Bydlisko: Hronovce
Odpoveď s citáciou
Zdravim Vas offroadaci a obraciam sa na Vas s prosbou o pomoc a radu...som cerstvym majitelom Granda WJcka z roku 99,4.0 + domontovane LPG, dovoz z nemecka. Auto slo bez problemov, ci na benzin alebo plyn, ale to skoncilo cca 3 dni dozadu. Ako prve som postrehol, ze mi zacalo triast na volnobehu, a po par km som zistil ze neide na vsetky valce+sa objavila MIL kontrolka a vypisalo kod P0201, cize problem s injektorom na prvom valci ako som sa docital.Vymena sviecok+kontrola poistiek nepomohla, dnes by mal dojst merak kompresie, tak si zmeriam,ze v akom stave je kompresia valcov a o mesiac ked dojdem z roboty by mala byt doma sada na opticke zmeranie el. impulsov na injektory. Tak isto som vizualne prekontroval cievkovu kolajnicu na sviecky a v kazdej "fajke" to hadzalo iskru. Co som sa docital na forach, tak tam uvadzaju ze problem moze byt aj v riadiacke-toho sa desim najviac :shock:... Uvitam kazdu, radu, nasmerovanie, alebo pomoc ktorej sa mi tu dostane. Vopred vdaka pani.


Pia, 01.02.2019, 10:12
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
p0201 je presne to co to píše..To znamená elektrická chyba obvodu vstrekovača. Alebo inak - buď vadný vstrek alebo problém s el. sojením alebo problém s ovládaním. Takže nejaké meranie sviečok, iskry a kompresie je mimo misu.
Máš tam lpg a tie signály idú aj cez lpg jednotku. Takže to je ďalšia možnosť.

Okrem toho WJ so správnou diagnostikou je celkom ukecané. A tam by som začal.

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Pia, 01.02.2019, 11:33
Profil WWW
Učeň

Registrovaný: Pia, 01.02.2019, 9:04
Príspevky: 12
Bydlisko: Hronovce
Odpoveď s citáciou
Dakujem pekne Palo,ide totiz o to,ze prva a 4 sviecka je cista,takze zrejme tieto 2 neodpaluju,prva je mokra od benzinu,ta 4 je sucha.a ta kompresia,to len pre istotu,ze ked sa uz drbkam s tym,tak abych vedel vylucit ze motor je ok.no jo,viem ze by to najsamprv chcelo riadnu diagnostiku,ale nepoznam nikoho z okolia,kto by sa jeepmy zaoberal...som zo zapadu,nevies prosim ta niekoho z juhozapadu,alebo zo zapadu doporucit?


Pia, 01.02.2019, 12:12
Profil
Učeň

Registrovaný: Pia, 01.02.2019, 9:04
Príspevky: 12
Bydlisko: Hronovce
Odpoveď s citáciou
A merat som nechcel sviecky,ale impulz na injektor,ci dostava spravne impulzy z RJ a to ziarovkovou metodou,ked pripojis ziarovku do konektoru ktory ide na vstrek a ked preblikava,tak impulz je fajn,ked svieti,alebo nesvieti,niekde je v chyba v el. ako si pisal.myslis ze zbytocne na vylucenie vadnosti kabelaze+RJ?ci vlastnej alebo RJ LPG?


Pia, 01.02.2019, 12:17
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
žiarovkovou metódou vylúčiš akurát tak skrat alebo rozpojený obvod. Na začiatok to asi stačí.
Ale ak chceš niečo ozaj merať, tak osciloskop.
A okrem toho aj každé slušné lpg dokáže zobraziť časy a impulzy vstrekovačov.

A na vylúčenie chyby v RJ auta aj v RJ lpg aj tak skončíš pri diagnostike jedného alebo druhého

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Pia, 01.02.2019, 13:16
Profil WWW
Učeň

Registrovaný: Pia, 01.02.2019, 9:04
Príspevky: 12
Bydlisko: Hronovce
Odpoveď s citáciou
Vdaka Palino este raz.To mi jasne ze diagnostika ma neminie tak ci tak.A presne o to mi islo,prezriet kabelaz,ci to nejak neskratuje kdesik,alebo studeny spoj na kabloch kt. su nadpajane...Otazne je ze koho :?: najhorsie je v mojom okoli je celkovo problem so schopnymi mechanikmi...nic,ked sa nepodari kohosi zohnat z okolia,budem to musiet dotrepat kdesi dalej.samozrejme najskor zistit ze kam.


Pia, 01.02.2019, 13:48
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4612
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Ahoj Tu na západe ba priam v BA je chlap čo Ti to zdiagnostikuje po stránke RJ motora a auta.

Čo sa týka LPG je to tiež také nemastné neslané. JA z LPG chodím do Hlohovca MP GAS.

Kontakt do PM

BDW na benzíne Ti ide auto normálne ako má? Alebo tiež psie kusy? Alebo máš problém len na LPG?

A.

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Pia, 01.02.2019, 16:34
Profil
Učeň

Registrovaný: Pia, 01.02.2019, 9:04
Príspevky: 12
Bydlisko: Hronovce
Odpoveď s citáciou
Ahoj Andrej,dakujem pekne za ochotu!sice to mam tiez cca +-130km,ale aspon po rovine,no nic,budem sa musiet rozhybat a zobrat to na tu diagnostiku...uvidime,co sa z toho vykluje,ci to koniec koncov nebude ta RJ splynovaca...tak ale nadej umiera posledna,a zatial pevne dufam ze to bude vstrek,alebo kolajnica s cievkami :smt139


Pia, 01.02.2019, 16:45
Profil
Učeň

Registrovaný: Pia, 01.02.2019, 9:04
Príspevky: 12
Bydlisko: Hronovce
Odpoveď s citáciou
Praveze na benzine to strajkuje.na plyne to slo,lenze potom som to prepol na benzin,zacalo blbnut a ovladac na plyn zhasol.ked som dosiel domov na benzine,som pomykal koncovky ma vstrekoch LPG ci to neblbne a pak ovladac naskocil spat,ale ja s to uz potom netrapil a neskusal dalej,bojim sa nech si cosi nedoslaham viac nez je...a vlastne jak som dosiel na to ze na benzine to hapruje s to uz neskusal,ze co urobi plyn.no symptomy nabiehali pomaly,najskor jemne trasenie na volnobehu na benzin ale na plyne to vtedy slapalo...teraz to je uz na benzin des,hapruju aj otacky na volnobehu,tlaci to benzin z vyfuku a biely dym...preto som myslel ze ci to nebude chyba el. ked aj splynovac vypadol a potom jak som pomykal kontakty to nabehlo opat...


Pia, 01.02.2019, 16:51
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 25.12.2013, 16:15
Príspevky: 557
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
mozno zalepene benzinove vstrekovace od plynu. ak sa sem tam nejazdi na benzin (v lpg aute), tak sa to stava pravidelne.

_________________
Jeep Cherokee XJ 5.3


Pia, 01.02.2019, 19:03
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
keď to tu tak čítam.... es sieht so aus dass es sich um einen Bastlerfahrezug handelt :-D :lol:

ale prípadne to dovez

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Pia, 01.02.2019, 23:02
Profil WWW
Učeň

Registrovaný: Pia, 01.02.2019, 9:04
Príspevky: 12
Bydlisko: Hronovce
Odpoveď s citáciou
Ahoj indian, dakujem za prispevok. Nuz netusim, ze ako bolo jazdene s nim, resp kolko benzin, kolko LPG...splynovac je podla papierov Prins, tak snad to bude nejaka somarina len a nic vaznejsie, lebo ma zena oskalpuje :D hocako, pozajtra idem do roboty, takze to riesit neidem, musi to pockat 3 tyzdne bohuzial. No kym sa vratim, budu ziarovky na presvietenie injektorov, ci tam ide stava jak ma a pak to hned zoberiem na diagnostiku, co mi Andrej pisal.a potom sa uvidi. No isto by som to chcel dat pozret este aj u plynarov, koli tomu LPG ci je vsetko jak ma byt. A bezne veci, filtre, naplne+preplach a diagnostika prevodovky.


Pia, 01.02.2019, 23:08
Profil
Učeň

Registrovaný: Pia, 01.02.2019, 9:04
Príspevky: 12
Bydlisko: Hronovce
Odpoveď s citáciou
Palino vedel bys zrobit tu diagnostiku? A nesmej sa, mam hlavu v smutku, ze co som to za krap kupil : :evil: este aby to neskoncilo rozvodom, lebo zena je velmi citliva, ked ma pravdu :D


Pia, 01.02.2019, 23:14
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
áno jasné, aj všetko iné čo tam píšeš že chceš
na tom robiť.
ak tak sa ozvi v pondelok

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Pia, 01.02.2019, 23:31
Profil WWW
Učeň

Registrovaný: Pia, 01.02.2019, 9:04
Príspevky: 12
Bydlisko: Hronovce
Odpoveď s citáciou
Fuh,super,akorat problem je,ako som pisal vyssie,ze odchadzam v nedelu do roboty na 3 tyzdne...jazdim totiz vonku EU.takze jedine ked sa vratim by som vedel dojst,potom som tyzden doma...az by si si nasiel vtedy cas na mna,bol by som ti moooc zaviazany :roll:


Pia, 01.02.2019, 23:59
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 20 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: