Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Ned, 28.04.2024, 1:08
Dnes je nedela 28. apríla 2024, meniny má Jarmila a zajtra Lea




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 10 ] 
 okno spolujazdca JEEP GRAND CH 
Autor Správa
Učeň

Registrovaný: Str, 10.09.2008, 16:55
Príspevky: 40
Bydlisko: Malacky
Odpoveď s citáciou
chalani neriesili ste nahodou problem s oknom spolujazdca? nejde ani hore ani dole.. v servise tvrdia. ze je tam rozpadnuty mechanizmus a stoji to okolo sedem litrov.. zatial som to vypodlozil a je to ok, ale chyba mi to okno..

_________________
JEEP Grand Cherokee Limited, 2,7 CRD, 2003, AT


Štv, 30.04.2009, 0:13
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 20:45
Príspevky: 3148
Bydlisko: VYCHOD PO
Odpoveď s citáciou
Poslať 
niečo podobne sa tu už riešilo,sice so ZJčkom a pozeram ,že Ty maš asi WJčko,ale keby nahodou tak pozri aj tu :

viewtopic.php?t=7319

_________________
My car is Cherokee-Jeep Grand Cherokee ! 5,2 V8,MT Goodrich,3"liftik,CB,gurtna a dobra duša za volantom.

ložiska a prislušenstvo http://www.martino-eshop.sk


Štv, 30.04.2009, 0:18
Profil
Učeň

Registrovaný: Str, 10.09.2008, 16:55
Príspevky: 40
Bydlisko: Malacky
Odpoveď s citáciou
Poslať 
MARTINO píše:
niečo podobne sa tu už riešilo,sice so ZJčkom a pozeram ,že Ty maš asi WJčko,ale keby nahodou tak pozri aj tu :

viewtopic.php?t=7319


to som pozeral,, tam to vyzera na kable,, mne ide vsetko v pohode,, aj tlacitko reaguje, ale okno je zvesene a pada..

_________________
JEEP Grand Cherokee Limited, 2,7 CRD, 2003, AT


Štv, 30.04.2009, 0:22
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4612
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Jo mechanická závada sťahovania, niečo tma je urvané, no cena z wiesentála ma neprekvapuje, asi by najskor snoril po vrakačoch aj ked je to nové auto a ak sa nezoženie tak skusiť ebay alebo kukať po svete a v poslednom ten wiesentál :?

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Štv, 30.04.2009, 9:12
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
to je pomerne častá závada na XJ 99+ a WJ
originálny postup je výmena celého toho sťahovacieho bazmeka za cca 250€. Pritom celý problém je v zlomení jedného malého kúska plastu, na ktorom drží šnek, ktorý zaberá do šnekovice na bowdene ovládajúcom pohyb okna.

V USA sa na to vyrábajú aj opravné sady za cca 30 USD, akurát že u nás ich nikdo nemá.

Treba rozobrať mechanizmus, roznitovať a nahradiť ten zlomený bazmek - dá sa to vypižlať aj samo domo z plechu

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Štv, 30.04.2009, 10:18
Profil WWW
Učeň

Registrovaný: Str, 10.09.2008, 16:55
Príspevky: 40
Bydlisko: Malacky
Odpoveď s citáciou
Poslať 
palo-cherokee píše:
to je pomerne častá závada na XJ 99+ a WJ
originálny postup je výmena celého toho sťahovacieho bazmeka za cca 250€. Pritom celý problém je v zlomení jedného malého kúska plastu, na ktorom drží šnek, ktorý zaberá do šnekovice na bowdene ovládajúcom pohyb okna.

V USA sa na to vyrábajú aj opravné sady za cca 30 USD, akurát že u nás ich nikdo nemá.

Treba rozobrať mechanizmus, roznitovať a nahradiť ten zlomený bazmek - dá sa to vypižlať aj samo domo z plechu


presne o tom som rozmyslal, kamos tak na passate menil.. zlepil sekundakom otlacil formu a odlial epoxidu. a drzi to.. nechce sa mi kvoli plastu davat 205 eciek. dakujem

_________________
JEEP Grand Cherokee Limited, 2,7 CRD, 2003, AT


Štv, 30.04.2009, 10:34
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 25.01.2007, 18:28
Príspevky: 105
Bydlisko: LM
Odpoveď s citáciou
Poslať 
mne to spravil chlapik co zvara plasty cela oprava 3€

_________________
Jeep Wrangler Rubicon 2,8CRD


Štv, 30.04.2009, 11:33
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
nie odliať do epoxidu. To nevydrží. Pretože problém nie je v tom samotnom šneku, ale v jeho uchytení na zvyšok držiaka. ten šnek je pomerne masívny, ale z neznámeho dôvodu je uchytený cca na ploche 1x15mm :-(

treba to vyrobiť z kovu, cca 2 mm plech, pár zúbkov do toho, 4 nity a fertig

pre WJ do roku 2001 sa to u niektroých dokonca menilo v záruke, pretože
tam bol problém s uchytením mechanizmu na dvere - z výroby boli tie otvory malé a priečilo okno a lámalo sa to. Tak zvolávali kampaň, kde menili to ovládanie a prebrusovali diery. Ale to sa teba asi netýka,lebo si 2003.

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Štv, 30.04.2009, 11:33
Profil WWW
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 25.12.2006, 14:31
Príspevky: 76
Bydlisko: nove zamky
Odpoveď s citáciou
Poslať 
tak neviem,mne sa stalo podobné, len na šoférovej strane, jedná sa skoro vždy o uchytenie konca lanka do plastikovej svorky a tento dielik, keby bol , tak to ušetrí 100 evry, ano ale že by sa dal zlepiť alebo odliať tak to trochen pochybujem... teraz ma čaká zháňanie window regulator po ebay-i , ale ako vždy ten istý problém: kto má, neposiela do europy, kto nemá alebo má iné posiela aj do euObrázok

_________________
grand cherokee WH 2008 3.0CRD black metallic


Ned, 10.05.2009, 16:52
Profil
Učeň

Registrovaný: Str, 10.09.2008, 16:55
Príspevky: 40
Bydlisko: Malacky
Odpoveď s citáciou
Poslať 
palo-cherokee píše:
nie odliať do epoxidu. To nevydrží. Pretože problém nie je v tom samotnom šneku, ale v jeho uchytení na zvyšok držiaka. ten šnek je pomerne masívny, ale z neznámeho dôvodu je uchytený cca na ploche 1x15mm :-(

treba to vyrobiť z kovu, cca 2 mm plech, pár zúbkov do toho, 4 nity a fertig

pre WJ do roku 2001 sa to u niektroých dokonca menilo v záruke, pretože
tam bol problém s uchytením mechanizmu na dvere - z výroby boli tie otvory malé a priečilo okno a lámalo sa to. Tak zvolávali kampaň, kde menili to ovládanie a prebrusovali diery. Ale to sa teba asi netýka,lebo si 2003.


tak som sa dnes rano pustil do opravy mechanizmu okna a poviem vam chalani, este stale to nemam hotove..:D..

ale nebol problem len v zlomenom plaste, ale nasiel som rozstrapkane a vyvadene lanko v motorceku. lanko 1,20€, 2 ks mala matka ako zarazka 0€, vyrobenie noveho uchytu zo zeleza 15 min, ale zabavit sa da na tom neskutocne dlho. idem to skusit nahodit, ze co to povie...

_________________
JEEP Grand Cherokee Limited, 2,7 CRD, 2003, AT


Pon, 23.08.2010, 19:18
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 10 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: