Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Ned, 28.04.2024, 9:40
Dnes je nedela 28. apríla 2024, meniny má Jarmila a zajtra Lea




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 3 ] 
 WJ 2,7 CRD vadný snímač otáčok vačky 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 30.11.2006, 9:53
Príspevky: 630
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
hoj všetkým, len tak napíšem s čím som sa stretol, možno to niekomu pomôže: takže auto mi začalo po dlhšej jazde zdochýňať na voľnobeh - hlavne pri prvom zastavení po zídeni z diaľnice. Potom to začalo robiť aj pri "plazení" na voľnobehu. Neskôr bolo problém udržať rýchlosť na dialnici. Auto na tempomate spomaľovalo zo 140 na 120, potom zase pridalo na 140 a len veľmi zriedkavo reagovalo na pridanie plynu pri jazde na diaľnici (rýchlosť nad 120 km/hod). Neskôr to už robilo aj pri nižších rýchlostiach, hlavne pri výjazdoch do kopca, keď zrazu auto prestalo ísť za plynom. Vyvrcholilo to trhaním pri rozbiehaní a neskôr aj zdochýňaním motora pri rozbiehaní.
Našťastie v tomto momente "beznádeje" mi konečne prišiel nový snímač (cca 35 EUR). Vymenil som hol za cca 5 min a auto chodí už ako má.
P.S. Od začiatku samodiagnostika vyhadzovala chybu 340 - snímač otáčok vačky.

_________________
JEEP Grand Cherokee 2,7CRD, r.v.2001, GENERAL AT2 245/70/16, podvozok OME, rámy - už nie lebo zavadzali, rozšírené podložkami 3cm...


Štv, 19.11.2009, 16:25
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 17:20
Príspevky: 4200
Bydlisko: St. George SVK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Koťo fajn príspevok. :smt023 Keby sme tak všetci občas napísali genézu nejakej svojej závady aj s jej vyriešením...ani na diagnostiku by nikto nemusel chodiť...stačilo by hore tlačítko "Hľadať" s vhodnou formuláciou problému.

_________________
Strieborný Šíp & Čierny Hawran


Štv, 19.11.2009, 18:00
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 30.11.2006, 9:53
Príspevky: 630
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Díky, ale nie je to všetko, ešte bolo treba vyčistiť kontakt, prípadne celý senzor odvetrania dekla vačky (ja na to používam čistič bŕzd), ktorý mohol tiež spôsobovať to trhanie. Ja som to robil naraz, tak neviem, či to súviselo, alebo mohlo spolu súvisieť.

_________________
JEEP Grand Cherokee 2,7CRD, r.v.2001, GENERAL AT2 245/70/16, podvozok OME, rámy - už nie lebo zavadzali, rozšírené podložkami 3cm...


Štv, 19.11.2009, 19:04
Profil WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 3 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: