Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 11:16
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 5 ] 
 Prevodovka neradì - P0700 
Autor Správa
Čumil

Registrovaný: Ned, 20.09.2020, 20:33
Príspevky: 3
Odpoveď s citáciou
Zdravím vás. Mám jeep Grand Cherokee 3.0 crd 2008. Po výmene hlavného brzdového valca mi nabehol problém s prevodovkou (mal som odpojene dve zásuvky). Hlási mi chybu P0700 a P2784. Bližšie kódy z prevodovky som nedokázal získať (diagnostika mi nepodporuje tcm). Pri zaradení z P to dosť sekne. Auto ide, ale neradì. Viete mi pomôcť?


Ned, 20.09.2020, 20:44
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4612
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Nuž a hľadal si u uja Google?

V zásade P0700 je všeobecná chyba prevodovky
P2784 - Chybný údaj o rýchlosti meniča.

Proste RJ prevodovky má rozporuplné údaje tak je v núdzovom režime a teda trvalo zaradený 2 prevodový stupeň (preto to trhnutie) a okrem spiatočky nezaradí nič.

Či je to len vadný snímač, alebo to má súvis z iným ešte na to potrebuješ dospelú diagnostiku a niekoho kto ju vie prečítať, lebo niekedy len chbné hlášky nestačia a treba vedieť súvislosti.

A.

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Pon, 21.09.2020, 7:34
Profil
Čumil

Registrovaný: Ned, 20.09.2020, 20:33
Príspevky: 3
Odpoveď s citáciou
Áno, uja googla som skúšal :) . Chybové hlášky, americké fóra. Žiaľ, máš pravdu s tou diagnostikou. Dúfal som že možná chyba by sa dala odhaliť časom jej vzniku. Auto normálne fungovalo, len mi praskla membrána v posilnovaci bŕzd. Auto som odstavil a posilňovač vymenil. Po výmene mi to už nechcelo radiť. Pri demontáži som mal odpojenù zásuvku na ABS a jednu čo ide z PCM. Skontroloval som všetky konektory na moduloch (pri všetkých chybách modulov odporúčajú v prvom rade hľadať koroziu na spojoch). Všetko čisté. Nuž, budem múdrejší po diagnostike. Vedel by mi niekto odporučiť niekoho z okresu Levice?


Pon, 21.09.2020, 12:30
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4612
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Tak v okolí Levíc nepoznám nikoho, kto by mal fabrickú diagnostiku. A bohužiaľ originálnu diagnostiku má len autorizák, Jeepparts v Kotrčinej pri Žiline, a v BA je jedna u jedného súkromného servisu o týchto viem že majú a vedia v nej aj čítať, nakoľko sa dlhé roky venujú US autám hlavne Jeep. O iných bohužiaľ netuším.

Ako sú aj nejaké emulácie na NB či mobil, ale ako sú spoľahlivé a čo dokážu netuším.

A.

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Uto, 22.09.2020, 7:39
Profil
Čumil

Registrovaný: Ned, 20.09.2020, 20:33
Príspevky: 3
Odpoveď s citáciou
Ďakujem za radu. Chybu som odstránil poľskou diagnostikou appcar. Číta všetky moduly. Prevodovka radí bez problémov. Ďalšie chyby sa nevyskytli. Bol problém so spojením so senzorom otáčok. Pravdepodobne spôsobené nesprávnym odpojením PCM. Diagnostiku mám po ruke, tak budem sledovať či sa nevyskytnú iné veci.


Uto, 06.10.2020, 19:50
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 5 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: