Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Uto, 07.05.2024, 22:24
Dnes je utorok 7. mája 2024, meniny má Monika a zajtra Ingrida




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 4 ] 
 Nové TPMS senzory 
Autor Správa
Začínajúci koumák

Registrovaný: Ned, 06.06.2010, 23:23
Príspevky: 108
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Na Commanderi som mal pôvodné TPMS senzory, ktoré majú ešte hliníkový závit a ten patrične skorodoval. Podľa čítania po internete som už dávnejšie objednal senzory Schrader 28308 (vyzerajú takto). Mali by to byť úplne najoriginálnejšie senzory.

Dnes som ich nechal meniť v zadných pneu. Pôvodné vyzerali inak - takto. Na internete sa píše, že netreba žiadnu procedúru na naučenie nových senzorov pre WK/XK. Riadiaca jednotka si ich sama nájde po pár kilometroch jazdy.

Po istom čase sa pravé zadné koleso prebudilo a ukazuje správny tlak. Ľavé však stále nič. Najazdil som asi 30 km od výmeny.

Treba to nechať dlhšie, alebo je tam iná zrada? Nové senzory sú na 315 MHz, ako má moje auto. Kebyže nefungujú oba, tak si myslím, že som zle kúpil, ale keď jeden ide, tak snáď musí aj druhý. Mám len ďalej jazdiť, alebo som na niečo zabudol? Chcel by som objednať ďalšie dva, nech ich môžem vymeniť aj v predných kolesách (pre istotu), tak potrebujem vedieť, či mám tie správne. Diky.


Sob, 28.05.2016, 0:22
Profil ICQ
Učeň

Registrovaný: Pia, 04.03.2016, 0:29
Príspevky: 15
Odpoveď s citáciou
Skus si prestudovat toto http://www.wkjeeps.com/wk_tpms.htm a ak si v sulade a aj tak sa nedari tak by som ten jeden reklamoval.


Str, 01.06.2016, 7:44
Profil
Začínajúci koumák

Registrovaný: Ned, 06.06.2010, 23:23
Príspevky: 108
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Ano, tamtu a aj dalsie stranky som studoval. Ten senzor doteraz nenabehol a uz je to par dni, co sa denne vozim, tak tipujem, ze je nejaky vadny. Prepodkladam, ze sa neda zle namontovat, kedze je to jeden kusok s elektronikou zaliatou v nejakom vukole.
Reklamovat to nejdem, bolo to objednavane davnejsie z USA za par korun. Budem ich davat aj na predne kolesa, tak objednam tri, a potom ten jeden vzadu vymenim. Zatial jazdim s zltym vystraznym svetielkom na budikoch.


Štv, 02.06.2016, 20:53
Profil ICQ
Začínajúci koumák

Registrovaný: Ned, 06.06.2010, 23:23
Príspevky: 108
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Len sem pripisem, ako to dopadlo. Mozno to niekomu v buducnosti pomoze.

Ten zadny senzor, ktory nesiel nakoniec nabehol. Ked poviem "nakoniec" tak tym myslim, ze nabehol teraz v novembri, tj. 5 mesiacov od vymeny :-). Odvtedy funguje bez problemov, ale parkrat sa mi stalo, ze udaj tlaku na chvilku vypadol. Cirou nahodou to korespondovalo s prejazdom po nejakych nerovnostiach. Predpokladam, ze je uvolneny ten prijimac v podblatniku, pripadne nejaky kontakt niekde. Ked budem liezt pod auto, budem sa tomu venovat. Len musim zistit, kam su pripojene tie prijimace.

Ale inak to funguje. Tuto stredu som vymenil aj obidva prijimace v prednych kolesach (tiez origo Schrader) a uz mam konecne vsetky styri snimace bez hlinikovych korodujucich zavitov.


Pia, 16.12.2016, 17:02
Profil ICQ
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 4 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: