Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pia, 29.03.2024, 7:25
Dnes je piatok 29. marca 2024, meniny má Miroslav a zajtra Vieroslava




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 19 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší
 s daciou daster v zime cez marocky atlas 
Autor Správa
Začínajúci koumák

Registrovaný: Pia, 16.09.2011, 21:27
Príspevky: 121
Bydlisko: Trencin
Odpoveď s citáciou
Bol to last minute zajazd, 195.-E, letenka, transfer do hotela, ubytovanie s raňajkami, 4noci, 5 dní pobytu. cieľ : marocký Marakeš.Vzal som dceru vravím pokukame pamiatky, zajdeme na trh, dame si tajine a pár litrov čaju.Nebral som mapu, ani navigáciu, proste nič čo obvykle beriem na cesty. Hotel bol vedľa hlavnej cesty, Marakeš plný aut, ludí a smogu.No nič, požičiame toyotu a ideme preč stadeto. Žial k okamžitému mání bola iba dacia duster aj to iba dieslová dvojkolka.tankujem za 40 Euro doplna, mierime cez sedlo smerom na Ouarzazate, pred mestom stáčame vpravo popod Atlas.Vpravo od nás zasnežené vrchy,cesty najrôznejšej kvality, každý druhý most vzala voda.dacia je lahka, ved ak zapadneme v blate, vytiahne nas aj marocká škodovka, tj somár.ale dacia nezapadla, posmelení mierime udolím k jazeru lac ifni pod Jabal Toubkalom.Nikdy som daciu neobluboval ani som sa o ňu nezaujímal, ale ako sa to auto driapalo hore serpentínami po kamenoch, blate...Pristihol som sa, že má teší jazdiť s tým Rumunom.Asi po 100 kilometroch bezdarožia sme sa dostali ku kalnej rieke o širke cez 5metrov, silný prúd a žiadny most.Zmeral som vodu,10cm pod kolená, tj okolo 40-50cm.Aj by som sa bol otočil, ale naspať by sme zrejme nevyšli, na ceste bolo blato, lad a 2x hodne strmý usek. nebolo na výber, jednotka, stvrť plynu a boli sme za riekou. zopar maročanov a kopa detí sledovali to krátke divadlo ale kedže drama sa nekonala, len zamavali a šli preč. s dacou sme sa vyškriabali až do 2700mnm, šli sme z juhu a pokračovali severom, lenže...na severe bol sneh, lad, blato a nánosy kamenov, blata.občas nas šmyklo, občas ostalo niektoré koleso vo vzduchu ale duster to zvládal lepšie ako ja za volantom.auto bolo uplne špinavé od blata, stovky kaluží, niekolko brodov cez riečky, 5 mostov /ak sa to vobec dá nazvať mostami/ ktore boli zanesené blatom a kamením.
ale sme doma, prešli sme a ja už iba s uznaním spomínam na ten maly dasterík,
prešli sme 700km za 3dni, v nádrži ostalo nafty na 320km!! auto ma velmi dobré pruženie pre jazdu v terene,motor 1,5 dci ťahá výborne, jednotka je akoby miesto redukcie.Vo verzii 4x4 je to dobrá alternatíva pre hodne naročný teren s minimálnou spotrebou pre menej náročného cestovateľa, ktorý má obmedzený zdroj financií.


Sob, 10.12.2016, 0:42
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 17.04.2012, 18:31
Príspevky: 2593
Bydlisko: Vychod
Odpoveď s citáciou
Dacia pre ,,hodne narocny teren,, ? :smt126 Si robis srandu :-D Naposledy som tahal rybara s tou daciou z blata v ktorom som na patrole na AT pneumatikach chodil hore dole a dacia len stala na mieste v kaluzi blata -lezala na bruchu a kolieska sa jej vsetky tocili a nic :-D Dobra tak na raz za cas vyjst do lahkeho terenu a na chatu alebo na robotu pre farmara . Uz ked sa zacala predavat tak predavac nam sluboval ,ze na predvadzacke prejde vsetko to co mi na pajere a ked sme vosli na lesnu cestu a uvidel to blato a hlavne tie kriky tak zahlasil,ze pani ja predsa nemozem znicit nove auto -tam ja nejdem a bolo po offradeni :smt121 To uz aj vacsiu odvahu-gule mali pani od mercedesu na predvadzacke ked s 100 000 G nemali problem vojst do lesa a nebali sa poskriabania ani poriadneho blata :smt162 Ale zase je pravda,ze ta jednotka v tom aute je fakt taka do pomala -skoro ako redukcia . A ked som bol v nemecku a boli sme aj na vidieku-sedlakovine -tak nemcouri-farmari ich tam hojne pouzivali,ze lacne a prakticke vraj. Keby sa na to obuli lepsie gumy a bolo by to podvyhnute tak by to aj uslo len ked som videl tie tenke poloosy tak neviem ci by to vydrzali :smt017


Sob, 10.12.2016, 3:01
Profil
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7899
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
nuz ano je to v podstate na lachky teren,, ale nezabudni ze nie vsetko je len auto, aj ked je 4x4,, zalezi aj to ze kto sedi za volantom,, ked niekto je sikovny a aj vie tak si poradi, ale ked niaky tutmak vsehoved, tak sa necuduj,, taky aj s pasakom zapadne.. :D a v offroad komunite takych jesto habadej.. :smt151 :-D :-D :-D kamarat ma tiez 4x4 Daster a este nikda nezapadol a on uz chodi kadetade,,a nevie si to vynachvalit,, tudis podvozok maju z Nissanu.. :smt023 :smt151

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Sob, 10.12.2016, 12:00
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 24.07.2014, 14:21
Príspevky: 996
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Kto chce prejde:
https://youtu.be/1i5c8-j3uSk

_________________
Jeep Grand Cherokee 5,9 v8, gear ratio 4.56 , Np 242 1995, Magnaflow metallic cat, Flowmaster 50, ARB locker, Prins Lpg, HUG 5409 FI AIRGAP kit, HUG 5504 BIG GULP THROTTLE BODY, Suzuki GSX S 1000


Sob, 10.12.2016, 13:23
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 13:24
Príspevky: 1209
Bydlisko: Ráztočno - PD
Odpoveď s citáciou
Nehnevaj sa, ale nie si dealer Dacie? Veď predokolka nemá šancu ani po mokrej lúke do briežka. Ale vážne ten Duster 4x4 je asi jeden z najschopnejší v teréne vo svojej kategórii, možno práve kôli cene ho mnohí nešetria a tak má možnosť predviesť sa viac ako konkurencia.

_________________
Ludia požadujú aby ich život mal nejaký zmysel, život má presne toľko zmyslov, koľko sme ochotný doň vložiť. H. Hesse


Sob, 10.12.2016, 14:17
Profil
Koumák

Registrovaný: Štv, 03.12.2015, 20:52
Príspevky: 196
Odpoveď s citáciou
Všetko pekné ale pozri si ako šiel Thunder na žiguláku z mongolska :-D


Sob, 10.12.2016, 20:07
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 7:51
Príspevky: 1759
Bydlisko: SK
Odpoveď s citáciou
Tomrs píše:
Nehnevaj sa, ale nie si dealer Dacie?

A zas môžem čistiť monitor od prskancov a sopľa.


Pon, 12.12.2016, 12:39
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 17.04.2012, 18:31
Príspevky: 2593
Bydlisko: Vychod
Odpoveď s citáciou
A clovek slabej povahy ked to po Tebe precita tak ho bude cistit od zvratkov :smt121


Pon, 12.12.2016, 14:07
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 7:51
Príspevky: 1759
Bydlisko: SK
Odpoveď s citáciou
Aj ja chcem byť ako Ty, aby po mojich príspevkoch ostal umelecký dojem.
Nedal by si mi nejaké rady o písaní? Prosím.


Str, 14.12.2016, 11:27
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 04.09.2012, 9:43
Príspevky: 1886
Bydlisko: GA-Kosuty
Odpoveď s citáciou
No a najlepšie na Dusterovi je to,že už má aj dvojicku-nové Terrano :smt017

_________________
VW T3 1,6 aircooled boxer(1980). EX:Jeep Grand Cherokee 5,2 V8,Jeep Grand Cherokee 5,2 V8,Jeep Cherokee 2,5 td,Ford Maverick 2,7td,Jeep Grand Cherokee 5,2V8,Jeep Grand Cherokee 4,0i,Jeep Grand Cherokee 2,5td,Hyundai Galloper 2,5td,Jeep Cherokee 2,5td


Str, 14.12.2016, 16:00
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 18.11.2015, 12:10
Príspevky: 411
Bydlisko: doma na Orave, pracovne Bratislava + cely svet
Odpoveď s citáciou
najskor, ak si sa s daciou z pozicovne vystveral v zime az k lac ifni, tak potom klobuk dolu! Ja som s Patrolom tolko odvahy nemal. Fakt respekt.

a potom, niekto Duster chvali, niekto nan nadava, kamaratov otec si na stare kolena kupil Dustera fungel noveho, uz 3x ho do 60 000 km auto nechalo na ceste so zavaznou poruchou motora (na odtah). pred par dnami som bol u kamarata v Martine, menil tam klientovi prevodovku na Dusterovi, mala len taku malu zavadu - dieru v puzdre, vid foto :)

Takze pre mna Duster nie, dakujem,


Prílohy:
duster.diera.jpg
duster.diera.jpg [ 104.62 KiB | Zobrazené 8345 krát ]
Sob, 02.12.2017, 4:57
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 17.04.2012, 18:31
Príspevky: 2593
Bydlisko: Vychod
Odpoveď s citáciou
Ja poznam cloveka co uz v rodine maju Tretieho dustera-ked som minule diskutoval a ten si chvali ich. Ze asi je to kus od kusu :-D Ale to sa stava pravidlom uz pri kazdom novom aute + aj ovela drahsom.Ze treba mat stastie ako v loterii :smt126 Ale urcite je to auto do lahkeho terenu typu polna cesta a nie na jazdy po lktckovych kolajach v lese


Sob, 02.12.2017, 15:16
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 16.11.2008, 20:51
Príspevky: 1052
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
pozrite si duster inak ( mudster ) https://www.youtube.com/watch?v=wrFXZ_HS2e0


páči sa mi keď niekto dopredu odsudzuje niečo

_________________
Nissan Pathfinder R51 2005 128kW malá "expedičná" úprava: ASFIRpredný nárazník + ochrana spodku, IRON MANpodvozok, BFG KO2pneu,navijáčik


Ned, 03.12.2017, 22:48
Profil
Začínajúci koumák

Registrovaný: Pia, 16.09.2011, 21:27
Príspevky: 121
Bydlisko: Trencin
Odpoveď s citáciou
rado nd píše:
Tomrs píše:
Nehnevaj sa, ale nie si dealer Dacie?

A zas môžem čistiť monitor od prskancov a sopľa.


ako sa píše na nete prskance a sopeľ môže byť príznakom začínajúcej demencie...mne to este nerobí...


Pon, 04.12.2017, 11:21
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 25.12.2013, 16:15
Príspevky: 557
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
ale treba naozaj povedat, ze prvy príspevok od abcdefgh je origos PR clanok... mozno je to dobre auto na light teren ale robit tomu reklamu na 4x4 fore, kde je vacsina clenov zameraných na tazsi az uplne tazky teren, je trochu mimo. nic v zlom, moj nazor.

_________________
Jeep Cherokee XJ 5.3


Pon, 04.12.2017, 11:33
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 19 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron