Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 17:16
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 3 ] 
 severny kaukaz 
Autor Správa
Začínajúci koumák

Registrovaný: Pia, 16.09.2011, 21:27
Príspevky: 121
Bydlisko: Trencin
Odpoveď s citáciou
prosím má niekto informácie ako je to s možnosťou jazdy cez udolia severného kaukazu, ruská časť, nie gruzínska.hlavne trasy ako napr do Dombay viem ale rozne odbočky do udolí pod štity a ladovce, ďalej či je možné isť autom po cestach cez nacionalne parky, napriklad pod Elbrusom z Kislovodska udolím ..maju tam rusi nejake obmedzenia? ak ano aké? nič som zatial nenašiel...
vdaka za každe info...


Pon, 20.11.2017, 11:27
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 22.03.2012, 23:30
Príspevky: 428
Bydlisko: Rožňava
Odpoveď s citáciou
chcel som tam ísť v lete, ale kvôli tým zákazom som išiel radšej na okružnú cestu balkánom. Áno , sú tam obmedzenia. Prečítaj si cestopisy, napr. od IVANO. On popisuje reálne skúsenosti o možnosti ísť do prikordonej zony v severnom kaukaze- nepustili ho.
Ale aj mňa to zaujíma podrobnejšie, lebo dookola cez Turecko sa mi moc nechce.

_________________
ARO 10,ARO 10, Asia Rocsta, JEEP YJ, TJ, JK

https://plus.google.com/u/0/photos/1180 ... 5400496177


Pon, 20.11.2017, 18:59
Profil
Začínajúci koumák

Registrovaný: Pia, 16.09.2011, 21:27
Príspevky: 121
Bydlisko: Trencin
Odpoveď s citáciou
Iva no ma velke auto, ktzore kvoli rozmerom neprejde mnoho ciest kadial jazdievam. dočital som sa, že na mnohých miestach sú vojenske kontroly a bez povolenia nie je možný vjazd, ale kde su kontroly som sa nedočítal, kde vybaviť povolenia tiež nie. Akurat že vybaviť povolenie može trvať až pol roka.Cez Turecko som šiel pred rokom temer až do Baku, dlhá a nezáživná cesta okolo čierneho mora.a z Baku na severný kaukaz je to este veeelmi daleko. zaujímavou alternativou je cesta cez krym, ukrajinci sa prejazd snažili zamedziť ale nevyšlo im to, mnoho ukrajincov chodi na dovolenku tam.len prejazd trajektom na rusku stranu može byť loteriou. politika voči rusku je hanebna.


Uto, 21.11.2017, 11:21
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 3 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: