Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Ned, 28.04.2024, 0:54
Dnes je nedela 28. apríla 2024, meniny má Jarmila a zajtra Lea




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 15 ] 
 hygiena na expedicii 
Autor Správa
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 24.01.2007, 14:19
Príspevky: 205
Bydlisko: Bratislava vidiek
Odpoveď s citáciou
zacal som s kamaratom uvazovat o takej 3 tyzdnovke, cca 10 000 km do niehostinnych koncin europy. s najvacsou pravdepodobnosto to nebude 4x4, chceme si kupit nejaky vacsi van a upravit aby sa v nom dalo spat. vsetko je to viacmenej jasne, len ma tak napadla myslienka, ako je to s hygienou na takychto cestach. v nasich podnienkach sa da niekde okupat. ale neviem si to poriadne predstavit za polarnym kruhom. aj ked sa to da istu dobu prezit, predsa len tak 2x do tyzdna to bude viac ako nutne.
mate nejaky dobre tipy, ako sa to riesi? dik.

_________________
Tatra 613-3, BMW 730 E32, BMW 730 E32, VW Passat B6, Audi Q3
a landrover uz nechcem.


Pon, 04.08.2008, 15:49
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Na offroadforum.cz riesili vymenniky a asi to aj funguje (su tam aj fotky).
Pripadne sprchovacie vreco z baumaxu (zahradnu sprchu), slahnutu po zastaveni na motor (je dost horuci aby vodu ohrial, a kedze potrebujes vodu len vlaznu nie horucu (vraj sa ani tepla neda vydrzat v chladnom povetri), tak to staci.

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Pon, 04.08.2008, 17:34
Profil
Recyklovaný teaneger
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.12.2006, 17:21
Príspevky: 3601
Bydlisko: MY/BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Priehrady, jazerá, detské vlké útierky, alebo navlhčený uterák, vrecová sprcha, a samozrejme takmer na každej "dialničnej pumpe" je sprcha, tak za 1-2 euro.

_________________
JAK BY TADY BYLO KRÁSNE, KDYBY SEM TU NEBYL JÁ.Obrázok


Pon, 04.08.2008, 17:51
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Kapo píše:
Priehrady, jazerá, detské vlké útierky, alebo navlhčený uterák, vrecová sprcha, a samozrejme takmer na každej "dialničnej pumpe" je sprcha, tak za 1-2 euro.

Urcite ?

SittingBull píše:
zacal som s kamaratom uvazovat o takej 3 tyzdnovke, cca 10 000 km do niehostinnych koncin europy.
.....

ale neviem si to poriadne predstavit za polarnym kruhom.

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Pon, 04.08.2008, 18:08
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 7:51
Príspevky: 1759
Bydlisko: SK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Plážoví inžinieri pri mori sa moc nesprchujú.

Slaný vzduch - málo mikróbov, potíš, nesmrdíš.
Na severe podobné - tam sú zas mikróby zmrznuté, a okrem toho nepotíš.


Pon, 04.08.2008, 18:24
Profil
Koumák

Registrovaný: Sob, 20.01.2007, 23:53
Príspevky: 176
Odpoveď s citáciou
Poslať 
za polarni kruh, to je civilizace, takze klido sem tam kemp, zas tak nehostinne to tam neni :-) jinak tam kde nejsou kempy se to resit napr hotylkem (2-3USD), vlhke detske ubrousky taky fungujou, a ten potok taky obcas tece.

jinak na tech dalnicnich pumpach je to taky funkcni


Pon, 04.08.2008, 20:06
Profil ICQ WWW
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 24.01.2007, 14:19
Príspevky: 205
Bydlisko: Bratislava vidiek
Odpoveď s citáciou
Poslať 
snivame o tom, ze by sme isli na Nordkapp, hore cez Finsko a dole cez Norsko a Svedsko. zatial je to v stadiu dumania a snivania. hlavne o tom, kde na to zobrat tak aby manzelky nefrflali :smt084

_________________
Tatra 613-3, BMW 730 E32, BMW 730 E32, VW Passat B6, Audi Q3
a landrover uz nechcem.


Pon, 04.08.2008, 20:52
Profil
Recyklovaný teaneger
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.12.2006, 17:21
Príspevky: 3601
Bydlisko: MY/BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Aha, a to ťa najviac trápi hygiena??? :smt121

_________________
JAK BY TADY BYLO KRÁSNE, KDYBY SEM TU NEBYL JÁ.Obrázok


Pon, 04.08.2008, 20:54
Profil
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 24.01.2007, 14:19
Príspevky: 205
Bydlisko: Bratislava vidiek
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Kapo píše:
Aha, a to ťa najviac trápi hygiena??? :smt121


jasne. uz som raz zazil 2 tyzdnovy vander s kamosom. po 10 dnoch sme isli na plavaren v poprade. teta nam este dobrosrdecne vysvetlovala, ze maju prave vymenenu vocu a ze je uplne cista acerstva. ale nas nic nezaujimalo, len sme sa rychlo vyzliekli a isli pod prchy. to co z nas islo sa da porovnat s tym co ide z motora ked ho vydrhne arvou a vystriekas vapkou, hehehe. napriek usilovnemu drhnutiu sme po skoceni do vodu za sebou nechavali pas co vyzeral jak to co vypadne dieslu z vyfuku pri kickdowne...
vsetko ma svoje hranice. aj spina a pot, ktore zneiem, a pis si ze v tomto som ozaj riadny chlap!

_________________
Tatra 613-3, BMW 730 E32, BMW 730 E32, VW Passat B6, Audi Q3
a landrover uz nechcem.


Pon, 04.08.2008, 21:04
Profil
Recyklovaný teaneger
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.12.2006, 17:21
Príspevky: 3601
Bydlisko: MY/BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Tak keď máte v pláne valiť kilometre, tak tú pumpu raz za deň nájdete. A keď chcete ísť v lete, tak tam z jazerami nie je problém, lebo je to tam samé jazero, tisíce jazier. Treba sa otužovať.
A neviem, ako teraz, ale škandinávia mala dobré zvyky, napríklad kempi zadara a tak isto mapy miest sa daly na pumpách zobrať bezplatne.

Dosť možné, že tam pôjdem skôr, ako ty. Aj keď tá ich prohibícia sa mi moc nepáči. :roll:

_________________
JAK BY TADY BYLO KRÁSNE, KDYBY SEM TU NEBYL JÁ.Obrázok


Pon, 04.08.2008, 21:26
Profil
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
...o ceste po Nórsku som tu čo-to napísal...len aby si nebol prekvapený, keď na severe bude teplo jak tu u nás (v lete počas slnečných dní bežné) a keď budú v kempoch krajšie kúpelne, ako máš doma (pokiaľ nemáš novú či nejakú luxusnú)

okrem mnohých možností použiť rôzne zdroje vody a hygieny treba nosiť aj bandasku na vodu a priebežne ju dopĺňať, taktiež zo dve plastové fľaše s pitnou vodou s priebežným dopĺňaním...

a nemaj obavu vliezť aj do "čiernej" rašeliniskovej vody, je čistejšia ako by si povedal - vďaka kyslosti je prakticky bez mikroorganizmov a býva pomerne teplá; určite je čistejšia ako voda v našich priehradách bežne používaných na kúpanie

nezabudni repelent, na severe určite treba

ak dožijem a nič neočakávané sa nestane, budúce leto som 3-4 týždne v Nórsku, vrátane najsevernejšieho výbežku...

inak na sever doporučujem čo najviac cez Nórsko - E6 a na juh okolo západného pobrežia - Nórsko je omnoho zaujímavejšie ako Švédsko, aspoň čo som videl...

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Pon, 04.08.2008, 21:27
Profil
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 24.01.2007, 14:19
Príspevky: 205
Bydlisko: Bratislava vidiek
Odpoveď s citáciou
Poslať 
no, uvidime co so znami a domami. ale ideme na tom makat. zjazdene toho mam dost, aj vo finsku som uz bol, aj ked len v helsinkach (maju tam kraaaaaasne baby :smt007 , len neviem kam zmiznu po 30ke :smt078 ) a s tou prohibiciu to tam neni az take zle.
maju specialne obchody so vsetkym co je silnejsie ako pivo 10, ale da sa to kupit. jazdi sa tam dobre, maju siroke niekolkoprudove cesty, ziadny zhon ani stres. tu by sa aj poondili rano na bajkalskej alebo prazskej. v podstate ak si vyrastal a zijes na bratislavskych pomeroch, nezaskoci ta ani rim alebo florencia.

_________________
Tatra 613-3, BMW 730 E32, BMW 730 E32, VW Passat B6, Audi Q3
a landrover uz nechcem.


Pon, 04.08.2008, 21:37
Profil
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
máš pravdu, je to tak vo všetkom čo píšeš; a pokiaľ človek nemá príliš veľkú spotrebu, pár kartónov piva v plechovkách a niečo tvrdé či víno v plastových flašiach dovezené z domu či dokúpené pred prvým trajektom a ani netreba pátrať po špeci kútikoch v severských šopoch...

ja rodinu berem so sebou, neprekážajú mi, túlali sme sa už kdekade po svete a na severe sme sa doteraz cítili najbezpečnejšie

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Pon, 04.08.2008, 21:49
Profil
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 24.01.2007, 14:19
Príspevky: 205
Bydlisko: Bratislava vidiek
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ja som vzdy jazdil v trojke: partak, ja a moj pes. a samozrejem auto.
moj byvaly pes presiel republiku x krat - mesta, dediny, koce doliny, jaskyne, jazera... tento sucasny (mrkni volny pokec myslim tam je drobcekova stranka) uz bol kadekde. aj v zoologickej sa nahanal s leopardami za sklom, cumel na nosorozce, kupal sa v mori (teda vliezol tam po clenky, hehe) pil v benatkach vodu z tych onych co si stlacis a chvilu ide, bol na druhom najvyssom vrchu dolomitov.. s rodinou to je tazko. v podstate nemozne. dcera by aj isla, ta ma sice len 8 rokov ale otrestena je po mne, ale zena nemoze. no a kamos to ma podobne.

_________________
Tatra 613-3, BMW 730 E32, BMW 730 E32, VW Passat B6, Audi Q3
a landrover uz nechcem.


Pon, 04.08.2008, 22:03
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 13.12.2006, 22:10
Príspevky: 356
Bydlisko: BA/SE
Odpoveď s citáciou
Pocas svojich studentskych rokov som jedno leto stravil v Norsku. Najsevernejsie miesto, ktore sme navstivili bolo okolie mesta Tromso. Od Nordkappu je to juznejsie, ale i tak lezi spolahlivo za polarnym kruhom. Cestovali sme 4 ludia v Skode 120. S hygienou nebol ziaden problem, pretoze severske krajiny maju spustu jazier a mnoho km morskeho pobrezia. Pocit tepla v lete bol rovnaky ako u nas. Vo fjordoch pri Tromso sa dalo v pohode koncom augusta plavat, bez toho, aby musel byt plavec, trenovanym clenom klubu polarnych medvedov. :)

_________________
Nissan Patrol K260 - Biely Spaniel = BSP, kratky, 2,8TD
Obrázok


Pon, 04.08.2008, 22:05
Profil WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 15 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: