Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Uto, 04.06.2024, 21:12
Dnes je utorok 4. júna 2024, meniny má Lenka a zajtra Laura




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 38 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší
 wrangler YJ 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4611
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
No nech si majitel ujasí čo chce z autom vyvádzať a načo použiť a potom sa da rozmýšlať čo s tým.

Skuste pre srandu naložiť do auta cca 200-250kg nejako na predok a dozadu a skuste sa prejsť čo to spraví.

Potom zreferuj :wink:

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Uto, 30.09.2008, 9:01
Profil
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
david píše:
to jano jp: neviem oco ti ide? slusne som poprosil oradu a ak sa uz tento problem riesil tak bohuzial necitam zas vsetko a tvoja ochota je nadherna

David, nezavzdušňuj sa zbytočne; ale keď to chceš, vysvetlím ti - toto fórum je celé zagrcané večne sa opakujúcimi tými istými problémami a stáva sa tým otravné a neprehľadné; patrím k tým, čo tu boli odzačiatku ba aj na jeho predchodcovi a väčšinu vecí čo o offroade viem (okrem jazdenia) som sa dozvedel či naučil tu a preto mám k nemu citový vzťah;

kedysi dávno som založil tému vitaj, čítaj, pýtaj čo malo znamenať, že ak si prišiel na fórum, najprv sa oboznám s tým, čo tu všetko už bolo a až potom keď nenájdeš odpoveď na niečo, čo ťa zaujíma, sa pýtaj

nič proti tebe nemám a som priateľský chlapík, ale nepovažujem za gesto nepriateľstva povedať ako sa veci majú;

kľudne by som ti poslal aj link kde sa už podobné veci rozoberali ale nechce a mi hrabať v tom množstve informácií, ktoré sa niekedy zbytočne opakujú vďaka tebe podobným... chápeš?

prajem ti úspešné vyriešenie tvojho problému (nie je jedno univerzálne riešenie, sú možnosti, z ktorých si treba vybrať podľa predstáv a priorít...)
čau

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Uto, 30.09.2008, 9:20
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 20:45
Príspevky: 3148
Bydlisko: VYCHOD PO
Odpoveď s citáciou
Poslať 
David skus tu ,,preluskat,, debatu ,tiež sa tam spominaju podvozky :

http://www.4x4nazory.cz/phpBB2/viewtopi ... 146#142146


vzniklo to z tejto debaty //snad sa Rado neurazi ,že som to vytiahol :-) :-) // :
viewtopic.php?t=3765

tu maš link na podvozky:
http://www.rubiconexpress.com/
http://www.4wheelonline.com/Categories. ... goryId=459

//.....a vieš dufam ,kde maš objednat.. :D :D //

_________________
My car is Cherokee-Jeep Grand Cherokee ! 5,2 V8,MT Goodrich,3"liftik,CB,gurtna a dobra duša za volantom.

ložiska a prislušenstvo http://www.martino-eshop.sk


Uto, 30.09.2008, 9:58
Profil
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
... ale zase pozor ... keď je na aute trailový - superkríživý podvozok, tak zase nič neodvezie. Bude to auto pre dve osoby piemerného vzrastu a čokolvek navyše spôsobí divný postoj auta a neslávne jazdné vlastnosti.

Podvozok terénneho auta musí byť kompromisom medzi tvrdým podvozokom (dobré pre jazdné vlastnosti a nosnosť) a mäkkým podvozkom (dobré v teréne). Práve u listových spružín sa ten kompromis hľadá ťažko :?

Vinuté spružiny to zvládajú lepšie a úplne najlepší by bol vzduchový adaptabilný podvozok. Len na ten treba tri veci .... peniaze, peneži a peňáze ....

_________________
SLOW & FURIOUS


Uto, 30.09.2008, 10:39
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 18.02.2007, 18:42
Príspevky: 566
Bydlisko: senk
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Vyhodit predny stabilizator, a tiez obe panhartky. Ked to nepomoze tak vymenit pera. Ja mam povodne pera plus jeden lyst, nieje to sice pavuk ale okrem tlmicou som nekupoval nic ine a ja som spokojny.

Obrázok


Uto, 30.09.2008, 11:36
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 27.05.2008, 18:49
Príspevky: 692
Bydlisko: TN
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Martin 4 píše:
... ale zase pozor ... keď je na aute trailový - superkríživý podvozok, tak zase nič neodvezie. Bude to auto pre dve osoby piemerného vzrastu a čokolvek navyše spôsobí divný postoj auta a neslávne jazdné vlastnosti.

Podvozok terénneho auta musí byť kompromisom medzi tvrdým podvozokom (dobré pre jazdné vlastnosti a nosnosť) a mäkkým podvozkom (dobré v teréne). Práve u listových spružín sa ten kompromis hľadá ťažko :?

Vinuté spružiny to zvládajú lepšie a úplne najlepší by bol vzduchový adaptabilný podvozok. Len na ten treba tri veci .... peniaze, peneži a peňáze ....


Listovými pružinami sa krásne dá dosiahnuť porovnateľné kríženie s obyč. pružinami, len ešte raz treba semieliptické péra nie originálne pára s YJ ktoré sú stavané na cesty a trvácnosť. Ked treba vacsiu stabilitu treba dat vacsie (hrubsie) tlmice. Podvozok si nemyslim ze musi byt kompromis. O vzduchovom podvozku na jeep neviem... Mozno by mohol pospekulovat s nejakym z karosy a dat svetu vediet ako funguje vzduch na terenaku


Uto, 30.09.2008, 12:02
Profil
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
rustycj píše:
... Mozno by mohol pospekulovat s nejakym z karosy a dat svetu vediet ako funguje vzduch na terenaku


jj ... to by bolo velmi záslužné ....

Vzduchový podvozok nafúkaš ako potrebuješ a bude držať výšku bez ohľadu na zaťaženie. Charakteristika vzduchu je krásne progresívna a najmä pri krížení dokážu mechy na rozdiel od spružín spolupracovať. Takže aj natvrdo nafúkaný podvozok by dokázal krížiť. Problémom na druhej strane je otázna spoľahlivosť (najmä v mraze) a malá odolnosť proti mechanickému poškodeniu.

Ale na také experimenty by bolo lepšie niečo na vinutých strunách ... napr Y60... :roll:

_________________
SLOW & FURIOUS


Uto, 30.09.2008, 12:11
Profil WWW
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 26.02.2007, 14:27
Príspevky: 399
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Naa neni jednoduchsie kupit hotovu vec?
http://www.allroadshop.cz/?p=produkty&prodid=121

_________________
unlimited


Uto, 30.09.2008, 12:16
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 04.01.2007, 13:10
Príspevky: 857
Bydlisko: vinosady
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ok pozriem sa na tie stabilizatori s panhartkami a skusim pozhanat pera to s tym nalozenim 250 kg to mi nevoni auto nebude zatazovane cisto iba trialove prostredie ziadne expedicne upravi
dam vediet po upravach dik za rady chlapi

_________________
starý dobrý uaz-469, nejaké sipaky a zivy .... za kniplom


Uto, 30.09.2008, 15:57
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4306
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
david píše:
ok pozriem sa na tie stabilizatori s panhartkami a skusim pozhanat pera to s tym nalozenim 250 kg to mi nevoni auto nebude zatazovane cisto iba trialove prostredie ziadne expedicne upravi
dam vediet po upravach dik za rady chlapi


vymeniť podvozok !

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Uto, 30.09.2008, 17:16
Profil WWW
Učeň

Registrovaný: Ned, 12.11.2006, 19:38
Príspevky: 72
Bydlisko: okr.Bardejov
Odpoveď s citáciou
Poslať 
David,ja ako lajk,dohodnem sa s človekom čo tomu rozumie,nech sa na to pozrie,povie možnosti oprav ja sa rozhodnem.Ja by som stratil čas,spackal to,drahšie nakupil diely,obrat sa na ludi s fora


Uto, 30.09.2008, 17:29
Profil
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
rustycj píše:
...Podvozok si nemyslim ze musi byt kompromis...


Vec názoru, chápania pojmov, či filozofie?
Celý život je o kompromisoch -filozofia,
kompromis je prijať z viacerých možných riešení niečo medzi riešeniami krajnými - chápanie pojmu,
nekompromisný výber znamená výber krajného, "čistého" riešenia pričom sú jasne preferované konkrétne vlastnosti, čo je ale vždy spojené s potlačením iných tiež dobrých vlastností...a tu nastupuje výber podľa požiadaviek a názoru na vec...

Martin hovoril o najvhodnejšom podvozku s dobrými vlastnosťami na väčšine terénov vrátane cesty -(niečo ako expedičné vozidlo) - a to bez kompromisu nejde.

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Str, 01.10.2008, 10:01
Profil
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
dzordzo píše:
Naa neni jednoduchsie kupit hotovu vec?
http://www.allroadshop.cz/?p=produkty&prodid=121


to máš pravdu ... ale ja nemyslím dodatočné mechy, ale úplnú náhradu spružín mechmi.

_________________
SLOW & FURIOUS


Str, 01.10.2008, 10:49
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 02.01.2007, 7:21
Príspevky: 1810
Bydlisko: Lúky
Odpoveď s citáciou
a koľko to kríži? 30; 40; 50cm? Skús to zmerať.
Jedno je ale fakt. Legenda bez úprav toho v teréne dokáže pramálo.


Str, 01.10.2008, 10:58
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 04.01.2007, 13:10
Príspevky: 857
Bydlisko: vinosady
Odpoveď s citáciou
pejo píše:
a koľko to kríži? 30; 40; 50cm? Skús to zmerať.
Jedno je ale fakt. Legenda bez úprav toho v teréne dokáže pramálo.


nemam teraz moznost to zmerat ale z toho co som videl bolo 30 cm max!!!
a s tou legendou uplne suhlasim

_________________
starý dobrý uaz-469, nejaké sipaky a zivy .... za kniplom


Str, 01.10.2008, 18:54
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 38 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: