Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Str, 05.06.2024, 6:39
Dnes je streda 5. júna 2024, meniny má Laura a zajtra Norbert




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 9 ] 
 Jeep Wrangler YJ 
Autor Správa
Čumil

Registrovaný: Pia, 25.11.2011, 18:44
Príspevky: 4
Bydlisko: Košice
Odpoveď s citáciou
Zdravím nedávno som kúpil Wranglera YJ 2,5 rok 93 a potreboval bysom vediet ako funguje pripájanie predného náhonu, pretože po prepnutí páky do 4 l , alebo 4h mi zapne len redukciu a predok nejde... dik


Pia, 25.11.2011, 18:48
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 01.01.2008, 14:27
Príspevky: 1286
Bydlisko: Dohnany
Odpoveď s citáciou
Poslať 
redukciu ti zapne aj ked mas 4H? 4H je nahon na vsetky 4 bez redukcie, a este nieco, ako vies ze ti nezaplo predok? mal si auto na zdvihaku? vrangler neviem aku ma prevodovku a prednu napravu, iny ti poradia ale isto sa toto spytaju,
este ma napadlo, nema YJ v predu nejake volnobezky?

_________________
lepší je si to posrat podle svýho, než podle toho, co ti raděj ti druhí !!!


Pia, 25.11.2011, 19:00
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 20.10.2009, 22:25
Príspevky: 713
Bydlisko: Namestovo
Odpoveď s citáciou
Poslať 
petriiik píše:
redukciu ti zapne aj ked mas 4H? 4H je nahon na vsetky 4 bez redukcie, a este nieco, ako vies ze ti nezaplo predok? mal si auto na zdvihaku? vrangler neviem aku ma prevodovku a prednu napravu, iny ti poradia ale isto sa toto spytaju,
este ma napadlo, nema YJ v predu nejake volnobezky?



wrangler ma v predu "axle disconnect"

_________________
JEEP WRANGLER 5.2 V8 ,podvozok 4"fox,SYE,D30,D44,33/13,5r15 MICKEY THOMPSON BAJA CLAW,WARN,Led Bar,


Pia, 25.11.2011, 20:11
Profil ICQ
Čumil

Registrovaný: Pia, 25.11.2011, 18:44
Príspevky: 4
Bydlisko: Košice
Odpoveď s citáciou
nema ziadne volnobezky, mal som ho aj na zdvihaku, kd zapnem 4H nerobi nic a ked dam 4L tak vdedy zapne redukciu ale predok nejde...je tam nejaky divny system ide tam aj eslektrika a asi aj nejaky vzduch, len by som chcel vediet aky to ma system


Pia, 25.11.2011, 20:36
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 01.01.2008, 14:27
Príspevky: 1286
Bydlisko: Dohnany
Odpoveď s citáciou
Poslať 
kardan k prednej naprave sa tocil? ak myslis vzduch do prednej napravy tak ta hadicka by mala byt odvetravenie diffu

_________________
lepší je si to posrat podle svýho, než podle toho, co ti raděj ti druhí !!!


Pia, 25.11.2011, 20:50
Profil
Čumil

Registrovaný: Pia, 25.11.2011, 18:44
Príspevky: 4
Bydlisko: Košice
Odpoveď s citáciou
Poslať 
aj kardan sa toci, vsetko je ok len predok sa ani nehne... to niesu hadicky z difu tam je nejaky divny system na druhej strane ako je dif, je take nieco ako truba a to zrejme zapina predok a do toho ide aj elektrika a aj dve hadicky zrejme na vzduh, tie hadicky idu az niekde dozadu nad nadrz...


Pia, 25.11.2011, 21:04
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 20:45
Príspevky: 3148
Bydlisko: VYCHOD PO
Odpoveď s citáciou
Poslať 
maš tam niečo take,že?
;-)

http://jeep.auto.ru/Cherokee/chassis/ax ... t_axle.htm

_________________
My car is Cherokee-Jeep Grand Cherokee ! 5,2 V8,MT Goodrich,3"liftik,CB,gurtna a dobra duša za volantom.

ložiska a prislušenstvo http://www.martino-eshop.sk


Pia, 25.11.2011, 21:34
Profil
Čumil

Registrovaný: Pia, 25.11.2011, 18:44
Príspevky: 4
Bydlisko: Košice
Odpoveď s citáciou
Poslať 
hej je to ieco podobne


Pia, 25.11.2011, 22:58
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 04.08.2008, 15:31
Príspevky: 1393
Bydlisko: Revúca
Odpoveď s citáciou
Poslať 
no, takto :-) na prednej pravej poloosi máš axle disconnect, to je vzduchom riadený rozpojovač poloosy, slúži na funkcii ako volnobežky v nábojoch. chýb tam môže byť viacero pri nepripínaní predku. ty ked mechanicky zapneš predok na páke čiže posunieš vydličku v prídavke a do obehu ide aj predný kardan. po dalšie od prídavnej prevodovky do disconnect-u ide zopár farebných hadičiek, tuším 4 alebo 5, cez ne je riadený axle discennect a zopína dve časti pravej poloosy do jednej a tým sa dovŕši zapnutie predku natvrdo. z tohto si možeš vydedukovať kde môžu byť aké chyby. často krát neni ani problém v prívode vzduchu (defektné hadičky) ale v napr. zamrznutom, zaseknutom atd. mechanizme zozpojovača, taktiež je to zasúvané vydličkou. ja som sa dakedy zahrával s myšlienkou dať dnu poloos z XJ a dieru po rozpojovači zaslepiť, ale vyriešil som to výmenou iných náprav. o všetkom je rozpísané v odkaze pod mojím príspevkom. ked ti niečo ešte nebude ohladom tohto auta jasné, kludne napíš :wink:

_________________
vek: 25
ex: Wrangler 2,5i
ex: Wrangler 4,0i
ex: Cherokee 4,0i
ex: Cherokee 2,5TD
ex: Cherokee 4,0i
ex: Cherokee 4,0i závodný špeciál
ex: Grand Cherokee 4,7 WJ cestná leštenka
now: Ford Explorer


Str, 28.12.2011, 1:53
Profil ICQ
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 9 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: