Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pon, 29.04.2024, 3:53
Dnes je pondelok 29. apríla 2024, meniny má Lea a zajtra Anastázia




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 9 ] 
 Wrangler TJ 97; 2,5 liter 
Autor Správa
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 02.01.2007, 18:30
Príspevky: 275
Bydlisko: NM
Odpoveď s citáciou
Ahojte, mám problém s TJ-om,97,2,5 liter, 170 000km. Nemám na nikoho z Vás číslo aj keď som tu už roky registrovaný.
Skáču otáčky na voľnobehu a zrejme je bohatá zmes - čierne z výfuku a auto je cítiť aj z diaľky. Má aj vysokú spotrebu. Dal som ho do opravy, diagnostika ukázala len lambda sondu. Dal som vymeniť obidve, dostal nové sviečky, káble, hlavu a palec rozdeľovača. V sání bolo trochu oleja. Motor má tlaky 9-9,5. Nechcem na tom meniť všetko, ale odstrániť konečne závadu. Má niekto s tým skúsenosti, alebo poriadnu diagnostiku, ktorá by napr. videla aj vstreky na tejto 97, či napr. nenechá nejaký otvorený atď ? Vskutku už som zúfalý, bo polovička na ňom jazdí každý deň do práce a potrebujem to promptne riešiť. ďakujem za akúkoľvek odpoveď

_________________
Jeep WK2 5.7 Hemi...love it or leave it.
Ex Wrangler TJ 4.0

Tankove dni Laugaricio : www.tanklaugaricio.sk
Old Duty Trucks : www.odt.sk


Uto, 30.08.2016, 16:44
Profil WWW
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7909
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
nemo píše:
Ahojte, mám problém s TJ-om,97,2,5 liter, 170 000km. Nemám na nikoho z Vás číslo aj keď som tu už roky registrovaný.
Skáču otáčky na voľnobehu a zrejme je bohatá zmes - čierne z výfuku a auto je cítiť aj z diaľky. Má aj vysokú spotrebu. Dal som ho do opravy, diagnostika ukázala len lambda sondu. Dal som vymeniť obidve, dostal nové sviečky, káble, hlavu a palec rozdeľovača. V sání bolo trochu oleja. Motor má tlaky 9-9,5. Nechcem na tom meniť všetko, ale odstrániť konečne závadu. Má niekto s tým skúsenosti, alebo poriadnu diagnostiku, ktorá by napr. videla aj vstreky na tejto 97, či napr. nenechá nejaký otvorený atď ? Vskutku už som zúfalý, bo polovička na ňom jazdí každý deň do práce a potrebujem to promptne riešiť. ďakujem za akúkoľvek odpoveď




no hned by som zacal tym ze tlaky vo valcoch uz nemas dobre su male,, cize uz dochadza sila motora,, u 2.5 by mali byt tlaky aspon 11-12-az 13, barov,, 8 a 8.5 je kriticke minimum u benzinovych motorov!!!,, mozno ti tlaci hore olej a tym padom sa otacky raz zvysuju a raz znizuju,, a nema dostatocnu kompresiu,zeby sa ten olejovy film stlacil dole popri piestnych kruzkov, nerovnomerny tlak vo valcoch ti moze dalej sposobovat nerovnomerny chod motora , zvysenu spotrebu paliva ako i oleja, aj ked ten uz neni az tak smerodatny,, skus si zabrusit ventyle v hlave valcov,, mozno aj ventyle prepustaju,, neviem ci si dal fungel novu hlavu nebo z pouziteho motora,,

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Uto, 30.08.2016, 19:59
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 02.01.2007, 18:30
Príspevky: 275
Bydlisko: NM
Odpoveď s citáciou
Ok, vďaka za názor. Menil som hlavu rozdeľovača, nie hlavu motora. Dnes idem skusit tlaky ci prepustaju ventily alebo kruzky. Vyrobcom stanoveny min. tlak je 6 atm. optimum 11-13. Je pravda ze tych 9,5 je malo, ale urcite nie na to, aby sa ten motor spraval takto. Cele sa to sprava ako keby bol zly predzapal.

_________________
Jeep WK2 5.7 Hemi...love it or leave it.
Ex Wrangler TJ 4.0

Tankove dni Laugaricio : www.tanklaugaricio.sk
Old Duty Trucks : www.odt.sk


Str, 31.08.2016, 10:12
Profil WWW
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
ach jaj
a ozvať sa nevieš?
diagnostiku máme, čísla máme na webe ....

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Str, 31.08.2016, 10:24
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 19.12.2008, 21:40
Príspevky: 2047
Bydlisko: Košice
Odpoveď s citáciou
Zmeraj najprv všetky snímače ktoré majú vplyv na bohatosť zmesi: teplota vody, nasávaného vzduchu, polohy škrtiacej klapky a podtlaku v saní. Za pár drobných kúpiš stroboskop a skontroluj aj predzápal - základný a potom dynamický. Tie tlaky by som neriešil, ja som mal na starom motore 8 bar a mal rovnakú spotrebu ako nový motor

_________________
Ford Bronco 5.8, Mercedes 300GD, EX Jeep WK2 SRT 6.4


Štv, 01.09.2016, 6:04
Profil WWW
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 02.01.2007, 18:30
Príspevky: 275
Bydlisko: NM
Odpoveď s citáciou
Palo : Nechcem to hned davat k Vam, cakal som na nejaky tip, pretoze to bude nejaka riadna hlupost a vskutku rad sa priucim.

Vygooglil som ze Jeep ma aj vlastnu diagnostiku o com som vobec nevedel, isiel som cez dany postup a ukazalo mi kody 11,12,55. Pre tych co to tiez nevedia, 3x rychlo otocit klucom na 1. polohu a späť /nie startovat/ a na tom 3. raze nechat v 1. polohe a cakat. Odometer zacne vypisovat chybove kody.

12- jasna - autobateria bola odpojena
55- jasna - ukoncenie chyboveho hlasenia
11 - snimac kluky

Snimac som vytiahol a je to tak (vid foto) . Tak som ho rovno od Vas objednal. Snad to celu vec vyriesi. Ak nie, tu moje moznosti koncia a idem k vam, aspon vas konecne uvidim 8-)

Obrázok 

Obrázok 

_________________
Jeep WK2 5.7 Hemi...love it or leave it.
Ex Wrangler TJ 4.0

Tankove dni Laugaricio : www.tanklaugaricio.sk
Old Duty Trucks : www.odt.sk


Str, 07.09.2016, 9:22
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4612
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
DYK jaký digitálny kábel. dig dig idem dig dig dig nejdem .o)

Snád to pomôže.

A.

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Str, 07.09.2016, 14:28
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 02.01.2007, 18:30
Príspevky: 275
Bydlisko: NM
Odpoveď s citáciou
Snimac vymeneny, chybu 11 uz nevypisuje, ale auto ide rovnako. Prvy km ide pekne, potom zacne skakat ako kobyla, na volnobehu ide skapat, niekedy 4, niekedy na 3 valce, ciste sviecky hned zahadze, cierne z vyfuku,,,ach...teraz nebudem otravovat, ale asi v piatok Palo volam... :(

_________________
Jeep WK2 5.7 Hemi...love it or leave it.
Ex Wrangler TJ 4.0

Tankove dni Laugaricio : www.tanklaugaricio.sk
Old Duty Trucks : www.odt.sk


Str, 14.09.2016, 19:13
Profil WWW
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
nemo mas pm :!:

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Str, 14.09.2016, 22:43
Profil WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 9 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: