Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pia, 19.04.2024, 21:57
Dnes je piatok 19. apríla 2024, meniny má Jela a zajtra Marcel




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 7 ] 
 ABS snimac 
Autor Správa
Učeň

Registrovaný: Ned, 13.11.2011, 17:31
Príspevky: 25
Bydlisko: Dobsina
Odpoveď s citáciou
Zdravim pani,

potreboval by som pomoc.
Podarilo sa mi zlomit pravu prednu poloos. Kupil som novu a vymenil.
Objednal som aj novy snimac ABS/ESP, pretoze pri rozoberani nesiel vybrat von a ulomil sa. Musel som ho vyvrtat a popadali do vnutra aj jeho zbytky, ktore som povyberal.

A teraz, co sa deje. Pri jazde nad 40km/h mi zacne auto brzdit, rozblika sa ESP. Ked spomalim, tak sa vypne.
Skusal som dat na diagnostiku, ale nic nevidno, kedze sa chyba objavi len pri jazde.
Rozobral som este raz a nasiel som vnutri maly ulomok stareho senzoru, tak aj ten som vybral. Vsimol som si, ze je tam biela vazelina vo vnutri naboja, tak som ju vycistil. Znova som siel vyskusat, znova to iste.
CO TO MOZE BYT?
- ma tam byt vobec vazelina?
- nevidim nejake citacie body, ozubenie, ktore by mal snimac citat
- este ma napada urobit diagnostiku pocas jazdy, len mi to pripada dost nebezpecne pretoze auto kimaca pocas jazdy, aby som niekde nesekol.
- nema byt novy snimac nejako zadany do diagnostiky, nakodovat a pod.? Pouzivam ELM 327 s programom scan master a nejaku taku moznost tam nevidim.

Pomozte chlapi, lebo s tymto som sa este nikde nestretol a auto potrebujem.
Vdaka za vsetky rady!


Pia, 20.04.2018, 8:19
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4612
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Tak v prvom rade ABS snímač tuším ide do náboja pri JK. Poloos nemá ozubený veniec pre ABS.
Vazelína tam nejaká musí byť však je ňou mazané ložisko náboja.

Buď ti ešte poletujú nejaké časti pôvodného ABS snímača v náboji, alebo je problém ABS z ABS snímačom - napr aj seknutý kábel dokáže zázraky.

A diagnostika - hold najideálnejšie fabrická.

A ešte prezrad čo za JK (manuál, automat, rok výroby...) máš a čo je na ňom vymenené. Ono niekedy treba mať aj PROCAL modul pre kadejaké nadstavenia.

A.

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Pia, 20.04.2018, 10:00
Profil
Učeň

Registrovaný: Ned, 13.11.2011, 17:31
Príspevky: 25
Bydlisko: Dobsina
Odpoveď s citáciou
Andrej píše:
Tak v prvom rade ABS snímač tuším ide do náboja pri JK. Poloos nemá ozubený veniec pre ABS.
Vazelína tam nejaká musí byť však je ňou mazané ložisko náboja.

Buď ti ešte poletujú nejaké časti pôvodného ABS snímača v náboji, alebo je problém ABS z ABS snímačom - napr aj seknutý kábel dokáže zázraky.

A diagnostika - hold najideálnejšie fabrická.

A ešte prezrad čo za JK (manuál, automat, rok výroby...) máš a čo je na ňom vymenené. Ono niekedy treba mať aj PROCAL modul pre kadejaké nadstavenia.

A.


Ano, mas pravdu, senzor je vo vnutri naboja. Neviem aky je tam princip snimania, ked tam nie je ozubeny veniec vo vnutri. Nie je tam nahodou na lozisku nejaky magneticky kruzok, ktory snimac ma vidiet a ten bude poskodeny tymi ulomkami, resp. prasknuty? Pozeral som na naboj, tak neviem ci sa da rozobrat. Dá sa?
Ten snimac je novy, ale tiez som myslel aj na to, ci nie je vadny, ale neviem ako ho premerat, ci je ok. Poradis? Nejako cez voltmeter?
JK je 2,8 D automat, kratky.
Zatial dik!


Pia, 20.04.2018, 13:39
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
ozubeny veniec tam je. Priamo v naboji. taky pliesok s okienkami asi 0.5 mm hruby. Ak si vyvrtaval stary senzor tak na 99 % si poskodil kruzok.
Jedina moznost je novy naboj aj so snimacom

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Pia, 20.04.2018, 18:56
Profil WWW
Učeň

Registrovaný: Ned, 13.11.2011, 17:31
Príspevky: 25
Bydlisko: Dobsina
Odpoveď s citáciou
Vdaka Palo za odpoved.
Ja som ten senzor navrtal 4mm vrtakom a chcel som ho vytiahnut vytahovakom na zlomene skrutky ale bez sance, tak potom som 10-u asi do polovice. Nesiel som az dole s vrtakom. Chcel som ho vylupnut von, ale naopak, spadol dnu. Tak som ho potom po kuskoch povyberal. Dnes som to rozobral znova a mas pravdu, je tam taky pliesok so stvorcovymi okienkami, ktore snima. Vycistil som od vazeliny a pozeral krok po kroku, ci nie je niekde poskodeny. Tak podla vsetkeho nie je.

Ked som vsak bol na skusobnu jazdu, tak samozrejme to bolo bez uspechu, ale prisiel som domov, tak velky smrad z brzd a pocas jazdy som citil ako abs brzdi lave predne koleso. Horucu brzdu som mal pravu zadnu. Rozobral som ju a nevracal strmen, tak som to precistil a poskladal.
Teraz sa chcem opytat, nemoze to sposobovat ta zadna brzda? Ked idem po peknej rovnej ceste , tak viem ist aj 60-70, ako nahle vojdem do nejakeho hupaku, ze sa auto rozkolise, tak okamzite brzdi a skube.
Mas pravdu, ze to moze byt uz aj poskodedny snimaci pliesok v naboji, ale nemoze te byt aj brzda? Zajtra chcem rozobrat lavu zadnu, ale ta sa nehriala.


Pia, 20.04.2018, 19:53
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
blbne esp. nemas signal abs alebo mas krivo volant alebo nemas 100% geometriu po lifte a uz pribrzduje koleso

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Sob, 21.04.2018, 10:41
Profil WWW
Učeň

Registrovaný: Ned, 13.11.2011, 17:31
Príspevky: 25
Bydlisko: Dobsina
Odpoveď s citáciou
Tak som to spravil.
BOl to ten zaseknuty piest v strmeni. Rano som bol auto vyskusat a po vcerajsom rozobrani koleso bolo stale horuce, tak som vybral von cely strmen, piest som prelestil 1000 smirglom a vnutro tak isto prebrusil. Piest nesiel ani vybrat von kompresorom, co tak tazko siel. Po precisteni ho len tak vyplulo zo strmena ked som fukol vzduch.
Teda auto pri rozhupani na ceste odhlahcovalo zadnu napravu a predpokladalo, ze sa dostava do smyku, preto pribrzdovalo lave predne. Takze som rad, ze len taka pinkacka, ale uz som myslel ze to bude nieco vaznejsie a drahsie.
Tak vdaka za odpovede!


Sob, 21.04.2018, 20:35
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 7 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: