Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 25.04.2024, 0:11
Dnes je štvrtok 25. apríla 2024, meniny má Marek a zajtra Jaroslava




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 5 ] 
 Vitara V6 106 kw nemá ťah 
Autor Správa
Čumil

Registrovaný: Štv, 02.04.2015, 18:43
Príspevky: 1
Odpoveď s citáciou
Zdravím, máme doma Grand Vitaru V6 motor 106 kw. V poslednej dobe stratila riadne ťah len hučí a nič, taký zvuk ako keby niekde unikal vzduch alebo tlak tak to syčí. Nemáte s tým niekto skúsenosť prosím o čo môže ísť ? A počuť už aj reťaz, tú sa chystáme meniť ale teraz toto tak či niekto nemá skúsenosti ?

Ďakujem.


Sob, 04.04.2015, 12:14
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 11.06.2013, 14:11
Príspevky: 109
Bydlisko: Košice
Odpoveď s citáciou
tak ze to nema tak moze mat rozne dovody...a koko to ma odtocene..???

plus ako to je co sa tyka servisu...olej, filtre, sviecky...

ale tak podme si to rozobrat..je to benzin a atmosfera cize nic zlozite ako turboropaky...
takze by som siel od najlacnejsich veci a teda od zaciatku. cize:
1.vzduchovy filter, pokial je zadrbany moze to robit ze si nevladze takat tolko vzduchu kolko potrebuje...
2. dalej by som pozrel vahu vzduchu, rozobral ju a precistil ako samotne cidlo tak aj kontakty. na oboje su spreje takze ked si oytas sprej na cistenie vay vzduchu tak ho dostanes a tak isto aj na kontakty.
3.uz jed to budes mat rzobrate tak sa skus mrknut na skrtiacu klapku. ci nie je zvnutra zadrbana a tak isto ci pekne ide do obidvch krajnyc poloh.

vsetk tieto ukony si vies spravit sam a v podstate ta to nebude nic stat takze aj ked to nebude tym minimalne motoru pomozes tym ze to precistis a prip vymenis ten vzduchac ked bude zababrany

dalsia vec su sviečky. to zvykne byt ked atmosfera straca tah aj ked u sestvalca co ja viem c az tak citelne ale za pokus to stji a vela penazi za to tak isto nedas. ked sa ich uz rozhodnes menit odporucam NGK. na japonske auta maju ist japonske diely a co sa tyka sviecok tak z mojich susenosti s japoncami (a to som ich uz lastnil niekolko) su tieto najlepsie a su aj cenovo velmi priatelne.

pokial by sa to ani potom nezlepsilo tak dalsia vec mozu byt kable, to je uz ale drahsia zalezitost. aj ked stale relativne nie az tak strasne.
dalsia vec moze byt palivovy filter...aj ked neverim ze by kvoli tomu ten mtor stracal tak ale naoda je blbec. stale je to lacnejsia alternativa ako napr. vstrekovace. ktore t kniec koncov mozu byt tiez.

dalsia vec je aky tak lejes benzin...ci si nahodou nezmenil cerpacku...aj to moze byt...


ono nie je jednoduche takto na dialku ked si ani nejak detailnejsie neopisal co presne o rbi a kedy.
ale tak snazil som sa aspon nieco poradit aby si aspon nieco z toho mal...
ono najlepsie je ist este predtym hodit to na diagnostiku ze ci tam nieco nekaze...a ak nie tak potom dalej uz len tymto systemom hladat.
cize zhrnutie:
preventivne najprv diagnostika a dalej:
1.vzduchač (skontrolovat, resp. vymenit, NIE VYFUKAT! je to neefektivne)
2.vaha vzduchu + skrtiaca klapka (skontrolovat a precistit oboje aj kontakty na nich)
3.sviecky, podla toho kedy boli menene skntrolovat pripadne vymenit(najlepsie za NGK ale musi suhlasit typ na dany motor, to ti vedia vytypovat u dodavatela)
4.zapaovacie kable.
5.palivove cerpadlo
zhruba vskratke tolko

teraz mi este napadlo mozno blbost ale aj s tym som sa uz stretol, skus pojazde skontrolovat kolesa ci nie su horuce, to by znamenalo ze je pridreta brzda/brzdy a preto mas pocit ze auto nema tah...

toť vsio...napis potom ze ako to dopadlo...

pripadne ak si z kosic alebo okolia a nemas nejakeho kamosa co by sa ti na to pozrel ked si nebudes vediet rady tak sa kludne ozvi.
cislo na mna 0915 412 804

povedz len ze si zo 4x4 klubu ohladne vitary v6 a ja urcite budem vediet.

tak vela stastia a dufam ze som pmohol :smt156 :smt006

_________________
Nissan X-TRAIL
,,Rozhodol som sa, že budem žiť večne a zomriem len v prípade, že by mi to nevyšlo.´´ :)
E.M.Remarque


Sob, 18.04.2015, 0:23
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 19.12.2008, 21:40
Príspevky: 2047
Bydlisko: Košice
Odpoveď s citáciou
Skontroluj aký má priebeh napatia výstup zo snímača polohy plynového pedálu.

_________________
Ford Bronco 5.8, Mercedes 300GD, EX Jeep WK2 SRT 6.4


Sob, 18.04.2015, 8:24
Profil WWW
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 11.06.2013, 14:11
Príspevky: 109
Bydlisko: Košice
Odpoveď s citáciou
dost by ma zaujimalo ako si s tym nas kolega poradil...pocuj Vitarak ak to citas tak daj vediet ci si nieco z toho vyskusal a ci a co pomohlo...nenecavaj si to len pre seba...vies mozno to v buducosti pomoze dalsim chalanom s tymto problemom...sak koniec koncov od toho tu forum je...a nie len na zbieranie informacii ale aj na ich poskytovanie :smt023

_________________
Nissan X-TRAIL
,,Rozhodol som sa, že budem žiť večne a zomriem len v prípade, že by mi to nevyšlo.´´ :)
E.M.Remarque


Pia, 24.04.2015, 19:24
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 11.10.2006, 22:19
Príspevky: 886
Bydlisko: Šoma - východ SR
Odpoveď s citáciou
Jazdím tieto motory už asi 4 roky, poznám ich celkom slušne. Strata výkonu môže nastať asi jedine nedostatkom paliva, alebo dostatkom, no nekvalitného paliva, zabije filtre a sitká.
Klapky, váhy, sviečky a iné elektronické prkotiny by som určite zatiaľ nebabral. Treba ísť po hadičkách, palivovom filtry, čerpadle - sitko býva často zapchaté a pod.

A rada k tej reťazy, neviem koľko kilákov máš nabehané, ale slušný olej to môže napraviť + jej pri prevádzkovej teplote riadne vyťať niekoľko krát až k obmedzovaču. Po vychladnutí na 99% klepať nebude. Hydraulické šponováky sú častokrát zaseknuté od carbonu a aj hydroštely a to ich znova zobudí. Olej daj LM 10/40, ten čierny. :wink: G.

_________________
"Každý z nás je len taký človek, ako vníma a posudzuje iných ľudí okolo seba."
https://www.youtube.com/channel/UCI80j8 ... y0FyRKt0Xg


Sob, 25.04.2015, 22:12
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 5 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: