Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Uto, 04.06.2024, 11:26
Dnes je utorok 4. júna 2024, meniny má Lenka a zajtra Laura




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 11 ] 
 jazdenie na snehu 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 0:00
Príspevky: 1241
Bydlisko: Senica
Odpoveď s citáciou
pada sniezik pada... a ked napada a na ceste sa ujazdi ako po tom jazdite? myslim ake mate moznosti a co ako zapnute... ti bez medzidifu jazdite 4x4L? a ti s medzidifom jazdia na part time alebo fulltime? kedy ako sa auto lepsie sprava,lepsie sa ovada,lepsia trakcia...?

alebo na ceste sem-tam suchej sem-tam zasnezenej-namrznutej...

_________________
Zlatníctvo-Hodinárstvo


Sob, 01.12.2007, 1:09
Profil ICQ WWW
CVOK HOBBISTA
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 14.06.2007, 22:53
Príspevky: 1442
Bydlisko: Západné čechy - okres ROkycany (pochádzam z Martina)
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ahoj, toľko cudzích výrazov čo nepoznám... oko jazdím, no jazdím, a keď už pomaly nemôžem otvoriť dvere na aute pre sneh, tak zistím, že by to asi chcelo aj predný náhon... :-D :-D :-D

Pardon, s Patrolom proste jazdím, 4x4 keď to fakt vyžaduje situácia, ale inak čo najviac na 4x2.

:wink:

-ka-

_________________
Červená je tiež farba...
+420 604 240 223


Sob, 01.12.2007, 7:01
Profil WWW
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 13.12.2006, 23:17
Príspevky: 667
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ja jazdim na ujazdenom snehu zasadne 4x4 , neviem nejako si to vyzaduje situacia sama kedze BFG MT nemienim menit za nieco zimnejsie ... Ked uz nic ine aspon tomu mozes slapit na krk v kritickej situacii - kedze berdenie nepomaha a iba zadny nahon by ma akurat tak otocil do protismeru :)

_________________
Lestenka


Sob, 01.12.2007, 9:13
Profil
Legenda Offroadu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 10:45
Príspevky: 3012
Bydlisko: Rimavská Sobota
Odpoveď s citáciou
Poslať 
full time, ale vacsinou 2wd .... není sneh

_________________
Bilancia skrývky humusového horizontu poľnohospodárskej pôdy.


Sob, 01.12.2007, 9:44
Profil WWW
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
biker píše:
ti bez medzidifu jazdite 4x4L?

Mal si na mysli zrejme 4x4H ...
Toz tak. Kde sa da, zastanem (kludne kdekolvek na ceste, ak za mnou nic nejde, alebo je to dost daleko), a zabrzdim. Ak to brzdi normalne, tak nic, ak smyka, tak si este vyskusam, ako sa to rozbieha. Ak bez vyraznejsieho presmyknutia, tak 4x2, ak mi zadok zatancuje, 4x4H ...

Kde je ujazdeny sneh, tam je to vizualne viditelne, kde je brecka na dlhsej trase, tam vyradim 4x4 ... A namrazu jedine odskusat ako pisem vyssie ...

Vcera som isiel domov cez mesto, rozsolene, ok..
Zabocim na vedlajsiu ulicku a ... ujazdena a este aj nasypana smrt ... Vzhladom nato, ze som to mal este asi 200-300m som sa neunuval ist si zapnut AVM. Potom prisla jedna asi 100 stupnova zakruta (naschal, chcel som vediet co to robi), a ... auto islo rovno ... To som tam mal 2. rychlostny stupen. Skoncil som tesne pred obrubnikom. Takze opatrne az domov. Pred domom cvakli AVMky, a nasledoval hned vylet do Tesca. Auto sa spravalo ci uz pri rozbehu alebo zatacani v zakrute uplne inak. Naspet som si tu zakrutu dal este raz a kedze som som bol 4x4, tak na rucnej. To uz bolo ine kafe :-D

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Sob, 01.12.2007, 11:18
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 0:00
Príspevky: 1241
Bydlisko: Senica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
jj sorry.myslel som 4x4H. :smt151 bez redukcie

_________________
Zlatníctvo-Hodinárstvo


Sob, 01.12.2007, 16:10
Profil ICQ WWW
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 21.03.2007, 6:03
Príspevky: 553
Bydlisko: xx
Odpoveď s citáciou
Poslať 
na snehu na zadok vo vacsine, ale ked vidim ze to vozi zapnem aj predok, ale potom sa to uz skor blaznim ako jazdim :-) Low range velmi malo, hlavne pozor ak ides na redukcii a podradis do 1, poror na rozbity nos o predne sklo, alebo ta lahko smykne tam nechces.....

skutocne 4x4 len ked treba.


Sob, 01.12.2007, 22:29
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 0:00
Príspevky: 1241
Bydlisko: Senica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ja nepodradujem skoro vobec a uz vobec ne na redukcii a do 1 :shock: ... mam automat :wink:
ked som mal bruchoplazky tak jedine so zadnym nahonom. to ma naucilo co a ako na snehu... takze teraz ked mam vymozenost 4x4 tak to bude "a piece of cake" :-D
hlavne opatrne,jemne s citom,pomaly a nezne :smt131

_________________
Zlatníctvo-Hodinárstvo


Ned, 02.12.2007, 0:13
Profil ICQ WWW
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 26.10.2007, 21:00
Príspevky: 68
Bydlisko: Levice, Slovakia
Odpoveď s citáciou
..takze rychlo na prazdne parkovisko s ujazdenou vrstvou noveho snehu a trochu otestovat .. :P

s 4x2 prakticky ziadny rozbeh, ovladatelnost pri zatacani biedna :roll: ..

s 4x4 podstatne lepsie - rozbiehanie uplne bez problemov, brzdenie parada, ale v extremnych situaciach (brzdenie a prudke tocenie volantom) ma prestal uplne pocuvat zadok - siel do hodin a predbehol ma o 360° :evil:
takze aj na snehu 4x4 nie je vsemocne - proste stale jazdit s rozumom a primerane rychlo, hlavne v zakrutach a dolu svahom, tam ma svoje velke slabiny ..

ale inak somsa tam asi polhodinu vyyyyyyborne vyblbol :-D

_________________
mfg

*pt*
____________________________
Frontera B, 2,2 DTI, r.v.99


Pon, 03.12.2007, 22:42
Profil
Ťažký Profík

Registrovaný: Str, 01.11.2006, 12:26
Príspevky: 424
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
tak pred kupou novych Yokoham som mal Micheliny...skoro nadoraz ojazdene.......pri prvom snehu som opatrne skusal co to spravi...absolutne sa mi nedarilo dostal smyk..ani ked som chcel....teraz mam Yokohamy Geolandar AT-S......skusal som to na snehu...auto je ako prikovane aj brzdy.....priznam sa nechapem celkovo system Quadra drive,ale v kadom pripade je velmi blbuvzdorny... :-D

_________________
Grand Cherokee V8 4,7 WJ
Jeep Wrangler 2,5 YJ


Pon, 03.12.2007, 23:17
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.03.2007, 15:23
Príspevky: 122
Bydlisko: Považská Bystrica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Výška dezénu by nemala byť menšia ako 5mm (zdroj profi z TV).
Môj dezén - nové s 400km odjazd., zodrať ich nadoraz a jazdiť s nimi v zime je pre niekoho ako ja možno vražda a možno na ujazdenom snehu väčšia styčná plocha - konieckoncov najdôležitejšie je, aby boli zimné pneu a myslenie vodiča odpovedalo počasiu - chladné, uvážené ...


Pia, 07.12.2007, 11:05
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 11 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: