Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Uto, 04.06.2024, 3:36
Dnes je utorok 4. júna 2024, meniny má Lenka a zajtra Laura




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 33 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší
 Likvidácia použitých náplní. 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 26.11.2006, 22:15
Príspevky: 681
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Poslať 
tak, tak,
ale este nutno poznamenat, ze kvalitna piecka na olej, spaluje olej tak dokonale, ze sa z nej nevali ziadny husty cierny dym, ako ked sa to niekto pokusa spalovat v roznych nevydarenych home-made zariadeniach/cim nechcem povedat, ze doma sa neda spravit kvalitna piecka na olej, ktora dymit nebude/
Ale ako pise Pejo, niektore additiva idu do luftu tak ci onak...
Napriek tomu lepsie to spalit v kvalitnej piecke ako vyhodit do kontajnera. Minule som nasiel v nasom kontajneri - nejaky dobrak povyhadzoval 4litrovky naplnene starym olejom, tak som to pobral domov, pri mojich zasobach sa to strati.

Minimalne 1-2x rocne byva po dedinach zber nebezpecneho odpadu, kde mozno odovzdat skoro cokolvek, od bateriek, cez oleje, nemrznuce zmesy, chladnicky..... Naposledy som to videl v Ocovej, zhruba v septembri minuleho roka.

Este sa da olej pouzit na "morenie" dreva proti plesni, ja uz mam vsetko "namorene", vsetky garaze, podvaly, hranoly a tiez na konzervaciu dutin na autach, ale tu sa bavime tusim o ekologickej likvidacii :oops:

_________________
Lada Niva MPI v prestavbe, Chevy Niva 2.0MPI


Pia, 11.01.2008, 16:07
Profil ICQ WWW
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
pejo píše:
finder píše:
Olej mozes ponuknut niekomu na natretie drevenych casti stododoly.
Impregnovali sa s tym aj drevenice, voci hmyzozrutom atd ....


To mohli robiť kedysy, keď v olejoch neboli prísady zvyšujúce mazací výkon oleja.

Jakoze co si tym chcel povedat ? Ze nove oleje sa uz nedaju natret na drevo ci co ?

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Pia, 11.01.2008, 17:53
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 28.12.2006, 18:59
Príspevky: 586
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Majo píše:

Minimalne 1-2x rocne byva po dedinach zber nebezpecneho odpadu, kde mozno odovzdat skoro cokolvek, od bateriek, cez oleje, nemrznuce zmesy, chladnicky..... Naposledy som to videl v Ocovej, zhruba v septembri minuleho roka.


Opäť sa vrátim k otázke : čo my čo sme z mesta ??? aké máme možnosti my ??
Príde mi dosť nepraktické kvôli pozitívnemu ekologickému vnímaniu sťahovať sa na dedinu .... :(

_________________
Z prúseru sa vytiahnem, po "svojich" však vždy domov dôjsť xcem.
Nikdy nesúťažte s debilom! Stiahne vas na jeho úroveň a tam vás prevalcuje svojimi skúsenosťami! :-)
ex. Lada Niva 1.6


Pia, 11.01.2008, 18:00
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 21:15
Príspevky: 2568
Bydlisko: Handlová
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ty das Majovi :lol:

_________________
Jeep Grand Cherokee 4,7 V8 - zatial sa zoznamujeme


Pia, 11.01.2008, 18:15
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 28.12.2006, 18:59
Príspevky: 586
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Milos píše:
ty das Majovi :lol:



Noo to je tiež jedna z možností, ale čo ostatní mestsko-panelákovo-garažoví useri čo takú možnosť a kamaráta na dedine nemajú ??

_________________
Z prúseru sa vytiahnem, po "svojich" však vždy domov dôjsť xcem.
Nikdy nesúťažte s debilom! Stiahne vas na jeho úroveň a tam vás prevalcuje svojimi skúsenosťami! :-)
ex. Lada Niva 1.6


Pia, 11.01.2008, 18:23
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 21:15
Príspevky: 2568
Bydlisko: Handlová
Odpoveď s citáciou
Poslať 
skuste kuknut sem:

http://enviroportal.sk/forum/citaj.php?forum=48&topic=719

_________________
Jeep Grand Cherokee 4,7 V8 - zatial sa zoznamujeme


Pia, 11.01.2008, 18:37
Profil
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7923
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
MAM dojem ze si to vyriesil jednym tahom. ja taktiez mam v dielni znacne mnozstvo opotrebovaneho oleja, a nevedel som kde ho dat, ale teraz uz budem vediet,,bo doteraz mi opotrebovany olej brali pilcici do styliek, ale uz nemozu,, mavaju kontroly a tak mi to ostava na krku, no budem sa musiet riadit podla toho inzeratu,,,sem zas odac mudrejsiii,,,,,,dik.

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Pia, 11.01.2008, 19:26
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 02.01.2007, 7:21
Príspevky: 1810
Bydlisko: Lúky
Odpoveď s citáciou
Poslať 
finder píše:
pejo píše:
finder píše:
Olej mozes ponuknut niekomu na natretie drevenych casti stododoly.
Impregnovali sa s tym aj drevenice, voci hmyzozrutom atd ....


To mohli robiť kedysy, keď v olejoch neboli prísady zvyšujúce mazací výkon oleja.

Jakoze co si tym chcel povedat ? Ze nove oleje sa uz nedaju natret na drevo ci co ?


Dajú sa natrieť, ale je tam neskutočný sajrajt, ktorý sa viaže priamo na bunky a nedá sa dostať z tela von. A nespáliš to, lebo odoláva teplotám asi do 1200°C. Zostane to v popole. Dostáva sa to do potravinového reťazca. Kedysy to obsahovali farby. Natreli s tým kravín, kravy to olizovali a dostalo sa to do mlieka, masla syrov.

_________________
Nissan Patrol K260 2,8d, mierne ,,vylepšený" a to isté z motorom RB30 v štádiu skúmania. Seat Arosa na ľahké presuny.
Múdrejšiemu neraď, silnejšiemu nezdvíhaj!


Pon, 14.01.2008, 7:06
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 06.02.2008, 20:07
Príspevky: 743
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
A kua, hadajte cim natierame drevene boxy pre kone... aby to tie marhy neobhryzali... a hadajte co s tym tie marhy robia... obhryzaju ... oddnes nejem uz ani konsku salamu ... teda aspon z nasich koni :-D :-D :-D


Štv, 14.02.2008, 20:08
Profil WWW
Učeň

Registrovaný: Uto, 09.10.2007, 23:12
Príspevky: 58
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Kamos ma kovosrot,obcas mu pomaham neco rezat,treba E-512 nebo 516,Š 180 a tak, nikdy sebou nic na olej nebere.... Maji na to maji tenhle nazor: Z ceho se vyrabi olej?Z ropy.Kde se bere ropa? V zemi.Kam teda patri olej?Do zeme.....Jsou v tom mineralni,ne synteticke.Takto funguje hodne srotaku v CZ


Štv, 14.02.2008, 20:28
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 25.12.2007, 15:32
Príspevky: 647
Bydlisko: Ko PD
Odpoveď s citáciou
Ano a fridex daj psovi je sladký ,bude mu chutiť. :D

_________________
UAZ,,Wrangler CRD


Štv, 14.02.2008, 20:32
Profil
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7923
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
konik píše:
A kua, hadajte cim natierame drevene boxy pre kone... aby to tie marhy neobhryzali... a hadajte co s tym tie marhy robia... obhryzaju ... oddnes nejem uz ani konsku salamu ... teda aspon z nasich koni :-D :-D :-D




byt tebou tak to verejne by som nepisal,, bo tie kone budes musiet brat pozdejsie na stk a emysnuuu ked im chuti olej hihi,,, :smt126 :smt126 :smt126 :smt006

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Štv, 14.02.2008, 20:44
Profil
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7923
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Shrek píše:
Kamos ma kovosrot,obcas mu pomaham neco rezat,treba E-512 nebo 516,Š 180 a tak, nikdy sebou nic na olej nebere.... Maji na to maji tenhle nazor: Z ceho se vyrabi olej?Z ropy.Kde se bere ropa? V zemi.Kam teda patri olej?Do zeme.....Jsou v tom mineralni,ne synteticke.Takto funguje hodne srotaku v CZ



jooo a tak na ekologiu nemyslite? to sa dostane do spodnych vod a to potompijeme alebo pijete, ten co pusta olej do zeme je slabomyselnyyy, at sa mi za moj nazor nikto nehneva, ale takemu by som dal pit olej miesto vody aby si to ochutnal ,,,, :smt017 :smt134 :smt021

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Štv, 14.02.2008, 20:49
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 13.06.2007, 22:12
Príspevky: 94
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
v cene oleja platis aj tzv. recyklacny poplatok ktory je momentalne 1,8SK/liter. to znamena ze ked si kupis novy olej tak si kupujes aj jeho likvidaciu . To je zakon samozrejme prax je ina. Ale v BA su miesta kde ti opotrebovany olej bez reci vezmu napr. zberne suroviny pri Avione.

V tomto svetle je zaujimavejsia tema ze ked si prineses olej do servisu na garančnú prehliadku tak samozrejme servisaci bud robit caviky ze ho tam nemozu dat a ze nemi vhodny pre tbvoj motor atd..(pretoze olej je pre nich vec na ktore pri garancke najviac zarobia a ty ich tymto padom o ich prachy oberes) ale ked im ukazes ze sa vyznas tak ho zoberu ale potom obycajne pride dalsie prekvapenie na fakture budes mat likvidacia opotrebovaneho oleje - sice len obvykle 20-80 SKK ale ide o princip.

Ked platim za olej vratane recyklacneho poplatku nikto uz by nemal mat narok mi ziadne dalsie naklady uctovat za ten produkt ked sa stane odpoadom . Pri najblizsej prilezitosti si to v servise vyskusam a obuchm im fakturu o hlavu . UVIDIME

_________________
Faster and Faster


Štv, 14.02.2008, 23:58
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Boli sme pracovne s kolegom v jednej cementarke blizko DC (google vam vyhodi len dve, jedna je v ladcoch, tu zrovna nemyslim :-D), motam sa popred vratnicu, nez kolega vybavil vstup a oci som vyplestil na tabulu:

Ekologicka likvidacia olejov
Ekologicka likvidacia pouzitych pneu

Chvilu som neveriacky cumel, tuho rozmyslal (co sa u mna nestava :-D), potom som odchytil SBSkara a zacalo vypocuvanie:

- to ako fakt ?
- jasne, u nas spalujeme vsetko
- aj male mnozstva ? (vyslovene som sa pytal na 5-10l oleja z auta)
- to vam neviem povedat, zavolajte tomu panovi co je tam napisany, povie vam viac...

Vbehli sme arealu a robili co mali ...
Kukam, ... Kde ti blazni maju komin ? Vsak pri tvorbe cementu musi nieco horiet ... Potom som ho nasiel .. Rovno pod nosom ... Uplne malicky ...
A oni nerobia ci co ? (na prvy pohlad ziadny dym) ...
Kukam lepsie ... Nieco sa tam hybe ... Teply vzduch ... Bez dymu ?
No asi fakt ... Kolega ze co sa mi nezda ?...
- Rozmyslam, preco nic z komina nevychadza ...
- Maju tam rozne eko filtre ... Vidis hentie ohradene plochy vedla ?
- Uhm ..
- No tak tam maju inokedy naskladane plno gum co spaluju potom v peci a kuria si tym pod cementom pri vyrobe ... A ani vtedy sa z toho nedymi ...

Toz pani, ak bude zaujem, zistim cislo na kompetentneho pana, a preverim, ci sa tam je mozne zastavit aj len s 4 zodratymi pneu a 5 litrami oleja... :wink:

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Naposledy upravil finder dňa Sob, 16.02.2008, 12:03, celkovo upravené 3



Sob, 16.02.2008, 12:01
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 33 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: