Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 23:37
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 25 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší
 druha podlaha 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 16:02
Príspevky: 968
Bydlisko: Trenčín
Odpoveď s citáciou
Začínam sa zaoberať myšlienkou vyrobiť si druhu podlahu do vozu . Prečo ? No za prve potrebujeme voziť fšeličo (gurne , verjcajg, hasičák, sekera, kompresor ...) a tak sa priestor "pod palubou" vhodne vystlany použije na tento účel. Za druhe potrebujeme voziť aj bagáž každodennej potreby . A HLAVNE to chcem urobiť tak , aby sa po sklopeni zadnych sedačiek dal na takto vzniknutej plošine nafúknuť matrac a pohodlne vo dvojici prespať. Nemáte nejaké skúsenosti či nápady ??? Na českých fórach som pár nápadov našiel , ale to zatiaľ nič...
Možno nie som jediný , čo sa takouto myšlienkou zaoberá a tak viac hláv = viac kapusty ...

_________________
OFF the ROAD


Ned, 11.02.2007, 0:41
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
IvoLUCKY píše:
Začínam sa zaoberať myšlienkou vyrobiť si druhu podlahu do vozu . Prečo ? No za prve potrebujeme voziť fšeličo (gurne , verjcajg, hasičák, sekera, kompresor ...) a tak sa priestor "pod palubou" vhodne vystlany použije na tento účel. Za druhe potrebujeme voziť aj bagáž každodennej potreby . A HLAVNE to chcem urobiť tak , aby sa po sklopeni zadnych sedačiek dal na takto vzniknutej plošine nafúknuť matrac a pohodlne vo dvojici prespať. Nemáte nejaké skúsenosti či nápady ??? Na českých fórach som pár nápadov našiel , ale to zatiaľ nič...
Možno nie som jediný , čo sa takouto myšlienkou zaoberá a tak viac hláv = viac kapusty ...


Nad niecim podobnym zacina v sucastnej dobe hlava boliet aj mna.
Otazka znie - ci sa podlaha od vyroby dost hruba na podobny experiment.
Otazka c.2 znie - bude to dobre spravene, tak aby sa v buducnosti auto dalo predat a neznizovalo to zbytocne jeho cenu ?
Otazka c2 je viac menej nezaujimava, ak auto majitela menit nebude.
Ostava vyriesit otazku c1.
Neviem ako patroly, ale ja na terane mam nad lavym zadny kolesom v plaste dieru, a za nou je na kasni navareny drziak na hever (hever je skryty medzi plastom a vonkajsim plechom).

Zacal som rozmyslat, ze:
1. Alebo pouchytavam vsetky veci priamo na plasty za pomoci drziakov alebo suchych zipsov (podla vahy), ktore by boli priamo uchytene napr. pomocou srobov cez plast
alebo
2. Vydlabat do plastov diery, a nejakym sposobom pouchytavat veci na kasnu. Pripadne neuchytavat, len ich nechat polozene vlastne na podlahe auta, len ich zafixovat voci "cestovaniu" pri pohybe auta. To fixovanie by asi bolo potrebne, nakolko nejake kovove veci mozu zvnutra obijat kasnu. Ako nedestruktivny sposob uchytenia na kov mi pride napriklad dvojzlozkove lepidlo.

Riesenie c.1:
Vyhody - po srobikoch ostanu v plaste len malicke diery, ktore sa v pripade potreby daju celkom setrne zatmelit.
Nevyhoda - veci stale ostavaju v kufri, aj ked uz nezaberaju miesto na zemi, ale vlastne na bokoch auta. (co by asi aj celkom riesilo problem s miestom na podlahe).

Riesenie c.2:
Vyhodody - uplne prazdny kufor (vratane stien).
Nevyhody - znacny zasah do auta.
Navrat uz nie je mozny, inac asi ako zakupenim noveho plastoveho oblozenia.

Este k dizajnu. Ak sa do plastu vyreze diera, nie je to moc oku lahodiaca vec. Riesenie je alebo:
Zohnat si plastove zaslepky (napriklad ako mam ja na terrane, mozem nafotit) a podla nich rezat diery do plastu, cim dojde k pekne dizajnerskemu rieseniu, alebo nechat dieru dierou, z hornej aj dolnej casti diery nalepit suchy zips s latkou farby podobnej interieru, a jednoducho si to odlepovat podla potreby.

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Ned, 11.02.2007, 11:52
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 16:02
Príspevky: 968
Bydlisko: Trenčín
Odpoveď s citáciou
Poslať 
NNO - dik za reakciu .
Ja som to vyhutal , ze celok ako taky bude demontovatelny a teda uchyteny do zavitov v podlahe. Takze v pripade potreby jednoducho demontovatelne a daju sa tam napr . opat sedacky, ktore teraz planujem vybrat von ( na to kolko zaberu miesta ich pouzivam velmi malo ...)
Ta falosna podlaha bude mat (asi) v polovici k sedackam klavirove panty na odklopenie a v casti od zadnych dveri nieco ako sufliky . V hornej cast bude druha doska, ktoru po sklopeni zadnych sedaciek preklopim na takto vzniknutu plochu a takto vytvorim rovinu na spanie .
Tolko teoria

_________________
OFF the ROAD


Ned, 11.02.2007, 12:07
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4612
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
No mna to tiž čaká v lete niečo vymysleť na haraburdie.

Osobne budem robiť nejaké drevené obloženia a steny, zo šuflíkmi.

Dovodou niekolko:

1. potrebujem zakryť lpg nádrž
2. niekedy beriam aj iné veci a treba si spraviť nejaký rozumný priestor.
3. no je otázne ked niekto kúpi off a trochu ho upraví či ho bude dávať do povodného stavu, osobne ho nejakú dobu neplánujem predávať a ked aj tak so vším všudy, ono vracať auto do pôvodného stavu je vžy trochu komplikované. a ked sa predáva tak asi niekomu kto sa bude venovať off iný to aj tak nekúpia.

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Ned, 11.02.2007, 12:08
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ako som to myslel s tymi vyrezmi.
Obrázok Obrázok

Alebo trochu menej vhodny sposob - pozostatok CD vekslera ...
Obrázok

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Ned, 11.02.2007, 12:50
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4612
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Hej ono nejaké krytky ma človek ale väčšinou nie tam kde potrebuje :D a toto bohapuste vrtanie do plastov auuu niektoré autá potom vyzerajú ako ementál :-D je to des.

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Ned, 11.02.2007, 13:05
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:19
Príspevky: 1872
Bydlisko: Východ pri KE
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Vidim, ze tato tema zaujima viacerych...je to vsak individualna zalezitost podla typu auta...kazde ma svoje specifika. Jedno je vsak spolocne...kazdy potrebuje nieco odlozit-skryt o to viac ak auto pouziva aj na pracu. Neustale vykladanie "haraburdia" pred nejakou akciou prestava bavit aj mna. Vozit vsetko nema vyznam...zbytocna zataz a zbytocne zabraty priestor...kriticke to zacina byt ak vo vypätej situacii treba nieco najst.

Ja uvazujem resp pripravujem vstavane boxy umiestnene po obidvoch stranach nad blatnikmi. Pouzity material by mal byt hlinik hrubky 2-3mm oblepeny latkou podobnou caluneniu v aute. Momentalne neuvazujem nad "lôzkovou" castou nakolko mam auto rozdelene mrezou.

_________________
Ak mozem vytiahnem....potiahnem.


Ned, 11.02.2007, 13:26
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 08.10.2006, 12:22
Príspevky: 408
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ja mam na bordel a veci dane dozadu dve vojenske bednicky od nabojov, jednu taku dlhsiu (meter +/-?) a druhu tu malu kalsicku od 7.62.

Do malej pekne vojdu zmotane gurtne aj so seklami + este nejake menise remene a gumy.
Vo velkej je ostatne vratene lopatky, sekery...atd....

Cele je to zakryte celtou a vytvara to taky "schodik" v kufri a na tom potom vozim ostatnu bagaz....prekladat sa to da pekne podla potreby....

Just my 2cents....

_________________
"Tým, ktorí za niečo bojujú, dáva život takú slasť, akú tí v úkryte nikdy nepoznajú." Nástenka v Khe Sanh, Vietnam, 1968


Ned, 11.02.2007, 13:50
Profil ICQ WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4612
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Jo jo nad bednami uvažujem aj ja spraviť nejaké na mieru a hotofka, naložíš vyložíš to čo práve potrebuješ :-D akurát ked máš na tom vela bagáže tak kým to vahádžeš nič moc :shock:

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Ned, 11.02.2007, 13:53
Profil
Legenda Offroadu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 10:45
Príspevky: 3012
Bydlisko: Rimavská Sobota
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Mne sa vsetok vercajch zmestil pod zadne sedaky. Zakritovanie LPG flase robim uz 2 rok a neviem sa k tomu dostat. :evil: :roll:

_________________
Bilancia skrývky humusového horizontu poľnohospodárskej pôdy.


Ned, 11.02.2007, 15:38
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 16:02
Príspevky: 968
Bydlisko: Trenčín
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Totototto CAS ten swiniar je akosi nedostupny . Tohoto sa bojim aj ja - ze tento projekt bude iba v rovine teorie . No nic treba sa zatat ... :twisted:

_________________
OFF the ROAD


Ned, 11.02.2007, 21:06
Profil
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
...ja to zas vidím tak, že sa netreba siliť do náročných úprav, stačí jeden veľký vak, niečo ako majú športovci na somariny - len nech je z pevného odolného matrošu a ten udrží veci pokope, ľahšie ich v kufri zakotvíš proti prípadnému uleteniu pri nehode - pozor - veľmi vážna vec, ktorí ste ešte nebúrali abo nehodili búdku...
...a taký vak kedykoľvek vyhodíš, preložíš a tak...

...sú súkromníci, čo z fasa materiálu šijú batohy, aj ja mám jeden taký a za dobrú cenu...taký by bol určite ochotný ušiť vak na mieru - hranatý a pasujúci presne za sedačky, na rohy našiť upevňovacie pútka, do vnútra prípadné deliace priečky...čo vy nato? ja som sa práve rozhodol... :D

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Ned, 11.02.2007, 21:17
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:19
Príspevky: 1872
Bydlisko: Východ pri KE
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Jano JP píše:
... ľahšie ich v kufri zakotvíš proti prípadnému uleteniu pri nehode - pozor - veľmi vážna vec, ktorí ste ešte nebúrali abo nehodili búdku...


...velmi dobre viem o com pises na vlastnej kozi som to zazil. Preto mam pevnu mrezu.

_________________
Ak mozem vytiahnem....potiahnem.


Ned, 11.02.2007, 22:49
Profil
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
muhehe... kto sa pozrel do môjho auta, verí že viem o čom je tu reč...

Ćasť vozeného bordelu sa mi podarilo odsťahovať do krabice na strechu ale zvyšok sa vozí, zavadzia a hrkoce viac či menej uložený v kufri.... :x

Existujú parádne zásuvkové systémy ktoré sa presne na tento účel montujú do áut... len ich cena sa blíži cene postaršieho zachovalého offroudu:evil:

Na letnej jazde som vyhodil komplet zadné sedačky a na miesto nich bola z OSB dosiek zhoblená také velká škatula v ktorej bola všetka výstroj a aj mnohé zásoby. Po sklopení predných sedačiek sa dala urobiť plocha na spanie 2 x 1,2 metra.


Pon, 12.02.2007, 23:20
Profil WWW
Mašinista
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 19.12.2006, 4:39
Príspevky: 1112
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Jano JP píše:
...ja to zas vidím tak, že sa netreba siliť do náročných úprav, stačí jeden veľký vak, niečo ako majú športovci na somariny - len nech je z pevného odolného matrošu a ten udrží veci pokope, ľahšie ich v kufri zakotvíš proti prípadnému uleteniu pri nehode - pozor - veľmi vážna vec, ktorí ste ešte nebúrali abo nehodili búdku...
...a taký vak kedykoľvek vyhodíš, preložíš a tak...

...sú súkromníci, čo z fasa materiálu šijú batohy, aj ja mám jeden taký a za dobrú cenu...taký by bol určite ochotný ušiť vak na mieru - hranatý a pasujúci presne za sedačky, na rohy našiť upevňovacie pútka, do vnútra prípadné deliace priečky...čo vy nato? ja som sa práve rozhodol... :D


V prvomrade suhlas s upozornenim na nutnost upevnovat predmety; kto videl, vie, co urobia aj zagurtnovane palety po lepsom zabrzdeni; kto nevidel, nech si predstavi sekeru/kanister/kombinacky letiace 80km/h (neupevnene predmety pokracuju povodnou rychlostou vozidla smerom dopredu); je to zbytocne riziko a obcas sa nevyplaca.

Vo veci toho Janom popisaneho vaku..
Na tento ucel by sa dal pouzit i klasicky vojensky vak na neviemco (take velke zelene vrece z pevnej celtoviny); kolegovia militaristi ma doplnia :-D ... ovsem shledavam problem v organizacii predmetov vnutri - akykolvek textil nedrzi tvar, pripadne prepazky nikdy nepasuju na prepravovane predmety, a vnutri je tma ako.. no ako vo vreci. Takze ja by som to vrece/vak az taky vynikajuci nevidel, pokial je s nim ovsem majitel spokojny tak nevidim problem a prajem nech dlho a dobre sluzi (to keby ma chcel zase niekto obvinovat z nejakeho vysielania a tak)

Bol by velky problem (ja som to este neriesil, ale technologicky by to malo byt realizovatelne) vyrobit kus nabytku v tvare zadneho ulozneho priestoru ? , vo vyske dajme tomu podblatniku (alebo sklopenych zadnych sedaciek, podla toho co je vyssie), ktory bude mat zo zadnej strany nejake sufliky, a zbytok priestoru bude pristupny po nadvihnuti vrchnej dosky (tato moze byt dvojita, sklopenim sedakov a prekopenim polovice dosky dopredu vznikne priestor na... no hlavne na spanie, i kdyz.. :-D ). Pomer medzi velkostou suflikov a ostatneho priestoru je individualny, treba brat do uvahy ze pri nalozenom aute je dostupne prave iba to, co je v suflikoch. Priecky by sa pri troche snahy dali spravit posuvatelne, trebars namontovat niekolko vodiacich Uciek ci vinklikov, a samotne priecku sa prehodia podla potreby. Cely 'kredenc' by bol upevneny (v zaujme bezpecnosti), povrch asi najlepsie koberec (nalepit), v pripade potreby sa v tom skryje i LPG nadrz, potazmo subwoofer ci bezpecnostna schranka... material podla dostupnosti, myslim ze z cenovo dostupnejsich by posluzila preglejka - je odolnejsi aako drevotrieska, da sa lahko upravovat, a nestoji milion. Hlinik, resp. dural by bol asi lepsi (prinajmensom vam po brodeni nenapuci), ovsem cena bude niekde inde.

To ma len tak napadlo, tak ma neotlkajte, dokonale to neni... len to davam ako namet a predstavu .. snad to niekomu pomoze pri vymyslani.

pekny den praje

_________________
Bežný automobil v základnej výbave.
Nóóikdyž.. :smt077


Uto, 13.02.2007, 2:47
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 25 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: