Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pon, 29.04.2024, 17:13
Dnes je pondelok 29. apríla 2024, meniny má Lea a zajtra Anastázia




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 30 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší
 "WAP-ka" 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 28.12.2006, 18:59
Príspevky: 586
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
.


Naposledy upravil Pato Zvolen dňa Ned, 01.04.2007, 15:01, celkovo upravené 2



Štv, 22.03.2007, 13:51
Profil ICQ
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
.... aj "Wapka" z Metra wapkuje statočne.

100 barov cez úzku trysku v pohode stačí aby Ti umylo aj farbu ak je niekde trošku načatá, takže opatrne (teraz nedávno som čítal že pneumatikám velmi škodí ak sa wapkujú vysokým tlakom zblízka... pozor na to !!!)

Samozrejme že velká wapka (nebodaj dokonca s ohrevom vody) umýva ovela lepšie ako malé hobby prdítko... ale je aj násobne drahšia a na naše účely malá stačí.

Voda čo ide do wapky musí byť mechanicky čistá. Wapka má na vstupe sitko, ale nápad čerpať vodu z potoka asi nebude to pravé orechové :?

Ak máš ruské vibračné čerpadlo "Malyš" (alebo jeho slovenskú odvodeninu "Latorica") tak pozor na detail, že toto čerpadlo má prísne zakázané škrtiť výstup. Ak ho napojíš na wapku, bude čerpadlo tlačiť proti odporu (wapka má malú spotrebu vody) a bude sa velmi prehrievať až sa raz doprehrieva. Ak máš rotačné čerpadlo, tak predchádzajúce samozrejme neplatí.

Wapkou sa dobre umýva podvozok... ale karosériu treba zhora po odrazení hrubého blata aj tak očochrať špongiou a spláchnuť... wapka bez nejakej chemikálie neumyje budku do čista ( a ani s chemikáliou moc nie...)

Najväčším problémom wapkovania je ukrutný bordel po ňom zostávajúci. Wapkovať sa dá len na spevnenej ploche a na súkromnom pozemku. Preto si idem dať vydláždiť dvor.


Naposledy upravil Martin 4 dňa Štv, 22.03.2007, 14:12, celkovo upravené 1



Štv, 22.03.2007, 14:09
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 13:24
Príspevky: 1209
Bydlisko: Ráztočno - PD
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Mám menší model Kärcher, výstupný tlak 120 bar s rotačnou tryskou 130 bar, vstupný tlak bežný vodovod. S rotačnou tryskou neni problem odstrániť aj nálepky, alebo podhrdzavený lak. Na vstupe je sytko na zachytávanie nečistôt. Som s tým plne spokojny. Nevýhody: piesty sú plastové, v zime mi v tom zamrzla voda a praskli, stiahol som to celé eskapáskou, trošku to slzí, ale šlape. Práve mi odišli uhlíky a v servise mi povedali, že je to hobby trieda a uhlíky sa do nich nedodávajú. Buď zoženiem uhlíky, alebo novú wapku. Vidím to skôr na tie uhlíky, pre moje použitie mi to bohate stačí. A ešte - kúpené v Metre a cena cca. 3500,- s DPH, v cene bola 5m vysokotlaková hadica, napeňovacia sada, univerzálna tryska a rotačná tryska.

_________________
Ludia požadujú aby ich život mal nejaký zmysel, život má presne toľko zmyslov, koľko sme ochotný doň vložiť. H. Hesse


Štv, 22.03.2007, 14:10
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 28.12.2006, 18:59
Príspevky: 586
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Tomrs píše:
Mám menší model Kärcher, výstupný tlak 120 bar s rotačnou tryskou 130 bar, vstupný tlak bežný vodovod. S rotačnou tryskou neni problem odstrániť aj nálepky, alebo podhrdzavený lak. Na vstupe je sytko na zachytávanie nečistôt. Som s tým plne spokojny. Nevýhody: piesty sú plastové, v zime mi v tom zamrzla voda a praskli, stiahol som to celé eskapáskou, trošku to slzí, ale šlape. Práve mi odišli uhlíky a v servise mi povedali, že je to hobby trieda a uhlíky sa do nich nedodávajú. Buď zoženiem uhlíky, alebo novú wapku. Vidím to skôr na tie uhlíky, pre moje použitie mi to bohate stačí. A ešte - kúpené v Metre a cena cca. 3500,- s DPH, v cene bola 5m vysokotlaková hadica, napeňovacia sada, univerzálna tryska a rotačná tryska.



Ďakujem vám obom za info zatiaľ (k Martinovmu sa ešte potom neskôr podrobnejšie vrátim) Presne takéto konkrétne odpovede k veci som očakával. Tomrs, predpokladám o aký model Kärcher by za tú cenu mohlo ísť, ale ak sa zadarí, skús niekde na etikete vyčitať konkrétne číslo modelu. Napr. v BAUMAXe v BB som Kärcher(ov) videl, noo a to určite nepreženiem aj vyše 15 modelov, tak aby som sa mal od čoho odraziť. A na to ze je to BAUMAX a nič z toho zrovna nebolo v akcii ani tie ceny lowendov neboli zrovna dramatické a približovali sa mojim predstavám.

_________________
Z prúseru sa vytiahnem, po "svojich" však vždy domov dôjsť xcem.
Nikdy nesúťažte s debilom! Stiahne vas na jeho úroveň a tam vás prevalcuje svojimi skúsenosťami! :-)
ex. Lada Niva 1.6


Štv, 22.03.2007, 14:32
Profil ICQ
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
... :oops: ja som tam vlastne nenapísal že mám takú noname wapku z Metra (ani Wap ani Kärcher) ... je modrá a stála kúsok nad 2000,-


Štv, 22.03.2007, 14:49
Profil WWW
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
- ako písal Martin, je to o tom výstupnom tlaku a okolo 100 bar stačí kedykoľvek; u lacnejších "hobby" vecí všeobecne ťažko niečo opraviť, preto sa treba odhadnúť a kupovať podľa toho, ako často a ako ťažko zvyknem plechového miláška zadrbať...

- inak len pre všeobecnú zábavu - minule som si v umyvárke wapkou porezal ruku; prstami som vyťahal blato z vnútornej strany lemov, lebo tam sa wapkou nedostanem priamym prúdom...a čo so zasratou rukou? nuž namieril som si naňu trysku wapky a len tak zľahka som lizol...a miesto čistej som mal ruku zasratú aj od krve :oops:

- a to vám možno niekedy napíšem, ako som čistil sud od lepidla na PVC, ale to len, ak budete dobrí a prestanete pochybovať o mojom duševnom zdraví :lol: :lol: :lol:

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Štv, 22.03.2007, 15:04
Profil
OFFROAD PYRO
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 26.01.2007, 11:50
Príspevky: 297
Bydlisko: BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
- inak len pre všeobecnú zábavu - minule som si v umyvárke wapkou porezal ruku; prstami som vyťahal blato z vnútornej strany lemov, lebo tam sa wapkou nedostanem priamym prúdom...a čo so zasratou rukou? nuž namieril som si naňu trysku wapky a len tak zľahka som lizol...a miesto čistej som mal ruku zasratú aj od krve :oops:

Tak presne toto sa stalo aj mne nic prijemne, ale aspon zas viem kde nemam strkat paprce :(

_________________
td5
http://picasaweb.google.sk/gaboinfo


Štv, 22.03.2007, 15:36
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 7:51
Príspevky: 1759
Bydlisko: SK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
sfx píše:
- inak len pre všeobecnú zábavu - minule som si v umyvárke wapkou porezal ruku; prstami som vyťahal blato z vnútornej strany lemov, lebo tam sa wapkou nedostanem priamym prúdom...a čo so zasratou rukou? nuž namieril som si naňu trysku wapky a len tak zľahka som lizol...a miesto čistej som mal ruku zasratú aj od krve :oops:

Tak presne toto sa stalo aj mne nic prijemne, ale aspon zas viem kde nemam strkat paprce :(
Tak keď toto čítam, teda mňa zase v kráme odrbali.V nedeľu som si tiež wapkol naschvál ruku a nič. Iba že by som bol taký tvrďas...


Štv, 22.03.2007, 15:49
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4612
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
rado nd píše:
Tak keď toto čítam, teda mňa zase v kráme odrbali.V nedeľu som si tiež wapkol naschvál ruku a nič. Iba že by som bol taký tvrďas...


Kua to aby sme sa ťa báli ako heej?? :smt118

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Štv, 22.03.2007, 16:00
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 16:11
Príspevky: 409
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Tlaku a ucinnost WAP-ky prudko zavisi od vzdialenosti. Tkatiez je rozdiel aj v kvalite dyz a prislusenstva. Z 15-20 cm vzdialenosti si tiez bezne umyvam ruky WAP-kou. Ale iba dlan ;-) Ta moja je taky mensi Karcher a dava tlak tuzim 90atm.
Ale podla mojho nazoru, na bezne pouzitie( tzn. nie umyvacie stanice), staci akykolvek pristroj predavany napr aj v tescu.

_________________
Range Rover farma :)


Štv, 22.03.2007, 16:47
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 28.12.2006, 18:59
Príspevky: 586
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Hi ALL,

Skúste mi tí ktorí ste vlastníkmi lowendových "WAPiek" napísať, koľko už vaše zariadenie máte (1, 3 mesiace, 1, 2 roky, alebo ...), prípadne, či ste už boli nútení riešiť reklamáciu. Díki moc vopred ...

_________________
Z prúseru sa vytiahnem, po "svojich" však vždy domov dôjsť xcem.
Nikdy nesúťažte s debilom! Stiahne vas na jeho úroveň a tam vás prevalcuje svojimi skúsenosťami! :-)
ex. Lada Niva 1.6


Štv, 22.03.2007, 19:51
Profil ICQ
OFFROAD Expert

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 7:51
Príspevky: 1759
Bydlisko: SK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Andrej píše:
rado nd píše:
Tak keď toto čítam, teda mňa zase v kráme odrbali.V nedeľu som si tiež wapkol naschvál ruku a nič. Iba že by som bol taký tvrďas...


Kua to aby sme sa ťa báli ako heej?? :smt118

Skôr sa môžte schovať za moje mužné ramená, keby bolo zle.A prinajhoršom je tu MT4NR, za toho sa schovám ja.


Štv, 22.03.2007, 19:53
Profil
Ťažký Profík

Registrovaný: Str, 01.11.2006, 12:26
Príspevky: 424
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Wapka ..od 6tkovej rady hore Karcher...inak vsetko su neopravitelne viac menej hracky....nema zmysel kupovat....

_________________
Grand Cherokee V8 4,7 WJ
Jeep Wrangler 2,5 YJ


Naposledy upravil ludo dňa Štv, 22.03.2007, 20:45, celkovo upravené 1



Štv, 22.03.2007, 20:20
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 17:20
Príspevky: 4200
Bydlisko: St. George SVK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Aká zaujmavá paralela... všetkým vysokotlakým čističom každý hovorí wapka. Rovnako ako všetkým terénnym autám hovoria džíp. Pritom WAP je WAP, KARCHER je KARCHER, NoNAME je NoNAME. Ja mám skutočnú WAPku s ohrevom 120st 160bar keĎ som prvýkrát išiel čistiť skodovku tak z nej lietal lak... :-D Na čistenie auta je to samozrejme cenovo neprijatelné ale je to nádherný stroj s keramickými piestami. Takže keď džípa tak Jeep, keď vapku tak WAP. :lol: (teraz už súčasťou skupiny ALTO)

_________________
Strieborný Šíp & Čierny Hawran


Štv, 22.03.2007, 20:38
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 04.12.2006, 15:26
Príspevky: 1254
Bydlisko: Trenčín
Odpoveď s citáciou
Poslať 
my mame v praci wapku, neviem aku ale bolo to zhruba 1,5x1,5x1m velike a ma to aj ohrev. S tym ide vsetko fakt dole, nalepky,lak,farba zo znaciek,niekedy stierace, o lemoch z gumy okolo auta ani nehovorim.

Raz sme s rotacnou triskou trosku ponahanali kolegu, mal monterky a pod tym tricko, ked to dal dole tak mal na chrbte super obrazce este asi 4 dni :lol:
bolo to asi z 20cm a aj to len tak na rychlo prebehnute, podrzat to na mieste tak mu to tu kozu hadam aj vykruzi.

_________________
na cestach umiera cim dalej tym viac ludi...budem radsej jazdit po chodniku...
Nikdy nesúper s blbcom.
Stiahne Ťa na svoju úroveň a tam Ťa prevalcuje svojimi skúsenosťami....
"Byť človekom nie je fakt, ale možnosť ..."


Štv, 22.03.2007, 21:14
Profil ICQ
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 30 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: