Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pon, 29.04.2024, 7:41
Dnes je pondelok 29. apríla 2024, meniny má Lea a zajtra Anastázia




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 15 ] 
 Limited grand ZJ 5,2 
Autor Správa
Čumil

Registrovaný: Pia, 13.02.2015, 11:26
Príspevky: 4
Odpoveď s citáciou
Ahojte som tu novy je to moj prvý 4X4 stroj.Prešiel som na off road z motocikla krosky lebo na motorku sa akosi nezmesti :-) manželka a nemohli sme chodiť na výlety spolu...Veľa euro som na to nemal lebo je to 4auto doma....kúpil som benzín kedže D som nechcel.Našel som Jeep Grand limited ZJ 5,2 V8 r.v.98 lpg nove ale nezapísané:-(.Auto bolo v katastrofalnom stave tak som ho pomaličky začal ropbiť vyžaduje si vela pozornosti.Problem nastal po mesiaci na DI nechceli mi ho prihlasiť vraj nemám vin kontroloval som pod zadnými sedačkami ako aj v kufru nikde nič.Auto bolo normalne prihlasene ze okresu do okresu v roku 2013, ma vin pod oknom.Predchadzajuci majiteľ to mal asi vybavené lebo sa nejako vykrúcal.Poraďte čo stým teraz, robiť viem že treba KO , to mi je zrejme čo ďalej? a kolko to bude asi stať.a to som už nakupil od podvozku veci na nápravu za 500e :smt139


Pia, 13.02.2015, 11:46
Profil
Ťažký Profík

Registrovaný: Str, 16.06.2010, 20:49
Príspevky: 305
Bydlisko: Strezenice-City
Odpoveď s citáciou
Vin by malo byt pod pravou zadnou sedackou. Odklop ju a vpravo vedla hevera je plechova priecka. Zvrchu odsun koberec a tam je vin. Myslim ze usa alebo kanadske verzie ho nemaju. Viac ti o tom povie Palo cherokee alebo Andrej

_________________
5,2 plyňák V8, postupne sa začína podobať na auto ;)


Pia, 13.02.2015, 11:56
Profil
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7909
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
VIN mozu mat aj na pravej strane pod kapotou na torpede,mal som to na ZJ 4liter tak,, alebo ako sa pisalo pod zadnyma pravyma sedackama,,NIE NA PODLAHE!!! to mam na ZJ 2,5TDI, odhrnut koberec a na vrchu toho plechu ma byt cislo,, ale !! Je jeden Jeep,ZJ, Kanadskej verzie, mal ho nas kolega z RS ale uz neni medzi nami,,*dado*,, on tiez nemal vyrazene VIN cislo ale mal vynimku,, on to kupoval od akehosi diplomata,, to vin cislo pod oknom na vodicovej strane nie je smerodatne!!!!!!!!!!!!!!!!aspon unás na Slovensku! Americke verzie maju VIN !!!,, ale viecej k tomuto skorej Palko-cheroke,,by vedel povedat,, je najkompetentnejsim dochtorom na jeepky s Andrejom,, :smt023 :smt151

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Pia, 13.02.2015, 12:06
Profil
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7909
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
a pokial tam nebudes mat VIN ze je to Kanadska verzia,,, tak musis na KO, -cca 90€,potom na zaklade posudku na obvodny urad dopravy, kde sa vypise ziadost ,,cca-50€,,, a tu bud o vynimku,, alebo ziadost o pridelenie VIN cisla co mas pod oknom,, potom ked ti pridelia VIN cislo, tak pojdes s tym na vyrazenie toho cisla,, , to je asi cca100€, :smt151 aspon na pracovisku de to robia beru tolko,,a potom nasledna KO, to je dalsia polozka ako uz hore som uviedol, potom s tym posudkom uz o vyrazeni cisla ides na ODI kde ti to zlegalizuju a zapisu plus prepisu na tvoje meno,,tam dalsie polozky za prepis,,zhruba asi takto, ale ked ze by si dostal vynimku, nakolko je to Kanadska verzia, tak sa cisla nemusia vyrazat , len potom na ODI a predlozit celu dokumentaciu,, asi takto,, to vypada,, :smt139

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Pia, 13.02.2015, 12:21
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 20:45
Príspevky: 3148
Bydlisko: VYCHOD PO
Odpoveď s citáciou
VIN čislo na ZJ-čku je večny problem :smt151
skus podla toho:

http://jeep.avtograd.ru/grand_cherokee/vin.htm
..a ked ho maš len za sklom ,tak ho maš len za sklom ,budeš ho zbytočne hladat kade-tade ,na tej ruskej stranke je jasne napisane: Под правым задним сиденьем (не у всех).

..a existuje aj jednoduchšie riešenie ,ako behať po uradoch :smt137

_________________
My car is Cherokee-Jeep Grand Cherokee ! 5,2 V8,MT Goodrich,3"liftik,CB,gurtna a dobra duša za volantom.

ložiska a prislušenstvo http://www.martino-eshop.sk


Pia, 13.02.2015, 15:15
Profil
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7909
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
MARTINO píše:
VIN čislo na ZJ-čku je večny problem :smt151
skus podla toho:

http://jeep.avtograd.ru/grand_cherokee/vin.htm
..a ked ho maš len za sklom ,tak ho maš len za sklom ,budeš ho zbytočne hladat kade-tade ,na tej ruskej stranke je jasne napisane: Под правым задним сиденьем (не у всех).

..a existuje aj jednoduchšie riešenie ,ako behať po uradoch :smt137



si super!! :smt023 :smt023 :smt023 a je to presne to co som ja pisal :smt151

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Pia, 13.02.2015, 19:01
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
MARTINO píše:
..a existuje aj jednoduchšie riešenie ,ako behať po uradoch :smt137


Martin áno, ale :smt137 lebo to niekedy dlho trvá kým to ľudia pochopia a najhoršie je to vtedy ak to pochopiť nechcú.

A najhoršia je situácia kedy už existuje zápis že VIN na aute nie je.

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Pia, 13.02.2015, 19:56
Profil WWW
Čumil

Registrovaný: Pia, 13.02.2015, 11:26
Príspevky: 4
Odpoveď s citáciou
Dakujem našiel som ho bol na nom zalepený koberec.Bol pod zadnou sedačkou.. a cely od blata asi auto kus plavalo :smt151 Ešte bude vadiť pri KO ak mám tam LPG nieje zapiísa(vybrať ho von) A mam prochu prasknuté sklo ale dole v pravom rohu nevidno to zalepil som nalepku tam..Skusim to LPG zlegalizovať lebo je to sekvenčné a montované r.2012 nechapem prečo ho nezapisali.Teraz ho zamaskujem a urobim expedičné skrinky do kufra :lol:


Sob, 14.02.2015, 10:27
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 24.07.2014, 14:21
Príspevky: 996
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Lpg by nemalo vadit na KO. Tam sa len overuje pôvod vozidla. Ne? A na stk niekedy staci odpojit od baterky akože nefunguje.

_________________
Jeep Grand Cherokee 5,9 v8, gear ratio 4.56 , Np 242 1995, Magnaflow metallic cat, Flowmaster 50, ARB locker, Prins Lpg, HUG 5409 FI AIRGAP kit, HUG 5504 BIG GULP THROTTLE BODY, Suzuki GSX S 1000


Sob, 14.02.2015, 12:04
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 20:45
Príspevky: 3148
Bydlisko: VYCHOD PO
Odpoveď s citáciou
Pri STK by nemalo vadit puknute sklo,tušim maximalne do velkosti 20mmx20mm sa toleruje ,praveže skor bude vadit nalepka,lebo na čelnom skle nema byť nič nalepene :smt152 /okrem povinnych nalepiek,ktore maju svoje stanovene miesto/

_________________
My car is Cherokee-Jeep Grand Cherokee ! 5,2 V8,MT Goodrich,3"liftik,CB,gurtna a dobra duša za volantom.

ložiska a prislušenstvo http://www.martino-eshop.sk


Sob, 14.02.2015, 13:22
Profil
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7909
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
[quote="Medvedev"]Lpg by nemalo vadit na KO. Tam sa len overuje pôvod vozidla. Ne? A na stk niekedy staci odpojit od baterky akože nefunguje.[/quotNA


Na KO- lpg nevadi, ale pre istotu vyhod LPG nadrz--postaci,,pretoze na STK a emisnej kontrole uz by to vadilo :smt151 ,, :smt151 a co sa tyka prasknuteho celneho skla tak- presklina ak nie je v zornom poli vodica a v poli pohybu stieraca,, by nevadila, ak je v poli stieraca, teda kde strierac stiera,, je to chyba :smt151 a ostatne je na tvojej sikovnosti ..

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Sob, 14.02.2015, 19:58
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 27.11.2006, 22:58
Príspevky: 597
Bydlisko: Banská Štiavnica
Odpoveď s citáciou
limited píše:
Dakujem našiel som ho bol na nom zalepený koberec.Bol pod zadnou sedačkou.. a cely od blata asi auto kus plavalo :smt151


..za takýchto podmienok by som dal ruky od kary prec... co vsetko bolo zaplavene, ktore konektory budu skorodovane, co vsetko moze znicohonic zlyhat.. atd, atd..
celkovo lutujem pacientov, ktori bez zjavného dovodu maju potrebu dokazat si prejazdnost bahennej jamy.. a ked, nech si taku karu ponechaju nadosmrti a nie ju po case ponukat na predaj ako zachovale, v terene nejazdene...

_________________
Dodge Durango 3.6 FlexFuel Limited 2015
Ex: Jeep GrandCherokee Limited 2,5 TD 2" spacers, Rancho 5000
Ex: Jeep GrandCherokee Limited 5,9 LX V8 SelecTrac, Flowmaster, K&N
Ex: Jeep GrandCherokee Overland 4.7 H.O. Rancho 5000 1,5"


Sob, 14.02.2015, 22:17
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 05.04.2013, 17:43
Príspevky: 1580
Bydlisko: Čierny Balog (Brezno)
Odpoveď s citáciou
enduro píše:
limited píše:
Dakujem našiel som ho bol na nom zalepený koberec.Bol pod zadnou sedačkou.. a cely od blata asi auto kus plavalo :smt151


..za takýchto podmienok by som dal ruky od kary prec... co vsetko bolo zaplavene, ktore konektory budu skorodovane, co vsetko moze znicohonic zlyhat.. atd, atd..
celkovo lutujem pacientov, ktori bez zjavného dovodu maju potrebu dokazat si prejazdnost bahennej jamy.. a ked, nech si taku karu ponechaju nadosmrti a nie ju po case ponukat na predaj ako zachovale, v terene nejazdene...


Mozno predajca mal na brodenie dovod :D a mozno auto ani nepredaval ako zachovale.... ale je to OT uplne

_________________
PREDAJ POUZITYCH ND NISSAN PATROL Y60
0915 526 286
Nissan Patrol GR Y61 2.8 TD troska podvihnute, Maxxis CC 37x12.5, navijaky, pevnostaky, zahradka, CB, lana, sekera a vsetko ostatne
EX:Opel Frontera 2.4i, Navijak 5,5t, MT31x10,5


Ned, 15.02.2015, 0:28
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 27.11.2006, 22:58
Príspevky: 597
Bydlisko: Banská Štiavnica
Odpoveď s citáciou
ano, janciak mas pravdu, napokon v prvom prispevku majitel pise ze auto bolo v katastrofálnom stave.. iba som sa nechal uniest emóciami :-D

podstatne ale je ze VIN sa naslo, ked sa vedelo kde ho hladat. otázkou teda zostava, preco by mal majitel vozidla informovat DI, kde sa toto VIN nachadza, ako je mozne ze DI odmietne zapis len preto, ze nevie, kde ma VIN hladat?

mne osobne presli cez ruky 4 kusy ZJ, vzdy europska verzia, vsetky po facelifte 96 a vyssie a vsetky mali VIN tam kde ma byt, t.j. na nosniku pod pravou zadnou sedackou pod kobercekom.. 2x sa mi stalo, ze ani technik na KO nebol schopny podla udajov z databazy VIN najst, musel som mu ho osobne ukazat.. keby som bol BFU (bezny fero uzivatel) tak mu asi nepomozem a tym padom by bol problem na svete, rovnaky ako ma (mal) autor temy, t.j. bolo by mi povedane, ze auto NEMA VIN, dovi dopo, tesi nas, ze ste vyuzili nase sluzby :roll:

_________________
Dodge Durango 3.6 FlexFuel Limited 2015
Ex: Jeep GrandCherokee Limited 2,5 TD 2" spacers, Rancho 5000
Ex: Jeep GrandCherokee Limited 5,9 LX V8 SelecTrac, Flowmaster, K&N
Ex: Jeep GrandCherokee Overland 4.7 H.O. Rancho 5000 1,5"


Ned, 15.02.2015, 8:31
Profil
Čumil

Registrovaný: Pia, 13.02.2015, 11:26
Príspevky: 4
Odpoveď s citáciou
Samozrejme z auta nikdy nebude leštenka kupil som ho hlavne na offroad, zrazy a epedície.A preto že som chcel stale V8.Auto je ako nahradné a nie na bežne vozenie ved to žerie v teréne 20l a po ceste sa dá dostať na 13l ale neviem či to je reálna spotreba lebo som zatiaľ s autom najazdil len 1000km a polovicu bolo na benzín keďže LPG bol zaseknutý dlho auto stalo.
Už som vyvaril podbehy spevnil kompletne už sa neprehnú našliapať su napevno o nich presne podla USA.
Spevnil predok príprava na uchytenie navijaka a tržného oka som to spolu všetko spevnil s predným rámom aby som mohol aj nejaky ten stomček potlačiť alebo sa zaprieť o neho...
Kupil som lift struny červené na podvihnutie
A kompletne všetky Polyuretánové silentbloky sadu na predok a zadok.
Aspoň že ide super motor a automat, prídavná prevodovka vyhadzuje do pomala ale mám nahradnú .inak je to katastrofa :cry:
Ak budem mat auto papierovo komplet pustím sa do oprav v ramci volneho času samozrejme , peňazí určito to bude nejaký mesiac trvať.
budem potrebovať pomoc odbornú od vas a iste sa stretneme na nejakom zraze :smt133


Ned, 15.02.2015, 10:42
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 15 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron