Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 14:02
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 14 ] 
 Nissan NAVARA D40 - ABS kontrolka 
Autor Správa
Učeň

Registrovaný: Uto, 19.03.2013, 23:43
Príspevky: 16
Odpoveď s citáciou
zdravim chalani.
chcem sa nieco spytat. od kedy som menil podvozok na mojej Navare za pracovny podvozok od IronManu tak mi svieti kontrolka na ABS, cize ABSko mi nepracuje spravne, je vypnute a ked sme sa napojili s kamaratom cez diagnostiku program Delphi napisal chyba C1111 - nekomunikuje cerpadlo na ABS
poistky som pozeral su dobre vsetky. relatka som este nepozeral. nestretli ste sa niekto s takouto zavadou? snimace na kolesach su dobre. tie ukazuju ked sa napoji na ABS riadiacku rychlost kazde koleso


Uto, 07.07.2015, 14:54
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 13:24
Príspevky: 1209
Bydlisko: Ráztočno - PD
Odpoveď s citáciou
obmedzovač brzdného účinku na zadnej náprave si po lifte došteloval?

_________________
Ludia požadujú aby ich život mal nejaký zmysel, život má presne toľko zmyslov, koľko sme ochotný doň vložiť. H. Hesse


Uto, 07.07.2015, 18:48
Profil
Učeň

Registrovaný: Uto, 19.03.2013, 23:43
Príspevky: 16
Odpoveď s citáciou
-nesteloval, ale mam to v plane :) ... zistil som ze mam na zadnej lavej strane na brzdovom piestiku ovzdusnovak zakusnuty, aj sa mi zlomil, v piestikoch sajrajt. .. zajtra objednam novy

- meral som vzdialenost na tom obmedzovaci a bolo tam ked auto bolo na zemi polozene, bez nakladu 110mm a na nalepke pri dveroch je napisane 145mm.. ked som na to lepsie pozrel, tak by ho chcelo ten drziak na com je uchyteny predlzit aby ta dlzka pasovala. ... je tam taky imbusovy srobik co sa nastavuje. ale neviem ci s nim by som to tak dokazal predlzit ...

- ked som bol auto skusit a zabrzdit na strku tak neflekovali zadne kolesa ani ked som natiahol s drotom ten regulator, ani ked som to mal normalne na tych 110mm

- chcem sa este spytat, ze by s tym to malo nieco spolocne to ABSko???
Zatial dakujem moc za hociake aj vtipne reakcie ;) :)


Uto, 07.07.2015, 23:46
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
ABSko je pomocka pri brzdeni, nie jeho nahrada. Brzdenie musi (naozaj ?) ostat funkcne v povodnej podobe, ci ABSko funguje alebo nie.
V tomto pripade by som najprv hladal chybu cisto v mechanike ...


Str, 08.07.2015, 8:52
Profil
Učeň

Registrovaný: Uto, 19.03.2013, 23:43
Príspevky: 16
Odpoveď s citáciou
to mi je jasne ze ABSko je pomocna funkcia pri brzdeny. len ci to nemoze mat nieco spolocne s tou chybou ze mi vyplo po LIFTE ABSko a pedal zmakol ;)


Str, 08.07.2015, 10:17
Profil
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Pedal je mechanicka vec, hladaj chybu tam ... ABS sa mozno pridruzilo, ale asi nie je pricinou ...
Skontroluj kvapalinu, odvzdusni .. Pozri konektor abs, resp. natrhnuty kabel ...


Str, 08.07.2015, 13:46
Profil
Učeň

Registrovaný: Uto, 19.03.2013, 23:43
Príspevky: 16
Odpoveď s citáciou
nemas neaku radu ako nastavit ten obmedzovac brdzneho ucinku ked je ten podvozok zdvihnuty?


Str, 08.07.2015, 16:02
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Pon, 28.12.2009, 20:22
Príspevky: 1037
Bydlisko: Pezinok Lošonec
Odpoveď s citáciou
Kup si poriadneho jeepa a budes sa starat len o kvapalinu v nadrzi
A pod to odvzdusnit poriadne :smt162

_________________
Jeep zj 4.0 1994
Jeep xj 4.0 H.O.1996
Mazda 323 bf turbo 4wd
Multipla CNG
Ex. Jeep cherokee 2.1
Ex.LKT 81 T
Ex.UKT 6340
Ex .suzuki samurai 1,3 sj510
0904976223


Str, 08.07.2015, 16:28
Profil
Učeň

Registrovaný: Uto, 19.03.2013, 23:43
Príspevky: 16
Odpoveď s citáciou
chalani, od hlavneho brzdoveho piestu idu dva okruhy, jeden je na predok a druhy na zadok , potom to ide do ABSka a tam sa to rozdeluje na predne lave, predne prave a zadok. .. do zadneho ide a potom to ide do toho regulatora. z toho regulatora ide spatecka ktora sa vracia pred ABSko

- tak som skusil takto, pri tej pripojke pred ABSkom som to zaslepil, zaslepil som tu istu trubku co ide do toho regulatora. . odvzdusnili sme okruhu s kamosom, .. . pedal teraz je tvrdsi. .. a ked natiahnem na tom regulatori tu packu tak ako keby to bolo zatazene, tak pedal je super tvrdy ALE zadok mi na strku neflekuje- ....

- chcem teda spravit. rozobrat ten regulator, pozriet v akom stave je ten valcek, je to podla mna obycajne supatko co prepina bud tlak ide naspat do nadrzky alebo do piestikov na brzdy a VYTIAHNUT ten piestik a zlozit naspat ten regulator ale bez piestika aj so zablendovanou stranou co sa vracia spat do okruhu pred ABSkom. . teda by to malo fungovat ako obycajna kocka ktora spaja okruh.



- co vy na to? :smt121


Pia, 10.07.2015, 1:27
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Pon, 28.12.2009, 20:22
Príspevky: 1037
Bydlisko: Pezinok Lošonec
Odpoveď s citáciou
kapor zloz to do povodneho stavu a nerozoberaj co nemusis :smt019
sprav to abs aby fungovalo

_________________
Jeep zj 4.0 1994
Jeep xj 4.0 H.O.1996
Mazda 323 bf turbo 4wd
Multipla CNG
Ex. Jeep cherokee 2.1
Ex.LKT 81 T
Ex.UKT 6340
Ex .suzuki samurai 1,3 sj510
0904976223


Ned, 12.07.2015, 13:53
Profil
Učeň

Registrovaný: Uto, 19.03.2013, 23:43
Príspevky: 16
Odpoveď s citáciou
no zlozene to mam.brzdovy okruh odvusneny. pedal fajnovucky tvrdy. zatazovy regulator nastaveny po zdvihnuti podvozku na 145mm. vyzera to ze to brzdi aj :D :D len este ta podstatna vec. to absko. to budem riesit asi tak ze navstivim este original nissan a budem zvedavy co mi tam povedia. .... vsetky relatka som mal vonku. skusal som ci su neni v skrate a ci cievka zopina. mali by byt dobre. poistky su vsetky dobre.


akurat co som nasiel na nete v servisnej knizke co ta porucha znamena su tam tri kroky. este mi zostava zmerat na koncovke co ide ASI !!! do ABS nejaku hodnotu a odpor medzi kostrou. len nie je tam napisane presne na ktorom pine. mozem vam to poslat sem odkaz


inac to vidim na druhe ABSko


Štv, 16.07.2015, 23:09
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 13.09.2011, 13:11
Príspevky: 46
Bydlisko: Kĺačany338
Odpoveď s citáciou
ondrodh píše:
zdravim chalani.
chcem sa nieco spytat. od kedy som menil podvozok na mojej Navare za pracovny podvozok od IronManu tak mi svieti kontrolka na ABS, cize ABSko mi nepracuje spravne, je vypnute a ked sme sa napojili s kamaratom cez diagnostiku program Delphi napisal chyba C1111 - nekomunikuje cerpadlo na ABS
poistky som pozeral su dobre vsetky. relatka som este nepozeral. nestretli ste sa niekto s takouto zavadou? snimace na kolesach su dobre. tie ukazuju ked sa napoji na ABS riadiacku rychlost kazde koleso


Cavko. Ja mam Navaru D40 2006 a mam skoro ten isty problem. Svieti mi ABS diagnostika ukazuje tiez cerpadlo ABS a snimace su OK. Okrem toho sa mi este zahrizavaju zadne brzdy. Cerpadlo ABS som vymenil a casom to zaza zacalo. Brzdovy regulator podla mna funguje ako ma a uz fakt neviem co by som mal urobit. Na aute je pôvodny podvozok takze chyba nastala asi z ineho dôvodu ako u teba. Ak by si nieco zistil prosim napis to samozrejme to iste urobim aj ja. Kazdopadne cerpadlo ABS ani neries lebo to nepomôze.


Ned, 07.10.2018, 12:43
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 13.09.2011, 13:11
Príspevky: 46
Bydlisko: Kĺačany338
Odpoveď s citáciou
ondrodh píše:
no zlozene to mam.brzdovy okruh odvusneny. pedal fajnovucky tvrdy. zatazovy regulator nastaveny po zdvihnuti podvozku na 145mm. vyzera to ze to brzdi aj :D :D len este ta podstatna vec. to absko. to budem riesit asi tak ze navstivim este original nissan a budem zvedavy co mi tam povedia. .... vsetky relatka som mal vonku. skusal som ci su neni v skrate a ci cievka zopina. mali by byt dobre. poistky su vsetky dobre.


akurat co som nasiel na nete v servisnej knizke co ta porucha znamena su tam tri kroky. este mi zostava zmerat na koncovke co ide ASI !!! do ABS nejaku hodnotu a odpor medzi kostrou. len nie je tam napisane presne na ktorom pine. mozem vam to poslat sem odkaz


inac to vidim na druhe ABSko



Inak ak chces skusit druhe ABS co je si myslim zbytocne tak mam jedno nadbytocne doma. Kludne ti ho na skusku poziciam.


Ned, 07.10.2018, 12:48
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 10:33
Príspevky: 747
Bydlisko: Trenčianske Teplice, Košice
Odpoveď s citáciou
Fú po troch rokoch to bude mať asi opravené.

_________________
Nikdy sa nehádaj s blbcom. Niekdo by si nemusel všimnúť, že je medzi vami rozdiel.

LAND ROVER Discovery II.


Uto, 06.11.2018, 11:31
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 14 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: