Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Uto, 30.04.2024, 5:55
Dnes je utorok 30. apríla 2024, meniny má Anastázia a zajtra nikto




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 4 ] 
 Auto do terenu. 
Autor Správa
Ťažký Profík

Registrovaný: Str, 31.12.2008, 0:27
Príspevky: 462
Bydlisko: Senica ,,Záhorí" SK
Odpoveď s citáciou
Zdravim vsetkych. Po dlhych rokoch jedneho auta na vsetko, si budem konecne chciet urobit jedno auto ciste do terenu. Nikdy sa clovek poriadne nepovozi, ked stale musi brat ohlad, ze to auto ma na vsetko. Nepotrebujem to auto rozbit, no chcem sa v klude povozit, skusit svoje schopnosti, limity. Mal som uz rozne terenaky, momentalne som skoncil u Toyotky HDJ 80, ktora bude v jemnej, skor expedicnej uprave. Speciala, ako to nazvem si budem tahat na voziku za nou. Chcem Vas poprostit o rady, kto co mate porobene, ako Vam to funguje, atd....nemam si problem urobit hocico, mam na to vedomosti, zrucnosti, naradie, budu aj vlastne priestory....Patrola som mal dlhe roky, je to jeden z kandidatov, velmi sa mi paci jeho robustnost, vydrz, atd...len ta vaha a vykon motora sa mi zda obmezujuca... Pal z Ruzindola ma tiez fajn kombinaciu XJčko 4l + Patrol napravy...Je tu viac takych tenenakov, kombinacii... Chcem od Vas len rady, postrehy, popripade toto nerob, toto sa neoplati, atd..... Nechcem stavat ziadnu brutalitu na portaloch. Uplne obycajne, dobre, funkcne terenne vozidlo. Take moje poziadavky: malo by to mat šasy, aspon trosku vykonny motor(ked bude treba, aby bola potrebna rezerva vykonu), odolne napravy, agregaty a hlavne lahko dostupne NDčka, kedze sa to bude topit, bahnit, vzdy sa bude nieco kazit, trhat, lamat, tak aby boli diely lahko dostupne a za nejake prijatelne korunky. A v neposlednom rade nechcem ziadny tazky tank, ovesany pevnostakmi, ktory si v prvej jame sadne po šasy. Zvazujem uz kadejake verzie, kombinacie.... Chcem si to najprv dobre rozmysliet, nez sa do niecoho pustim, aby som si bol isty, že nenasypem do niecoho zbytocne vela casu, korun a bude to vo finale k nicomu. Jednou z moznosti je GR Y60 po nejakej tej diete, lenze toho uz je tu velmi vela...Druha moznost, mozno pre niekoho somarina je Suzuki Vitara, je lahka, ma šasy, je ich neskutocne vela, ND za facku. Dal by som to na GRkove napravy, sportove sedacky, ochranne ramy, navijak... Znamy to mal v serii, nejake podlozky pod pruzinami, trosku väcsie pneu, co to auto vydrzalo nikto nechapal. Do Vitariek sa davali aj 2.0, 2.0 V6, 2,5 V6 nemate niekto skusenosti s tymito motormi? So ziadnou touto motorizaciu som sa nevozil, ci to za nieco stoji a aspon trosku ci to ide? V Cechach bola jedna Vitarka na tuhych napravach s nejakym motorom tusim 1.8 Turbo, dam link na video. Mozno by som si predstavoval nieco taketo, len by to nebolo az na takych brutal gumach. Budem vdacny za kazdu . Dikes :smt162

https://www.youtube.com/watch?v=273sEJ5 ... ckpahYF9jR

https://www.youtube.com/watch?v=ULaSKqj ... jR&index=5

_________________
Toyota HDJ 80 4.2TD


Naposledy upravil Jojo GR dňa Str, 13.04.2016, 21:27, celkovo upravené 1



Str, 13.04.2016, 21:04
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 22.12.2013, 13:28
Príspevky: 544
Bydlisko: Moravske Lieskove tel:0903790668
Odpoveď s citáciou
Ja som na taketo uceli kupil defender 90 a dal som nan akurat t3 auto je podla mna fakt dobre a je problem najst prekazku a nd. tak to asi tak ze napr. cap 2.50 e, podavacie cerpadlo asi dvacku, packa na smerovky. 13e atd..ale fakt je ze nadobudajuca hodnota je prestrelena :wink:


Str, 13.04.2016, 21:15
Profil
Koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 25.04.2012, 22:27
Príspevky: 196
Bydlisko: Námestovo
Odpoveď s citáciou
Jojo, ináč ta vitarka je na predaj :D Je tam 1.8 T + čip, nápravy španiel, v nich pomalý prevod 5,13 LSD diffy, 37" boogre s beadlockmi, + k tomu náhradné predné poloosy, a prevodovka. Renda za to chce zaujímavú sumičku. určite sa to oplatí.

_________________
-JEEP Grand Cherokee ZJ 5.2 V8 - 4" lift, "BW" lemy, Snorkel , BFG AT 33x12,5 R15, 8J ET-25 , NP 231....
-Suzuki SJ 413 rv. 88


Str, 13.04.2016, 21:17
Profil
Ťažký Profík

Registrovaný: Str, 31.12.2008, 0:27
Príspevky: 462
Bydlisko: Senica ,,Záhorí" SK
Odpoveď s citáciou
Ridder92, mne sa aj zdalo, ze to bolo na CZ fore na predaj :mrgreen: nemozem to tam vsak uz najst. Chcel som si o tom aute nieco precitat a nist :( Popripade, nemas kontakt na majitela? Ak by to bolo za fajn korunky, uvazoval by som o tom. Cele by som to dal dokopy, poliecil to :D

_________________
Toyota HDJ 80 4.2TD


Str, 13.04.2016, 21:24
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 4 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: