Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pia, 19.04.2024, 12:07
Dnes je piatok 19. apríla 2024, meniny má Jela a zajtra Marcel




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 2 ] 
 Rada pri kupe Pajera Pinin 
Autor Správa
Čumil

Registrovaný: Pon, 12.09.2016, 22:08
Príspevky: 5
Odpoveď s citáciou
Ahojte,

prave som sa vratil z obhliadky Pajera Pinin 1.8 GDI a rad by som pocul vas nazor na par veci, ktore som si vsimol pri obhliadke auta.

Auto je dovezene z nemecka, ma najazdenych 180 000km. Prva majitelka bola nejaka starsia pani, ktora to potom predala dalsej starsej panej. To je verzia pana, ktory auto ponuka, inak v celku jedoduchy chlapik zo zahoria, neposobil na mna dojmom, ze by nam nieco vnucoval alebo sa snazil tlacit do hlavy kaleraby. Vraj ma v nemecku rodinu a ked ich ide pozriet, tak rovno nieco dovezie. Vozi prevazne lacnejsie auta.

Servisna historia bola vypisana do roku 2006 kedy malo auto 80 000km. Na dverach auta bol servisny stitiok z roku 2008 alebo 2009 kedy malo auto 114 000km. Predpokladam, ze km mozu sediet. Na prednej casti bola menena kapota a blatniky (chlapik povedal, ze toto na Pajerach najviac hrdzavie, tak to vymenili .. alebo zakryli buracku?). Poprezeral som kasnu kolom dokola a ako laik asi mozem povedat, ze nevyzera zle Niekde kvitla, niekde bola snaha male miesta zakryt, ale ziadne diery som tam nenasiel. Na fotkach su asi take uplne ze najhorsie miesta (a vlastne okrem nich asi ani nic ine):

Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Co sa tyka spodku auta, je tam hrdza, ale nemyslim si, ze vyslovene prezrate hrdzou. Pozrite fotky a posudte sami. V miestach zadnych blatnikov som mal pocit, ze bol cerstvo zagumovany ram. Je to aj vidiet na fotke. Ked som sa toho chytal, bolo to jemne lepkave, takze si myslim, ze to bolo robene nedavno (mozno sa mylim). Bojim sa len, ci nebola zastriekana hrdza, aby to malo efekt. Inak som zo spodu nevidel ziadne zatekance, a to mi pan hovoril, ze auto uz dlhsie stoji. (Klik na fotku pre zvacsenie)

Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Start bol naozaj "studeny start". Auto pravdepodobne dlhsie nebolo startovane. Trosku kaslal, ale chytil sa. Po naskoceni motora mal motor chvilu divny zvuk. Nechcem napisat, ze klepal, to je moc silny vyraz, ale klepal. Mal som zaroven pocit, ze je diera vo vyfuku, tak som sa zohol pod auto a rukou buchol po vyfuku a zvuk zrazu prestal. Motor uz potom mal v celku normalny zvuk aj ked uplne som si nebol isty. SOm laik neviem to posudit. Jazda bola prijemna. Auto tvrde, na riadeni som necitil ziadnu volu. Toto Pajerko ma superselect. Zakladna poloha je 2H. Postupne som prepinal 4H, 4HHc a 4LHc. Prepnut islo v podstate bez problemov, redukcia asi funguje, auto malo v tej istej rychlosti vyssie otacky. Cestou nazad som na to dupol, nepocitoval som ziadne trhanie, rozbeh bol plynuly. ESte som zabudol, ze spojka zaberala dost vysoko. Neviem ci to tak ma byt v tomto aute.

Nie som si vsak isty tym, preco blikala kontrolka, ktora ukazuje, ktore napravy su zapojene. Konkretne blikala LED medinapravaku a prednej napravy suacstne. Po zaradeni napravy, redukcie blikanie prestalo a ledky svietili. Po vrateni do polohy 2H znova blikalo. Vid foto.

Obrázok

Posledna vec, ktoru som si vsimol boli kolisave otacky na volnobehu. Kolisanie bolo pravidelne v intervaloch tak 1,5 sekundy, kedy sa zdvihli otacky na cca 1100 a znova klesli na 1000. Proste akoby take pulzovanie. Mimo ine, nefunguje tam klimatizacia, ale to ma asi najmenej trapi.

Neviem kedy boli menene rozvody, oleje ani filtre, takze s tymto pocitam, ze by sa dalo spravit. Auto aj s kompletnym prepisom by ma vyslo na 3000 eur. Otazne je, ci je to dobra kupa. Auto je pre manzelku, aby sa vozila za nasim konom a nenicila mi na rozbitej ceste punto :) S autom sa bude jazdit max 300km mesacne (proste kazdy den 3km tam a nazad + sem tam do mesta). Takze zo ziadnym plynom sem nepocitam, je to zbytocne. Len chcem aby to este nieco vydrzalo.

Takze teraz prosim ctene osadenstvo o nazor. Viem, ze to nie je ako vdiet auto nazivo, ale snad sa da aspon nieco z popisu a fotiek vycitat.

Vdaka :)


Pon, 12.09.2016, 22:10
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 04.09.2012, 9:43
Príspevky: 1886
Bydlisko: GA-Kosuty
Odpoveď s citáciou
Spojka je pred smrťou,auto ako si ho popísal bude asi slušný sunt,pozri sa ty pekne po inom a zober niekoho kto sa vyzná v pajerkach

_________________
VW T3 1,6 aircooled boxer(1980). EX:Jeep Grand Cherokee 5,2 V8,Jeep Grand Cherokee 5,2 V8,Jeep Cherokee 2,5 td,Ford Maverick 2,7td,Jeep Grand Cherokee 5,2V8,Jeep Grand Cherokee 4,0i,Jeep Grand Cherokee 2,5td,Hyundai Galloper 2,5td,Jeep Cherokee 2,5td


Pon, 12.09.2016, 22:21
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 2 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: