Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pia, 29.03.2024, 15:03
Dnes je piatok 29. marca 2024, meniny má Miroslav a zajtra Vieroslava




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 21 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší
 Rada pri kupe autostanu/skusenosti 
Autor Správa
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 24.08.2015, 19:36
Príspevky: 35
Odpoveď s citáciou
Ahojte, zvazujem tento rok zakupit nejaky stan ktory by bol skor na take expedicne ladene vyjazdy nez kempovanie niekde v kampingu, malo by to teda asi splnat kriteria podla tohto vyuzitia,-skladnost, rychlost rozlozenia, trvacnost atd atd..
Nasiel som nieco taketo: je to novinka, vyrabat sa ma zacat az tohto roku a uvadzacia cena je o dost nizsia ako bude potom v predaji: http://www.ikamper.com/

Mate prosim niekto skusenosti s tymito "zariadeniami", na co si davat pozor, co je OK, co nie a hlavne ci ten stan z toho linku je nieco co je lepsie ako klasika ktora je od inych vyrobcov...

Vopred vdaka za info...

_________________
Navara D22, leštenka ktoru sa snazim aspon 1x tyzdenne zadzabat :)


Ned, 08.01.2017, 17:49
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 22.03.2012, 23:30
Príspevky: 428
Bydlisko: Rožňava
Odpoveď s citáciou
dosť drahé. Ja mám James Baroud Discovery za dajakých 1100-1200, už sa nepamätám. Ale tu je napr. niekoľko typov za slušný peniaz

http://www.made-in-china.com/products-s ... _Tent.html

_________________
ARO 10,ARO 10, Asia Rocsta, JEEP YJ, TJ, JK

https://plus.google.com/u/0/photos/1180 ... 5400496177


Ned, 08.01.2017, 19:52
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 18.11.2015, 12:10
Príspevky: 411
Bydlisko: doma na Orave, pracovne Bratislava + cely svet
Odpoveď s citáciou
FOGY píše:
dosť drahé. Ja mám James Baroud Discovery za dajakých 1100-1200, už sa nepamätám. Ale tu je napr. niekoľko typov za slušný peniaz

http://www.made-in-china.com/products-s ... _Tent.html

No ja som vcera kupil od nich autostan 215x145x95cm, dneska mi ho poslali, kupil som aj 2 roztahovacie markizy, cena v pohode (menej ako polovica porovnatelneho james baroud), dojde do mesiaca, tak potom spravim nejake fotecky a video, pripadne si ho mozte pozriet osobne. Zatial pristup v pohode, uvidime co dojde a ako to bude vyzerat.


Pia, 14.04.2017, 10:39
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 16.11.2008, 20:51
Príspevky: 1052
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
local.sk píše:
ja som vcera kupil od nich autostan 215x145x95cm,


:smt139 ešte tak keby si hodil link odkiaľ si kúpil nech si to vieme pozrieť lebo v profile nemáš uvedené odkiaľ si kto by mal záujem si prísť osobne pokukať výrobok. :smt139

_________________
Nissan Pathfinder R51 2005 128kW malá "expedičná" úprava: ASFIRpredný nárazník + ochrana spodku, IRON MANpodvozok, BFG KO2pneu,navijáčik


Pia, 14.04.2017, 21:41
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 18.11.2015, 12:10
Príspevky: 411
Bydlisko: doma na Orave, pracovne Bratislava + cely svet
Odpoveď s citáciou
Fefe píše:
local.sk píše:
ja som vcera kupil od nich autostan 215x145x95cm,


:smt139 ešte tak keby si hodil link odkiaľ si kúpil nech si to vieme pozrieť lebo v profile nemáš uvedené odkiaľ si kto by mal záujem si prísť osobne pokukať výrobok. :smt139


Ahoj, dakujem za upozornenie, opravil som si profil. Kupoval som cez stranku http://www.unistrengh.com/roof_top_tent/512.html, pisal som si priamo cez TradeMessenger (to je taky chat pouzivany cinanmi) s 2 predajkynami, jedna sa volala Alice, druha Selina. Poposielali mi nejake fotky aj poodpovedali na otazky, jediny problem s tym stanom co som objednal, ze ma vstupy zboku a nie zozadu, ale to som uz neriesil, vedeli by mi to spravit aj tam v cine, ale bohviekolko by som na to cakal, u nas doma to sikovna krajcirka poriesi. Nukali mi aj taky vyklapatelny z jednej strany ako mas odfoteny na profil fotke, ale ten som nechcel.

Teraz je jediny problem ze od prveho maja zasa nasa colnica prechadza na elektronicky sposob preclenia, tak dufam tajne ze by mi to prislo do prveho maja na colnicu, aj ked velke sance tomu nedavam. Normalny cas dopravy by mal byt 32 dni. Uvidime ake to bude od prveho maja, zatial co som dnes studoval tak to bude iba cista ryza pre preclievacov, lebo na elektronicke podanie treba nejaky soft co vie vygenerovat spravne tlaciva. A ten nie je nikde zadarmo. Tak po sviatkoch si potelefonujem s colnikmi, zatial som sa dneska zaregistroval na financnej sprave (https://www.financnasprava.sk/sk/podnik ... I#fon_szso), obciansky so zarucenym el podpisom, certifikatom a funkcnu schranku na slovensko.sk mam, tak som zvedavy, ako to dopadne. kazdopadne minimalne DPH bude treba zaplatit, otazka ci nejake clo, dufam ze nie.


Pia, 14.04.2017, 22:40
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 16.11.2008, 20:51
Príspevky: 1052
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
:smt156 vďaka za doplnené info. :smt023

ten stan čo mám v profile je PATAGONY HUT ( chodím si ho požičiavať ) český výrobca ale už pár rokov nedostupný - asi všetko ide na vývoz. 3 priestorné vchody ,kvalitné spracovanie a dobrý aj v chladnejšom počasí.

ak ten tvôj budeš mať doma rád by som si ho pozrel podrobnejšie ak bude možné.

obj. zo zámoria som-sme riešili cez DHL a pod. spoločnosti a urobili kompletný servis od preclenia až po doručenie domov priamo na adresu a potrebné podklady sa vybavili cez email. nebolo treba nikam telefonovať a chodiť.

_________________
Nissan Pathfinder R51 2005 128kW malá "expedičná" úprava: ASFIRpredný nárazník + ochrana spodku, IRON MANpodvozok, BFG KO2pneu,navijáčik


Sob, 15.04.2017, 0:09
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 18.11.2015, 12:10
Príspevky: 411
Bydlisko: doma na Orave, pracovne Bratislava + cely svet
Odpoveď s citáciou
No ja som tiez rozmyslal nad prenajmom, ale ono je to tak, ked clovek chce prenajom, tak nemusi byt dostupny, pripadne nemusi vyhovovat, a korunka po korunke sa ten prenajom nazbiera. Tento rok planujem stravit v stane min 18 dni na Balkane v juni a v novembri cca mesiac Maroko, to uz sa mi blizi prenajom co poznam (18EUR za noc) k cene toho cinskeho stanu.

Kludne prid pozriet, ked ho budem mat doma, tak dam vediet.

Preclenie - samozrejme da sa zastupovat v colnom konani, ale vacsinou si preclenie robim sam, ved ked som v Bratislave, tak je to najmenej, zatial s papierovym tlacivom to bolo jednoduche, dalo sa to vybavit hned za 1 den. Ako to bude teraz, netusim. Riesil som uz aj s DHL a DB Schenker, s DHL som prave bol najmenej spokojny, furt ich bolo treba nahanat a trvalo im to. A skoda penazi za nieco, co si clovek spravi sam, ved to je jednoduche, ked mas pripravene vsetky papiere, z colneho skladu si to zoberiem takisto sam.


Sob, 15.04.2017, 10:44
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 16.11.2008, 20:51
Príspevky: 1052
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
local.sk píše:
Kludne prid pozriet, ked ho budem mat doma, tak dam vediet.


:smt156 určite prídem lebo som na neho zvedavý :smt147

_________________
Nissan Pathfinder R51 2005 128kW malá "expedičná" úprava: ASFIRpredný nárazník + ochrana spodku, IRON MANpodvozok, BFG KO2pneu,navijáčik


Sob, 15.04.2017, 19:10
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 16.11.2008, 20:51
Príspevky: 1052
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
local.sk píše:
ked ho budem mat doma, tak dam vediet. .


už dorazil ??? :smt139

_________________
Nissan Pathfinder R51 2005 128kW malá "expedičná" úprava: ASFIRpredný nárazník + ochrana spodku, IRON MANpodvozok, BFG KO2pneu,navijáčik


Pon, 15.05.2017, 1:56
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 18.11.2015, 12:10
Príspevky: 411
Bydlisko: doma na Orave, pracovne Bratislava + cely svet
Odpoveď s citáciou
Servus, tak stan je v garazi, nahadzuje sa na auto, dneska som ho dostal v Bratislave a zaviezol do Martina na montaz, trvalo to pekne dlho...

S cim som mal velky problem, je ze mi prepravca vyrubil nezmyselne velke poplatky, ktore som musel zaplatit, inak by mi ho neuvolnili po precleni a tie teraz riesim s predajcom. Lebo prepravu objednaval a platil predajca. Prepravca je slovinska firma Boxline UCL, bolo to s nimi dost tazke. Dufam ze tie prachy od nich vymozem naspat, lebo ak nie, tak hlasim Paypalu podvodny obchod a dostanem peniaze za stan spat.

Fefe, ak si ho chces prist pozriet, tak jedine v piatok vecer, bude to dost natesno, lebo vecer doveziem auto do Bratislavy a v sobotu rano vyrazame. Jedine ze by si dobehol sobotu rano. ozvi sa mi PM a dohodneme presne.

Stan vyzera na pohlad celkom pekne, ale mal som na okuknutie iba 5 minut, zatial som spokojny. Uvidime po dovolenke ked v nom budem spat 3 tyzdne.


Str, 31.05.2017, 20:19
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 16.11.2008, 20:51
Príspevky: 1052
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
... hm dnes som v službe
zajtra-štvrtok a pozajtra-piatok mám voľno
v sobotu som zase v službe

_________________
Nissan Pathfinder R51 2005 128kW malá "expedičná" úprava: ASFIRpredný nárazník + ochrana spodku, IRON MANpodvozok, BFG KO2pneu,navijáčik


Str, 31.05.2017, 20:59
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 16.11.2008, 20:51
Príspevky: 1052
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
SS-správa

_________________
Nissan Pathfinder R51 2005 128kW malá "expedičná" úprava: ASFIRpredný nárazník + ochrana spodku, IRON MANpodvozok, BFG KO2pneu,navijáčik


Štv, 01.06.2017, 12:17
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 18.11.2015, 12:10
Príspevky: 411
Bydlisko: doma na Orave, pracovne Bratislava + cely svet
Odpoveď s citáciou
Inak, len taka chutovka, ako od 1.5. prebieha colne konanie elektronicky...

Ja som zacal, ale skoncil som na bode pokus o JCD... nechal som si to preclit spedickou. Taky na<> system som este v zivote nevidel a to som si myslel, ze som uz zazil hocico...

Vivat nasa rozkradnuta republika.
https://dennikn.sk/blog/prezil-som-elek ... y-paskvil/

Inak ja na rozdiel od toho pisatela blogu som mal skvelu podporu od technickeho helpdesku (uz ani neviem kde som volal, ale bolo to ohladne prihlasenia do systemu na registraciu na JCD a slovensko.sk) a pani co som potreboval zistit nejaku hovadinu co som mal vyplnit, tak tiez nevedela ale normalne potom poobvolavala rozne svoje kontakty a na druhy den mi sama volala naspat, ze co to je. Ale aj tak som to vzdal, po natahovackach s transportom (pretelefonoval som vazne hodiny do slovinska, tam tiez zdvihli telefon asi na 1 pokus z 10!!!) som uz nevladal. Asi som tiez nefunkcny jak povedal ten colnik na nahravke tipka z blogu.

Keby som sa stretol s takym kokotom ako on, tak asi skoncim v base za napadnutie. Nie som zvyknuty aby so mnou niekto takto jednal. Takze ak niekto si posielate nieco zo zahranicia, pozor na to... bude trvat dalsie 2 roky kym to bude nejako fungovat ako fungoval stary JCD.


Pia, 02.06.2017, 10:11
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 16.11.2008, 20:51
Príspevky: 1052
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
:smt139 takže asi naďalej budem využívať doteraz "osvedčený systém" a nepokúšať sa sám preclievať :smt139 .
pracujem v "štátnej správe" a tiež používame CP (cestrum popdory) ale po rár týždňoch sme zistili,že zadali omylný - zlý názov - malo by to byť CO ( CENTRUM ODPORU ) lebo všetko sa nám na 90% odopiera a systémy čo používame veľakrát nemajú logiku a databázy NIE sú prepojené alebo sú nefunkčné. :smt126.
ale to už je na inú tému

_________________
Nissan Pathfinder R51 2005 128kW malá "expedičná" úprava: ASFIRpredný nárazník + ochrana spodku, IRON MANpodvozok, BFG KO2pneu,navijáčik


Pia, 02.06.2017, 10:53
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
páni a dámy vitajte v realite :-D Vivat Slovensko (tu mal byť grcajúci smajlík)
Keďže stále čosi preclievame asi tak minimálne raz za týždeň, tak si to pravidelne užívam.
Teda vlastne už ani nie (kapituloval som z časových dôvodov) a rieši to deklarant.

A napríklad je veľká zábava keď vozíte tovar sami sebe si. (jedna firma mimo EU druhej firme v EU a tie majú spoločného majiteľa a prípadne aj nejaký podriadený vzťah)

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Pia, 02.06.2017, 13:21
Profil WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 21 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: