Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 18:22
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 2 ] 
 Termoizolacia na okna 
Autor Správa
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 18.11.2015, 12:10
Príspevky: 411
Bydlisko: doma na Orave, pracovne Bratislava + cely svet
Odpoveď s citáciou
Zdravim, velmi sa mi pozdavaju termoizolacne decky na okna, ktore robi vyrobca Solarscreen, http://www.solarscreen.com.au/, su velmi vymakane, rozmerovo presne a lahko sa nahadzuju a davaju dole, stacia prisavky na okna. V reale ako to vyzera napriklad https://youtu.be/V6paR7al0ik?t=769

Musi to hodne pomahat pri jazde po pusti a pri spanku v noci je rozdiel spat v aute, ktore nie je rozpalene zvnutra.

Zial, nenasiel som ziadneho distributora alebo vyrobcu niekde tuto blizsie, zda sa mi to dost neuveritelne, ale nic rozumne porovnatelne som nenasiel. Mozno by nejaky sikovny krajcir sa do toho aj pustil, v principe naozaj ale chcem termalnu foliu zvrchu, pod tym tepelnu izolaciu (napriklad tenky neopren) a zvnutra nejaku latku prijemnu na dotyk. Robene na mieru pre Patrola, uchytavanie cez prisavky alebo max suchy zips. Roletky a nalepovacie ubohosti (folie) naozaj nechcem. Ide mi do Australie bratranec tak ak do mesiaca nic nenajdem, donesie mi to odtial, ale skoda nepodporit nejaku domacu alebo blizku (PL) produkciu.

Mam podobnu decku na celne sklo ale chcel by som komplet zadne okna + zadne dvere, ako to ma ten tipek na videu. Ak by ste poznali nejaky zdroj, alebo nejakeho krajcira, co by sa chcel do toho pustit, tak dajte vediet, je to v podstate primitivna praca, kazdy krajcir co niekedy sil paplon, to zvladne, treba len vybrat dobry material.


Pia, 14.04.2017, 23:17
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 18.11.2015, 12:10
Príspevky: 411
Bydlisko: doma na Orave, pracovne Bratislava + cely svet
Odpoveď s citáciou
Tak som si spravil vlastne, v principe jednoduche, ale fungovali, zakladom bola slnecna clona s aluminiovym potahom, hrubka asi 3 mm, pod to slo niekolko vrstiev termoizolacie, pouzil som rolku podkladovej folie pod parkety co mi zostala, nakoniec z vnutornej strany isla nejaka biela zavesova tkanina, zasa co zostalo doma. Kedze sa mi to nechcelo davat sit a sijaci stroj taku hrubku nezvladne, jednoducho som to spatlal dokopy univerzalnym lepidlom (mal som doma nejaky zvysny kyblik) a lem olepil kobercovou paskou. Uchytavalo sa to na gumove prisavky na okne (diera v clone)
Funkcnost to malo fajn, az na fakt ze tie gumove prisavky mali tendenciu odpadavat a tak som niektore (na zadnych dverach) olepil dookola k ramu dveri lepiacou paskou a bol pokoj.
Ak by si chcel niekto zobrat rozmery na Patrola (mam pomerane vsetky okna ale vyrobene iba na zadne dvere pasazierov+zadne okna za nimi a zadne dvere kufra), poskytnem originaly, ja som moje musel troska pristrihavat aby boli ohyby dobre a nepretrcali.


Pia, 15.12.2017, 1:57
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 2 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: