Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pia, 29.03.2024, 11:26
Dnes je piatok 29. marca 2024, meniny má Miroslav a zajtra Vieroslava




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 62 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Ďalší
 Zdvihnutie Jeep ZJ 2.5tdi 
Autor Správa
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 27.06.2017, 22:04
Príspevky: 17
Odpoveď s citáciou
Zdravím, chcel by som zdvihnúť Jeep touto sadou:

https://www.cbone.sk/sk/vsetko-pre-vase ... gh-country

a chcem sa spýtať že ako sa riešia zadné struny poprípade nejakú podobnú sadu v tej cenovej kategórii ďakujem...

_________________
Jeep Grand Cherokee ZJ 2.5td


Ned, 20.08.2017, 12:53
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 04.09.2012, 9:43
Príspevky: 1886
Bydlisko: GA-Kosuty
Odpoveď s citáciou
Zalezi od toho na aky ucel to chces,ak casto teren tak skor nieco kvalitnejsie,ak cesta+sem tam polnacka tak sa da,ale v sade chyba predna panhardka,treba stelovaciu,neviem kolko vydrzi relokator zadnej panhardy,tlmice? Urcite by sa k tejto sade sikli aj horne predne aj zadne ramena. Ak si pocitas nieco zo starsych tem urcite najdes nieco uzitocne :smt151 V tejto sade sa riesia zadne struny tak ze ich vyhodis a na ich miesto nainstalujes Tvoje povodne z predu a dopredu das nove z liftu.

_________________
VW T3 1,6 aircooled boxer(1980). EX:Jeep Grand Cherokee 5,2 V8,Jeep Grand Cherokee 5,2 V8,Jeep Cherokee 2,5 td,Ford Maverick 2,7td,Jeep Grand Cherokee 5,2V8,Jeep Grand Cherokee 4,0i,Jeep Grand Cherokee 2,5td,Hyundai Galloper 2,5td,Jeep Cherokee 2,5td


Ned, 20.08.2017, 13:23
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 27.06.2017, 22:04
Príspevky: 17
Odpoveď s citáciou
čo nevydrží z tej sady na také bežné jazdenie lebo extrem zasa nechcem robiť :D napr. poľné cesty, aj Offroad Tisovec bez špeciálok :D skúsiť... :P :D

_________________
Jeep Grand Cherokee ZJ 2.5td


Ned, 20.08.2017, 13:43
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 04.09.2012, 9:43
Príspevky: 1886
Bydlisko: GA-Kosuty
Odpoveď s citáciou
No ved chod don,ale ako som pisal treba ho skompletizovat a urcite sa da kupit aj lepsi podvozok,lebo kupis tento dokupis komponenty co som pisal a si cenovo niekde inde a ak by si posetril kupis nejaky kvalitnejsi kit.Ale urcite zareaguje na Tvoj prispevok aj niekto iny,ziskas viac nazorov a vyber podvozku bude este zaujimavejsi :-D A co nevydrzi? NEVIEM AKO SU NA TOM ZO ZIVOTNOSTOU TLMICE,RELOKACIA PANHARDKY,napriklad

_________________
VW T3 1,6 aircooled boxer(1980). EX:Jeep Grand Cherokee 5,2 V8,Jeep Grand Cherokee 5,2 V8,Jeep Cherokee 2,5 td,Ford Maverick 2,7td,Jeep Grand Cherokee 5,2V8,Jeep Grand Cherokee 4,0i,Jeep Grand Cherokee 2,5td,Hyundai Galloper 2,5td,Jeep Cherokee 2,5td


Ned, 20.08.2017, 14:23
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
Ak máš dosť peňazí na to aby si to každý rok menil, tak hurá do toho. A kúp si aspoň 20 sád tých tlmičov.

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Pon, 21.08.2017, 9:21
Profil WWW
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 05.10.2013, 22:10
Príspevky: 343
Bydlisko: Piešťany
Odpoveď s citáciou
"Prenesenie úchytu tyčky Panharda" :smt126 to je parchant ten starý Panhard, ešte aby si mu úchyt prenášal... :smt126

_________________
Jeep Grand Cherokee WJ 4,7 V8 H.O. Overland

Jeep Grand Cherokee ZG, 4.5" Rubicon Express Long Arm, 35" Silverstone MT 117 Extreme, navijak, CB, pevnostaky, Ford 8.8 + OX locker, Dana 30 high pinion vystuzena + RCV poloosi, WARN ZEON 12


Pon, 21.08.2017, 10:27
Profil
Ťažký Profík

Registrovaný: Str, 16.06.2010, 20:49
Príspevky: 305
Bydlisko: Strezenice-City
Odpoveď s citáciou
Súhlasím s Palom, tie tlmiče sú len do počtu, aby tam niečo bolo. Kúp napríklad bilsteiny, tie dáva aj rubicon...

_________________
5,2 plyňák V8, postupne sa začína podobať na auto ;)


Pon, 21.08.2017, 13:01
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 27.06.2017, 22:04
Príspevky: 17
Odpoveď s citáciou
A niečo v tej cenovej kategórií neviete o dákej súprave? :) keď tak pošlite popozerám... :)
zasa nechcem preháňať že 1000€ musím vysoliť len na podvozok... stačí v takej primeranej cene ešte pomôžu podložky keď tak ;)

_________________
Jeep Grand Cherokee ZJ 2.5td


Pon, 21.08.2017, 15:05
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
kristianp píše:
A niečo v tej cenovej kategórií neviete o dákej súprave? :) keď tak pošlite popozerám... :)
zasa nechcem preháňať že 1000€ musím vysoliť len na podvozok... stačí v takej primeranej cene ešte pomôžu podložky keď tak ;)


no ja to to poviem asi takto:
ak nemáš za sebou dobre vybavenú strojársku dielňu kde si vieš vyrobiť väčšinu komponentov a k tomu materiál zdarma, tak za 1000€ tam veľa muziky nepredvedieš. To je tak cena 2 párov použiteľných strún a nejaké ako-tak normálne tlmiče k tomu. Dobrý povedzme 4" liftový podvozok na ZJ spoľahlivo dosiahne tú tvoju 1000€ hranicu niekoľkokrát prekoná. A to sa nebavíme o nejakej top kategórii, tam už sú potom iné počty

Takže buď rozbiješ ďalšie prasiatko alebo spustíš z nárokov. Lebo v tej cenovej kategóri to zasa bude len bastel.

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Pon, 21.08.2017, 15:40
Profil WWW
OFFROAD Expert

Registrovaný: Štv, 27.11.2008, 15:26
Príspevky: 523
Bydlisko: tisovec
Odpoveď s citáciou
2 pampuch ...mal si pravdu :-D ......

_________________
už len ex.....jeep xj 2,5 ....patrol gr.... jeep xj 4l......


Pon, 21.08.2017, 17:33
Profil
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7899
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
kristianp píše:
A niečo v tej cenovej kategórií neviete o dákej súprave? :) keď tak pošlite popozerám... :)
zasa nechcem preháňať že 1000€ musím vysoliť len na podvozok... stačí v takej primeranej cene ešte pomôžu podložky keď tak ;)



takze,, ja uz som upravoval svoje a druhe SUVecka jak novyma komponentami alebo s podlozkami atd,, a jedno ti musim povedat, ze ako to pisal Palocheroke,, ak nemáš za sebou dobre vybavenú strojársku dielňu kde si vieš vyrobiť väčšinu komponentov a k tomu materiál zdarma, tak za 1000€ tam veľa muziky nepredvedieš. takze je s nim naplno suhlas, to mi ver a druha vec ze aj ked das podlozky miesto dlchsich strun,, je to realne ale tlmice musis mat dlchsie, nakolko pri krizeni povodne kratke tlmice ti budu zamedzovat dokladnemu krizeniu, co znamena ze to nadvyhnutie vozidla mas potom na dva veci,, nahovno a nanic,, ja som pouzival tlmice , bud Bilstein alebo Rubicon,, a bol svaty pokoj,,samozrejma vec ze boli dlchsie nez klasika,, preluskaj si tu otom pisane clanky v hystorii a pomozeti to,, ono je jasne ze vo vacsine pripadov rozhoduje domaci rozpocet,, zial ale s tym, tu pasuje asi vacsina z nas :smt010 :smt151 :smt023

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Pon, 21.08.2017, 19:22
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 04.09.2012, 9:43
Príspevky: 1886
Bydlisko: GA-Kosuty
Odpoveď s citáciou
Ja viem Jano,len som chcel byt nezny :-D

_________________
VW T3 1,6 aircooled boxer(1980). EX:Jeep Grand Cherokee 5,2 V8,Jeep Grand Cherokee 5,2 V8,Jeep Cherokee 2,5 td,Ford Maverick 2,7td,Jeep Grand Cherokee 5,2V8,Jeep Grand Cherokee 4,0i,Jeep Grand Cherokee 2,5td,Hyundai Galloper 2,5td,Jeep Cherokee 2,5td


Pon, 21.08.2017, 19:39
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Štv, 27.11.2008, 15:26
Príspevky: 523
Bydlisko: tisovec
Odpoveď s citáciou
efendi.....mal som po tebe jeepku xj a nemal som pocit že si tam investoval viacej ako 100eur :-D a zvládol som na nej Tisovec, Vyšný Slavkov, Rimavsku Sobotu,.....boli tam samodoma urobene ramena,podložky a nič viac, žiadne úpravy panhardky , zníženie prevodovky apod. a mal som tam 31 kolesa...ja mam pocit ,že v súčastnej dobe kto nemá za xy tisíc úpravu,tak nemôže ani pomyslieť na offroad...len som si všimol, že napr. na Tisovci najviac prejdu budare samodoma urobené a auta s pozlátenými strunami stoja na lúke a ich vodiči pozerajú s nemým úžasom, čo tie črepy dokážu.....

_________________
už len ex.....jeep xj 2,5 ....patrol gr.... jeep xj 4l......


Pon, 21.08.2017, 22:30
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
janoP píše:
a zvládol som na nej Tisovec, Vyšný Slavkov, Rimavsku Sobotu,.....boli tam samodoma urobene ramena,podložky a nič viac, žiadne úpravy panhardky , zníženie prevodovky apod. a mal som tam 31 kolesa....


JanoP:
svojim spôsobom máš pravdu. ide to aj tak. Ale za toho predpokladu, že si dostatočne manuálne zručný, a máš možnosť výroby a materiálu. A veľmi veľa dokáže to auto aj v sériovom stave. Podstatný je ten medzikus medzi volantom a sedačkou :-D A znožovať prevodovku je kravina, to sa rieši inak.


janoP píše:
len som si všimol, že napr. na Tisovci najviac prejdu budare samodoma urobené a auta s pozlátenými strunami stoja na lúke a ich vodiči pozerajú s nemým úžasom, čo tie črepy dokážu.....


Zrovna na Tisovci áno. Ale jazdia práve len na tom Tisovci (Čavoji, Komoči...) proste na akciách.
A nie po normálnej ceste v bežnej premávke. Takže neporovnávaj špeciály a autá na bežné jazdenie.

Ono totiž nie je problém upraviť auto za pár korún tak, aby zvládlo Tisovec alebo podobnú akciu.
Problém nastane vtedy, ak s tým autom chceš aj bežne jazdiť po cestách rýchlejšie ako povedzme 60 km/h a zároveň zvládať tie Tisovce tak, aby si po každom nemusel repasovať pol auta.



janoP píše:
ja mam pocit ,že v súčastnej dobe kto nemá za xy tisíc úpravu,tak nemôže ani pomyslieť na offroad...


Offroadiť sa dá aj na žigulíku, o tom to nie je. Je to o tom, že kde chceš offroadiť, ako ďaleko od domu, ako sa tam dostaneš a ako sa vrátiš nazad.
A princípy úprav sú stále rovnaké, fyzikálne zákony sa tiež nezmenili. Geometria a matematika takisto. Takže ak to má niečo vydržať, tak princíp a materiál sa ojebať nedá A tá rovnica je zasa potom taká istá. Buď si to vyrobíš sám, alebo to to spraví niekto iný a ty to zaplatíš. Nič viac a nič menej.

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Uto, 22.08.2017, 1:37
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 05.04.2013, 17:43
Príspevky: 1580
Bydlisko: Čierny Balog (Brezno)
Odpoveď s citáciou
Tak tak
Ak ma clovek pristup k materialu a dielni dacsa vela veci poriesit aj "lacno" za 1000 kupis dake struny a tlmice a ostatok sa da vyrobit len treba mat cas a vybavenie
Kazdopadne do tychto lacnych podvozkov by som nesiel lebo konecny efekt bude taky ze to budes aj tak vsetko prerabat a menit a preplatis to este viac... Nehovoriac o strate casu a nervoch dade blate pod autom....
A na jazdu po obrubnikoch pred tescom ZJ staci aj v serii

_________________
PREDAJ POUZITYCH ND NISSAN PATROL Y60
0915 526 286
Nissan Patrol GR Y61 2.8 TD troska podvihnute, Maxxis CC 37x12.5, navijaky, pevnostaky, zahradka, CB, lana, sekera a vsetko ostatne
EX:Opel Frontera 2.4i, Navijak 5,5t, MT31x10,5


Uto, 22.08.2017, 10:23
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 62 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: