Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 19:22
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 42 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší
 aký offroad 
Autor Správa
Začínajúci koumák

Registrovaný: Uto, 16.02.2010, 23:02
Príspevky: 137
Bydlisko: LM
Odpoveď s citáciou
Milan píše:
ljubo píše:
čo tak touareg,mocny,pohodlny,automat,redukcia,uzavierka a aj dobra spotreba k autu...

To myslis vazne?Touareg je v terene najlepsi na parkovisku pred tescom :smt135 A nie vynasat na chatu material.Uz len ta predstava ze na to nedas ani poriadne gumy do terenu.

cesta ma podklad asfalt 17%stupanie,občas neudržiavana,zladovatela nepotrebuje tvrdy off ale auto s protipreklzom a najlepsie aj asistent zjazdu s kopca+zimne pneu nie mud terain mam osobne aj patrol aj touareg a na ceste je jednotka wv nehovorim ze na lukach,kopcoch a pod. patrol. nehovorim ze je to top ale v cene OK samozrejme 3,0tdi ten wv


Pon, 10.12.2018, 22:48
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3267
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Ljubo a uz si videl obuchaneho,od konarov doskriabaneho,po strechu zabahneneho Touarega?Tie vseliake elektronicke sracky su dobre akurat na cene auta ale nie v terene.Ak si v nom vozi prdel neaky managire,dajme tomu.Vozit na chatu vsetko co tam treba je ina kava.Pretoze ako tu uz bolo spomenute auto bude treba aj na neake vytiahnutie z navijakom,alebo niekoho odniekial zachranit.Uz vidim ako chatar ide po lese z Touaregom pre niekoho kto si zlomil nohu. :smt139

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Pon, 10.12.2018, 23:07
Profil
Začínajúci koumák

Registrovaný: Uto, 16.02.2010, 23:02
Príspevky: 137
Bydlisko: LM
Odpoveď s citáciou
roberto-rk píše:
Dobrý deň,
aký offroad by ste mi odporučili do 12 000€ ( čiže ojazdené). Potrebujem sa dostať v zime na chatu, kde vedie síce asfaltová cesta, ale má 17% stúpanie a v zime je neudržiavaná, občas má zladovatený podklad. Musí byť aj väčší úložný priestor.

Ďakujem.

????


Pon, 10.12.2018, 23:48
Profil
Začínajúci koumák

Registrovaný: Uto, 16.02.2010, 23:02
Príspevky: 137
Bydlisko: LM
Odpoveď s citáciou
roberto-rk píše:
ako hodnotíte jeep compas alebo patriot?


Pon, 10.12.2018, 23:49
Profil
Začínajúci koumák

Registrovaný: Uto, 16.02.2010, 23:02
Príspevky: 137
Bydlisko: LM
Odpoveď s citáciou
roberto-rk píše:
BMino píše:
chces to len na chatu alebo chces s tym autom jazdit stale?
co tak forester?



zobral som do nájmu horskú chatu, budem tam bývať, auto bude slúžiť čisto na zbehnutie do mesta zaniesť prádlo, zobrať zásoby, tovar a späť hore.... preto by to chcelo aj priestor na materiál.

nevidim nikde napisane behat po lese,skriabat lak a pod myslim ze nema chatu napr.na Chopku


Pon, 10.12.2018, 23:51
Profil
Začínajúci koumák

Registrovaný: Uto, 16.02.2010, 23:02
Príspevky: 137
Bydlisko: LM
Odpoveď s citáciou
nič v zlom Mino :D


Pon, 10.12.2018, 23:53
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 18.11.2015, 12:10
Príspevky: 411
Bydlisko: doma na Orave, pracovne Bratislava + cely svet
Odpoveď s citáciou
Milan píše:
Ljubo a uz si videl obuchaneho,od konarov doskriabaneho,po strechu zabahneneho Touarega?

Je tusim pekna reportaz od PrimaTV minuly rok, kde zobrali Touarega na cestu po Islande, myslim ze s pravymi offroadami dokazal udrzat krok. Tym chcem len povedat ze mozno mu bude Touareg na pouzitie stacit, lebo x y z dovodov. Ja by som ho nekupil, ty urcite tiez nie. 17% stupanie s nakladom musi dat kazde auto s normalnym motorom a dobrym obutim ci retazami. Na to nepotrebuje offroad. Co treba hlavne, je ta cast za volantom. V tom ziaden asistent zjazdu z kopca a podobne zalezitosti nepomozu. Nech si nemysli clovek s normalnym Bckovym vodicakom ze vie jazdit narocny teren. Chyby robime vsetci, aj profesionali offroadisti co sa tym zivia, aj my amateri. Dolezite je ale vediet minimalizovat riziko (napriklad nespoliehat sa na offroad vzor pneu na lade ci snehu) a troska mysliet. Je x ludi co sa zabili na 4kolke, offroade ci len na motorke kvoli tomu ze dostali do ruk vec na ktoru im ich schopnosti nestacili. Ale to uz odbieham. sorry za offtopic.

Nech si pan vyskusa co mu pasuje, chatari mu povedia - kup traktor typu pickup (starsi hilux, l200 alebo def). Ak chce, nech si aj kupi Touarega. Ked kupi nieco s cim nebude spokojny, moze vymenit. Auto nie je zena na cely zivot.


Uto, 11.12.2018, 10:33
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3267
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
ljubo píše:
nič v zlom Mino :D

V pohode,na to je toto forum.Na Patrole mam modru metalizu a ked som ho pred cca 13 rokmi kupil tak ziadny skrabanec.Teraz? :smt017 Obuchane,doskriabane pretoze Offroad.Cesty su svina,obcas idu aj tade,kde nie je asfalt.Takze to poznam ako to bude.
Ale ako a co si nakoniec kupi Roberto,je len na nom.Ja zatial moje nepredavam :smt138

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Uto, 11.12.2018, 17:22
Profil
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 31.12.2009, 10:40
Príspevky: 37
Bydlisko: Kysucke Nove Mesto
Odpoveď s citáciou
roberto-rk píše:
ako hodnotíte jeep compas alebo patriot?


co tak commander?
alebo hilux :smt083


Str, 12.12.2018, 7:48
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 13.03.2017, 11:39
Príspevky: 102
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
ked chces mať aj trosku chatarsky image tak by ti pristal nejaký pekný defender, zmestis vsetko, a budes mat auto ktore je uz na pohlad v horach ako doma :)


Pia, 14.12.2018, 14:58
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 16.03.2009, 1:26
Príspevky: 2391
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Nissan Patrol dlhý, Mitsubishi Pajero dlhé, Land RoverDiscovery 2 (starý model), Navara, Mitsubishi L200, + veľké gumy All Terrain, reťaze a palubný kompresor.
To všetko sú priestorné autá vhodné aj na naloženie materiálu (prádlo, zásoby) bez komplikácií, prevádzka tiež bez zbytočných komplikácií a v rozumnej cene. Doporučil by som 2x baterku a bufík, v prípade potreby sa aj navijak dá bez väčších problémov zakomponovať.
Toyota je samozrejme fajn ... ale je jednoducho drahá... tak ako aj Defender (hodnotím pomer cena/výkon v úžitkovej rovine), platí sa za značku, nielen za auto.
Subaru Forester ... tak verzia SH od 2008, lebo tie staršie sú pomerne malé, ale aj SH sa nedá s úžitkovými vlastnosťami vyššie uvedených porovnávať, ale zase benzínový motor jednoducho nesklame.

Compas, Patriot, VW ... a ďalšie leštenky sú SUV, ktoré pri reálnom úžitkovom zaťažení rýchlo strácajú lesk a hodnotu (a majú v sebe príliš mnoho kurvítok) a do práce sa moc nehodia.

Ešte možno staršia KIA 4x4 by mohla splniť potreby ... ale zase, nákladný priestor nemusí vyhovovať.

K téme Jeep sa vyjadril Andrej, tam niet čo dodať.

Tak lovu zdar

_________________
Jenki

Patrol GR (Y61) 2,8 TD6 Wagon, Family Off Road Edition
Subaru Outback 3,6 H6, SUV Edition
Pajerko II, 3,5 V6 automat, SWB, Off Road Edition - predané


Pia, 14.12.2018, 15:37
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3267
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Vojto4184 píše:
ked chces mať aj trosku chatarsky image tak by ti pristal nejaký pekný defender, zmestis vsetko, a budes mat auto ktore je uz na pohlad v horach ako doma :)

Tak takehoto mal chatar v penzione Kohutik pri Oravskej Lesnej.Hovorim mu ze na co mas navijak ked sem ide dobra asfaltova cesta po rovine?A mi hovori,vies kolko aut som tahal z jarku v zime? A kolko krat som sa tahal aj ja?
Len ma napadlo preco so bol proti Touaregu.Navijak som na niakom este nevidel :-D

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Pia, 14.12.2018, 22:16
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 18.11.2015, 12:10
Príspevky: 411
Bydlisko: doma na Orave, pracovne Bratislava + cely svet
Odpoveď s citáciou
Milan píše:
Tak takehoto mal chatar v penzione Kohutik pri Oravskej Lesnej.

Ta cesta je zradna, pravda, ako polovicka zvaznic ma okraje cesty nizsie ako stred (pretazene nakladaky s drevom) a ludia co chodia na lyzovacku lahko spadnu do jarku ked je malo snehu, napriklad ked sa vyhybaju. plus casto byva lad na ceste. Tych aut som tam aj ja uz tahal z jarku x. Je to kazdu zimu.

V defe kazdy chatar nadava ze sa tam nezmesti, soferovat mozes bud iba v koseli alebo ak mas 65 kilo aj s capicou. neviem ci si niekedy nejakeho soferoval ale ja hej a uz aj kvoli tomu by som si tazko nejakeho defa kupil. v zimnom obleceni sa tam clovek nezmesti.


Pon, 17.12.2018, 14:50
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 16.03.2009, 1:26
Príspevky: 2391
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Milan píše:
Vojto4184 píše:
ked chces mať aj trosku chatarsky image tak by ti pristal nejaký pekný defender, zmestis vsetko, a budes mat auto ktore je uz na pohlad v horach ako doma :)

Tak takehoto mal chatar v penzione Kohutik pri Oravskej Lesnej.Hovorim mu ze na co mas navijak ked sem ide dobra asfaltova cesta po rovine?A mi hovori,vies kolko aut som tahal z jarku v zime? A kolko krat som sa tahal aj ja?
Len ma napadlo preco so bol proti Touaregu.Navijak som na niakom este nevidel :-D

A ja som zase Defa nenavrhol ako riešenie len preto, že ak Defender nie je koníček, ale robota, tak prvé auto Def môže robiť chvíľu vrásky ... ak ho nemiluješ, tak ťa vytrápi. Kým majiteľ pochopí, že na Defendri sa veci kazia bez zásadného vplyvu na funkčnosť vozidla, chvíľu to trvá. A lezie to do peňazí.
Spomínam si na komentár ... z Defendra tečie olej .... ale zase nikdy mu nevytečie toľko, aby mu chýbalo.
To asi pre nového chatára nie je šťastná voľba.
Ešte som chcel dodať, ak je chata vysoko, tak by som doporučil 2 baterky a palubný kompresor (ARB, nie srandu) a pneu, ktoré znesú podhusťovanie, aby nemusel furt maturovať s reťazami keď musí aj na bežnú cestu (teraz to mám ako bežné riešenie). A bufík - vodník, aby štartovanie bolo do teplého motora. To sa potom zásadne prejaví na životnosti motora a pohode užívateľa.

_________________
Jenki

Patrol GR (Y61) 2,8 TD6 Wagon, Family Off Road Edition
Subaru Outback 3,6 H6, SUV Edition
Pajerko II, 3,5 V6 automat, SWB, Off Road Edition - predané


Pon, 17.12.2018, 15:10
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 22.12.2013, 13:28
Príspevky: 544
Bydlisko: Moravske Lieskove tel:0903790668
Odpoveď s citáciou
Jenki prepac ale o LR nic netusis disco neni nove a stare ale 1,2,3,4,5 defender ide stale nie nadarmo sa beru na expedicie. Ked ho budes mat a jazdit potom pis referencie.


Pon, 17.12.2018, 20:33
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 42 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: