Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pon, 29.04.2024, 20:12
Dnes je pondelok 29. apríla 2024, meniny má Lea a zajtra Anastázia




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 8 ] 
 Konicke podlozky 
Autor Správa
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 13.12.2006, 23:17
Príspevky: 667
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Mam problem s vybranim konickych podloziek - viete mi niekto poradit ako na to ? Ked postupujem podla bodu 5. neprinasa to ziadny vysledok : http://www.autozone.com/az/cds/en_us/09 ... oPages.htm

_________________
Lestenka


Str, 31.10.2007, 9:04
Profil
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
...nyšt... skrátka to musíš oklepávať tak dlho, až sa to otrasie a pôjde to dole.

Na obrázku to vyzerá že sa raz klepne cez mosadznú tyčku, ale v skutočnosti do toho musíš ďobať jak ďateľ dobre dlho. Zhoď koleso a klepkaj aj zboku. Účelom klepania je aby sa to celé otriaslo a odlepilo z nánosov svinstva čo je tam za veky nazbierané.

A nie že do toho budeš biť priamo ocelovým mlátkom ! :smt018

_________________
SLOW & FURIOUS


Naposledy upravil Martin 4 dňa Str, 31.10.2007, 10:39, celkovo upravené 2



Str, 31.10.2007, 9:12
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4612
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Martin 4 píše:
...nyšt... skrátka to musíš oklepávaťť tak dlho, až sa to otrasie a pôjde to dole.

Na obrázku to vyzerá že sa raz klepne cez mosadznú tyčku, ale v skutočnosti do toho musíš ďobať ak ďateľ dobre dlho. Zhoď koleso a klepkaj aj zboku. Účelom klepania je aby sa to celé otriaslo a odlepilo z nánosov svinstva čo je tam za veky nazbierané.

A nie že do toho budeš biť priamo ocelovým mlátkom ! :smt018


Má to konus takže určite raz povolí.

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Str, 31.10.2007, 10:20
Profil
Začínajúci koumák

Registrovaný: Sob, 17.02.2007, 15:04
Príspevky: 141
Bydlisko: Ba
Odpoveď s citáciou
Poslať 
A nie že do toho budeš biť priamo ocelovým mlátkom ! :smt018[/quote]


Kedysi som sa trochu vŕtal v otcovej škodovke a študoval návody ako čo opraviť. Napríklad na uvolnenie guľového čapu z oka tam predpisovali použiť špeciálny sťahovák xy... . Ten som nemal a tak som išiel s autom do (škoda) servisu a pozeral ako bude mechanik pracovať s tým zázrakom. On však vyskrutkoval korunkovú matku, zobral veľké kladivo a PRÁSK z boku po oku. Čap vyskočil. Odvtedy to robím takisto a funguje to.

Keď som si kúpil Toyotu a prvý krát rozoberal volnobežky, tiež som sa trápil s vyberaním kónických podložiek. Asi po hodine trápenia ma napadlo, však keď po tom bachnem zboku, tak ten materiál zapruží a kónicku podložku vypluje. Stalo sa. Odvtedy je to dielo pár sekúnd a všetkých šesť podložiek je vonku. LEN POZOR ! Keď po tom bachneš, tak tá podložka doslova vyletí, takže s tým počítaj a nejak ju zastav v tom lete, aby neodletela do nenávratna.


Pia, 02.11.2007, 19:23
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 13.12.2006, 23:17
Príspevky: 667
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Kupil som si meter mosadznej tyce - z toho som si zatial odrezal taky 20 cm kusok a cuduj sa svete ide to s nim presne ako je uvedene v manuali. Akurat dnes som zabil 3 hodiny vytahovanim poloosi - pozeram do manualu pozerama proste pisu ze odtiahnite sroby a vytiahnite ... tak sa snazima nic .. chybalo 0,5 cm aby to vyslo von - nakoniec ma napadlo ze v manuali urcite nezdvyhali toyku na torzkach - tak pekne velka racna a sup dole torzky :smt143 . Znova mi na dvore stoji bruchoplaz ... nic to - uz v tom torzkovani ziskam skvelu prax :D

_________________
Lestenka


Pia, 02.11.2007, 20:36
Profil
Recyklovaný teaneger
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 26.12.2006, 17:21
Príspevky: 3601
Bydlisko: MY/BA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Si xcel tojotu :-D , sa tráp . :twisted:

_________________
JAK BY TADY BYLO KRÁSNE, KDYBY SEM TU NEBYL JÁ.Obrázok


Pia, 02.11.2007, 21:36
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 13.12.2006, 23:17
Príspevky: 667
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Kapo píše:
Si xcel tojotu :-D , sa tráp . :twisted:

No aspon som nemusel vytahovat rozomlete loziska ako vacsina netoykarov :smt005 . Troska vazelinky a je to ako nove.
Ako vravi MatoNR - "To je japonec chlapec ..." . Tym japonec sa mysli vyhradne Toyota :D

_________________
Lestenka


Sob, 03.11.2007, 19:33
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:50
Príspevky: 822
Bydlisko: SK
Odpoveď s citáciou
Veru pravdu mal ten japonec! :lol: :lol: :lol:


Pon, 05.11.2007, 9:16
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 8 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: