Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pia, 03.05.2024, 21:00
Dnes je piatok 3. mája 2024, meniny má Galina a zajtra Florián




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 15 ] 
 nafta automat 
Autor Správa
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 24.01.2007, 14:19
Príspevky: 205
Bydlisko: Bratislava vidiek
Odpoveď s citáciou
zdravim vas po dlhej dobe.
po dlhom a tazkom rozmyslani mi bolo zatrhnute poriadne vozidlo a vzhladom na pokoj v rodine a hovacku nahodu sme kupili bruchoplaza passat b6 variant 1.9 tdi tiptronic.
pretoze predpokladam ze mate rozsiahle skusenosti tak s naftou a dieslovymi motormi (hlavne v zime), ako aj s automatom (trebars aj tym tiptronicom), prosil by som vas o zopar rad, ako tuto radostnu kombinaciu nerozflakat hned za cerstva a nechat ju pozit iekolko dlhych rokov.
dik.


Uto, 06.11.2007, 13:27
Profil
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
tankuj len u solídnych púmp s velkou prevádzkou. Tak máš najmenšiu šancu že priberieš nejaké svinstvo. Určite nie niekde na dvore družstva alebo u noname benzíniek (a tiež nie u Jurki)

_________________
SLOW & FURIOUS


Uto, 06.11.2007, 15:07
Profil WWW
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 24.01.2007, 14:19
Príspevky: 205
Bydlisko: Bratislava vidiek
Odpoveď s citáciou
tankujem pokial sa da len na esse. predpokladam, ze tie triky so zimnou a letou naftou nebudem musiet sledovat. skor ma zaujimala teoria a prax jazdy s dieslom, teda ci to treba po starte nechat zohriat, ci sa tomu da vytinat uz za studena (je to nevyhnutnost aby som sa dostal na hlavnu cestu), ci po jazde je treba nechat to bezat este chvilu na volnobehu, aby sa ukludnil, pripadne ine chutovky. alebo co po dlhom (dajme tomu tyzdni) stati v zime na dovolenke, a tak. a co sa tyka automatu tiez. inak, auto bez automatu uz nikdy nechcem!


Uto, 06.11.2007, 15:37
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4612
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
SittingBull píše:
tankujem pokial sa da len na esse.


Mno Esso prednedávnom predalo všetki svoje čerpačky Agipu :-D

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Uto, 06.11.2007, 16:35
Profil
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 24.01.2007, 14:19
Príspevky: 205
Bydlisko: Bratislava vidiek
Odpoveď s citáciou
Poslať 
o pumpu ani tak nejde. staci ze najdem nieco, kde nebude slovnaft ani madnaft benzin/nafta. akor mi islo o styl jazdy a nastrahy, ktore clovek voziaci sa na velkych benzinakoch nema odkial spoznat.
cital som help "ako jazdit s automatom", ale prd mi to pomohlo, pretoze tiptronic je elektronicky ovladana prevodovka, 5 stupnova, neviem o niecom takom ako "overdrive", zato je tam sekvencka, ktorej zmysel som este nepochopil. skusal som podradit pred predbiehanim, ale potom som mal co robit pri radeni, otacky aj na tom prasivom diesli vyleteli rychlejsie ako som cakal. takze aj pri predbiehani to necham na techniku. jedine, co mi poradil znamy je, ze na autobahne zaradi 5 do sekvencky, aby aj pri predbiehani nepodradoval na 4, ale tlacil na 5ke.


Uto, 06.11.2007, 17:40
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4612
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
SittingBull píše:
ocital som help "ako jazdit s automatom", ale prd mi to pomohlo, pretoze tiptronic je elektronicky ovladana prevodovka, 5 stupnova, neviem o niecom takom ako "overdrive", zato je tam sekvencka, ktorej zmysel som este nepochopil. skusal som podradit pred predbiehanim, ale potom som mal co robit pri radeni, otacky aj na tom prasivom diesli vyleteli rychlejsie ako som cakal. takze aj pri predbiehani to necham na techniku. jedine, co mi poradil znamy je, ze na autobahne zaradi 5 do sekvencky, aby aj pri predbiehani nepodradoval na 4, ale tlacil na 5ke.


Mno to sa skor hodí na staršie automaty, tie nové sú už o niečom inom v dnešnej dobe :? a nemal možnosť vyskúšať zatial.

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Uto, 06.11.2007, 17:51
Profil
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 24.01.2007, 14:19
Príspevky: 205
Bydlisko: Bratislava vidiek
Odpoveď s citáciou
Poslať 
fasa vec. ked mi nerozhasis sedadlo, mozes vyskusat.


Uto, 06.11.2007, 18:03
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4612
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
SittingBull píše:
fasa vec. ked mi nerozhasis sedadlo, mozes vyskusat.


Ked to je ponuka prímam :wink:

Kua a potom budem nadávať na svoje pažravé auto :-D

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Uto, 06.11.2007, 18:04
Profil
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 24.01.2007, 14:19
Príspevky: 205
Bydlisko: Bratislava vidiek
Odpoveď s citáciou
Poslať 
sedi vec. napis mi, dohodneme sa. zajtra vecer prezuvam. ale netes sa s tou spotrebou. nabuduce natiahneem tomu, kto mi bude tvrdit, ze mu to zere 5 a pol litra. realita je o 3 viac. ale priznavam, ze pri 90 na tempomate po rovine v bezvetri to tych 5,5 litra je. aj v meste pri 60. len potom neviem, kde to dobehnem, hehe.


Uto, 06.11.2007, 20:56
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 26.02.2007, 14:27
Príspevky: 400
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
SittingBull píše:
sedi vec. napis mi, dohodneme sa. zajtra vecer prezuvam. ale netes sa s tou spotrebou. nabuduce natiahneem tomu, kto mi bude tvrdit, ze mu to zere 5 a pol litra. realita je o 3 viac. ale priznavam, ze pri 90 na tempomate po rovine v bezvetri to tych 5,5 litra je. aj v meste pri 60. len potom neviem, kde to dobehnem, hehe.


No ty jo. To zere fakt vela. Chod to reklamovat. 1,9TDi naozaj jazdi do 6l. Nepodarene 6valce 2,5TDi beru tolko co pises.
Inak ziaden motor nema rad ak je stvany za studena. Pokial motor potrapis, hlavne vysoke otacky, je vhodne nechat turbo vychladit na volnobeh. Inokedy ani netreba (bezna predpisova jazda).
Tiptronic je relativne OK pokial sa nezacne ondit. Oprava je dost draha. "Sekvencne" radenie je dost o nicom pretoze ten automat ti nedovoli radit podla tvojho uvazenia ale podla svojho.

_________________
unlimited


Uto, 06.11.2007, 23:16
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 0:00
Príspevky: 1241
Bydlisko: Senica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
:roll: pasat f tedeicku :-D
automat a tiptronic vo VW nepoznam ale kazdy je iny... kolko ti do toho keca elektronika alebo cas za kolko to zareaguje a preradi...
najlepsie asi bude jazdit na automate nech si radi ako chce...
pri predbiehani:ja na fofrklacky moc nesaham,radsej pouzivam kickdown.

btw sekvencne radenie na niektorych sportakoch je super :wink:

_________________
Zlatníctvo-Hodinárstvo


Str, 07.11.2007, 1:27
Profil ICQ WWW
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 24.01.2007, 14:19
Príspevky: 205
Bydlisko: Bratislava vidiek
Odpoveď s citáciou
uz som zistil, kde je problem. rano som vystartoval z vidieka a ukzovalo mi to mimo mesta 5,6-6 litov. potom som isiel predpisovo po februarke, ukazovalo mi to 4,7-5,5 litra. a potom som jak cicka stal od krasnan po dynamitku a ked som zaparkoval, mal som priemer 10 litrov :smt144 :smt092
takze to asi nebude v tom aute.


Str, 07.11.2007, 10:13
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4612
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
SittingBull píše:
uz som zistil, kde je problem. rano som vystartoval z vidieka a ukzovalo mi to mimo mesta 5,6-6 litov. potom som isiel predpisovo po februarke, ukazovalo mi to 4,7-5,5 litra. a potom som jak cicka stal od krasnan po dynamitku a ked som zaparkoval, mal som priemer 10 litrov :smt144 :smt092
takze to asi nebude v tom aute.


Mno bingo :wink:

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Str, 07.11.2007, 12:21
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 06.02.2007, 15:29
Príspevky: 675
Bydlisko: stranske
Odpoveď s citáciou
SittingBull píše:
zdravim vas po dlhej dobe.
po dlhom a tazkom rozmyslani mi bolo zatrhnute poriadne vozidlo a vzhladom na pokoj v rodine a hovacku nahodu sme kupili bruchoplaza passat b6 variant 1.9 tdi tiptronic.
pretoze predpokladam ze mate rozsiahle skusenosti tak s naftou a dieslovymi motormi (hlavne v zime), ako aj s automatom (trebars aj tym tiptronicom), prosil by som vas o zopar rad, ako tuto radostnu kombinaciu nerozflakat hned za cerstva a nechat ju pozit iekolko dlhych rokov.
dik.
co to stalo ak to nie je tajomstvo lebo ja som take predal dva mesiace spat

_________________
a prejdem ...skype: haldir53


Str, 07.11.2007, 20:34
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 06.02.2007, 15:29
Príspevky: 675
Bydlisko: stranske
Odpoveď s citáciou
SittingBull píše:
zdravim vas po dlhej dobe.
po dlhom a tazkom rozmyslani mi bolo zatrhnute poriadne vozidlo a vzhladom na pokoj v rodine a hovacku nahodu sme kupili bruchoplaza passat b6 variant 1.9 tdi tiptronic.
pretoze predpokladam ze mate rozsiahle skusenosti tak s naftou a dieslovymi motormi (hlavne v zime), ako aj s automatom (trebars aj tym tiptronicom), prosil by som vas o zopar rad, ako tuto radostnu kombinaciu nerozflakat hned za cerstva a nechat ju pozit iekolko dlhych rokov.
dik.
pardon bola to B-5ka

_________________
a prejdem ...skype: haldir53


Str, 07.11.2007, 20:35
Profil WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 15 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: