Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pia, 03.05.2024, 23:38
Dnes je piatok 3. mája 2024, meniny má Galina a zajtra Florián




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 28 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
 Striekany zinok 
Autor Správa
CVOK HOBBISTA
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 14.06.2007, 22:53
Príspevky: 1442
Bydlisko: Západné čechy - okres ROkycany (pochádzam z Martina)
Odpoveď s citáciou
Poslať 
MoostanQue píše:
michi píše:
CHRÓM NIÉÉ !!! (iba na Tesco offroad)


Chrom anooo ... teda pokial to nema byt military verzia

Budem konzervativny, ale podla mna je chrom lepsi ako ciernosediva umela hmota, a nielen opticky... zoberte si Ford 350 z r. 1975 ... keby sa tie cca 4 kila chromu nahradili PVC, to by bol hovadizmus... I ked respektujem roznorodost nazorov, niekomu sa zevraj moze pacit aj Ford Ka v zakladnej verzii ... niektori ludia su celkove dost divni.

Apropo, pojmy 'lestenka' a 'offroad' sa zdaleka nevylucuju tak ako je to tu vseobecne ponimane... chodim s autom vselikade a obcas dostane docela zabrat, ale to neznamena, ze na nom musi byt blato este od napadnutia Kuvajtu a vajgle do pol radia... :-D

si myslim


Hej hej, múdro hovoríš o tom chróme... súvisle až mi je to divnô...

A vieš ako by vyzeral chromovaný Patrol čo jazdí v teréne po niekoľkých kontaktoch s horninou obsahujúcou drobné čiastočky silikátov? Plus samozrejme niekoľko rôčkov pôsobenia poveternostných vplyvou a chémie najmä v zimnom období...?!

Každé 3 - 4 roky robiť "UPGRADE" je non sense! :smt143

-ka-

_________________
Červená je tiež farba...
+420 604 240 223


Štv, 06.12.2007, 23:11
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 26.11.2006, 22:15
Príspevky: 681
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Jano JP píše:
...a nebyť Maja, tak nielen ten výfuk nemám, ale ani to šopovanie v Žiari ;-)

pssssst ;-)

MoostanQue píše:
Chrom..........

no ja chrom mozem, ale na veteranovi, ktory je vacsinu casu v garazi a majitel ho viac lesti, nez na nom jazdi :-D
co sa offu tyka, tak moze byt aj ten lestenka, ale potom to neni "off" v pravom slova zmysle ;-)
to radsej nerez, tu celkom mozem, ale len do urcitej miery. Mne sa vsak na auto nehodi, ohnuta trubka sa vyhadzuje s kludnejsim svedomim ked je ocelova ako nerezova :-D

_________________
Lada Niva MPI v prestavbe, Chevy Niva 2.0MPI


Štv, 06.12.2007, 23:25
Profil ICQ WWW
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
MoostanQue píše:
...Apropo, pojmy 'lestenka' a 'offroad' sa zdaleka nevylucuju tak ako je to tu vseobecne ponimane... chodim s autom vselikade a obcas dostane docela zabrat, ale to neznamena, ze na nom musi byt blato este od napadnutia Kuvajtu a vajgle do pol radia... :-D

si myslim

absolútne proti tomu súhlasím ;-)

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Pia, 07.12.2007, 9:14
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.03.2007, 15:23
Príspevky: 122
Bydlisko: Považská Bystrica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Majo píše:
no ja chrom mozem, ale na veteranovi, ktory je vacsinu casu v garazi a majitel ho viac lesti, nez na nom jazdi :-D
to radsej nerez, tu celkom mozem, ale len do urcitej miery. Mne sa vsak na auto nehodi, ohnuta trubka sa vyhadzuje s kludnejsim svedomim ked je ocelova ako nerezova :-D

Presne tak, bruchoplaz tunovaný alebo veteranus staručký môžu chrómu koľko znesú,
ja radšej dobrý základ (zinok žiarový, striekaný syntetický, resp. klasický základ aj PU dvojzlož.), na to vrch (email, PU 2zložk, atď.) a na to, ak je to dole akýsi gumový prípravok, ktr. má tuším najčastejšie čiernu a sivú farbu s nutnosťou ochrany resp. výplňou dutín (nielen ženských :-D ).
S nerezom resp. farebnými kovmi, sklolaminát a iné kompozity súhlasím najviac, avšak cena je tam, kde my nie sme ....


Pia, 07.12.2007, 10:42
Profil
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
keď už sa reční o povrchových úpravách.... preboha ludia... nedávajte si komaxit na nezinkovaný kov. Ono to síce drží krásne, ale stačí maličká jamka od kamienka, komax podtečie a začne to veselo hrdzavieť pod tou plastovou vrstvou. Presne takto som mal urobený nárazník priamo z továrne. Asi to bolo určené niekam do Autrálie či kam kde nikdy sneh a soľ na ceste nevideli. Zvonka to bolo krásne, ale z nárazníku sa dali šúpať celé velké pláty a pod tým bol kov hrdzavý jak líška :x

_________________
SLOW & FURIOUS


Pia, 07.12.2007, 11:16
Profil WWW
Učeň
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 27.10.2006, 20:11
Príspevky: 96
Bydlisko: Stupava
Odpoveď s citáciou
dindaj píše:
Mate niekto vedomost co je to zac? Chcem dat pozinkovat ram a niektore casti podvozku ale nemam tucha co tento zinok vydrzi.Robiia to pistolou,ktora je pripojena na autogen a ide do nej zinkovy drôt.S tym striekaju konstrukcie normalne akoby farbou.Vydrzi to nieco?

Ja si dávam často zinkovať veci. Sú tri druhy zinkovania, žiarové zinkovanie - v Malackách robí sa to pri veľkých teplotách na tvoje šasi asi vhodné ale nemôže byť uzavretý ten rám, galvanický, a šopovaním toto používam na zinkovanie karosérii pri renovacii aut. Robia to vo Vajnoroch za bývalou BEZ. Galvanický sa používa na skrutky, držiaky a rozne drobnosti.

_________________
LAND ROVER DISCOVERY ESQUIRE 300TDI Automat


Sob, 08.12.2007, 7:51
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 06.03.2007, 19:34
Príspevky: 1814
Bydlisko: SE
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Tazkze to vyzera ze budem sopovat co sa len bude dat.Dakujem pani a kludne pokracujte v debate. Mozno sa este nieco dozviem.

_________________
Bývalý offroadak


Sob, 08.12.2007, 15:17
Profil
CVOK HOBBISTA
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 14.06.2007, 22:53
Príspevky: 1442
Bydlisko: Západné čechy - okres ROkycany (pochádzam z Martina)
Odpoveď s citáciou
Poslať 
dindaj píše:
Tazkze to vyzera ze budem sopovat co sa len bude dat.Dakujem pani a kludne pokracujte v debate. Mozno sa este nieco dozviem.


Nebudeš. :wink:

-ka-

_________________
Červená je tiež farba...
+420 604 240 223


Sob, 08.12.2007, 22:31
Profil WWW
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 06.03.2007, 19:34
Príspevky: 1814
Bydlisko: SE
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Karlito píše:
dindaj píše:
Tazkze to vyzera ze budem sopovat co sa len bude dat.Dakujem pani a kludne pokracujte v debate. Mozno sa este nieco dozviem.


Nebudeš. :wink:

-ka-


:smt102

_________________
Bývalý offroadak


Sob, 08.12.2007, 23:20
Profil
CVOK HOBBISTA
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 14.06.2007, 22:53
Príspevky: 1442
Bydlisko: Západné čechy - okres ROkycany (pochádzam z Martina)
Odpoveď s citáciou
Poslať 
dindaj píše:
Karlito píše:
dindaj píše:
Tazkze to vyzera ze budem sopovat co sa len bude dat.Dakujem pani a kludne pokracujte v debate. Mozno sa este nieco dozviem.


Nebudeš. :wink:

-ka-


:smt102


Budeš premýšľať a len niečo... a ak naonačíš niečo na diel, ktorý budeš musieť zvárať tak zistíš.

-ka-

_________________
Červená je tiež farba...
+420 604 240 223


Sob, 08.12.2007, 23:24
Profil WWW
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 06.03.2007, 19:34
Príspevky: 1814
Bydlisko: SE
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Nesledujes vsetky prispevky.Inak by si vedel,ze som upravoval staru sopu,aby som vsetky upravy vyskusal v terene.A skusal a doladoval som celu sezonu.Teraz ked mam auto hotove a vyskusane tak idem robit zo stareho nove.Takto som to robil preto aby som nemusel rezat a zvarat na zrekonstruovanom aute.A zinok vs zvaranie. No o tom troosicku ,nieco,malicko,..................nie som az taky cocot ako si myslis.

_________________
Bývalý offroadak


Sob, 08.12.2007, 23:42
Profil
CVOK HOBBISTA
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 14.06.2007, 22:53
Príspevky: 1442
Bydlisko: Západné čechy - okres ROkycany (pochádzam z Martina)
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Dindaj, tak to je iná pesnička. Ak to už máš odladené :wink: Už držím hubu a to čo si písal, že si myslím, tak si nemyslím.

-ka-

_________________
Červená je tiež farba...
+420 604 240 223


Sob, 08.12.2007, 23:45
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 26.11.2006, 22:15
Príspevky: 681
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Poslať 
dobrou COckou aj hrubu vrstvu zinku pretavis a mas hned povrchovu upravu zvaru :lol:

_________________
Lada Niva MPI v prestavbe, Chevy Niva 2.0MPI


Sob, 08.12.2007, 23:52
Profil ICQ WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 28 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: