Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pia, 03.05.2024, 18:28
Dnes je piatok 3. mája 2024, meniny má Galina a zajtra Florián




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 27 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
 Aku farbu na napravy 
Autor Správa
CVOK HOBBISTA
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 14.06.2007, 22:53
Príspevky: 1442
Bydlisko: Západné čechy - okres ROkycany (pochádzam z Martina)
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Gumoasfalt je super :twisted: Hlavne keď sa má niečo opravovať - šecko zasvinené vrátane goly... hlavne sa to nalepí jak čert.

Proti oskakujúcim kamienkom je to lepšia voľba ako tvrdý strieknutý plech, ale v blate a kameňoch sa to oderie, tak či tak... a má nemilú vlastnosť - vačšia vrstva dosť dobre drží (striekaním sa dá kdečo skovať) a milá oxidácia železa funguje... objaví sa až keď je dosť pokročilá...

-ka-

_________________
Červená je tiež farba...
+420 604 240 223


Pia, 01.02.2008, 11:54
Profil WWW
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
to je ťažké, chlapci...rozhodne je doba na vzájomné pochopenie a keď sa minie to, ešte je tu veľa priestoru pre vzájomnú toleranciu...

myslím si, že svet je krásny práve v tej rozmanitosti a čo sa offu a jeho akýchkoľvek úprav týka, je to o jeho majiteľovi a tak to má byť

a konečne aj chute sa časom menia a kým kedysi som veľa vecí považoval za gýč, dnes ich vidím trochu inak a pekne chutne urobené a zmachlené autíčko si minimálne rád obzriem :wink:

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Pia, 01.02.2008, 11:58
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 19.03.2007, 14:55
Príspevky: 768
Bydlisko: PU - PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Majo píše:
pre mna auto neni ani kopa zeleza na presuvanie, ale zase ani vianocny stromcek ci pojazdny cirkus. S autom sa teda riadne vyhram(povedal by som ze ako malokto), ale:
Natieram podvozok akoukolvek farbou, vobec ma netrapi odtien, proste co zrovna zachytim. Veci ktore mam vymontovane davam rovno pozinkovat a striekat firme. Kazdopadne na cely podvozok davam asfalt, napravy nevynimajuc. Pre auto je to najlepsia ochrana pretoze je plasticky, makky a skalky ho tak neodrvia. U terenaka toboz, rozne kriky, ktore prevalcujem, skaly, ktore si nevsimnem, rigole, v ktorych ostanem na bruchu... To vsetko by obycajnu farbu osuchalo a blato a iny bordel by sa na nu tak nabilo ze by po par jazdach ani intenzivnom umyvani stejne nevyzeralo ako show-car so zltymi napravami.
Nehovorim, ze asfalt sa neobtlcie, po roku ho mam cely domordovany, lenze vacsinou to je presuchnute akurat tak na zakladovku, takze opravim a streknem znova.
Lenze to bude tym, ze nestaviam auto na ukazovanie, ale na jazdenie.




Presne ako ja,celý podvozok ide do asfaltu aby sa nepoškodil,ked človek jazdí v teréne tak sa mu stanú také veci že iným by sa ani snívať nemohlo,asfalt je to pravé orechové,ale ako napr. chcem aby na podvozku aj niečo viniklo a tak dávam pankhartky a teké blbosti do žltej,aj pružiny sú žlte tak nech to teda ladí.Možno sa to niekomu nepozdáva alebo nepáčí ale pre mna to má účel.
Ved každý človek môže mať iný názor :wink:

_________________
Nissan Patrol Y61 4.2TD Only Black


Pia, 01.02.2008, 12:00
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 26.11.2006, 22:15
Príspevky: 681
Bydlisko: Zvolen
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Karlito píše:
Gumoasfalt je super :twisted: Hlavne keď sa má niečo opravovať - šecko zasvinené vrátane goly... hlavne sa to nalepí jak čert.

Proti oskakujúcim kamienkom je to lepšia voľba ako tvrdý strieknutý plech, ale v blate a kameňoch sa to oderie, tak či tak... a má nemilú vlastnosť - vačšia vrstva dosť dobre drží (striekaním sa dá kdečo skovať) a milá oxidácia železa funguje... objaví sa až keď je dosť pokročilá...

-ka-

Treba pouzivat taky co je origo na auta(napr Body 9XX) a nie ten vodou rieditelny zazrak co sa pouziva na lepenie striech :-D Potom sa az tak nezasvinis a ni sa tak lahko neodrie(nehovorim, ze sa nezasvinis alebo ze sa neodrie, len percentualne je to uplne ine ako obyc. gumoasfalte)
A ked si to clovek robi poctivo sam, alebo na to aspon dohliada, tak urcite nic nezakryje. Ja som mal Nivu 2 dni ked som prvykrat asfaltoval podvozok. Bol to funglac a aj tak som to dve hodiny predtym drhol(ani wapka nestacila mojmu vkusu) a potom cely den susil.

jacob: vsak sem/tam si aj ja tlmice na zlto alebo na osobaku nacerveno streknem alebo nejaku taku drobnost, to jo :lol:

_________________
Lada Niva MPI v prestavbe, Chevy Niva 2.0MPI


Pia, 01.02.2008, 12:02
Profil ICQ WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 19.03.2007, 14:55
Príspevky: 768
Bydlisko: PU - PB
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Karlito píše:
Gumoasfalt je super :twisted: Hlavne keď sa má niečo opravovať - šecko zasvinené vrátane goly... hlavne sa to nalepí jak čert.

Proti oskakujúcim kamienkom je to lepšia voľba ako tvrdý strieknutý plech, ale v blate a kameňoch sa to oderie, tak či tak... a má nemilú vlastnosť - vačšia vrstva dosť dobre drží (striekaním sa dá kdečo skovať) a milá oxidácia železa funguje... objaví sa až keď je dosť pokročilá...

-ka-



Na druhej strane ale musíš vedieť ako to tam nastriekať a nie len tak hocijako aby to zakrilo všetko,pekne ošetriť podvozok pred striekaním a potom si pozakrývať čo nechceš zastriekať. A dá sa aj pri opravovaní.

Presne ako píše Majo najlepšie je BODY 9xx s tým sa dá pracovať pekne

_________________
Nissan Patrol Y61 4.2TD Only Black


Pia, 01.02.2008, 12:04
Profil
CVOK HOBBISTA
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 14.06.2007, 22:53
Príspevky: 1442
Bydlisko: Západné čechy - okres ROkycany (pochádzam z Martina)
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Chlapi, ja fám striktne neodsudzujem asfaltovanie... jediné čo som si dovolil poznamenať, je, že celoplošné asfaltovanie auta nie je moj vkus, no... karosériu mám tiež zospodu streknutú asfaltom (pred tým natretú kam sa dočiahne) - rám a nápravy mám ošetrené syntetikou (na konštrukcie) pekne okopíruje povrch, nie je lepkavá a keď svištím v teréne, tak potom podvozok kontrolujem :-D a nespolieham na to, že sa niečo neodrie. Ak je niečo viac odreté, nech sa odri... raz za dva tri mesiace ľahnem a doladím (hlavne pred ziou)... aj tak premazávam kardany... takže tak...

-ka-

PS: kde beriete tie farebné gumoasfalty na panthardky, pružiny... tlmiče? :-D :-D :-D

_________________
Červená je tiež farba...
+420 604 240 223


Pia, 01.02.2008, 12:57
Profil WWW
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7912
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
[quote="Karlito"]Chlapi, ja fám striktne neodsudzujem asfaltovanie... jediné čo som si dovolil poznamenať, je, že celoplošné asfaltovanie auta nie je moj vkus, no... karosériu mám tiež zospodu streknutú asfaltom (pred tým natretú kam sa dočiahne) - rám a nápravy mám ošetrené syntetikou (na konštrukcie) pekne okopíruje povrch, nie je lepkavá a keď svištím v teréne, tak potom podvozok kontrolujem :-D a nespolieham na to, že sa niečo neodrie. Ak je niečo viac odreté, nech sa odri... raz za dva tri mesiace ľahnem a doladím (hlavne pred ziou)... aj tak premazávam kardany... takže tak...

-ka-

PS: kde beriete tie farebné gumoasfalty na panthardky, pružiny... tlmiče? :-D :-D :-D[/quote

to neni spatna uvaha,ked si castejsie kontrolujes spodok karoserie ,,premazavas kardan a aj odrety spodok, tak hej ,,, ale kto nema zinkovu kasnu, alebo technicky menej nadany, je to sice podla mna , no neni na skodu natriet spodok. je pravda ze ked chodis v tazkom terene tak sem tam ho odries, no ale oplati sa to osetrit, sak ked do auta vrazis dake cece tak nech to aj vydrzi,, je to cisto na majitelovi,,,

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Pia, 01.02.2008, 13:09
Profil
koumák

Registrovaný: Pia, 28.12.2007, 0:25
Príspevky: 1358
Bydlisko: Banska Bystrica
Odpoveď s citáciou
Obrázok

_________________
viewtopic.php?f=4&t=3491&hilit=moj+samik
viewtopic.php?t=9904&postdays=0&postorder=asc&start=0
Nerob si starosti s tým, čo si o tebe myslia iní. Tí majú dost
starostí s tým, čo si o nich myslíš ty.


Ned, 03.02.2008, 19:27
Profil ICQ
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 18.10.2006, 1:17
Príspevky: 2388
Bydlisko: Zálesie
Odpoveď s citáciou
Poslať 
... no krásne...!!! :smt101

_________________
Nissan Patrol GR Y60 "Listnatý les" :smt159

http://www.aloha.sk/
http://www.excursion.sk/
http://picasaweb.google.sk/michi4x4


Ned, 03.02.2008, 19:40
Profil WWW
Koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 18.01.2008, 23:18
Príspevky: 172
Bydlisko: Dolna Poruba
Odpoveď s citáciou
je jedno aka to bude farba hlavne nech je to kvalitne oskarabane od hrdze!!! a ciernou nic nepokaziz.... azltou mozes natriet kontorlny a vypustaci srob z napravy....


Ned, 03.02.2008, 19:46
Profil
koumák

Registrovaný: Pia, 28.12.2007, 0:25
Príspevky: 1358
Bydlisko: Banska Bystrica
Odpoveď s citáciou
dusan píše:
je jedno aka to bude farba hlavne nech je to kvalitne oskarabane od hrdze!!! a ciernou nic nepokaziz.... azltou mozes natriet kontorlny a vypustaci srob z napravy....


diky spravim a do zadu idem dat velkeho smajla :-)

_________________
viewtopic.php?f=4&t=3491&hilit=moj+samik
viewtopic.php?t=9904&postdays=0&postorder=asc&start=0
Nerob si starosti s tým, čo si o tebe myslia iní. Tí majú dost
starostí s tým, čo si o nich myslíš ty.


Ned, 03.02.2008, 19:49
Profil ICQ
Koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 18.01.2008, 23:18
Príspevky: 172
Bydlisko: Dolna Poruba
Odpoveď s citáciou
no to nieje zly napad!! to by som mozno skusil aj na moj uaz :-D


Ned, 03.02.2008, 20:27
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 27 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Google [Bot]


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: