Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Uto, 04.06.2024, 1:14
Dnes je utorok 4. júna 2024, meniny má Lenka a zajtra Laura




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 7 ] 
 Ozubené kolesá 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 02.01.2007, 7:21
Príspevky: 1810
Bydlisko: Lúky
Odpoveď s citáciou
Pre spojazdnenie môjho monster traku F-150 potrebujem dve ozubené kolesá s vnútorným ozubením, podľa priloženého obrázku. Rozmery nemusia byť také, ako na obrázku, môžu byť o cca 30% väčšie. Ak by mi niekto vedel poradiť, kde sa také kolesá dajú vyrobiť, alebo kúpiť, tak ma prosim kontaktujte. Dakujem.
.Obrázok

_________________
Nissan Patrol K260 2,8d, mierne ,,vylepšený" a to isté z motorom RB30 v štádiu skúmania. Seat Arosa na ľahké presuny.
Múdrejšiemu neraď, silnejšiemu nezdvíhaj!


Uto, 15.04.2008, 10:18
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 01.03.2007, 12:24
Príspevky: 115
Bydlisko: Helpa
Odpoveď s citáciou
nieco podobne,ak nie ptresne toto ma ZETOR v prednej naprave myslim ze to ma traktor 7245.skus sa obratit na fyrmu MARKO v Martine-robia do nahradnych dielov na zetor vedel by som ti dat aj katalogove cislo ale neviem kde to je :( ja som to zaz dolamal na traktore hihi.tebe to je naco ak smiem vediet??vi ides robit vyosenu napravu??? dufam ze ti to pomoze caw


Uto, 15.04.2008, 12:30
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 02.01.2007, 7:21
Príspevky: 1810
Bydlisko: Lúky
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Chcem zredukovať stály prevod v nápravách. Teraz tam je cca 1:7 a stále je to rýchle. Tak potrebujem vyrobiť dve malé prevodovky na každú rozvodovku zvlášť. Tento druh prevodu vychádza najlepšie pevnostne-viac zubov v zábere, priestorovo, hmotnostne a naviac súkolie má rovnaký zmysel otáčania. Keby som dal do pohonu ešte jednu prevodovku, tak by to nevydržali kardany.

_________________
Nissan Patrol K260 2,8d, mierne ,,vylepšený" a to isté z motorom RB30 v štádiu skúmania. Seat Arosa na ľahké presuny.
Múdrejšiemu neraď, silnejšiemu nezdvíhaj!


Uto, 15.04.2008, 14:07
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 13.12.2006, 22:10
Príspevky: 356
Bydlisko: BA/SE
Odpoveď s citáciou
Pejo, skus oslovit chlapika z CZ fora, ktory vyraba kopie uzavierok Aussie Locker. Ten Ti to podla mna, bude vediet vyrobit. Alebo este tusim v Krnove je nejaka firma, ktora vie vyrobit ozubene kolesa - riesilo sa to tiez niekde na CZ forach 4x4nazory, al. offroadforum vo vlaknach o prevodoch.
Vete "Keby som dal do pohonu ešte jednu prevodovku, tak by to nevydržali kardany." nerozumiem. Ja som daval upravovat prevodovku (ulahcit staly i redukovany prevod o 30 %) na K260 2,8 TDi, kvoli vacsim kolesam a kardany sa nestazuju :). Neviem ake kardany ma F150, ale Spaniel s touto upravou, absolvoval uz druhy Tisovec.

_________________
Nissan Patrol K260 - Biely Spaniel = BSP, kratky, 2,8TD
Obrázok


Uto, 15.04.2008, 18:25
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 02.01.2007, 7:21
Príspevky: 1810
Bydlisko: Lúky
Odpoveď s citáciou
juroBSP píše:
Vete "Keby som dal do pohonu ešte jednu prevodovku, tak by to nevydržali kardany." nerozumiem.



Ja to potrebujem spomaliť na menej ako 1/2, to znamená, že nápor na kardany vzrastie viac ako dvojnásobne. Motor má čosi cez 400Nm a kardany sú pôvodné z Dany 44. V zime som potreboval auto kúsok potiahnuť. Kolesá boli primrzuté, zapojený bol len zadný kardan. Nehcelo sa pohnúť. Išiel som teda viac po plyne a kardan sa porúčal. Ak by som dal tri prevodovky za sebou, musel by som dať silnejšie kardany.

_________________
Nissan Patrol K260 2,8d, mierne ,,vylepšený" a to isté z motorom RB30 v štádiu skúmania. Seat Arosa na ľahké presuny.
Múdrejšiemu neraď, silnejšiemu nezdvíhaj!


Str, 16.04.2008, 7:17
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4306
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
skús AVC Čadca. To sú prevodovkári. Ale ako a či fungujú....to neviem

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Str, 16.04.2008, 8:42
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 21:15
Príspevky: 2568
Bydlisko: Handlová
Odpoveď s citáciou
Poslať 
mozno tu: gewis handlova

http://www.gewis.eu/o_nas.html

_________________
Jeep Grand Cherokee 4,7 V8 - zatial sa zoznamujeme


Štv, 17.04.2008, 17:29
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 7 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: