Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 22:13
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 27 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
 dovoz auta zo zahraničia 
Autor Správa
Pajero compatibile
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 11:04
Príspevky: 2172
Bydlisko: Licavca City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
mne nedávno prišla ponuka vybaviť dedičstvo v môj prospech po neznámom bohatom menovcovi...okamžite to šlo z PC do prdele a najradšej by som dotyčným rozmlátil papuľu...potom však človek vychladne lebo si uvedomí, že podvodníci tohoto rangu neraz nesiahnu len na peniaze, ale aj na život...radšej nič s takými skurvenými špinami

_________________
:smt017 Krásnu blondínu, abo nadupaný off????? ..... :smt115 Poradím sa s tou brunetou v mojom pajero šport!!!!!... :smt025


Pia, 27.03.2009, 19:51
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 06.01.2009, 11:01
Príspevky: 848
Bydlisko: Bratislava - Dubravka
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Jano JP ty si nevidel film DEDICTVI .... :lol:


Pia, 27.03.2009, 19:57
Profil WWW
Support
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 14:20
Príspevky: 6674
Bydlisko: PB
Odpoveď s citáciou
Toto som dnes vyhrabal na jednom IT webe (clanok z 7.5.2008)
---------
Sú tomu presne dva dni, čo mi jeden dobrý kamarát zdesene volal, aby som mu pomohol z jeho zapeklitej situácie. V telefóne sa mu hlas chvel a bolo cítiť, že sa niečo stalo. Chvíľku trvalo, kým si utriedil myšlienky a spamätal sa z prvotného šoku. Potom mi vyrozprával celý príbeh a ten “prerozprávam” ja vám, aby ste sa poučili na cudzej naivite a povedzme to na rovinu, hlúposti.

Dostal zaujímavú ponuku emailom. Overil si, či sa nejedná o podvod, veď ma pozná už nejaký ten rok a nenechá sa predsa napáliť len tak hocikomu, keď pri každom našom spoločnom stretnutí a pohári vína rozprávam hororové príbehy z praxe. Stránka sedela, jednalo sa o veľmi známi portál Mobile.de, kde sa zhromažďujú ponuky ojazdených aút za veľmi výhodne ceny. Overil si aj údaje predajcu, prešiel všetky publikované informácie a rozhodol sa. To auto musím mať. Neváhal a napísal predajcovi cez formulár. Ten sa mu dokonca telefonicky ozval až z “ďalekého” Anglicka, čo ho nesmierne potešilo a lámavou angličtinou sa s predajcom dohodol. Auto majú, dokonca ak ho kúpi hneď, dostane zľavu. Auto mu dovezú cez overeného kuriéra, ktorý sa týmto spôsobom transportu zaoberá a je už celkom dosť známi práve na portáli Mobile.de. Všetko znelo skvele a hlavne cena. Predajca teda potvrdil záujem môjho kamaráta, ktorému sľúbil, že do hodiny mu pošle naskenované dokumenty od auta, ako aj overujúce doklady stavu a všetko potrebné, spolu s ďalšími informáciami. Ako platbu dohodli systém Western Union (ďalej už len WU), ktorý by umožnil predajcovi poslať auto ešte v ten deň, čo by znamenalo, že môj kamarát by mal auto už koncom týždňa. Bol nadšený a nevedel sa dočkať. Predajca ho uistil, že peniaze nechce dopredu, len potrebuje mať istotu, že ich môj kamarát má a že ich bez problémov zaplatí. Dohoda bola nasledovná. Aby mal predajca istotu, kamarát pošle peniaze cez systém WU na svoje meno do mesta Londýn, pričom ale pošle celú čiastku a prevezme na seba aj poplatky, ktoré činia až 10% z posielanej sumy. Celá suma sa však nedala poslať kvôli bezpečnostným opatreniam WU a tak ju rozdelil až na tri časti, a tie musel poslať až z dvoch rôznych bánk opätovne kvôli obmedzeniam. Keď už mal v ruke všetky potrebné doklady, ponáhľal sa domov, aby predajcovi poskytol všetky potrebné údaje, vďaka ktorým si ich overí. Poslal email na uvedenú adresu, v ktorej poctivo vyplnil všetky potrebné údaje, o ktorého ho predajca požiadal a čakal na odpoveď. Čakal hodinu, čakal dve, až mu to nedalo a skúsil radšej zavolať na číslo, ktoré mu volalo. Po niekoľkých zazvoneniach to zdvihla staršia pani s dosť zlým prízvukom, no dalo sa jej rozumieť (aspoň podla slov môjho kamaráta). Ten sa snažil zistiť, kde je ten pán, ktorý mu len pred niekoľkými hodinami z tohoto čísla volal. Pani mu však oznámila, že žiadny pán z tohoto čísla určite volať nemohol, pretože bola celý deň doma. Kamarát zbledol a okamžite začal pátrať, čo sa stalo, no stále bol pokojný, pretože peniaze boli poukázané na jeho meno, takže nik iný ich vybrať nemohol. Celý vzniknutý problém považoval za nedorozumenie a rozhodol sa počkať ešte aspoň hodinku, či sa mu predajca neozve. Keď sa tak nestalo, naštvaný sa vybral do banky zrušiť transakcie. Vošiel do banky, kde len pred niekoľkými hodinami peniaze posielal a vysvetlil pani za prepážkou, že chce stornovať transakciu. Tá si vypýtala doklady a overila si informácie z dokladov o poslaných peniazoch. Keď však na kamaráta vrhla zvláštny skúmavý pohľad, ten celý stuhol a čakal “na popravu”. Pani mu oznámila, že peniaze si už vyzdvihol pred dvoma hodinami u niektorého Londýnskeho agenta. Kamarát nemohol veriť tomu čo počul. Pani okamžite zasvätil a tá zavolala na centrálu WU v Bratislave, kde získala potrebné pokyny. Kamaráta odkázala na políciu, kde má celý prípad popísať a nahlásiť. Ten zdesený utekal na políciu, kde mu minúty, ktoré musel čakať na policajného príslušníka, ubiehali ako týždne. Keď sa mu už konečne začal niekto venovať a vypočul si celý príbeh, len pokrútil hlavou a vypísal hlásenie. Kamarátovi však povedal, že sa má s peniazmi rozlúčiť, že takmer neexistuje šanca, aby peniaze získal späť.

Keď prišiel domov, zronený si sadol do kresla a zatelefonoval mi. Bohužiaľ, moja odpoveď nebola pre neho nijako potešujúca. S prvým takýmto prípadom som sa stretol už niekedy v roku 2003, keď sa podobné veci diali len na území USA a západných krajín. Dnes je však situácia iná a WU je po celom svete, vďaka čomu aj narastá počet parazitujúcich zlodejov. Kamarát však nevedel vôbec pochopiť, ako bolo možné, že niekto vytiahol peniaze aj napriek tomu, že nemal jeho doklady a on pritom poukázal peniaze na svoje meno. Ako prvé je dôležité vedieť, že sa peniaze poukazujú na meno a mesto, nie rodné číslo, či dátum narodenia. Ak má daná osoba všetky dôležité informácie (presná adresa odosielateľa, MTCN, presná suma, zhoduje sa prijímateľ), sú mu peniaze vydané. To je však pravdepodobne len malé minimum prípadov. Najviac je prípadov spolupráce agenta a zlodeja. Ak má takýto zlodej dostatočnú sieť agentov, je prakticky nemožné odhaliť a obviniť jednotlivé osoby. Ak sa začne vyšetrovanie, často nie sú záznamy ani z bezpečnostných kamier, ktoré zrovna na tých miestach nie sú, zaberajú inú časť priestoru, sú pokazené, atď. Takýchto prípadov nie je málo a WU sa všeobecne potýka s podvodmi, ktoré prekonávajú miliardy korún ročne.

Príbeh je bohužiaľ úplne pravdivý a dúfam, že bude poučením pre každého, kto by mal záujem využiť podobných služieb “šikovných” predajcov lákajúcich na fantastické ceny a neuveriteľné produkty. Taktiež vám odporúčam držať sa služieb, ako napríklad PayPal, alebo Moneybookers, ktoré vedia zabrániť výberu platby do niekoľkých hodín, či dokonca dní a ktorých poplatky sú ďaleko nižšie, ako tie u WU. Rovnako nikdy neobchodujte s nikým, kto pôsobí vo východných, alebo Afrických krajinách, ak ho nemáte veľmi dobre overeného a ak ho nepoznáte. Na 99% sa bude jednať o podvod.


No a tie prispevky pod tym boli tiez fasa ....

_________________
Co neubrdzis, neukecas. Ak to nejde ubrzdit, aspon pridaj, nech je sranda :-D.
31" AT, AVM, hasicak, gurtne, retaze, bezna auto vybava. Zatial ...
http://www.spritmonitor.de/en/mileage_icon/599240.html


Ned, 10.05.2009, 20:16
Profil
Mitsubishi Man
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 10.01.2007, 22:54
Príspevky: 1375
Bydlisko: Púchov
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Nepochopím ako niekto môže kupovať auto zo zahraničia bez toho aby ho videl a ešte že mu ho dovezú,len nech zaplatí popredu! :shock: :smt130 :smt143
Najhoršie na tom je že týto kupci keď idú kupovať auto v SR tak budú chcieť všelijaké záruky a somariny a potom urobia takúto k......u len preto aby ukázali všetkým ako si vedia doviesť auto sami.Česť výnimkám! !!:?

_________________
Každý raz začínal!Nemalo by sa na to zabúdať!
Offroad nie je o autách,ale o ľuďoch!


Ned, 10.05.2009, 20:54
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 21.03.2007, 6:03
Príspevky: 553
Bydlisko: xx
Odpoveď s citáciou
Poslať 
chlapi...kua....akykolvek money transfer cez western union na kupu auta a nasledny shipping je PODVOD!!! na celom svete...nebudte predsa blbi...mate nejake telefonne cislo do prdele, v lepsom pripade sa vam niekto ozve, mozno sa aj dohovorite....viete komu posielate vase korunky? a viete vobec ze za co? Uvedomt esi ze ak tie peniaze poslete, tahate za pomerne kratsi koniec, ak sa vobec mate coho chytit.


Str, 20.05.2009, 2:13
Profil
Učeň

Registrovaný: Pia, 26.12.2008, 22:25
Príspevky: 50
Bydlisko: Slovensko
Odpoveď s citáciou
zdravim prosim vas neviete mu poradit ci su v taliansku prevozne znacky?

zevraj sa otial da auto len priviest na odtahovke.

dakujem


Pia, 11.02.2011, 19:47
Profil
Legenda Offroadu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 10:45
Príspevky: 3012
Bydlisko: Rimavská Sobota
Odpoveď s citáciou
Poslať 
western union uz neakceptuje v kolonke "urcene na kupu auta" prevod a ziadne peniaze sa poslat nedaju. Osobna skusenost.

(az teraz som si vsimol ze diskusia skoncilav 2009) :lol:

_________________
Bilancia skrývky humusového horizontu poľnohospodárskej pôdy.


Pia, 11.02.2011, 20:22
Profil WWW
Učeň

Registrovaný: Pia, 26.12.2008, 22:25
Príspevky: 50
Bydlisko: Slovensko
Odpoveď s citáciou
Poslať 
a na to taliansko neviete nieco?


Pia, 11.02.2011, 20:26
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 20.04.2010, 18:55
Príspevky: 442
Bydlisko: Zilina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
duro103 píše:
a na to taliansko neviete nieco?


vozim odtial uz skoro 10 rokov a co ja viem,tak doteraz taliani ziadne prevozne znacky nemaju.Maju len ,,targe di proba"-skusobne znacky,kore ale platia len v IT-

_________________
XJ 4.0 ex,ZJ 4.0 ex ,ZJ 5.2 V8 ex,ZJ 4.0 ex,WJ 4,0 ex,ZJ 5,9 V8


Pia, 11.02.2011, 21:48
Profil
Učeň

Registrovaný: Pia, 26.12.2008, 22:25
Príspevky: 50
Bydlisko: Slovensko
Odpoveď s citáciou
Poslať 
takze jedine na prives auto dat


Pia, 11.02.2011, 22:08
Profil
Učeň

Registrovaný: Str, 01.02.2017, 11:04
Príspevky: 36
Bydlisko: Zahorie
Odpoveď s citáciou
je tu niekto do vozi auta z DE?


Uto, 25.04.2017, 19:44
Profil
Začínajúci koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 13.03.2017, 11:39
Príspevky: 102
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Ja by som to tu mozno trosku ozivil, tiež by ma zaujimalo či sa tu nájde niekto spolahlivý a odskušaný kto vozi autá zo zahraničia.
A zaujímala by ma Vaša skúsenosť odkial najlepšie doviesť auto teraz? Nemecko už asi tiež nie je čo bývalo nie? samý turecky handler a tak :)


Pon, 13.08.2018, 11:08
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 27 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: