Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv, 28.03.2024, 18:31
Dnes je štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona a zajtra Miroslav




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 78 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6
 Dlhsie brzdove hadicky 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 02.11.2006, 1:34
Príspevky: 889
Bydlisko: Ruzindol (TT)
Odpoveď s citáciou
Poslať 
neviem o co ti palo ide. Vsetko si este raz riadne pricitaj, ja uz ku tomu nemam co napisat.
a snad sa nubudeme pretekt v tom komu lepsie brzdi auto. Si myslim ze ked mi na suchej ceste dokazu zapiskat kolesa, tak to je v pohode.

proste chhces povedat, ze ked ma niekto o 20cm dlhise gumene brzdove hadicky, tak mu to prestane brzdit?

_________________
zelena mrdka


Str, 18.03.2009, 11:37
Profil ICQ
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 27.05.2008, 18:49
Príspevky: 692
Bydlisko: TN
Odpoveď s citáciou
Poslať 
niekedy zasnem nad niektorymi prispevkami v tejto debate, akoby ich pisal c++ programator


Str, 18.03.2009, 11:45
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
pal píše:
neviem o co ti palo ide. Vsetko si este raz riadne pricitaj, ja uz ku tomu nemam co napisat.
a snad sa nubudeme pretekt v tom komu lepsie brzdi auto. Si myslim ze ked mi na suchej ceste dokazu zapiskat kolesa, tak to je v pohode.

proste chhces povedat, ze ked ma niekto o 20cm dlhise gumene brzdove hadicky, tak mu to prestane brzdit?


Tiež k tomu nemám moc čo dodať. Ber to tak, že už sa len bavím.
A pretekať sa nemusíme. Ani pískať kolesami. to vie aj moja dcéra na bycikli. :D A bez hadičiek :-D

A tiež nechcem povedať, že keď máš o 20cm dlhšie gumené hadičky, tak to prestane brzdiť. To som nikdy netvrdil.

Chcel som len vyjadriť svoj názor na spájanie brzdových hadíc a ich amatérske nahradzovanie kadečím. Proste brzdy a riadenie sú u mňa priorita a 50 alebo 60 Eur mi nestojí za riziko ohrozovania seba aj druhých.
Neberiem ti cenovú výhodu riešenia, ktoré si použil,aj keď je to asi jeho jediná výhoda. Len ma trochu vytočil ten tvoj postoj k veci, keď niekoho presviečaš o samých výhodách a pozitívach riešenia, ktorého jedinou výhodou je fakt asi len tá cena.

A aby sme sa nebavili len v teoreticko-fyzikálnej rovine, tak taká praktická skúsenosť, ktorá ma vedie k danému názoru na vec.

Mal som kedysi Fiat 124A. Všade kotúčové brzdy, jednookruhové. Nebolo možné zohnať hadičky. Tiež som spájal a nadpájal. Pre zmenu nie Škoda ale Lada. Tiež to brzdilo dobre. A tiež som bol happy ako dobre rýcho a lacno som priešil. Až do momentu, kým nepošiel jeden z tých spojov.
Vtedy som sa skoro pos... Toľko moja skúsenosť na margo množstva spojov. Mal som motorku. 750VF. Takže žiadny hardcore. Tá mala opletané pancierované hadice sériovo. Poškodil som hadicu (vlastnou blbosťou), tak som to nahradil "obyčajnou" gumenou. Brzdilo to. Ale oveľa tupšie a necitlivejšie - hlavne po zahriatí bŕzd. Vtedy som nevedel prečo. poradili mi. Vymenil som. A bol zasa kľud.

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Str, 18.03.2009, 18:06
Profil WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 78 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: