Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Uto, 04.06.2024, 4:59
Dnes je utorok 4. júna 2024, meniny má Lenka a zajtra Laura




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 20 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší
 Náradie 
Autor Správa
Legenda Offroadu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 10:45
Príspevky: 3012
Bydlisko: Rimavská Sobota
Odpoveď s citáciou
Potrebujem kupi sadu klucov. Nieco taketo.
Obrázok

Viete mi dat nejake typy ?
Pripadne aky momentovy kluc odporucate ?
napr. tento ma dostatocny moment na pouzitie narp. na utahovanie hlav ?
http://www.vercajch.sk/product/detail.aspx?id=634

_________________
Bilancia skrývky humusového horizontu poľnohospodárskej pôdy.


Uto, 30.01.2007, 14:24
Profil WWW
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 08.10.2006, 12:22
Príspevky: 408
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ja som kupoval nedavno sadu od EXTOL.

http://www.madalbal.sk/products.php?categoryid=54

Konkretne tuto:
Gola sada 79-dielna Cr-V EXTOL Premium
6526
račne 1/4" & 1/2", 45-zubové
orechy 4-32mm
bity 17ks: ploché, PH, PZ, Torx, imbus
kľúče 8-19mm
nadstavce

Obrázok

Kupoval som to v akcii v TPD za 2999,-. Mali aj ine sady a vyrobky od EXTOL.
Na take bezne veci je to akurat aj co mi to odsuhlasili ludia znalejsi ako ja.

Kvalitne naradie je vraj TONA: http://www.tona.cz/

Ale tomu zodpoveda aj cena. Pekny vyber TONA maju v Hornbachu v BA.

_________________
"Tým, ktorí za niečo bojujú, dáva život takú slasť, akú tí v úkryte nikdy nepoznajú." Nástenka v Khe Sanh, Vietnam, 1968


Uto, 30.01.2007, 14:57
Profil ICQ WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4611
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
No k tomu náradiu Tona mam doma vrele doporučujem akurát nie kupovať v Hornbachu.

Ja som to kupoval u dovozcu a bolo to lacnejšie a majú veškerý sortiment, palcove, metricke iné.

http://www.fabory.sk

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Uto, 30.01.2007, 16:06
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 12.10.2006, 20:37
Príspevky: 3263
Bydlisko: Nitra
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Mam od Tony skoro vsetko,ale este sa mi nestalo ze by mi praskol orech alebo ze by som nieco ohol.Ak nieco nejde Tonou,potom uz len autogen :smt075

_________________
Patrol GR, kde neprejdem tam pretiahnem!!!


Uto, 30.01.2007, 16:52
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 16:11
Príspevky: 409
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ja pouzivam Proxxon( kluce, goly, torxy). Cenovo a kvalitativne prijatelne.
Momentaky mam TOPTUL, je to relativne nova znacka profi naradie. Zatial vyzeraju byt dobre.
Jednu sadu ockovych klucov( hexon) mam KS tool.

Hlavne trhak z goly si uzil svoje a zatial nejavi ziadne znamky poskodenia( ohnutia) - klubok dolu :shock:
Racna sa tiez drzi na vybornu.
V podstate ziadne z tychto naradi som zatial neznicil. A pouzivam ich takmer denne. Ale ako hobby. tzn, nie 10h denne.

_________________
Range Rover farma :)


Uto, 30.01.2007, 18:30
Profil
Frajer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 11.11.2006, 23:49
Príspevky: 243
Bydlisko: okolie Žiliny
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Skús pozrieť aj http://www.fortum.sk/ ponúkajú "nezničitelné račne" :shock: a doživotnú záruku, ja mám od nich "blicky", a som spokojný.


Uto, 30.01.2007, 19:57
Profil
Mašinista
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 19.12.2006, 4:39
Príspevky: 1112
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ta sada na obrazku (prvom) sa mi zda dost smejdova. Rozhodne nekupovat v neodbornych obchodoch (retazce, pumpy, bezne domace potreby a naradie). To co tam za na pohlad zaujimave ceny poriadis, si doma uplacas a uvaris z Modulitu (ci Moduritu?) daleko lacnejsie.

Tona je vyborna, ale zavisi ktora: ockoploche kluce su bud s prelisom a vystupenym napisom (bezne k dostaniu, avsak makka ocel), alebo hladke, matne, s vyrazenym napisom TONA - velkym, vyrazene obrysy pismen - tie su velmi kvalitne, tazsie sa vsak zhanaju a su vyrazne drahsie (aspon boli).
Tonacka gola - moju sukromnu mam este poctivu komunisiticku (i ked uz s 'gumovym' klbikom), ta je neznicitelna (32 orech, Tecko, na jednej strane nemam rukovat, na tom cca 80 cm joklovina a celou vahou som po tom poskakal, ani stopa ohnutia); v byvalej robote som mal novsiu, Tcko zakoncene iba zalisovanymi gulickami, ohol som ho rukami. V kazdom pripade by som bol opatrny u prilis pochromovanych, klasicka matne seda Tonacka gola ta musi prezit (len neviem ci sa este vlastne da kupit). Orechy sa daju dokupovat, co je vyhodou, pretoze v sade nemusia byt vsetky rozmery (v mojej nie je 8, 9, 10, 11, 16, 18, 36.. resp. tieto som dokupoval), a obcas sa podari nejaky roztrhnut, i ked mne zatial iba jeden... myslim rucne, pokial mas vzduchovu utahovacku a potrebujes rozmer ktory nie je v pistolovej sade tak obcas sme sa na dielni nestacili uhybat :-D Tonacka racna s prepinanim packou je pri dlhsom srofovani nad hlavou neuveritelne tazka. Iba pre nahodne sa vyskytnyvsich laikov dolezite upozornenie (citajte cervenym): racna nie je na povolovanie/dotahovanie~!!! prave uvedenymi ukonmi dochadza k jej zniceniu a naslednemu obvineniu znacky z nekvalitneho vyhotovenia, coz je neodpustitelny omyl.

Proxxon je velmi znama znacka a kvalitna, i ked mozno malicko precenena - mam komplet sadu, spokojnost (po case profi pouzivania sa moze poruchat racna, hlavne ta novsia s plastovym prepinanim, da sa vsak opravit. Gola (mala aj velka v jednej sade) stoji v SR cca 3.000,- , obsahuje aj bezne torxy, neobsahuje kluce! Sada klucov samostatne - treba preverit ci obsahuje alebo ci sa daju dokupit problemove rozmery (11, 14, 16, 18 ), cena nezistena, jelikoz som ju dostal. Existuju samozrejme aj sady kompletne, treba zalistovat v nejakom lepsom katalogu; ja pisem o tom co vlastnim a dlhu dobu som denne pouzival.

Pre uplnost, vo veci kliesti, cvikaciek, bliciek, atd., mam velmi dobre skusenosti s Knipex-ami (hlavne blicky su na kvalitu haklive, kto vie potvrdi), su dobre a drahe.

Rad by som sa dozvedel o kvalitnych srofuvakoch (skrutkovacoch) - nie hobby prosim... vyborne byvali Narexacke, kym mali tie smiesne hviezdicove rucky (do X) (tych som mal sadu). Tie novsie s obdlznikovym prierezom rucky uz nie su to prave orechove. Ak ma niekto skusenosti s profi triedou, budem vdacny ak sa podeli.

Aha a este ten momentak, najvhodnejsi sa mi zda 50 - 200 Nm - mensi je na hlavy a tak slaby, velky je zase len na vacsie veci a M8 s tym nedotiahnes. Pri profi pouzivani moze byt ten 50 - 200 niekedy malo a niekedy moc, ale pre drvivu vacsinu oprav by mal stacit (ja nevlastnim ziadny, ked som na Skodovke kamaratovi dotahoval hlavu, usiel z garaze, ze sa na to nemoze pozerat :-D ...a neutrhol som... aj ked obcas sa stane, na V3Ske sa mi podarilo).. myslim ze na bezne opravy sa zaobides, ale to je len moj pohlad, rozhodnut sa musis chvalabohu ty.

No snad som tebe alebo inemu pomohol, a dufam ze sa zase nedopocujem nieco o radiach (to je len moja zavrtna poznamka :-D )

Pekny den praje

_________________
Bežný automobil v základnej výbave.
Nóóikdyž.. :smt077


Str, 31.01.2007, 6:16
Profil
Trvalá prekážka
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:10
Príspevky: 3197
Bydlisko: nr
Odpoveď s citáciou
Poslať 
...pravdu máš MoostanQue ..... len to chce rozlišovať Profi a Hobby použitie. Až budem mať autoservis, samozrejme že pokúpim presne to čo píšeš... ale pre moje súkromné použitie sa mi celkom pekne osvedčila akási Indická gola čo predávali v takom maličkom železiarstve ktoré je prilepené k Novozámockému Kauflandu (teda nie v samotnom kauflande). Je matne niklovaná, velká aj malá račňa je celokovová, idú pekne, presne a spolahlivo, orechy pasujú a držia a ani po zmoknutí sa vercajku nechytá líška. Z toho istého zdroja je aj sada technicky vyhovujúcich očkoplochých klúčov. Len šroubováky musia byť vždy kvalitné (a to aj výmenné hroty - bity) pretože blatové čínske železo sa dá strhnúť pri prvom použtí. Celkom pekné veci za strrávitelné veci drží Proma. www.promask.sk


Str, 31.01.2007, 9:20
Profil WWW
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4306
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
Poslať 
nechcem robiť nikomu reklamu, ale Radoffroad má na sklade také celkom šikovné sady náradia za fasa ceny. A tiež má dobrý kľuč na kolesá, 3 nástavce a račňová páka.

Píšem to sem preto, lebo som ich zobral od neho na skúšku, keď som robil prednú nápravu na jeepke a vydržali všetko. A tá račna z toho kľúča na kolesá je squelá.

ešte raz - nerobím tu reklamu, len píšem skúsenosť. Takže ceny si dohodnite s Radom 8)


Str, 31.01.2007, 16:23
Profil WWW
Koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 07.10.2006, 15:53
Príspevky: 180
Bydlisko: Čadca
Odpoveď s citáciou
Poslať 
palo-cherokee píše:
nechcem robiť nikomu reklamu, ale Radoffroad má na sklade také celkom šikovné sady náradia za fasa ceny. A tiež má dobrý kľuč na kolesá, 3 nástavce a račňová páka.

Píšem to sem preto, lebo som ich zobral od neho na skúšku, keď som robil prednú nápravu na jeepke a vydržali všetko. A tá račna z toho kľúča na kolesá je squelá.

ešte raz - nerobím tu reklamu, len píšem skúsenosť. Takže ceny si dohodnite s Radom 8)


Máš preavdu Palo my s bráchom tie sady už používame niekoľko rokov, veľká spokojnosť.

_________________
Jeep Cherokee 4,6i
Suzuki KQ 700


Str, 31.01.2007, 18:54
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 7:51
Príspevky: 1759
Bydlisko: SK
Odpoveď s citáciou
Poslať 
MoostanQue píše:
Rad by som sa dozvedel o kvalitnych srofuvakoch (skrutkovacoch) - nie hobby prosim... vyborne byvali Narexacke, kym mali tie smiesne hviezdicove rucky (do X) (tych som mal sadu). Tie novsie s obdlznikovym prierezom rucky uz nie su to prave orechove. Ak ma niekto skusenosti s profi triedou, budem vdacny ak sa podeli.



Používam šrobováky v robote dosť často a neseriem sa s nimi. Neviem porovnávať, ale keď mi ich ponúkal pán a tvrdil, že mi dáva na ne doživotnú záruku, tak som sa smial. Ale choval som sa k nim podľa toho. Známky opotrebenia aj napriek tomu nulové .Ten najmenší (asi 2mm čepeľ použitá na šrób s 6mm drážkou) som naozaj uvalil.Keď som mu to ukázal, nič nepovedal, len sa škaredo kukol a pri najbližšej návšteve mi doniesol druhý.
Takže šrobováky jedine elektrikárske, ktorými sa doťahujú svorky.


Str, 31.01.2007, 20:18
Profil
Mašinista
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 19.12.2006, 4:39
Príspevky: 1112
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Martin 4: musim mierne oponovat, profi a hobby, on je ten sortiment sirsi a tazsie sa orientuje, lepsie hobby a nizsie profi atd. - problem nie je v tom ze ta gola neprezije, problem je v tom ze ta necha v stichu ked ju prave poterbujes.. utrhnut nieco na blatovej gole mozes pri povolovani prveho srofu - nejde o to ako casto s tym robis, ale do akej miery sa mozes spolahnut. Suhlasim, ze na amaterske prilezitostne prace staci aj menej kvalitny vercajg, ale neda sa ocakavat kvalita a spolahlivost, a znacne stupa riziko urazu. Mnou popisane naradie je (relativne) cenovo dostupne, velmi dobre poznam situacie ked dat dvesto korun za jedny klieste je nemyslitelna investicia - sam som moj vercajg zbieral vlastne cely zivot, a neosvedcilo sa mi kupovat lacne, nakoniec som to aj tak vyhodil a akurat som si s tym prirobil robotu. Tiez nie je nutne kupovat vsetko naraz, ak sa zrovna clovek nechysta na generalku auta.

Ale tu je v podstate tazko niekomu radit, niekto si kupi a ma iba jedny rifle za 3 tisic, niekto ich ma desat po tristo korun - je to vec nazoru a preferencii.

Ta Proma .. co som sa dopocul, je povazovany za celkom dobry vercajg - ja som s tym nerobil, takze tato info je bez zaruky.

_________________
Bežný automobil v základnej výbave.
Nóóikdyž.. :smt077


Štv, 01.02.2007, 5:02
Profil
Legenda Offroadu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 10:45
Príspevky: 3012
Bydlisko: Rimavská Sobota
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Kupil som Johnsered. Racnu, trhak, predlzovak 3x torx. Nejake orechy. Nejake kusy som pouzival aj predtym a bol som spokojny. Oplati sa mi kupovat po kuse. Pretoze orechy do 19 - ky mam. Ale na 3,8" racnu. Takze satci kupit redukciu na 1/2" racnu.

_________________
Bilancia skrývky humusového horizontu poľnohospodárskej pôdy.


Štv, 01.02.2007, 9:03
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 8:47
Príspevky: 4611
Bydlisko: Hlavná dedina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Tak dnes mi po 3 dnoch od objednávky došiel momenťák do 350Nm.
Objednával cez www.priemyselnytovar.sk, je to od výrobcu Dema, prvá obhliadka velmi dobrý dojem robustné, masívne jednoducho vyzerá to fajn. Takže kto občas potrebuje niečo dotiahnuť vyšším momentom ako je 210Nm čo su bežné momenťáky tak doporučujem. Prvá skúška nastane pri robení mojej hlavy a nápravy na aute. Cena velmy prijatelných 1744.- sk z dodávkom mi priamo do kancelárie :wink:

_________________
WJ 2004 4,0l Laredo, 242 štandartne vo výbave - cestná leštenka 2" lift, Bilsteiny
Toyota Auris Tourist Sports 1,6Valvematic, multidrive S
EX Honda Civic 1,5 VVTI
EX JGCH 4l - trochu off
EX JGCH 5,2l - cestná leštenka

email: andrej.durda@gmail.com


Pia, 16.11.2007, 10:41
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 30.11.2006, 9:53
Príspevky: 630
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Celkom pekné náradie majú aj v DD auto v BA.

_________________
JEEP Grand Cherokee 2,7CRD, r.v.2001, GENERAL AT2 245/70/16, podvozok OME, rámy - už nie lebo zavadzali, rozšírené podložkami 3cm...


Pia, 16.11.2007, 13:45
Profil WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 20 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron