Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pia, 29.03.2024, 1:45
Dnes je piatok 29. marca 2024, meniny má Miroslav a zajtra Vieroslava




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 383 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26  Ďalší
 Hyundai Terracan 
Autor Správa
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 12.11.2012, 15:39
Príspevky: 911
Bydlisko: Vranov nad Toplou
Odpoveď s citáciou
fajer píše:
fuu to si teda strelil capa.. ani nevies o com pises a co trepes.. mal si to?? mas to ?? kolko si na tom a za akých podmienok odjazdil??
Ja zatial necelych 200tis. Teda nie ze by som bol zatazeny zrovna na toto, mam z coho vyberat a porovnavat. Vies aky je system prednej napravy a aka vôbec je? vies aky je system zadnej napravy a co to je za napravu? ....

NEVIES CO A O COM PISES


Neviem preco ale mam o tebe taku nejaku predstavu :evil:

Obrázok

_________________
Toyota Land Cruiser LJ70


Str, 11.06.2014, 16:18
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Sob, 26.11.2011, 17:57
Príspevky: 557
Bydlisko: Cinobaňa
Odpoveď s citáciou
bull4x4 píše:
StanToy píše:
Asi v roku 2010 - bol to posledný ročník kedy mohli v Tisovci autá jazdiť bez navijaku len s MTčkami - tak jeden Terracan jazdil a prešiel ho celý.

2010 neverim, ze terracan presiel cely a uz vobec nie bez navijaku, a osobne si myslim, ze v 2010 ho nepresiel cely nikto

presne viem, koho myslis, resp. ktore auto a mozno sa tu este niekde nakde tema, kde nakoniec ziadal.o sponzoring


Bull4x4 videl som len fotky z trate a tam bol terracan, tak som si myslel že to prešiel no. Ospravedlňujem sa, za to čo som napísal, ale išlo mi o to aby ste zhruba vedeli kto to bol. Ešte raz mi prepáčte.
Stano. :)

_________________
Toyota LC KDJ 125, motorová + ručná píla, sekera, BFG M/T KM2, navijak 5,4t, šnorchel, OME+5cm, ARB uzávierky = predná + zadná.
http://www.youtube.com/user/Stanoffroad
Stano


Str, 11.06.2014, 17:19
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 24.01.2014, 16:38
Príspevky: 268
Bydlisko: Košice, Nad Jazerom
Odpoveď s citáciou
Hádate sa tu ako staré tetky na trhu :smt117 resp. mlátite slamu. Bola to zauímavá výmena názorov, ktorú zakončila fotka, ktorá ma bavila 15 minút. Myslím si, že na googli je dosť foto Terracanov a ich majiteľov vo svete, ktorý sú s nimi spokojný a jazdia s nimi po cestách aj necestách a to môže byť inšpirácia aj pre Carpa, akou cestou sa má (ne) uberať (keď môžu byť zrazy VW atď. tak snáď niekde sú aj zrazy Hyundaiov, ktoré organizuje nejaký klub)

Najlepšie a pravdivo to vystihol luther "Každý má auto na niečo iné a má naň iné nároky. Hlavne, že je majiteľ spokojný :err"

_________________
Suzuki Grand Vitara AUT FTD82V, N1G, CB AE 6891, INSA TURBO DAKAR / G012 AT-S, 4xfourart 3" sus kit extreme, záhradka Rhino - Rack, nejaké to pracovné svetlo. .


Str, 11.06.2014, 18:19
Profil
Proviantak
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 30.07.2007, 20:32
Príspevky: 887
Bydlisko: trencin
Odpoveď s citáciou
to jankarol :
Tvoja predstava presne vykresluje tvoju mozgovu kapacitu..
ked uz teda nevies nic o danom aute tak zacnes ohovorat a osocovat.
Takto si to riesil uz niekolko krat .
Ak mas skusenosti ci informacie , rad povediem konstruktivnu debatu o kvalite pouzitych materialov v pripade modelu Hyundai terracan vs. galloper a kludne aj o mnoho dalsich..
Nebudem vsak s tebou stracat svoj cas na temu tvojich predstav o mne.. Kludne pridi , najdes ma v Trencine temer kazdy den a mozes si tu "ne"kvalitu overit v praxi. A pridi kludne na tom tvojom "naj"kvalitnejsom offe .

_________________
KAVA - strkova, nesca, bezkofeinova,
Varic - PB, el. konvica, ohnisko,


Str, 11.06.2014, 21:47
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 12.11.2012, 15:39
Príspevky: 911
Bydlisko: Vranov nad Toplou
Odpoveď s citáciou
Ústa bledé tvaře žikaj nezmysly a tvár je skroucena hnevem .....aź bude znova úplnek a old shatterhand se vráti s cest vydáme se na stesku do krajiny bledých tvaři do osady kde je zlostna bleda tvar kazdej den at nám ukaže co umi jeho divoky mustang

_________________
Toyota Land Cruiser LJ70


Štv, 12.06.2014, 0:33
Profil
koumák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 06.10.2006, 9:35
Príspevky: 4310
Bydlisko: ZA
Odpoveď s citáciou
normálne sa do takýchto debát nezapájam, ale jankarol, si trochu mimo.

1. prečo by nemohol byť zraz (napríklad) terracanov? Keď môžu byť zrazy VW, škodoviek, trabantov,
chovateľov pavúkov, a čo ja viem čoho, tak môžu byť aj zrazy terracanov alebo napríklad aj zrazy zberateľov použitých kondómov. Je to len o tom či takýto zraz niekto zorganizuje. (Carp16 - výzva pre teba :-) )

2. s Fajerom a zdvíhaním ega si fakt dosť uletel. Poznám kaja už niaky ten piatok (veľa piatkov) a ver tomu že je to skôr mámvpičista ako zdvíhač ega.

A spoľahlivosť je porovnateľná so všetkými autami danej kategórie. A keď už si spomenul výdrž v spartanských podmienkach - Wrangler alebo iné "ikony", tak bohužiaľ čím novšie, tým horšie. A toto bohužiaľ platí dnes skoro pre všetky autá. Lebo dnes sa už nevyrába kvalitne. Len rýchlo a veľa. :(

Takže porovnávajme porovnateľné. Na ryby k Váhu je Terracan celkom OK vozítko, ako rodinné SUV tiež.

_________________
www.facebook.com/jeepparts , www.jeepparts.sk , www.spinsro.sk


Štv, 12.06.2014, 8:53
Profil WWW
Čumil

Registrovaný: Uto, 10.06.2014, 9:31
Príspevky: 8
Bydlisko: Trnava
Odpoveď s citáciou
No povedzte mi fešáci, aký je hlavný rozdiel medzi terracanom 2,9CRDi a galloperom 2,5 TDi. Nech som trošku v obraze.

Na tom zraze možno popracujem ;-)

_________________
Hyundai Terracan 2,9CRDi


Štv, 12.06.2014, 10:36
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 17.04.2012, 18:31
Príspevky: 2593
Bydlisko: Vychod
Odpoveď s citáciou
Az tak tych teracanov tu nie je aby si organizoval zraz :) a vacsinou s nimi len ludia behaju po normalnych cestach ako s SUV-co na SUV je to pomale ked to porovnam s konkurenciou. a chlapik co to mal na firme mi tvrdil,ze prvy model bol kazivy a ten novsi zase,ze bol s nim spokojny. A myslim,ze u tych hyundayoch bola nevyrovnana kvalita niekomu to auto vydrzalo bez problemov a ani mu ten dotycny nevenoval ziadny servis a napriklad moj galoper mal pravidelny servis a ,,kurvil,, sa tak neskutocne,ze kazdy tyzden bol 1den vyhradeny na opravu auta ale tak je to aj s inymi autami ale u korejcov to je neako najviac badatelne hoci ,ze vraj uz isli s kvalitou hore. Ale to zavisi od viac faktorov pouzivania a inych veci :) A galoper je este stara skola auta-v podstate okopcene 1pajero a teracan je uz posun vpred co sa tyka techniky a dizajnu len pri prvych modeloch to bol aj posun vzad s kvalitou-myslim,ze odchadzali vstreky sem tam cerpadlo ale to by ti vedeli rozpisat ludia co to mali a potom dlho predavali a nevedeli sa toho zbavit.


Štv, 12.06.2014, 13:50
Profil
Proviantak
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 30.07.2007, 20:32
Príspevky: 887
Bydlisko: trencin
Odpoveď s citáciou
JOE66 píše:
Az tak tych teracanov tu nie je aby si organizoval zraz :) a vacsinou s nimi len ludia behaju po normalnych cestach ako s SUV-co na SUV je to pomale ked to porovnam s konkurenciou. a chlapik co to mal na firme mi tvrdil,ze prvy model bol kazivy a ten novsi zase,ze bol s nim spokojny. A myslim,ze u tych hyundayoch bola nevyrovnana kvalita niekomu to auto vydrzalo bez problemov a ani mu ten dotycny nevenoval ziadny servis a napriklad moj galoper mal pravidelny servis a ,,kurvil,, sa tak neskutocne,ze kazdy tyzden bol 1den vyhradeny na opravu auta ale tak je to aj s inymi autami ale u korejcov to je neako najviac badatelne hoci ,ze vraj uz isli s kvalitou hore. Ale to zavisi od viac faktorov pouzivania a inych veci :) A galoper je este stara skola auta-v podstate okopcene 1pajero a teracan je uz posun vpred co sa tyka techniky a dizajnu len pri prvych modeloch to bol aj posun vzad s kvalitou-myslim,ze odchadzali vstreky sem tam cerpadlo ale to by ti vedeli rozpisat ludia co to mali a potom dlho predavali a nevedeli sa toho zbavit.


Hrubo povedane je to tak, rozmenene na drobne je to uplne inak..
Terracan I (110kw do r.2004 - okruhle hmlovky) nemal VGT a mal vstrekoviu sustavu citlivu na palivo. Takyto problem bol a je bolestou aj dnesnych aut CRDieslov vsetkych znaciek nakolko spalovaci system pouziva podstatne vaccsi tlak a neznesie bordel v palive.
= pokial user tankoval slusne palivo motor chodi este furt..
Podvozkovo je terracan I aj II temer zhodny na par drobnosti. Predok Pajero II (na torzkach), zadok JEEP(4ramena-tuha naprava).
Terracan II dostal lepsie turbo, lepsiu filtraciu paliva, novsie vstrekovace a cerpadlo DEPLHI. Taktiez vacsiu spojku a brzdove kotuce. O plecharine a svetlach je asi zbytocne pisat. Pocas Zivotnosti modelu sa cca 3x modelovo menila rozdelovacia prevodovka. Na predku je automatka volnobezka (taktiez podstatne pevnejsia ako u GALLOPERa) , vzadu samosvor. Pri dodrzani potrebnych servisov nieje problem cca do 300tis. km normalneho humplovania. Samozrejme su aj users , ktory dokazu auto (nielen terracan) posekat na pockanie.
Moja skusenost :
r. 2005 120kW 2.9CRD 190t.km
Poruchy:
kardan - na zaruku
spojka - na zaruku vratane dvojzlokoveho zotrvaku
bezny spotrebak (oleje filtre brzdove dosky po cca 60tis. km ) po 3x brzdovych dos. som menil komplet kotuce (180tis. km )
2x menene kosti stabiku
1x menene tesnenie vyfukovych zvodov.
1x akku r. 2012
je to moje cca 18te auto , jedno s mala kazovych v porovnani s VW a MB.

Zhodou okolnosti som mal aj galloper 2,5dci a tiez som ho prevadzkoval bez vacsich problemov. Menil som tusim VISCOspojku a zv.capy.

_________________
KAVA - strkova, nesca, bezkofeinova,
Varic - PB, el. konvica, ohnisko,


Štv, 12.06.2014, 14:15
Profil WWW
OFFROAD Expert

Registrovaný: Uto, 17.04.2012, 18:31
Príspevky: 2593
Bydlisko: Vychod
Odpoveď s citáciou
Hm mal si stastie na vydareny kus :) Ale pri prvom type bolo jedno,ze aku naftu si do to nalieval lebo ten system-palivovy nebol dotiahnuty k dokonalosti a kurvil sa stale vo vacsine pripadov ! Ten dotycny ho mal a pouzivala ho jeho zena na nakupy a vozenie deti do skoly a chlapik si potrpi na kvalitu,ze tankovane bolo na shelke alebo slovnaftke v Kosiciach-tak to robi bezne -urcite netankoval naftu na druzstve :-D cize Verim tomu,ze su k takemu autu predsudky lebo ked si niekto kupil v tychb casoch nove auto a behal s nim po servisoch tak to by nepotesilo nikoho :? Ine by bolo keby to bola vydojena jazdenka a ze ma nieco za sebo a kurvi sa lebo uz ma na to narok. Ale s druhym uz nemal problemy a co mi spominal ked si este dobre pamatam tak ho ani uz kupovat nechcel ale cena bola velmi lakava a dal sa ukecat vtedy :) Ja osobne by som uz do takeho auta nesiel keby som s nim mal predtym taku negativnu skusenost :oops: Ale to je vec pohladu. Napriklad svagrovi sa zacala kurvit nova audina a tesne po zaruke ! cize zakon schvalnosti ked tak fylozofujem :-D ale sak to koncern :) a zabudom som teraz je to s novymi autami este hoesie :smt005 hoci nove je nove ale ked niekde ani chybu co sa stala pocas zaruky nevedia vyreklamovat-tot kamosova negativna skusenost s chefroletom ci ako sa to auto vola :-)


Štv, 12.06.2014, 14:36
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 12.11.2012, 15:39
Príspevky: 911
Bydlisko: Vranov nad Toplou
Odpoveď s citáciou
palo-cherokee píše:
normálne sa do takýchto debát nezapájam, ale jankarol, si trochu mimo.

1. prečo by nemohol byť zraz (napríklad) terracanov? Keď môžu byť zrazy VW, škodoviek, trabantov,
chovateľov pavúkov, a čo ja viem čoho, tak môžu byť aj zrazy terracanov alebo napríklad aj zrazy zberateľov použitých kondómov. Je to len o tom či takýto zraz niekto zorganizuje. (Carp16 - výzva pre teba :-) )

2. s Fajerom a zdvíhaním ega si fakt dosť uletel. Poznám kaja už niaky ten piatok (veľa piatkov) a ver tomu že je to skôr mámvpičista ako zdvíhač ega.

A spoľahlivosť je porovnateľná so všetkými autami danej kategórie. A keď už si spomenul výdrž v spartanských podmienkach - Wrangler alebo iné "ikony", tak bohužiaľ čím novšie, tým horšie. A toto bohužiaľ platí dnes skoro pre všetky autá. Lebo dnes sa už nevyrába kvalitne. Len rýchlo a veľa. :(

Takže porovnávajme porovnateľné. Na ryby k Váhu je Terracan celkom OK vozítko, ako rodinné SUV tiež.


Ale ja som uz písal ze som len podpichol ze co za zábavu je terracan ...faker ci ako sa vola začal vyskakovať ako blázon a ten názor ze je to úplne bežné SUV na ryby som vyjadril aj ja hmmm takze neviem kto kde hľadá vyvoláva problem

_________________
Toyota Land Cruiser LJ70


Štv, 12.06.2014, 14:54
Profil
Proviantak
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 30.07.2007, 20:32
Príspevky: 887
Bydlisko: trencin
Odpoveď s citáciou
faker je ten co ta rano navlieka do topánok, nikdy som ta nestretol a uz dufam ze ani nestretnem.. Takého chudáka co uraza niekoho koho nepozn mozes hrat len ty.. FAKER

_________________
KAVA - strkova, nesca, bezkofeinova,
Varic - PB, el. konvica, ohnisko,


Štv, 12.06.2014, 15:38
Profil WWW
Čumil

Registrovaný: Uto, 10.06.2014, 9:31
Príspevky: 8
Bydlisko: Trnava
Odpoveď s citáciou
JOE66 píše:
Az tak tych teracanov tu nie je aby si organizoval zraz :) a vacsinou s nimi len ludia behaju po normalnych cestach ako s SUV-co na SUV je to pomale ked to porovnam s konkurenciou. a chlapik co to mal na firme mi tvrdil,ze prvy model bol kazivy a ten novsi zase,ze bol s nim spokojny. A myslim,ze u tych hyundayoch bola nevyrovnana kvalita niekomu to auto vydrzalo bez problemov a ani mu ten dotycny nevenoval ziadny servis a napriklad moj galoper mal pravidelny servis a ,,kurvil,, sa tak neskutocne,ze kazdy tyzden bol 1den vyhradeny na opravu auta ale tak je to aj s inymi autami ale u korejcov to je neako najviac badatelne hoci ,ze vraj uz isli s kvalitou hore. Ale to zavisi od viac faktorov pouzivania a inych veci :) A galoper je este stara skola auta-v podstate okopcene 1pajero a teracan je uz posun vpred co sa tyka techniky a dizajnu len pri prvych modeloch to bol aj posun vzad s kvalitou-myslim,ze odchadzali vstreky sem tam cerpadlo ale to by ti vedeli rozpisat ludia co to mali a potom dlho predavali a nevedeli sa toho zbavit.


Ja mam 2005 a myslím, že to je jeden z posledných modelov. Teda dúfam. Viem, čo majú za problém tieto autá (vstreky, čerpadlo) ale aj napriek tomu som do toho šiel. Možno si budem v budúcnosti búchať hlavu o kapotu ale to už bude moj problém.
A ďakujem za recenziu.

_________________
Hyundai Terracan 2,9CRDi


Štv, 12.06.2014, 16:19
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 12.11.2012, 15:39
Príspevky: 911
Bydlisko: Vranov nad Toplou
Odpoveď s citáciou
fajer píše:
faker je ten co ta rano navlieka do topánok, nikdy som ta nestretol a uz dufam ze ani nestretnem.. Takého chudáka co uraza niekoho koho nepozn mozes hrat len ty.. FAKER


Preklep ...ale zjavne podareny

_________________
Toyota Land Cruiser LJ70


Štv, 12.06.2014, 16:30
Profil
Čumil

Registrovaný: Str, 29.10.2014, 13:46
Príspevky: 1
Odpoveď s citáciou
Nazdar, vie mi niekto poradiť či je možné dať tempo mat do terracanu?


Str, 29.10.2014, 13:51
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 383 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: