Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 19:13
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 46 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalší
 Land Rover Range Rover 2.5 DT BMW Mot. je dobry do terunu? 
Autor Správa
Koumák

Registrovaný: Sob, 12.07.2008, 4:15
Príspevky: 183
Bydlisko: Rajecke Teplice
Odpoveď s citáciou
Celkom ma zaujal tento typ Range rovera chcel by som ho na jazdenie do terunu a urobit nejake upravy. Obsahuje nejake uzavierky v zakladnej vybave? Neodchadzaju tie motory?

_________________
Vrana Rubicon JK,Warn,37x12,5,6In RC, = www.autokem.sk , 0903 033 643


Pia, 16.07.2010, 17:53
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 23.03.2009, 19:28
Príspevky: 811
Bydlisko: Brezno,Banská Bystrica
Odpoveď s citáciou
Poslať 
možno že som sa zle stretol ale čo som počul tak iba zle zle a zle . :roll:

_________________
http://www.wsa.sk/ všetko pre offroad a expedície


Pia, 16.07.2010, 23:53
Profil WWW
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7908
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
moj nazor ze co sa tyka mechanickej casti na vozidle tejto znacky je super, ale co sa tyka elektriky tak nikdy by som to nechcel,znami ma, a sere sa to a nema to konca,,, no neviem, ze ci je to len konkretne toto vozidlo take,,,,ale zvnutra je to jak lietadlo sami gombik, knoflik a ostatne ptákoviny..len namargo,, vybrali sme akumulator ze ho dame na nabijacku a nadruhy den ked sme akumulator vlozili, uz nestartoval a nende dodnes!!! a kabelmajstri sa tym serkaju aj dodnes, a co sa tyka motoruuu, tak tento motor je dobryy, ale nie prave vhodny do tohoto terenaka,,,tak len tolko ku tejto znacke..... :wink:

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Sob, 17.07.2010, 9:49
Profil
Koumák

Registrovaný: Sob, 12.07.2008, 4:15
Príspevky: 183
Bydlisko: Rajecke Teplice
Odpoveď s citáciou
Poslať 
A co by ste odporucali pred tym som mal benzinove pajero a hlavne koli tej elektrike som ho predaval takze asi by som neurobil dobru kupu?

_________________
Vrana Rubicon JK,Warn,37x12,5,6In RC, = www.autokem.sk , 0903 033 643


Sob, 17.07.2010, 12:22
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 19.12.2008, 21:40
Príspevky: 2047
Bydlisko: Košice
Odpoveď s citáciou
Poslať 
efendi píše:
moj nazor ze co sa tyka mechanickej casti na vozidle tejto znacky je super


vzduchové mechy pneumatického podvozka by si efendi kam zaradil ?

_________________
Ford Bronco 5.8, Mercedes 300GD, EX Jeep WK2 SRT 6.4


Sob, 17.07.2010, 15:44
Profil WWW
Legenda Offroadu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 10:45
Príspevky: 3012
Bydlisko: Rimavská Sobota
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Nerobte hned unahlene zavery. Kazde auto je dobre, ak sa on vsak staral niekto kto sa donho nevyzna tak, tak to potom vyzera.

_________________
Bilancia skrývky humusového horizontu poľnohospodárskej pôdy.


Sob, 17.07.2010, 17:38
Profil WWW
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7908
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
nuz dado v tom mas pravdu,,a rover ktory som opisoval ja , pravdepodobne patril dakemu takemu ktory sa nato vykaslal, a teraz je nanom kopa prace,osobne sa tes bojim vozidiel co je nasrate plno elektrikou, vid aj moj jeep, ale ten zatim fachci,,

marisko - vzduchové mechy pneumatického podvozka by si efendi kam zaradil ?

nuz neviem bo ani to nefunguje na tom roveru co ja opisujem, teda co spominam,,

osobne ja som videl rover v komoci v terene a musim povedat ze dole klobuk pred nima, co dokazali v blate!!! ale podla toho roveru co ma moj znami by som ho nechcel za ziadnu cenu a oproti tomu je jeepka zlata, hoci sa aj ona dokaze mrdat az do nekonecna :-D ale neni as tak namrdana elektrikou ako rover ,, aspon si myslim..

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Sob, 17.07.2010, 21:17
Profil
Začínajúci koumák

Registrovaný: Sob, 05.12.2009, 20:45
Príspevky: 137
Bydlisko: lipt.mikulas
Odpoveď s citáciou
Poslať 
pravdupovediac japonci vedia elektriku urobit lepsie ako anglani a v Range je jej fakt asi spusta.Nie som fundovany no viem ,ze range boli iste tipi mrchave na motory (neviem ktore) ,vraj najlepsi motor je 300 tdi. Ci sa ale montovali neviem.
Vzduchove mechy :?: :roll:

co sa tika LR tak vsetky uzavierky sa montuju dodatocne. (okrem medzinapravy :lol: )

niekde na ceskom LR fore je cela historia aj s tech datami... pohladaj.

disco 300tdi celkove max spokojnost - zly zadny najazdovy uhol ,male blatniky ,tazke auto - do tazkeho terenu nie - expedicie ano.

_________________
LR disco I 300tdi , retrowood.sk , drevotuning.sk


Sob, 17.07.2010, 21:22
Profil WWW
Koumák

Registrovaný: Sob, 12.07.2008, 4:15
Príspevky: 183
Bydlisko: Rajecke Teplice
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Cize okrem defendera by som asi moc landrover do terenu asi nemal riesit ci?

_________________
Vrana Rubicon JK,Warn,37x12,5,6In RC, = www.autokem.sk , 0903 033 643


Sob, 17.07.2010, 21:41
Profil WWW
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 20.05.2009, 21:33
Príspevky: 1835
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Až dovolíte, poviem vám toto: Off nemám, len chcem mať. Ohľadne vhodnosti toho – ktorého som sa už informoval aj tu na tomto fóre, aj na tom novom. No zatiaľ som bez offa.
Pred 2 rokmi som mal vyhliadnutý pekný kus zo Žiliny, Range Rover, 2,5 diesel, typ P38., cena dobrá, už som chcel brať ale pokiaľ nemám aký taký nadhľad tak radšej počkám. Takže som navštívil niekoľko opravcov, čo už to mali v dielni a po ich až hororových skúsenostiach som cúvol a nekúpil.
Konkrétne: XY dostal normálny defekt. Normálne vymenil koleso a chcel pokračovať v jazde. Lenže riadiaca elektronika vyhodnotila, že počas zdvihnutia kolesa do vzduchu koleso ovislo nad úroveň, ktorú počítač akceptuje a tak zablokoval motor, auto išlo len do 50 km, a počítač odporúčal servis. V servise museli nanovo resetovať počítač, a nahrať nový soft., lebo auto bolo nepoužívateľné. Cenu som už zabudol, ale bola hororová. Popritom to bola robota na pol hodiny.
Doba išla a začiatkom tohto roku som objavil nádherný kus v BA, benzín V8, 4,6. Typ P32 Autobiografy. Tí čo LR poznajú, vedia, o čom hovorím. Leštené orechové drevo a bledá koža. Nádhera, samozrejme to by terén nevidelo. Majiteľ chcel prísť na ňom do Tisovca, dohodol som sa s ním, že sa stretneme a uvidíme. Tesne pred Tisovcom ma ale informoval, že nemôže prísť, lebo auto neštartuje. Proste je všetko OK, len neštartuje. Štartér krúti a nič. Asi po týždni v autorizovanom servise prišli na banálnu závadu, haproval imobilizér a riadiaca jednotka uzavrela palivo do vstrekovačov. Počas diagnostikovania bola závada zapísaná v registri imobilizéra, a to nikto nečakal, takže tam ani nehľadali, hľadali v registroch motormanagementu. Majiteľ je veľmi seriózny človek, ospravedlnil sa, že nemohol auto ukázať, a sám povedal, že to auto sa nekradne, lebo ho nevie naštartovať ani sám majiteľ. Takže tak je to. To auto je nádherné, lenže sa ho bojí každý kúpiť, lebo hocikedy a hocikde jednoducho zastane. Závadu vie odstrániť jedine autorizovaný servis s autorizovanou diagnostikou, ktorú nemá ani nejlepší garážový opravár, lebo je neskutočne drahá a pirátska verzia nie je k dostaniu.

Čo sa týka vzduchových vankúšov, to je spotrebná vec, v manuále výrobca doslova odporúča za 5 rokov ich meniť. cena na typ P38 sa dá už od 160 euri kus, kompresor od 315 euri, na typ LR322 je to asi okolo 700 euri za kus, kompresor okolo 550 euri. V BA je jeden chalan, má servis a je dobrý, vie veci rýchlo zohnať.
Takže to auto je krásne ale sa ho bojím kúpiť. Toľko moje poznatky.


Sob, 17.07.2010, 21:58
Profil
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 20.05.2009, 21:33
Príspevky: 1835
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ešte som zabudol napísať, každý, kto to auto má, vraví, že je neskutočne pohodlné, má úžasnú priechodnosť terénom, benzínové V8 krásny zvuk, silu, veľmi luxusné, typ L322 priam exceluje, avšak najmä typy P38 trpia banálnymi poruchami ktoré častokrát natoľko roztrpčia život majiteľa, že nakoniec auto predá pod cenu., lebo nemá nervy. No a tie chýry sa šíria ako oheň a tak tieto autá aj napriek tomu, že veľa ponúkajú, sú veľmi ťažko predajné na Slovensku., však stačí pozrieť autobazáre, sú tam aj 2 roky a nič.


Sob, 17.07.2010, 22:08
Profil
Začínajúci koumák

Registrovaný: Sob, 05.12.2009, 20:45
Príspevky: 137
Bydlisko: lipt.mikulas
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ak sa milim ,tak ma opravia

defik a disco a myslim aj stare RR je to iste ,uplne.ta ista technika.uplne.akurat defik ma iny zadny diferak.Disco - D1 je dlzkou malinko kratsi ako stredne dlhy defik (110 ?).rozdiel je len v kasni .D1 ma kasnu vyprofilovanu a na makkych silendlokoch.Defik je tvrdarina ,kasna priamo na rame ,rovna podlaha , v podstate skladacka vela nitov ,viac hnije slabsia tuhost kasne.Zasa menej narocny na zmenu ,netreba rezat blatniky :-D
Inak motor, prevodovky , ram ,podvozok ... vsetko to iste.
defik je "pre robosov" a D1 je limuzina ,RR je luxusna limuzina.
Myslim ze RR vysiel povodne s D1 .

Co myslis pod pojmom "teren"? :D
Tuhe ,slusne ulozene napravy na pruzinach ,slusny masivny ram ,blbovzdorny motor ...


Nuz na pojazdenie v terene nieco kratke ,lahke , si myslim.No su tu isto kompetentnejsie osoby.Osobne by som si o RR viac zistil.D1 by som sa nebal a defiky su trocha drahsie - image? :shock:

_________________
LR disco I 300tdi , retrowood.sk , drevotuning.sk


Sob, 17.07.2010, 22:25
Profil WWW
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 19.12.2008, 21:40
Príspevky: 2047
Bydlisko: Košice
Odpoveď s citáciou
Poslať 
marek sk,lm píše:
Myslim ze RR vysiel povodne s D1 .



Myslím že myslíš zle.

RR bol na svete už veľa rokov keď prišlo Discovery.

_________________
Ford Bronco 5.8, Mercedes 300GD, EX Jeep WK2 SRT 6.4


Sob, 17.07.2010, 22:55
Profil WWW
OFFROAD Expert

Registrovaný: Str, 20.05.2009, 21:33
Príspevky: 1835
Odpoveď s citáciou
Poslať 
http://news.auto.cz/suv-terenni/rover-r ... letos.html

Range Rover je prvním autem, které v sobě spojuje vlastnosti terénní a luxusní kategorie. Jeho vznik byl motivován úspěchem Land Roveru a podporován úsilím proniknout na americký trh. Automobilka Rover proto v závěru 60tých let usilovně pracovala na autě, které by spojovalo pohon 4x4 a osmiválcový motor.

Nový model se novinářům poprvé představil 17. června 1970. Range Rover měl původně jen třídveřovou karoserii se skromným rozvorem 2,54 metru. Většina karosářských dílů byla vyrobena z hliníku, jednalo se o samonosnou karoserii vyztuženou ocelovým rámem. Na svou dobu pokrokové bylo použití vinutých pružin a kotoučových brzd na všech kolech. Samozřejmostí byla redukční převodovka.

Motor byl v nabídce jediný – celohliníkový 3,5 V8 o výkonu 115 kW. Po 11 letech výroby se v roce 1981 představila také prodloužená pětidveřová verze. Místo generační obměny procházel Range Rover v průběhu 80tých let neustálou evolucí. Postupně se v nabídce objevily automatická převodovka, turbodiesel od VM Motori a průlomové prvky výbavy. Range Rover byl prvním autem, které spojilo pohon 4x4 a ABS (1989), kontrolu trakce (1992) a vzduchové odpružení (1992). V 90tých letech se objevily také výkonnější motory: první generace, již tehdy označovaná Range Rover Classic, končila kariéru s motorem 4,2 V8 o výkonu 149 kW.

Range Rover Classic si připsal také první vítězství v Rally Dakar roku 1979, v roce 1977 vyhrál 30.000km rally London-Sydney Maraton a má na kontě mnoho dalších vytrvalostních zkoušek. Získal si také oblibu u mnoha známých osobností, včetně královny Alžběty II. a Paula McCartneyho. Upravený Range Rover sloužil mimo jiné i jako „papamobil“.

Podvozek Range Roveru se stal také konstrukčním základem pro Land Rover Discovery z roku 1989.

Nástupce s kódovým označením P38A dnes nebývá považován za příliš úspěšný model. Konstruktéři a designéři stáli před nelehkým úkolem nahradit již tehdy legendárního předchůdce. Premiéra se nakonec uskutečnila v září 1994, nový Range Rover se stal první novinkou představenou po převzetí Roveru německým BMW. Osmiválcový motor byl představen v nových verzích: 3,9 l (140 kW) a 4,6 l (165 kW). Tuto dvojici doplnil šestiválec 2,5 TD (100 kW) od BMW. Druhá generace se vyráběla v letech 1994 až 2002.

Aktuální generace (L322) byla vyvíjena jako větší a luxusnější alternativa k BMW X5. Designéři použili retroprvky odkazující na původní model. Ačkoliv při premiéře v roce 2002 byl již majitelem automobilky Land Rover americký Ford, elektroinstalace i motory pocházely od BMW. Až do roku 2006 mohli zákazníci vybírat mezi 4,4 V8 (210 kW) a 3,0 Td6 (130 kW). Při modernizaci se pod kapotou zabydlely motory původem od Jaguaru: 4,4 V8 (225 kW) a 4,2 V8 s kompresorem (291 kW), doplnil je zcela nový turbodiesel 3,6 TDV8 (200 kW).

Loni se představil faceliftovaný Range Rover. Kromě nového designu přídě dostal plně digitální přístrojový štít tvořený velkoplošným TFT displejem a novou generaci osmiválcových motorů s objemem 5,0 litru – atmosférický s 276 kW a kompresorem přeplňovaný s 375 kW.

Kromě Range Roveru se od roku 2004 vyrábí také menší Range Rover Sport, který využívá platformu aktuální generace Land Roveru Discovery. S ním sdílí i motory, zatímco design se velmi podobá většímu Range Roveru.

U příležitosti 40. výročí Range Roveru automobilka oficiálně potvrdila premiéru nové, třetí řady, která je naplánována na podzimní autosalon v Paříži. Novinka bude vycházet ze studie Land Rover LRX. Bude novým samostatným modelem, který se zařadí jako luxusní alternativa po bok Land Roveru Freelander. autor: Lukáš Vaverka


Sob, 17.07.2010, 23:35
Profil
Koumák

Registrovaný: Sob, 12.07.2008, 4:15
Príspevky: 183
Bydlisko: Rajecke Teplice
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Cize ak sa nechcem vyrtat stale v elektrike tak land rover asi nemam riesit ci?

_________________
Vrana Rubicon JK,Warn,37x12,5,6In RC, = www.autokem.sk , 0903 033 643


Ned, 18.07.2010, 0:16
Profil WWW
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 46 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: