Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pon, 29.04.2024, 9:45
Dnes je pondelok 29. apríla 2024, meniny má Lea a zajtra Anastázia




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 10 ] 
 poškodenie pri zapadnutí 
Autor Správa
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 09.09.2007, 10:31
Príspevky: 481
Bydlisko: Partizanske
Odpoveď s citáciou
zdravim kamarat zapadol na LR defender 110 4valec diesel rv 1996 asi aspon sa mi zdá že su tie udaje spravne
takže ked zapadol chcel sa silov mocov vyhrabať odtial a popritom stale krutil volantom hore dole až tolko že sa mu zvliekla remenica zo serva a posilovač samozrejme prestal isť ked sme to pozreli ešte sme zbadali že aj gufero na serve sa skoro roztieklo "tak že to asi uvaril"
nasledovalo vymena serva a aj kapaliny no NEPOMOHLO :( neviete čo by tam ešte mohlo byť kde sa ešte kuknuť? nejaky napad by prišiel vhod


Pia, 11.02.2011, 22:17
Profil
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7909
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
a to servo cerpadlo je nove?? ci pouzite? bo ked je pouzite, nie je vylucene ze je este dobree,,popis podrobnejsie co to roby a ako, bo pises iba troska povrchovo -----nasledovalo vymena serva a aj kapaliny no NEPOMOHLO----- bo totok je malo na to aby sme sa tu dohadovali ze co moze byt pricina.. bolo to po namontovani odvzdusnene?,,popis podrobne co to roby,,, a co sa tyka guferaa, som este nevydel roztavene,, iba opotrebovane,vydrate alebo vytlacene-prepucene od tlaku,,

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Sob, 12.02.2011, 9:58
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 09.09.2007, 10:31
Príspevky: 481
Bydlisko: Partizanske
Odpoveď s citáciou
Poslať 
efendi píše:
a to servo cerpadlo je nove?? ci pouzite? bo ked je pouzite, nie je vylucene ze je este dobree,,popis podrobnejsie co to roby a ako, bo pises iba troska povrchovo -----nasledovalo vymena serva a aj kapaliny no NEPOMOHLO----- bo totok je malo na to aby sme sa tu dohadovali ze co moze byt pricina.. bolo to po namontovani odvzdusnene?,,popis podrobne co to roby,,, a co sa tyka guferaa, som este nevydel roztavene,, iba opotrebovane,vydrate alebo vytlacene-prepucene od tlaku,,

servo sa dávalo použite ale vyzeralo dobre dokonca aj ten pretlakovy ventil
Ked sa preok dvihne tak to funguje dobre :? ovdzdušnené je to dobre vzduch tam určite neni a ešte jedna vec ma napadla že pri pomalom otočaní volantom a pridavanim plynu počuť zvuky od čerpadla ako keby šmýkal remen ale remen nešmýka možno keby sa dalo zmerať tlak nejako alebo keby sme vedeli aký ma byť tlak


Sob, 12.02.2011, 11:09
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 20.04.2010, 18:55
Príspevky: 442
Bydlisko: Zilina
Odpoveď s citáciou
Poslať 
nemas len malo nasponovany remen?

_________________
XJ 4.0 ex,ZJ 4.0 ex ,ZJ 5.2 V8 ex,ZJ 4.0 ex,WJ 4,0 ex,ZJ 5,9 V8


Sob, 12.02.2011, 14:49
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 14.11.2006, 22:24
Príspevky: 325
Bydlisko: Dudince
Odpoveď s citáciou
Poslať 
remeň sa u 300tdi španuje kladkou na ktorú tlačí pružina,takže ak je remeň ako má byť a dobre založený nič sa nešpanuje.vymenili ste servočerpadlo,alebo servo?.samotné servo je v poriadku?

_________________
LANDROVER DISCOVERY bývalá leštenka


Sob, 12.02.2011, 15:38
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 09.09.2007, 10:31
Príspevky: 481
Bydlisko: Partizanske
Odpoveď s citáciou
Poslať 
marcek4x4 píše:
remeň sa u 300tdi španuje kladkou na ktorú tlačí pružina,takže ak je remeň ako má byť a dobre založený nič sa nešpanuje.vymenili ste servočerpadlo,alebo servo?.samotné servo je v poriadku?

servočerpadlo sme menili teda tú vec čo má remenicu :-D ešte ma napadá či ten horuci olej nepoškodil samotne servo neviem čo tam je ale určite nejaké gumenne segmenty určite


Sob, 12.02.2011, 16:22
Profil
Velky Kraken
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pia, 16.11.2007, 23:01
Príspevky: 7909
Bydlisko: mesto vychadzajuceho slnka Tornala City
Odpoveď s citáciou
Poslať 
to pouzite servo nebolo nahodou uz pred tym robene? rozobrate? a potom spatne zlozene??osobne som rozoberal servo cerpadlo na xj cku a spatne som zlozil, 4x som to rozobral a takisto aj poskladal a bolo to vzdy spatne az kym mi Palochero poradil ze co mam robit , ono naoko bol ten bubon zvnutra rovnaky ale len naoko,,,, ale v podstate nebol rozmerovo rovnaky, otocil som to a potom to slapalo jak hodinky,,,,ono skussa pozriet do nadrzky servoriadenia ked ide motor, ci sa nahodou kapalina nepeni? ak sa bude penit, vada je v cerpadle!!!! ale moze byt aj vada v samotnom servoriadeniuuu ak sa tam dostal daky sajrajt z predosleho cerpadla,,

_________________
EX Suzuky Samuraj1.3
EXJeep Cheroke 2.1TDI
EX Jeep Grand Cheroke Limited 4Liter
EX Mitsubishi Pajero2,5TDI GLS
EX Jeep Grand Cheroke WJ 3.2 TDI Limited
EX Nissan Patrol 2.8 TDI Y60
EX Jeep Grand Cheroke 2.5TDI laredo
EX Jeep Grand Cheroke2,5TDI Limited


Sob, 12.02.2011, 20:21
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 09.09.2007, 10:31
Príspevky: 481
Bydlisko: Partizanske
Odpoveď s citáciou
Poslať 
efendi píše:
to pouzite servo nebolo nahodou uz pred tym robene? rozobrate? a potom spatne zlozene??osobne som rozoberal servo cerpadlo na xj cku a spatne som zlozil, 4x som to rozobral a takisto aj poskladal a bolo to vzdy spatne az kym mi Palochero poradil ze co mam robit , ono naoko bol ten bubon zvnutra rovnaky ale len naoko,,,, ale v podstate nebol rozmerovo rovnaky, otocil som to a potom to slapalo jak hodinky,,,,ono skussa pozriet do nadrzky servoriadenia ked ide motor, ci sa nahodou kapalina nepeni? ak sa bude penit, vada je v cerpadle!!!! ale moze byt aj vada v samotnom servoriadeniuuu ak sa tam dostal daky sajrajt z predosleho cerpadla,,

no nič skus sim to pondelok nafotiť ale vyzerati ako mlynček rotaciou sa roztiahne zle sa to opisuje ale nafotím to a hodím to sem až keby ešte nejaký nápad sem s ním


Sob, 12.02.2011, 20:49
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:19
Príspevky: 1872
Bydlisko: Východ pri KE
Odpoveď s citáciou
Poslať 
skus http://landroverforum.klape.cz/forum/index.php

_________________
Ak mozem vytiahnem....potiahnem.


Sob, 12.02.2011, 21:04
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 09.09.2007, 10:31
Príspevky: 481
Bydlisko: Partizanske
Odpoveď s citáciou
Poslať 

Idem aj tam nakuknut


Ned, 13.02.2011, 16:32
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 10 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: