Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pon, 29.04.2024, 9:36
Dnes je pondelok 29. apríla 2024, meniny má Lea a zajtra Anastázia




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 47 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalší
 Aky defender/disco/off? 
Autor Správa
Učeň

Registrovaný: Pia, 01.07.2011, 16:46
Príspevky: 24
Bydlisko: ba
Odpoveď s citáciou
Zdravim

Land rover defender bol vzdy moj detsky sen, a zacinam vazne uvazovat nad tym, ze si ho konecne splnim
otazkou vsak pre mna ostava - ktory model?
oplati sa kupit uplne novy kus alebo je prepchaty elektronikou?
su verzie td5 naozaj take zle?
som relativne vysoky clovek (190+) zmestim sa do defendra? rozmyslal som ze si ho okuknem v showroome, ale nove modely vraj maju viac miesta
s akou spotrebou mam zhruba ratat pri defiku? chcel by som 110
som skor expedicne zalozeny clovek neocakavam nejake trialy alebo rozbijanie auta, a preto sa nechystam ho obuvat na balony, napriek tomu by ma zaujimalo ako je na tom defender so zdvihanim

dufam, ze nemam hlupe otazky, snazil som sa co to pozistovat aj na inych forach, dakujem


Naposledy upravil starfox dňa Sob, 02.07.2011, 17:32, celkovo upravené 2



Pia, 01.07.2011, 16:59
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Str, 04.10.2006, 23:06
Príspevky: 775
Bydlisko: slovensky grob
Odpoveď s citáciou
Poslať 
TU najdeš všetky odpovede www.landroverforum.cz :wink:

_________________
discovery td5


Pia, 01.07.2011, 17:22
Profil WWW
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 11.01.2010, 17:17
Príspevky: 325
Bydlisko: Island+Slovensko(Liptov)
Odpoveď s citáciou
Poslať 
vtrepat sa so 190cm vysky do defendra a ist niekde na expediciu,to nebude asi to prave orechove...radsej by som sa poobzeral po niecom inom...neviem ako je na tom discovery
za tie peniaze,co das za novy kus,si mozes kupit cosi z 80-90rokov(toyota,nissan,landrover...),komplet obnovit a poskladat auto svojich predstav,ktore bude spolahlivostou uplne niekde inde ako hocijake nove auto...a este ti ostanu peniaze na par expedicii
ale zas ked od mala tuzis po defendri a mas na to,tak preco si nesplnit sen?

_________________
Patrol Y60 RD28T-sivý koník z Islandu,ktorý nikdy nesklamal
Patrol Y60 TD42-zeleny vôl,doteraz poznajúci len tvrdú prácu


Sob, 02.07.2011, 10:59
Profil
Učeň

Registrovaný: Pia, 01.07.2011, 16:46
Príspevky: 24
Bydlisko: ba
Odpoveď s citáciou
Poslať 
mas pravdu vcera som si poskusal jeden def, neviem si predstavit v nom dlhsie fungovat, este mozno keby som vymenil volant za mensi, takze som zacal pozerat po diskoske alebo toyote (nissanu sa bojim, to je asi ale len moja nevedomost)


Sob, 02.07.2011, 12:20
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 20.09.2009, 20:21
Príspevky: 547
Bydlisko: Vchod Záhoria
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Na LR fore sa táto otázka urastlejších vodičov Defu riešila. Skús tam poštudovať a určite to nájdeš. Ak je Def tvoj sen tak tá trošička práce ti nebude vadiť a potom sa tam v pohode vopcháš :wink: :)

_________________
Range Rover Classic - One is not enough


Sob, 02.07.2011, 13:43
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 11.01.2010, 17:17
Príspevky: 325
Bydlisko: Island+Slovensko(Liptov)
Odpoveď s citáciou
Poslať 
starfox píše:
nissanu sa bojim

si videl niekedy Patrola od spodu?...viem o par Patroloch(TD42),ktore maju nabehane 1200000-1400000km a dalej behaju...to sa ti zda malo?...samozrejme,ze nie je to ziadny rychlik ani silak
tiez som taky ,,expedicny typ,, a ak by som si si mal vyberat auto na cestovanie,kde clovek nevie ake cesty ho budu cakat,tak by malo splnat par poziadaviek:
co najvacsia spolahlivost,minimum elektroniky,pevne napravy,moznost jazdit i na horsie palivo,ram,dlha verzia s moznostou spania,dostupnost dielov po celej Europe a okoli,opravitelnost i v nejakom dedinskom servise

nevravim,ze Defender je zle auto,ale na take dlhsie trasy by to bolo asi trapenie(to bude asi to iste ako ked ma niekto skaredu zenu).....na vyber je toho dost: Discovery,LC 80,LC 7,Y60,Y61...mozno Wrangler Unlimited
to je len taky moj skromny nazor,snad niekto prida viac mudrosti

_________________
Patrol Y60 RD28T-sivý koník z Islandu,ktorý nikdy nesklamal
Patrol Y60 TD42-zeleny vôl,doteraz poznajúci len tvrdú prácu


Sob, 02.07.2011, 14:03
Profil
Učeň

Registrovaný: Pia, 01.07.2011, 16:46
Príspevky: 24
Bydlisko: ba
Odpoveď s citáciou
Poslať 
ja zvazujem este to disco, lc80 a spaniela, len som pocul, ze s patrolom treba vediet jazdit a ze nie je tak blbu vzdorny, nie som velmi technicky typ, idealne riesenie pre mna je najst auto ako aj starsie malo elektroniky, dobry motor a dat to niekomu zrenovovat, opieskovat upravit atd...

rad si necham poradit, mal som v8 vyblaznil som sa, hladam teraz nieco co bude na dlhe cesty a nebudem musiet tankovat kazdych 250 kilometrov, viem dat na palubovku maly notebook/ipad, idealne sa don vojde aj druha baterka kvoli elektrospotrebicom a navijaku , vysielacka/ky, do kufra dam psa pusku a spanie a hlavne, by bolo fajn ak by som sa o to po nejakom rychlokurze vedel postarat aj sam

kamarat ma upozornil ze def je zabava na povozenie, ale ak som zvyknuty na americky komfort tak mi odpadne zadok


Sob, 02.07.2011, 16:45
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 20.09.2009, 20:21
Príspevky: 547
Bydlisko: Vchod Záhoria
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ja mám staršieho brata Discovery I a ak vieš v ruke držať klúč a odkrúcať matky a šroby, niečo nahradiť novým dielom a späť to zošrobovať tak nemáš žiadny problém. Navyše cena dielov pre LR je neporovnatelne nízka oproti japoncom.
V Discovery máš komfort, na palubku dáš notebook, máš kde spať, je tam miesto na pušku a psa a pri jazdení ti to auto odpustí kopec vecí či už na ceste alebo v teréne. Expedičná volba motora je samozrejme motor s označením 300TDi, ktorý ako je o ňom od jeho majtelov známe je silný a zároveň neni nenažraný.

Ale aj tak je to stále na tebe a čo ti viac vyhovuje. Hlavne šťastnú ruku pri výbere hociktorého z predtým spomenutých aut :wink:

_________________
Range Rover Classic - One is not enough


Sob, 02.07.2011, 17:09
Profil
Učeň

Registrovaný: Pia, 01.07.2011, 16:46
Príspevky: 24
Bydlisko: ba
Odpoveď s citáciou
Poslať 
macej vdaka za odpoved

jedna vec ma zaujima, disco je dost vysoke, a este ked sa zdvihne, ako je to s taziskom? viem ze vsetky offy maju tuto nevyhodu, ale z diska mam pocit ze sa prevrati uz ked zafuka, urobi disko 1 losi test? ako casto byvaju na budke?


Sob, 02.07.2011, 17:31
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 20.09.2009, 20:21
Príspevky: 547
Bydlisko: Vchod Záhoria
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Každý zo starších LR (myslené Disco I,RRC a Def) majú velmi robustný a relatívne ťažký rám. To je asi najťažšia časť auta. Budka je dosť lahká pretože vonkajšie oplechovanie je hliníkové a ocelový je iba skelet. Discovery I má oniečo málo vyššiu stavbu karoserie než má Range Rover Classic a podla toho čo mám s ním vyskúšané (ešte v seriovom stave) mu niaky ten 35stupňový náklon nevadí (malý rozsah náklonomeru :) ) takže Disco by na tom nemalo byť o velký kus horšie pretože sa jedná iba o pár centimetrov vyšší skelet a podla neho inak tvarované plechy (bublina na streche).

To je stav bez úprav ale všeobecne ak auto chceš dvíhať je dobré ho aj kúsok rozťiahnuť. Beztak neni nutné Disco dvíhať do nebies ak to chceš na expedície. Najlepšia varianta je 2" (5cm) lift ktorý je najjednoduchší. Iba vymeníš pružiny a tlmiče za pár €. Tých 5cm je stále v tolenrancii ostatných dielov ako sú kardany a ramená. Ja som dokonca nemusel ani predlžovať brzdové hadičky.
Takže nevidím dôvod prečo by malo ísť cez budku aj napriek tomu že je vysoké ak sa nestane chyba niekde medzi sedadlom a pedálmi :wink:

Losí test by podla mňa splnilo ale tie pocity vnútri kabíny by boli rôzne kôli charakteru podvozku :)

_________________
Range Rover Classic - One is not enough


Sob, 02.07.2011, 18:12
Profil
Koumák

Registrovaný: Pia, 12.01.2007, 19:22
Príspevky: 193
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
Poslať x
da sa to riešiť rozširovacimy podložkami alebo inými diskami s iným 0vým alebo s -ET . tým ho dostaneš aj do šírky , čo je dobre na priečnu stabilitu .
Disko ma hliníkovu kasňu oproti patrolackej plechovici, je lahšia.


Sob, 02.07.2011, 18:25
Profil
Učeň

Registrovaný: Pia, 01.07.2011, 16:46
Príspevky: 24
Bydlisko: ba
Odpoveď s citáciou
Poslať 
mozno by som poprosil admina ci by temu nepresunul do nakupnej poradne, kedze uz sa asi nebavime iba o land roveroch

vdaka


Sob, 02.07.2011, 21:50
Profil
Začínajúci koumák

Registrovaný: Sob, 05.12.2009, 20:45
Príspevky: 137
Bydlisko: lipt.mikulas
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Mam disco 300tdi, nemenil by som.,mozno za toyku 80, no to je uplne ina cenova kategoria :lol: .Chod na zraz, nejaku OFF akciu (kazdy tyzden je cosi), urcite ta hocikto rad prevezie na hocicom a budes mat v tom jasnejsie. Disko ma ten isty podvozok, techniku - rozdiel je len v kasni - je lepsia.Def je "pracovne" auto - skladacka.
Odporucam nejaku tu off akciu a pokecat s ludmi - isto si bude kazdy chvalit svoje, no prevezies sa, budes mudrejsi.
Tuhe napravy, spolahlivy motor, lahkoopravitelny ,vinute pruziny ,minimum elektroniky (idealne klucky na oknach...)
K spotrebe a cene ND - som velmi spokojny.Td5 nie - moj nazor.
Vela zdaru a dobru volbu. :wink:

_________________
LR disco I 300tdi , retrowood.sk , drevotuning.sk


Sob, 02.07.2011, 22:50
Profil WWW
Učeň

Registrovaný: Pia, 01.07.2011, 16:46
Príspevky: 24
Bydlisko: ba
Odpoveď s citáciou
Poslať 
pozeral som tie lc80 tky ale je ich strasne malo, vacsina jazdena offroad a ceny dvojnasobne, je vacsia sanca ze doveziem lacne disko ktore pouzivala nejaka mamina na nakupy a bude v relativne ok stave, aby bolo co najmenej na tom opravovat


Sob, 02.07.2011, 23:19
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 20.09.2009, 20:21
Príspevky: 547
Bydlisko: Vchod Záhoria
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Neviem ako je to v reále ale vraví sa všeobecne o spolahlivosti Toyoty oproti LR. Lenže cena dielov na Toyu je neporovnatelne prehnaná. Radšej kúpiť Disco ktoré potrebuje čosi spraviť niaku údržbu než kúpiť jazdenú Toyu ktorej oprava ti zaplatí celé Disco (možno trochu pritiahnuté za vlasy ale ďaleko od reálu jak tak občas začujem cenu dielov niesom)

_________________
Range Rover Classic - One is not enough


Sob, 02.07.2011, 23:27
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 47 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: