Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Pia, 19.04.2024, 9:32
Dnes je piatok 19. apríla 2024, meniny má Jela a zajtra Marcel




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 7 ] 
 Predne koleso na Disco I 
Autor Správa
Učeň

Registrovaný: Pon, 11.02.2013, 16:49
Príspevky: 25
Bydlisko: Presov
Odpoveď s citáciou
da sa nejako zistit ci nemam nieco poskodene na kolese alebo na poloosi bez toho aby som to rozoberal? mal som nedavno totiz to taky problem ze som vyskocil z autom z dost velkeho kopca a dopadol som celou vahou auta na prave predne koleso a je trochu spodom kolesa smerom dnu...nie velmi ale vidno to...pri jazdeni po ceste alebo terene ziadne podozrive zvuky alebo skripanie. len ma zaujima ci by s tym mohlo nieco byt dik :wink:


Str, 13.02.2013, 15:05
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 20.09.2009, 20:21
Príspevky: 547
Bydlisko: Vchod Záhoria
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ak je to viditelné tak si každopádne niečo ohol. Ak netrase volant tak by to disk byť nemal.Náboj by podla mňa tiež hádzal. Skús skontrolovať krk gule od príruby po zvislý čap.
Podla toho jak poznám túto časť náprav tak to musela byť poriadna pecka ak si tam niečo ohol :shock:

BTW: S Land Roverom sa neskáče, on dokáže prekážku prejsť aj bez toho :roll:

_________________
Range Rover Classic - One is not enough


Str, 13.02.2013, 15:30
Profil
Učeň

Registrovaný: Pon, 11.02.2013, 16:49
Príspevky: 25
Bydlisko: Presov
Odpoveď s citáciou
Poslať 
no pozeral som sa na to a porovnaval to s druhym kolesom...ale neje tam vobec nic viditelne volnym okom...ale ak sa pozriem na auto spredu je vidno ze trosku je to ohnute...no len dufam ze nebude dnu nic nadlomene...
a s tym autom som tak skocit nechcel ale pri vacsej rychlosti v zakurute ma vyhodilo z polnej cesty, na snehu, a a skocil dost neprijemne do potoka asi z metroveho previsu...autu sa nic nestalo vsetko je v pohode..az mi ho bolo luto :D zvladlo to :D


Str, 13.02.2013, 15:50
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 20.09.2009, 20:21
Príspevky: 547
Bydlisko: Vchod Záhoria
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ak ti to jazdí bez uzavierky a neteče ti olej z nápravy tak zlomené nebude nič a prasknuté pravdepodobne tiež ne. Koleso nemá vôlu ak skúsiš zamykať vrchným okrajom kolesa smerom von a dnu?

Tak to je nepríjemné. V tom prípade berem späť a za takýchto okolností uznávam, že skáče aj LR :)

_________________
Range Rover Classic - One is not enough


Str, 13.02.2013, 15:56
Profil
Učeň

Registrovaný: Pon, 11.02.2013, 16:49
Príspevky: 25
Bydlisko: Presov
Odpoveď s citáciou
Poslať 
bez uzavierky to ide bez problemov a olej netecie ziadny,
to s tym kyvanim smerom dnu a von som tiez skusal a nic...koleso je pevne, vsetko ok...

noo neprijemne...skoro som ho naucil lietat ;-) ;-)


Str, 13.02.2013, 15:59
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Ned, 20.09.2009, 20:21
Príspevky: 547
Bydlisko: Vchod Záhoria
Odpoveď s citáciou
Poslať 
V tom prípade jediné čo ma napadá je skúsiť zmerať tie vzdialenosti. Ak máš ohnutý swivel housing (aby sme sa doslovne rozumeli :-D ) tak aj desatina môže na tú vzdialenosť a priemer kolesa byť vyditelná v cenťákoch. Maximálne že by sa ti v lepšom prípade podarilo zohnúť naozaj práve iba zvislý čap...z čoho by som bol prekvapený ale tak všetko je možné a aj napriek tomu, že som dokázal dojekaziť už hocičo toto ešte ne :-D

_________________
Range Rover Classic - One is not enough


Str, 13.02.2013, 16:07
Profil
Učeň

Registrovaný: Pon, 11.02.2013, 16:49
Príspevky: 25
Bydlisko: Presov
Odpoveď s citáciou
Poslať 
no momentalne som v uk...ked pridem domov tak odmeriam tie vzdialenosti...a jak tak pozeram na to tak potom som asi vynimocny noo :D ked sa mi podarilo ohnut co ty spominas...ale inak diky za odpoved :D


Str, 13.02.2013, 16:12
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 7 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: