Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Sob, 27.04.2024, 20:11
Dnes je sobota 27. apríla 2024, meniny má Jaroslav a zajtra Jarmila




Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 36 ]  Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší
 Disco 1 a zdvíhanie podvozku 2" 
Autor Správa
Učeň

Registrovaný: Pon, 16.10.2006, 0:06
Príspevky: 63
Bydlisko: Kosice
Odpoveď s citáciou
Nazdar Landaci

Kedže mi nikto nevedel presne povedať o kolko sa mi zdvihne auto ak použijem Britpart +2" pružiny tak pre tých ktorý uvažujú podobne :

Merané od spodného lemu blatníku a osi kolesa

predok :
pred vymenou - 450 mm po výmene - 515 mm

dlžka pružiny : starej - 405 mm novej - 395 mm
priemer pružiny : starej - 14,4 mm novej - 16,3 mm

zadok :
pred vymenou - 460 mm po výmene - 520 mm

dlžka pružiny : starej - 395 mm novej - 420 mm
priemer pružiny : starej - 16,43 mm novej - 18,3 mm

Tlmiče zadné : stare 355 - 550 mm nové 375 - 610 mm

Takže pružiny sú zjavne tuhšie ako pôvodné . Samozrejme som bol nový podvozok aj vyskúšať a je tam citelný rozdiel v správaní sa auta.
Na druhej strane ale nemám možnosť porovnania s iným typom podvozku.

Ja som (zatial) velmi spokojný a za tie prachy - 12500 Sk vratene poštovného zázrak nečakám a príde mi to jednoduchšie a lepšie riešenie ako podložky alebo podobná improvizácia.

použil som sadu - RRCDISKIT2P: http://www.paddockspares.com

:D :D :D

_________________
LR DISCO 300 tdi 2.pokus ,+2",Warn M8000,Hi Lift...


Ned, 25.11.2007, 14:48
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Uto, 14.11.2006, 22:24
Príspevky: 325
Bydlisko: Dudince
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Ahoj a aké si dal tlmiče?

_________________
LANDROVER DISCOVERY bývalá leštenka


Ned, 25.11.2007, 23:07
Profil
Koumák

Registrovaný: Pia, 13.10.2006, 18:15
Príspevky: 174
Bydlisko: skalica
Odpoveď s citáciou
FeroForester píše:
Nazdar Landaci

Kedže mi nikto nevedel presne povedať o kolko sa mi zdvihne auto ak použijem Britpart +2" pružiny tak pre tých ktorý uvažujú podobne :

Merané od spodného lemu blatníku a osi kolesa

predok :
pred vymenou - 450 mm po výmene - 515 mm

dlžka pružiny : starej - 405 mm novej - 395 mm
priemer pružiny : starej - 14,4 mm novej - 16,3 mm

zadok :
pred vymenou - 460 mm po výmene - 520 mm

dlžka pružiny : starej - 395 mm novej - 420 mm
priemer pružiny : starej - 16,43 mm novej - 18,3 mm

Tlmiče zadné : stare 355 - 550 mm nové 375 - 610 mm

Takže pružiny sú zjavne tuhšie ako pôvodné . Samozrejme som bol nový podvozok aj vyskúšať a je tam citelný rozdiel v správaní sa auta.
Na druhej strane ale nemám možnosť porovnania s iným typom podvozku.

Ja som (zatial) velmi spokojný a za tie prachy - 12500 Sk vratene poštovného zázrak nečakám a príde mi to jednoduchšie a lepšie riešenie ako podložky alebo podobná improvizácia.

použil som sadu - RRCDISKIT2P: http://www.paddockspares.com

:D :D :D


diskusia na tema LR
http://www.landroverforum.cz

_________________
Defender 90 Td5 170k Old Man Emu,Warn 8274,Warn CE-M 6000 ,ARB nárazník, Safari Snorkel, MT Matador Wisenta 235x85x16,Pewag A 84SV, Roll Cage,2xARBuzaverky,CB,Garmin nuvi 660 ...
Discovery 3 ,bez skrabancu


Ned, 25.11.2007, 23:14
Profil WWW
Učeň

Registrovaný: Pon, 16.10.2006, 0:06
Príspevky: 63
Bydlisko: Kosice
Odpoveď s citáciou
Poslať 
marcek4x4 píše:
Ahoj a aké si dal tlmiče?


pozri ID. NR. RRCDISKIT2P
na http://www.paddockspares.com

_________________
LR DISCO 300 tdi 2.pokus ,+2",Warn M8000,Hi Lift...


Pon, 26.11.2007, 13:53
Profil
Učeň

Registrovaný: Pia, 19.01.2007, 23:36
Príspevky: 28
Bydlisko: Zalesie
Odpoveď s citáciou
FeroForester píše:
Kedže mi nikto nevedel presne povedať o kolko sa mi zdvihne auto ak použijemBritpart +2" pružiny


Asi si sa pytal na nespravnom mieste - www.landroverforum.cz Konkretne tvoja otazka tam bola prebrata zhora-zdola X-krat. :wink:

_________________
LR D90 TD5
LR D2 TD5 auto
LR D3 2.7 TD V6 auto


Str, 05.12.2007, 0:32
Profil
Učeň

Registrovaný: Pon, 16.10.2006, 0:06
Príspevky: 63
Bydlisko: Kosice
Odpoveď s citáciou
miki píše:
FeroForester píše:
Kedže mi nikto nevedel presne povedať o kolko sa mi zdvihne auto ak použijemBritpart +2" pružiny


Asi si sa pytal na nespravnom mieste - www.landroverforum.cz Konkretne tvoja otazka tam bola prebrata zhora-zdola X-krat. :wink:


uvedenu sadu som dopytovat u jedneho slovenskeho a niekolkych ceskych predajcov a ziaden mi nevedel garantovat o kolko mi auto pojde hore. Ratal som s tym ze ma to vyjde drahsie ale chcel som zaruku ktoru mi nikto nevedel dat .
Hore uvedene forum sledujem ale asi nie dost pozorne mate recht.

_________________
LR DISCO 300 tdi 2.pokus ,+2",Warn M8000,Hi Lift...


Str, 05.12.2007, 10:15
Profil
Učeň

Registrovaný: Pia, 19.01.2007, 23:36
Príspevky: 28
Bydlisko: Zalesie
Odpoveď s citáciou
Poslať 
Kupuj v UK, je to "best way" :!:

_________________
LR D90 TD5
LR D2 TD5 auto
LR D3 2.7 TD V6 auto


Str, 05.12.2007, 10:56
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:19
Príspevky: 1872
Bydlisko: Východ pri KE
Odpoveď s citáciou
FeroForester píše:
miki píše:
FeroForester píše:
Kedže mi nikto nevedel presne povedať o kolko sa mi zdvihne auto ak použijemBritpart +2" pružiny


Asi si sa pytal na nespravnom mieste - www.landroverforum.cz Konkretne tvoja otazka tam bola prebrata zhora-zdola X-krat. :wink:


uvedenu sadu som dopytovat u jedneho slovenskeho a niekolkych ceskych predajcov a ziaden mi nevedel garantovat o kolko mi auto pojde hore. Ratal som s tym ze ma to vyjde drahsie ale chcel som zaruku ktoru mi nikto nevedel dat .
Hore uvedene forum sledujem ale asi nie dost pozorne mate recht.


Na to ti ani nikto zaruku nemoze dat...mozes mat auto rozne unavene a rozne nalozene....takze je tazko predpokladat...da sa to len ciastocne predpokladat a vychadzat z parametroupre standardne auto.

_________________
Ak mozem vytiahnem....potiahnem.


Str, 05.12.2007, 12:51
Profil
Učeň

Registrovaný: Pon, 16.10.2006, 0:06
Príspevky: 63
Bydlisko: Kosice
Odpoveď s citáciou
DanoDEF píše:
FeroForester píše:
miki píše:
FeroForester píše:
Kedže mi nikto nevedel presne povedať o kolko sa mi zdvihne auto ak použijemBritpart +2" pružiny


Asi si sa pytal na nespravnom mieste - www.landroverforum.cz Konkretne tvoja otazka tam bola prebrata zhora-zdola X-krat. :wink:


uvedenu sadu som dopytovat u jedneho slovenskeho a niekolkych ceskych predajcov a ziaden mi nevedel garantovat o kolko mi auto pojde hore. Ratal som s tym ze ma to vyjde drahsie ale chcel som zaruku ktoru mi nikto nevedel dat .
Hore uvedene forum sledujem ale asi nie dost pozorne mate recht.


Na to ti ani nikto zaruku nemoze dat...mozes mat auto rozne unavene a rozne nalozene....takze je tazko predpokladat...da sa to len ciastocne predpokladat a vychadzat z parametroupre standardne auto.



nooo nie tak celkom
ked som si dal urobit cenovu ponuku na OME tak mi presne definovali lift. v závislosti na zaťažení auta a rozmere pneu.

_________________
LR DISCO 300 tdi 2.pokus ,+2",Warn M8000,Hi Lift...


Str, 05.12.2007, 13:02
Profil
Učeň

Registrovaný: Pia, 19.01.2007, 23:36
Príspevky: 28
Bydlisko: Zalesie
Odpoveď s citáciou
FeroForester píše:
nooo nie tak celkom
ked som si dal urobit cenovu ponuku na OME tak mi presne definovali lift. v závislosti na zaťažení auta a rozmere pneu.


Feri, Dano chce povedat, ze sa to neda presne povedat a to je fakt, lebo tvoje origo pruziny uz mozu byt unavou sadnute a to aj niekolko cm a aj vymena za origo nove pruziny by ho pravdepodobne zdvihla o nejaky centacik (najma ak sa bavime o desatrocnej Djednicke). Takze ak das nove +2" priziny, tazko odhadnes ci to pojde hore o presne 2" alebo este nejake drobne. A co sa tyka OME, mam skusenosti z dvoch aut a ani najednom to neboli 2" ako bolo povedane, wrangler mi vyletel dokonca o 3". DI s BP +2" pruzinami mi isla hore o 6cm.

_________________
LR D90 TD5
LR D2 TD5 auto
LR D3 2.7 TD V6 auto


Str, 05.12.2007, 13:09
Profil
Učeň

Registrovaný: Pon, 16.10.2006, 0:06
Príspevky: 63
Bydlisko: Kosice
Odpoveď s citáciou
miki píše:
FeroForester píše:
nooo nie tak celkom
ked som si dal urobit cenovu ponuku na OME tak mi presne definovali lift. v závislosti na zaťažení auta a rozmere pneu.


Feri, Dano chce povedat, ze sa to neda presne povedat a to je fakt, lebo tvoje origo pruziny uz mozu byt unavou sadnute a to aj niekolko cm a aj vymena za origo nove pruziny by ho pravdepodobne zdvihla o nejaky centacik (najma ak sa bavime o desatrocnej Djednicke). Takze ak das nove +2" priziny, tazko odhadnes ci to pojde hore o presne 2" alebo este nejake drobne. A co sa tyka OME, mam skusenosti z dvoch aut a ani najednom to neboli 2" ako bolo povedane, wrangler mi vyletel dokonca o 3". DI s BP +2" pruzinami mi isla hore o 6cm.


Miki kedze slamu nezerem viem ze pružina sa časom unaví .
Pricipialne mi je jedno o kolko cm to pojde hore ale mna zaujima ako som uz napisal záťaž akú pružina znesie a ake pnue po lifte viem použiť.
Ked niečo objednám a nemá to vlastnosti aké mi predajca garantoval samozrejme to budem reklamovať.

V žiadnom prípade nebolo mojím cielom sa na nemenovaných predajcov sťažovať !!!!!
Preto som ich aj nemenoval.
Chápem aj ich záujmy a chápem aj to že nemôžu dávať garancie na neznačový produkt . A kedže žijú s penazí preferujú každý svoje produkty. Normálna vec .


Ak by som vedel zmerať zaťažitelnosť pružiny tak to tam hore určite pripíšem. (možno na jar ked budeme betonovať terasu a budem mat po ruke paletu cementu)

_________________
LR DISCO 300 tdi 2.pokus ,+2",Warn M8000,Hi Lift...


Str, 05.12.2007, 14:48
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 16:11
Príspevky: 409
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
FeroForester píše:
Miki kedze slamu nezerem viem ze pružina sa časom unaví .
Pricipialne mi je jedno o kolko cm to pojde hore ale mna zaujima ako som uz napisal záťaž akú pružina znesie a ake pnue po lifte viem použiť.
Ked niečo objednám a nemá to vlastnosti aké mi predajca garantoval samozrejme to budem reklamovať.

V žiadnom prípade nebolo mojím cielom sa na nemenovaných predajcov sťažovať !!!!!
Preto som ich aj nemenoval.
Chápem aj ich záujmy a chápem aj to že nemôžu dávať garancie na neznačový produkt . A kedže žijú s penazí preferujú každý svoje produkty. Normálna vec .


Ak by som vedel zmerať zaťažitelnosť pružiny tak to tam hore určite pripíšem. (možno na jar ked budeme betonovať terasu a budem mat po ruke paletu cementu)


Zatazitelnost( resp. ich rating) pruzin ktore si kupil z paddocku je na ich webe spomenuta.

_________________
Range Rover farma :)


Str, 05.12.2007, 16:15
Profil
OFFROAD Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Štv, 05.10.2006, 0:19
Príspevky: 1872
Bydlisko: Východ pri KE
Odpoveď s citáciou
teslo píše:
FeroForester píše:
Miki kedze slamu nezerem viem ze pružina sa časom unaví .
Pricipialne mi je jedno o kolko cm to pojde hore ale mna zaujima ako som uz napisal záťaž akú pružina znesie a ake pnue po lifte viem použiť.
Ked niečo objednám a nemá to vlastnosti aké mi predajca garantoval samozrejme to budem reklamovať.

V žiadnom prípade nebolo mojím cielom sa na nemenovaných predajcov sťažovať !!!!!
Preto som ich aj nemenoval.
Chápem aj ich záujmy a chápem aj to že nemôžu dávať garancie na neznačový produkt . A kedže žijú s penazí preferujú každý svoje produkty. Normálna vec .


Ak by som vedel zmerať zaťažitelnosť pružiny tak to tam hore určite pripíšem. (možno na jar ked budeme betonovať terasu a budem mat po ruke paletu cementu)


Zatazitelnost( resp. ich rating) pruzin ktore si kupil z paddocku je na ich webe spomenuta.


Ide v prvom rade o skusenosti a mnoho predajcov je iba predajcom...a pri sirokej skale ani nemozu mat prehlad. .... napis Low ...ovi aj tu na fore je registrovany o kolko mu vyskocil zadok po nahodeni novych pruzin...

_________________
Ak mozem vytiahnem....potiahnem.


Str, 05.12.2007, 16:30
Profil
Učeň

Registrovaný: Pon, 16.10.2006, 0:06
Príspevky: 63
Bydlisko: Kosice
Odpoveď s citáciou
Zatazitelnost( resp. ich rating) pruzin ktore si kupil z paddocku je na ich webe spomenuta.[/quote]


viem o tom ved podla toho som ich objednaval.

Napiste radšej vaše skúsenosti pri dlhodobejšom používaní.
Na Procomp tlmič som už jednu reklamaciu počul.

_________________
LR DISCO 300 tdi 2.pokus ,+2",Warn M8000,Hi Lift...


Str, 05.12.2007, 17:15
Profil
Ťažký Profík
Obrázok užívateľa

Registrovaný: Pon, 09.10.2006, 16:11
Príspevky: 409
Bydlisko: Bratislava
Odpoveď s citáciou
FeroForester píše:

viem o tom ved podla toho som ich objednaval.

Napiste radšej vaše skúsenosti pri dlhodobejšom používaní.
Na Procomp tlmič som už jednu reklamaciu počul.

Tak v tom pripade OK.

Ta "reklamacia" Procomp tlmica je mozno moja zalezitost. Ja som to tu dost podrobne rozoberal. Ale odvtedy je klud.
Podla mojho nazoru by tie tlmice mali byt o trosku tvrdsie. Mozno DeCarbon by boli lepsie, ale tie som zatial nevyskusal.( som hrozne lenivy)
Mam na mojom RRC tu istu "sadu" co Ty. Momentalne mam pneu 33. V sobotu som skusal 35 a bez problemov. Ale to uz mam trosku vyrezne lemy.

_________________
Range Rover farma :)


Str, 05.12.2007, 17:59
Profil
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 36 ]  Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prehliadajúci toto fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na: